Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:50
Autor Wiadomość
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Dlaczego ludzie nie lubią Świąt Bożego Narodzenia?

Wszyscy wiemy, że ogromnymi krokami zbliża się do nas Boże Narodzenie. Jedni czekają na ten okres z niecierpliwością a drugim robi się niedobrze na myśl o Świętach. W tym temacie jednak skupmy się na tych drugich... Jak myślicie, dlaczego niektórzy ludzie tak bardzo nie lubią Świąt? Tu chodzi o tą niby - komercję, o reklamy w supermarketach czy mowa jest raczej o głębszym problemie...? Czy ludzie tego dnia czują się samotni? Powiedzcie jakie jest Wasze zdanie.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-11-23, 08:36   

z reklamami trochę jest przesady, wszystko się zdąży przejeść do tego 24 grudnia :D

ja bardzo lubię boże narodzenie, ze względu na atmosferę i kupowanie prezentów dla rodziny :x i dobrą zupę grzybową
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2008-11-23, 10:01   

Ja też lubię Boże Narodzenie, ale wolę barszcz czerwony z pierogami. Być może niektórzy nie lubią świąt, bo trzeba dużo wydać na prezenty. Zresztą jeśli kogoś nurtuje takie pytanie jak w temacie, to polecam książkę, którą chyba każdy przeczytał "Opowieść Wigilijna" :P
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-11-23, 10:56   

Ja też lubię Święta :D . Podoba mi się ta atmosfera, świąteczne ozdóbki i prezenty :P . Zawsze miło coś dostać pod choinkę, nie? Lubię jak się zjeżdża do nas rodzina i wszyscy przy stole wspólnie rozmawiamy i się śmiejemy. Niestety z roku na rok jest nas przy tym stole coraz mniej... Kiedyś to było tak, że najpierw się szło do jednej babci i dziadka i tam spotykało się rodzinę ze strony mojego taty. Niemalże calutką w komplecie! A potem jechało się do babci i dziadka od strony mojej mamy i tam była wigilia z siostrą mojej mamy i reszty rodziną. Pamiętam, że zawsze miło wspominałam te wigilie. A potem... A potem jeden brat mojego taty spędzał każde Święta w Niemczech (czyli tam, gdzie mieszkali), drugi brat rozwodzi się (w sumie już się rozwiódł) z pewnych względów ze swoją żoną... Czasami przychodził ze swoimi dziećmi do nas na wigilię, ale niestety w końcu dzieci przestały do nas przychodzić (stały po stronie matki, wiadomo), siostra mojej mamy rozwiodła się ze swoim mężem a rodzice mojej mamy zmarli... Na początku przestały mnie bawić już takie wigilie w niepełnym składzie bo było mi przykro, że nie ma tak, jak kiedyś. Ale teraz zrozumiałam, że dobrze jest jak jest, bo zawsze mogło być gorzej. Póki jest z kim spędzać ten uważany przez wszystkich najpiękniejszy dzień w roku należy się cieszyć :) .
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-11-23, 18:19   

osobiście bardzo lubię święta. Ludzie, którzy za nimi nie przepadają, cóż to skomplikowana sprawa. Może są samotni, nie bardzo chcą przebywać z rodziną, za którą nie przepadają, szkoda im pieniędzy na prezenty. Jest naprawdę dużo powodów.
 
  podziel si� tym postem na:
Cornélia 


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 132
Miasto: Posnania / Bcn

Wysłany: 2008-12-11, 23:43   

OK, nie lubię świąt, bo kojarza mi się z zimą, zimnem, ciemnością, smutkiem, depresją itd. wszystkim tym czego najbardziej nie znoszę. Wigilia to jest dla mnie największa tortura, zwykle siedzę zwinięta w kłębek w jakimś kącie i umieram z tęsknoty za moim krajem, przyjaciółmi, cudownym morzem, miastem, wszystkim... nie ubieram choinki i ogólne biorę minimum udziału w całych przygotowaniach. Moja rodzina zreszta już jest do tego przyzwyczajona, że jesli chodzi o święta to jestem zupełnie bierna. Myślę, że po trochu zdają sobie sprawę że mam do nich w pewnym sensie żal, za to, że jesteśmy gdzie jesteśmy. Nie jesteśmy ze soba przesadnie związani toteż nie czuję jakiejś specjalnej magii, mnóstwa prezentów pod choinką, dwunastu potraw, ciotek, rzeszy kuzynów, i ogólnego wesołego zamieszania. Raczej tylko kilka dni, które trzeba przecierpieć i staram sie w te dni wykrzesać z siebie maksimum zadowolenia, żeby przy okazji nie psuć świąt innym. Bardzo się staram.
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2008-12-11, 23:46   

Cornélia napisał/a:

Myślę, że po trochu zdają sobie sprawę że mam do nich w pewnym sensie żal, za to, że jesteśmy gdzie jesteśmy.

Jeżeli mógłbym zapytać, o co konkretnie do nich masz żal?
Że nie jesteś w Polsce czy jak ?
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Cornélia 


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 132
Miasto: Posnania / Bcn

Wysłany: 2008-12-12, 00:03   

O to, że jestem w Polsce, bo mieszkam w Polsce, a nie zawsze tak było, nie stąd pochodzę. Ale temat jest długi i nie chcę o tym pisać. Chodzi tylko o to, że w te święta czuję właśnie najbardziej wszystko to co straciłam, nie ma katalońskiej solidarności, nie mogę sobie normalnie porozmawiać z ludźmi na ulicy, powiedzieć "cześć" wchodząc do sklepu. Brakuje mi takiej jakiejś radości, żywiołowości, spontaniczności, przeklętego nacjonalizmu, moich przyjaciół, którzy zostali na końcu świata. Tego co kiedyś było zupełnie normalne a teraz musze przyzwyczajać się do innych rzeczy, innego kraju, mentalności, ludzi.

W Katalonii każdy inny Katalończyk to rodzina, za każdym innym Katalończykiem stoi się murem. No dobrze, może trochę generalizuje (jestem rozżalona, i niesamowicie ją w tym momencie idealizuję) ale w większości przypadków tak jest. Moja Katalonia jest moim krajem, moim rajem i właśnie w święta szczególnie odczuwam jej brak, brak domu, brak rodziny. No i ciężko to przeżywam zwykle.

No ale cóż zrobić :) żyć trzeba dalej i wierzyć
Ostatnio zmieniony przez Cornélia 2008-12-12, 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2008-12-12, 00:04   

To wszystko a bynajmniej większość tłumaczy.
Przepraszam za dociekliwość
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Cornélia 


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 132
Miasto: Posnania / Bcn

Wysłany: 2008-12-12, 00:08   

Nie ma sprawy :) pozdrawiam.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-12-12, 00:11   

Cornélia, czasami życie nas zmusza do zmian, co często bywa bolesne i trzeba się do tego przyzwyczaić. A może powinnaś wykorzystać okres świąteczny jako coś, co pomoże Ci się wyrwać z tego dołka i całego rozżalenia i spojrzysz na nie inaczej? Zapomnisz o swoich problemach chociaż na te kilka dni. Przecież po to są święta a dopóki masz je z kim spędzać to chyba warto się tym cieszyć. Może moje porównanie będzie banalne ale... Popatrz na te wszystkie biedne dzieci i ludzi, którzy nie mają ani rodziny, ani dachu nad głową... I co oni mają powiedzieć na temat świąt?
 
  podziel si� tym postem na:
Cornélia 


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 132
Miasto: Posnania / Bcn

Wysłany: 2008-12-12, 18:21   

Masz całkowita rację, na pewno tak jest. Dlatego staram się właśnie tak sie pocieszać. Co nie zmienia faktu, że święta nadal kojarzą mi się raczej ze smutnymi rzeczami i nie lubię ich.
Ostatnio zmieniony przez Cornélia 2008-12-13, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz