Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-08, 16:22
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-02-28, 19:04   

hasia napisał/a:

Jeśli to niezgodne z Konstytucją, to zakazać, a jeśli nie, to dać temu święty spokój
no właśnie fajnie jakby ktoś rozwiał wszelkie wątpliwości czy tego typu zachowania są ok.

hasia napisał/a:

to jedyną opcją zmiany czegokolwiek jest odgórne dyktowanie cen, a to brzmi zbyt znajomo, żeby było dobrym pomysłem.
nie chodzi tu o narzucanie cen a wyrównanie ich. Rozumiem zniżki dla nieletnich, ale różnica opłat z uwagi na płeć to trochę nieładne zagranie. To tak jakby kobiety za wejście na fitness kobiety miały płacić 100% więcej, bo one korzystają częściej a facetów trzeba jakoś przyciągnąć na salę.

hasia napisał/a:

Jak dla mnie to zwykła ekonomia
nie zaprzeczam powodowi ekonomicznemu, doskonale go rozumiem. Zastanawiam się gdzie są granice takich zachowań.

hasia napisał/a:

mnie ogólnie trochę bawi cała idea równouprawnienia, więc mogę nie patrzeć na to obiektywnie ;)
owszem zabawne jest wiele aspektów, ale skoro walczy się na każdej płaszczyźnie o równość dla wszystkich to walczmy fair.

--
np. we Wrocławskim parku wodnym jest dzień sauny tylko dla pań (wtorek). Załóżmy, że jestem facetem - studentem, ojcem - obojętne i to właśnie w ten dzień mam jedyną okazję wyrwać się z codzienności i oddać się relaksowi - i co? okazuje się, że nie wejdę, bo nie jestem kobietą ;) Dnia tylko dla mężczyzn nie ma.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2011-02-28, 20:26   

Htsz napisał/a:

banalna wymówka, nie interesuje mnie, bo nie chodzę.. ale to można przenieść w inne miejsce, np. za bilet do kina nie płacisz nic a facet, z którym przyszłaś 20pln.

Banalne jest Twoje podejście do reanimacji forum i strony. Banalnym wytłumaczeniem jest, że nie masz pieniędzy, czasu czy rąk do pracy. Ale jak Ci nie pasuje fakt, że odpisałam na nowy temat, który nie umarł jak wszystkie inne, to na koniec dodam, że banalny jesteś sam Ty.

Nie musisz mnie banować. Sama podwijam kiecę i lecę.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-02-28, 21:10   

Cytat

Banalne jest Twoje podejście do reanimacji forum i strony. Banalnym wytłumaczeniem jest, że nie masz pieniędzy, czasu czy rąk do pracy. Ale jak Ci nie pasuje fakt, że odpisałam na nowy temat, który nie umarł jak wszystkie inne, to na koniec dodam, że banalny jesteś sam Ty.
A co to ma do rzeczy? ja się przestałem już dawno tłumaczyć i przejmować. Forum sobie zyje własnym życiem tak jak mu dobrze.
Temat jest założony do dyskusji i po to są cytaty oraz opcja odpowiedz aby można było się nie zgodzić z tym co pisze ktoś inny na dany temat. Uznałem, że taki argument jest banalny. przykład: Skoro jestem najedzony to nie musi mnie interesować problem głodu na świecie? albo mam w czym chodzić i gdzie spać to co mnie bezdomni obchodzą..

Rododendron napisał/a:

Nie musisz mnie banować. Sama podwijam kiecę i lecę.
na tym forum nie ma banów za poglądy tylko za łamanie regulaminu, netykiety i prawa, także bez ironii proszę ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Produktywna 
Blogger.Klub

Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 31

Wysłany: 2013-09-15, 13:24   

Kurde, rzeczywiście to nie jest fair - dyskryminacja :)
 
  podziel si� tym postem na:
Ared 
Blogger.Klub

Wiek: 33
Dołączył/a: 26 Lip 2013
Posty: 41
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-09-16, 20:40   

Raczej omijałbym takie miejsca, u mnie w mieście się z tym nie spotkałem. Ale w jednym z klubów trzeba płacić za szatnię bo mają takie widzi misie.
______________________________________________________
http://meskakosmetyczkaa.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-16, 22:58   

Oczywiście, że dyskryminacja. Myślę, że kobiety powinny płacić za wstęp do klubów więcej. Skoro przez ten czas płacily mniej to muszą wyrównać rachunek, żeby było wszystko sprawiedliwie.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Justek 
WordPress.Klub


Imię: Justek
Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 54
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-17, 08:37   

Nie wiem jak jest w innych miastach, ale Krakowskie kluby... hmm ;-) Będąc zżyta z jednym największych portali imprezowych, nie mogę zbyt wiele powiedzieć, jednak generalnie jest tak, że właściciele klubów... Ja nie ogarniam ich polityki. Polityki reklamy, polityki prowadzenia klubu ani myślenia o tym w jaki sposób zarobić. A to że panowie płacą więcej pozostanie na zawsze, nie wydaje mi się, żeby akurat to zostało zmienione. Hajs musi się zgadzać. ;) Często też jest tak, że ceny są normalne dla obu płci, jednak wchodząc 'niunia' się uśmiechnie do pana który stoi na bramce i to wystarczy, żeby wejść za darmo.
 
  podziel si� tym postem na:
Sknerus 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączył/a: 15 Wrz 2013
Posty: 14

Wysłany: 2013-09-17, 09:25   

Ja tu wodzę jak najbardziej dyskryminację. Taką chamską dość.
Ale ze względu na to, że uznaje prawo własności do klubu/kina/restauracji/sklepu/cokolwiek to nie sądzę, aby państwo miało prawo ingerować w to ile właściciel czegokolwiek bierze pieniędzy od danego człowieka. Moim zdaniem, jak właściciel zadecyduje, że grubi/łysi/rudzi/czarni/czerwoni/kobiety/mężczyźni płacą więcej, albo w ogóle wstępu nie mają, to ma do tego pełne prawo, także na podstawie konstytucji, która jeśli dobrze pamiętam broni nam prawa własności.
Osobną kwestią jest to, że właściciel jest cholernym rasistą albo łyso/rudo/grubo/itd fobem i osobiście nie chcę mieć z nim i jego własnością nic wspólnego :P

A tak konkretnie, że mężczyźni a kluby, to mi to lata, bo nie lubię i nie chodzę :P
______________________________________________________
Hohoho!

Wolność:
http://wolnykaczor.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
rockman 
WordPress.Klub


Wiek: 40
Dołączył/a: 18 Wrz 2013
Posty: 30

Wysłany: 2013-09-18, 15:47   

Jak się chce zobaczyć dyskryminację, to się ją zobaczy wszędzie ;) Zwłaszcza w klubach widać dużo takich zachowań. Jedni nie wpuszczają w "obuwiu sportowym" - dyskryminacja ze względu na ubiór. Inni dają taniej studentom - dyskryminacja ze względu na wykształcenie. Jeszcze gdzie indziej mają taniej kobiety. No i co? Mamy wolny rynek. Klub nie jest własnością publiczną, jest własnością prywatną. Właściciel powinien mieć prawo dania zniżki komu się podoba, tak samo jak prawo do selekcji na dowolnej podstawie. Jeśli ludzie uznają to za kiepski pomysł, będą chodzić gdzie indziej, a właściciel jeśli ma trochę zmysłu biznesowego, szybko zareaguje.
______________________________________________________
www.rockmanattack.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-09-18, 17:46   

rockman napisał/a:

Inni dają taniej studentom - dyskryminacja ze względu na wykształcenie.


Tak! Koniec dla tańszych przejazdów komunikacji miejskiej dla studentów, nie ma to tamto.



Jeśli chodzi o selektywne wpuszczanie ludzi do klubów to sam nie wiem. To, że ktoś idzie w sportowych butach do klubu to jego sprawa, w eleganckich klubach by to mogło dość zabawnie wyglądać. Natomiast myślę, że przeważnie to wymówka, żeby nie wpuszczać osób, które często tylko takie buty mają. Jest "dziwna" zależność między sportowymi butami i nocnymi rozbojami.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
szmyrk 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 37
Miasto: z daleka

Wysłany: 2013-09-21, 17:11   

Rozumiem tego typu akcje z okazji np. Ladies Night czy Dnia Kobiet, ale zeby byla to norma...? :oczami: To JEST dyskryminacja i nie przekonuja mnie argumenty, ze mezczyzni sa mniej kulturalni, bo kobiety tez potrafia "dac czadu". A to, ze mniej zarabiaja to taki troche na sile argument, chocby dlatego, ze w klubach bywaja glownie studenci, ktorzy jesli pracuja, to bez wzgledu na plec zarabiaja tyle samo. Co do znizek dla studentow i uczniow, to oni maja znizki, poniewaz ucza sie jeszcze i (zazwyczaj) nie maja swoich dochodow badz ich dochody sa mniejsze (inna sprawa, jak to wyglada w praktyce), wiec bez sensu porownanie.
Ja wiem, ze tu chodzi o kase, niemniej, dyskryminuje rowniez kobiety, jako te "biedniejsze" czy z zasady grzeczne, juz nie mowiac o tym, ze traktuje je jak wabik po prostu.
Ciesze sie, ze nie chadzam w takie miejsca :P
 
  podziel si� tym postem na:
blondasek 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 28 Lis 2013
Posty: 64

Wysłany: 2014-02-02, 11:21   

Wstęp:
Panie: 5 zł, Panowie 10 zł

Niesprawiedliwe!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz