Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-08, 17:00
Autor Wiadomość
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany:    Dobry związek

Ludzie "dobierają się" w pary w najróżniejsze sposoby, ale jaki jest ten najlepszy, dzięki któremu ludzi mają pewność, że ich związek się nie rozpoznanie?
Nie którzy twierdzą, że to najlepiej jak para ma wiele wspólnego, inni znowu stawiają na przeciwieństwa. Jak myślicie co , czy tego typu punkt widzenia jest dobry? Czy lepiej nie kierować się takimi kategoriami i stawiać na szacunek, przyjaźń, oddanie i zrozumienie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

sMiley 
Ownlog.Klub
już kierowca


Imię: Katarzyna
Pomogła: 3 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 458
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-09-27, 20:44   

kiedyś czytałam, że ludzie dobierają się w związki z partnerami, którzy mają całkowicie inny zestaw genów niż oni sami i są tym samym najatrakcyjniejsi. według mnie najlepiej kierować się sercem i zanim podejmie się decyzję o związku należy ją dokładnie przemyśleć. lepiej poczekać na tą drugą połówkę trochę dłużej, niż brać 'pierwszego lepszego' i później cierpieć.
______________________________________________________
sława przemija, ale internet pozostaje na zawsze
~Ferb
 
  podziel si� tym postem na:
flov 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Sty 2009
Posty: 64

Wysłany: 2009-09-28, 00:13   

Hmm... jako że sama, jak sądzę, tkwię w "dobrym związku" od dość dawna, a wcześniej miałam mnóstwo związków-niewypałów przedstawię swój punkt widzenia ;)
Po pierwsze - poglądy. Ciężko znaleźć osobę o dokładnie takich samych poglądach jak my, dlatego warto zastanowić się, co jesteśmy w stanie zaakceptować u drugiej osoby, a co nie. Nie potrafiłabym związać się z kimś, kto np. ma rasistowskie poglądy, jest homofobem, nigdy nie chce mieć dzieci, popiera inną partię polityczną niż ja - czyli generalnie ma inne poglądy na sprawy, które mogą mieć wpływ na przebieg związku na dłuższą metę. Ja i mój chłopak mamy dokładnie te same poglądy w tych najważniejszych sprawach, mimo że różnimy się temperamentem, gustem muzycznym, odzieżowym i innymi pierdołami, co do których czasem spieramy się, ale nigdy nie kłócimy ;)
Po drugie - ogromnie ważne jest poczucie humoru. Nie ma nic gorszego dla związku niż obrażanie się, fochy i "ciche dni" z powodu najmniejszych drobiazgów. Umiejętność obracania pewnych spraw w żart, podejście z humorem jest wg mnie b. ważne :)
Po trzecie, choć to właściwie jest chyba najważniejsze... moja druga połówka powinna być przede wszystkim moim przyjacielem :) kimś, w kim mogę mieć oparcie, zaufanie, komu mogę wszytko powiedzieć bez obaw, że mnie odrzuci, wyśmieje albo zignoruje. I to jest dla mnie ważniejsze niż płomienna namiętność, która z reguły szybko się wypala :)
Zaś wzajemny szacunek, o którym wspomniał Krzysiek, w ogóle nie powinien podlegać dyskusji :)
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-09-28, 11:16   

a ja się podpisuję wszystkim pod flov i dodam od siebie coś:

partner przede wszystkim ma być skrzydłami, a nie kulą u nogi. niezrozumiałe są dla mnie związki, gdzie dziewczyna nie pozwala iść chłopakowi na imprezę i na odwrót, a znam parę takich przypadków.

duży dystans do siebie nawzajem.
z przeciwieństwami i podobieństwami wg mnie jest tak:
zainteresowania (a raczej zakres zainteresowań) i poglądy powinny być podobne. z zakresem zainteresowań to bardziej chodzi mi o to, że jak jedna osoba jest bardzo ambitna i ma wiele pasji, to raczej nie spasuje jej osoba przeciwna do tego itd. ważne też żeby lubiły robić te same rzeczy (w sensie spędzanie czasu). z własnego życia wiem, że jedna osoba kochająca teatr/narty/rowery/restauracje/zakupy/wpiszcochcesz szybko zrazi się na narzekania drugiego.

głównie partnerstwo, jeśli już mówić o osobach z którymi się chce być całe życie.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-09-28, 11:32   

A ja uważam, że nie ma czegoś takiego jak sposób dobrania się... Każdy szuka kogoś z kim po prostu będzie się dobrze czuł i kto go doceni. To, że para to dwa przeciwieństwa wcale nie musi oznaczać, że nie mają cech wspólnych lub podobnych zainteresowań. Ludzi na świecie jest mnóstwo i każdy szuka kogoś wedle własnego uznania i nie zawsze kierując się tym samym systemem.
 
  podziel si� tym postem na:
flov 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Sty 2009
Posty: 64

Wysłany: 2009-09-28, 22:30   

rashell napisał/a:

niezrozumiałe są dla mnie związki, gdzie dziewczyna nie pozwala iść chłopakowi na imprezę i na odwrót, a znam parę takich przypadków.


Też znam kilka takich par. To jest CHORE...
Np. ja bardzo lubię chodzić na koncerty, mój chłopak - wręcz przeciwnie. Pojechałam na Open'era, on został w domu, bo po co miałby tam jechać? Żeby mnie kontrolować i przy okazji się męczyć? Tymczasem jego znajomi dziwili się "puściłeś ją? pojechała bez ciebie?" - tak jakby para miała być ze sobą cały czas sklejona...
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-09-28, 22:41   

flov napisał/a:

Też znam kilka takich par. To jest CHORE...

Też tak uważam... Bycie z kim w związku ma być przede wszystkim miłe i przyjemne a zabranianie drugiej połówce robienia tego, co lubi sprawia, że związek przestaje być właśnie miły i przyjemny. Zresztą... Należy darzyć swojego ukochanego lub ukochaną jakimś zaufaniem - to też jest ważne.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-09-29, 14:40   

Związek nie powinien być ograniczający. Niestety znam przypadek, w którym chłopak zachowuje się jak ubezwłasnowolniony piesek - który drepta za nią wszędzie :zdegustowany:
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-09-29, 20:17   

no to zaje***ta para się dobrała skoro koleś nie potrafi się ogarnąć i sam kontrolować siebie.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-09-29, 20:19   

rashell napisał/a:

no to zaje***ta para się dobrała skoro koleś nie potrafi się ogarnąć i sam kontrolować siebie.
Dziękuj Bogu, że tego nie oglądasz. Nosi jej plecak, przyłazi na każdej przerwie, usługuje jej => pakuje trampki, obgryza skórki od chleba!! ( :niepewny: )
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-09-29, 20:22   

Krzysiek napisał/a:

obgryza skórki od chleba!

:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:

Jak to? Zębów nie ma?
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-09-29, 20:23   

Cytat

Jak to? Zębów nie ma?
Ale ona ich nie lubi! :rotfl:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz