Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-10-29, 21:19
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [nasza-klasa] jak często odwiedzasz naszą klasę ?

Mamy już temat jeden temat o nk => pokaż swój profil na naszej klasie, pora na kolejny ;)

ciekawi mnie jak często zaglądacie na naszą klasę, ile czasu tam spędzacie i dlaczego ? a ile czasu na tym portalu spędzają inni domownicy ?

Pytanie narodziło się bo osobiście stwierdziłem, że nk powoli nie wnosi nic nowego. To ogromna strona z ogromną ilością odwiedzin, masę ludzi tam codziennie urzęduje, a co robią ?
Na początku zaglądałem tam bardzo często, zostawiałem sporo komentarzy, prowadziłem dyskusje w profilach, nawet na forach się udzieliłem, ale panował tam taki chaos przez brak opcji szukaj, ze prędko się wycofałem. Znalazłem znajomych, z miesiąca na miesiąc rzadziej dodaję kogoś nowego - staram się mieć tylko tych, z którymi utrzymuję lub utrzymywałem kiedyś kontakt. Znajomi wprawdzie dodają często nowe zdjęcia, ale ileż można na to patrzyć, jeden ma w profilu ponad 200 fotek, po co mu to - nie wiem ;)

Oczywiście pisząc "nie wnosi nic nowego" mam na myśli standardowe założenia strony a nie gadżety za pieniądze, wśród których nowości przybywa ;)

To wszystko sprawia, ze postanowiłem tam nie zaglądać już częściej niż raz dziennie a w przyszłości rzadziej, tylko po to aby sprawdzić skrzynkę odbiorczą ;)

można by też zadać pytanie dodatkowe do dyskusji: Quo Vadis Nasza-Klasa ;) ?

prosiłbym o jak najmniejsze odbieganie od tematu :P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-28, 00:23   

Tak naprawdę to nikt nie wie skąd wziął się ten wielki szał na Naszą Klasę, no bo bądźmy szczerzy, ale... To jest niczym niewyróżniający się portal społecznościowy. Już kiedyś ktoś wpadł na podobny pomysł. Może NK ma bardziej przystępny wygląd i jest bardziej funkcjonalna? Albo założyciele nieźle sobie rozreklamowali własny portal. Nie wiem...

W każdym razie do czego dąży Nasza Klasa? To powoli staje się jak komunikator internetowy! Sam napisałeś, Arek, że wchodzisz tam sprawdzić skrzynkę. Często, ludzie ze studiów czy z klasy nie wymieniają się numerami telefonu czy Gadu - Gadu, tylko odnajdują się na NK i przez ten portal się komunikują. "No, to ja Ci dam linka na NK" - często słyszę od kogoś, do kogo nie mam namiarów, oprócz "posiadania w znajomych" na NK. No cóż... Nasza Klasa powoli staje się formą komunikowania się.

Sama zaglądam tam kilka razy dziennie w celu sprawdzenia właśnie skrzynki odbiorczej i od czasu do czasu przejrzenia zdjęć jakichśtam bliższych dla mnie znajomych. Ale kurcze... Właśnie... Ileż można? Niektórzy moi "znajomi" dodają nieskończoną ilość takich samych zdjęć. Coraz więcej obrazków, na których ponaczepiane są te popularne ostatnio pinezki, które sobie ludzie grupują na ludzi, których "koffają", "lubiom" czy "szanujom", czy cholera wie co jeszcze. Drażni mnie to, bo co kogo obchodzi, co się do kogo czuje? Zresztą większość i tak jest na pokaz... Rozwala mnie jak pod zdjęciem widzę opis: "Jak o kimś zapomniałam to dać znać! :*". W znajomych mam kilka koleżanek mojej trzynastoletniej siostry, więc już niejednokrotnie spotkałam się z czymś takim.

Jak dla mnie Nasza Klasa z jednej strony ma szczytny i ambitny cel jakim jest zjednanie sobie ludzi, stworzenie komunikatora internetowego nowej generacji, ale niektórzy ludzie po prostu niszczą rangę i prestiż tego portalu. Właśnie między innymi przez te płatne usługi, które stają się coraz popularniejsze, i których tam bez liku, a ich liczba wciąż rośnie! Jak dla mnie to powinni zainwestować raczej w funkcjonalność a nie płatne bajery.

Uważam, że na NK robi się jeden wielki śmietnik, którego już nie da rady posprzątać.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-01-28, 08:53   

Ostatnio w NK zwątpiłam, ale w momencie, kiedy nagle odezwała się do mnie stara przyjaciółka mojej mamy, to naprawdę ponownie uwierzyłam w ten serwis :P

ja się w ten sposób komunikuję z ludźmi (szybsze niż e-mail), oglądam zdjęcia, czasem coś skomentuję. poza tym nareszcie ludzie przestają się siebie wstydzić - coraz częściej dostaję wiadomości od tych, którzy do tej pory siedzieli cicho. okazuje się, że chętnie dowiemy się co u nas słychać. sama też to robię zresztą.

ja tam do NK nie podchodzę specjalnie filozoficznie. portal jak portal - zabijacz czasu.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-01-28, 09:32   

Ja tam nie wchodziłem od poł roku, dopiero w niedzielę wszedłem, bo musiałem wytłumaczyć jakiemuś hipisowi (miał fotki), że ma w profilu mój numer gadu-gadu. Normalnie tam w ogóle nie zaglądam, a w profilu mam przypadkowe dane :) . Mam tam konto tylko, żeby mieć w razie czego (właśnie podałem przykład :) ). Moja mama raz na tydzień wchodzi na naszą-klasę, żeby sprawdzić skrzynkę odbiorczą, ale to też wszystko.
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2009-01-28, 10:32   

oj kurczę.
ja na nK wchodzę codziennie o zgrozo ;) z nudów.
ale zazwyczaj coś się dzieje... +550 znajomków, to zawsze ruch jakiś jest ;P
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-01-28, 12:02   

Ja tam mam 266 znajomych i wydaje mi się, że to jest szczyt możliwości - bo po cholerę gromadzić te osoby, które mi nawet "cześć" na ulicy nie powiedza...
Niektórzy odtczuwaja nawet przyjemność z posiadania tylu "znajomych".
Ja czasem coś skomentuję, co zwróci moja uwagę i będę miał pomysł na napisanie czegoś więcej "niż śliczna focia".
Czasem funkcję komunikatora, aż za bardzo przejmuja komentarze nad poszczególnych profilach...
Tak na forach jest burdel strasznych, nawet na klasowych ciężko dojść do ładu...

Osobiście uważam, że na n-k powinien być limit wiekowy, bo przepraszam bardzo jaki cel ma być posiadanie tam konta przez dziewięciolaków?
admini n-k też mogli by coś robić na wygrywanie idiotycznych laurek "kochanych znajomych" i tworzeniu mnóstwa kont fikcyjnych... jakiś Bill z Tokio Hotel, nawet spotkałem się ze Zgredkiem!! To tego te nibylandie i szkoły lansu... Po prostu dzieci neo wszędzie zaatakuja...

Ja nie komunikuję się szczególnie często przez n-k, to musi być ostateczność... Czasem np. napiszę do Lukema, gdy mam jakiś problem z WordPressem :P


Z mojej najbliżej rodziny tylko ja mam konto i to ja jestem ich przepustka do podgladania innych (starych znajomych, przyjaciół, sasiadków) ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-01-28, 12:12   

moja mama w ogóle nie ma nk i mówi, że nie założy. w sumie ma rację, bo odezwałoby się do niej multum ludzi, a z niektórymi np. ona nie ma ochoty 'poznawać się na nowo' ... poza tym jak twierdzi, chce się poświęcić wnuczce i córkom zamiast spędzać czas na NK :P nie dziwię się jej , na co dzień pracuje wyłącznie z ludźmi, więc jej się nie chce.

Krzysiek napisał/a:

Czasem np. napiszę do Lukema, gdy mam jakiś problem z WordPressem

Smutno tutaj bez Łukasza :niepewny: chyba go pomęczę na nk :D
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-01-28, 12:30   

Amira napisał/a:

moja mama w ogóle nie ma nk i mówi, że nie założy. w sumie ma rację, bo odezwałoby się do niej multum ludzi, a z niektórymi np. ona nie ma ochoty '
maja mama też uparcie mówi, że sobie nie założy... pewnie nie chce wrzucać zdjęć z swoja osoba ;) , a wnuków nie ma... Gdy mówię, że można to łatwo załatwić to robi tę swoja specyficzna minę :rotfl:

Amira napisał/a:

Smutno tutaj bez Łukasza :niepewny: chyba go pomęczę na nk :D
tylko żeby z n-k jeszcze nie uciekł :P
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-01-28, 12:45   

Krzysiek napisał/a:

pewnie nie chce wrzucać zdjęć z swoja osoba

no to na pewno jest jakimś argumentem na 'nie' ;) wiesz, my za 30 lat też się bardzo zmienimy i zdjęć nie będziemy pokazywać :P

Krzysiek napisał/a:

tylko żeby z n-k jeszcze nie uciekł :P

sugerujesz, że przeze mnie się tak może stać? :chytry:
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-01-28, 13:19   

Amira napisał/a:

no to na pewno jest jakimś argumentem na 'nie' ;) wiesz, my za 30 lat też się bardzo zmienimy i zdjęć nie będziemy pokazywać :P
nie wybiegajmy, aż tak daleko w przyszłość... ale przecież od tego jest to forum, by pomóc przy retuszowaniu zdjęć xD

Amira napisał/a:

sugerujesz, że przeze mnie się tak może stać? :chytry:
ależ skad, że znowu :P
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-01-28, 13:22   

Krzysiek napisał/a:

ale przecież od tego jest to forum, by pomóc przy retuszowaniu zdjęć xD

czasem nawet my nie będziemy w stanie zrobić rzeczy niemożliwych :hyhy:
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-28, 13:35   

prosiłem żeby nie odbiegać od tematu ;)

Amira napisał/a:

moja mama w ogóle nie ma nk i mówi, że nie założy.
wczoraj rozmawiałem ze znajomym, kolega mojego taty ze szkolnych lat, który jest teraz za oceanem i także na języki wszedł temat nk, on również powiedział, że go to nie kręci i na naszą klasę zagląda tylko żeby sprawdzić ewentualne terminy zjazdów absolwentów ;)

Czyli jakaś równowaga istnieje, są tacy, którzy spędzają tam pół dnia na dodawaniu komentarzy w stylu "ładnie razem wyglądacie" (mimo, że tak nie jest ;P) i tacy, którym konto jest zbędne ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz