Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-02-13, 06:19
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław


Wysłany:    Grażyna Żarko - cała prawda o przemocy słownej w internecie

Pewnie większość z Was spotkało się z dziwnymi klipami starszej pani, która przedstawiała siebie jako Grażyna Żarko. Dzisiaj na jej profilu ukazał się 18 minutowy film wyjaśniający, że był to niekomercyjny projekt mający na celu podjęcie problemu przemocy słownej w internecie, źle pojmowanej 'wolności słowa' oraz agresji, które są youtubową codziennością.

Powiem szczerze, że nie zagłębiałem się w komentarze, odpowiedzi wideo do jej filmów, ale jak się okazuje projekt zakończono, bo sytuacja zaczęła się wymykać - twórcom - spod kontroli.

Oczywiście pani Grażyna Żarko to wynajęta aktorka, która wypowiadała się według scenariusza prowokując widownię do różnych działań. W poniższym filmie znajdują się fragmenty (audio i wideo). Oglądnijcie i posłuchajcie... ludzie rzeczywiście nie potrafią odróżnić rzeczywistości od fikcji a ich reakcje powinni chyba obejrzeć rodzice ^.^

Gr@żyna


tutaj jeszcze komentarz Maćka Budzicha nagrany nieco wcześniej -> http://www.youtube.com/watch?v=_E4Dt16fA4M
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

PannaNienaganna 
Blogger.Klub
Szukam męża


Imię: Dominika
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 149
Miasto: Wrocław / Bristol

Wysłany: 2012-07-21, 23:32   

Piotr Florczyk <3

Jak dla mnie to spooora czesc gównarzerii powinna miec bana na internet. Przecież wiekszosc tych przeklinających jeszcze 18 nie ma. Co drugie słowo to ku**a, zdania sklecic nie potrafi. Przeraża mnie to troche. Mam nadzieje, że tej kobiecie nikt krzywdy nie zrobi :(
______________________________________________________
[you] , a Ty kim, kim dla mnie...?
 
  podziel si� tym postem na:
jusiao 
Blogger.Klub

Dołączyła: 02 Maj 2012
Posty: 11

Wysłany: 2012-07-22, 16:03   

straszne :( i bardzo smutne :(
______________________________________________________
Zapraszam na małe co nieco:
http://bistromama.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław


Wysłany: 2012-07-23, 03:47   

poniżej komentarz Krzyśka Gonciarza ("zapytaj beczkę"):
Czy Grażyna Żarko pokonała hejterów?

bardzo trafne słowa od 1:32 (szczególnie 2:15) do 2:45

oraz jego akcja: "Wakacje dla Grażyny Żarko! Akcja crowdfundingowa" (coś w stylu kobiety wyzywanej w autobusie szkolnym w USA, dla której zebrano 700tys dolców)

http://www.indiegogo.com/grazyna

-----
komentarz RockAlone2k, który niedawno na własnej skórze mógł się przekonać co to znaczy być "hejtowanym" w sieci:
Projekt Gr@żyna - lekka ściema? (Vlog Moja Tuba #161)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Produktywna 
Blogger.Klub

Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 31

Wysłany: 2013-09-15, 14:27   

Masakra! Straszne, smutne i żenujące ;//
 
  podziel si� tym postem na:
Magsu 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-09-15, 15:29   

Wiecie co... wcięło mnie, autentycznie. Jestem zszokowana i przerażona tym co się dzieje w sieci. Tym ile jest agresji wśród młodych ludzi, tym jak łatwo ich sprowokować. Teraz zaczęłam zastanawiać się nad tym, czy sama nie ulegam takim wpływom. Muszę przyznać, że nie doceniałam mocy jaką mają media.
______________________________________________________
http://mag-su.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez Magsu 2013-09-16, 15:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Sknerus 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączył/a: 15 Wrz 2013
Posty: 14

Wysłany: 2013-09-15, 19:59   

Dokument ciekawy, ponieważ dotąd niby wiedziałem, że na YT jest sporo projektów ze scenariuszem itp. to jakoś zawsze w internecie wszystko wydawało mi się bardziej autentyczne.
Samą Grażynę widziałem raz i zupełnie mnie ona nie obeszła, szczerze powiedziawszy - zapomniałem, że ktoś taki istniał a nigdy nie wiedziałem co ona tak właściwie robi w swoich filmikach...
Ale co do samego zjawiska, nie jestem ani wstrząśnięty, ani zaskoczony, ba lekko rozbawiony.
Przecież komentarze na YT pod kontrowersyjnymi materiałami zawsze są wypełnione wulgaryzmami i rynsztokowymi wypowiedziami co słownika na oczy nie widziały. A jak czytam i widzę, że ten biedny człowiek wczuł się, próbuje jakoś wyrazić swoją opinię, tyle, że nie potrafi bo jest jeszcze na poziomie intelektualnym goryla, to mnie to śmieszy. Takie to to nieporadne, tak stara się pokazać swojemu stadu jaki to jest silny... Przezabawne!
______________________________________________________
Hohoho!

Wolność:
http://wolnykaczor.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-09-18, 22:05   

"Nie powinno się krytykować ludzi za poglądy." (z klipu "Czy Grażyna Żarko pokonała hejterów?") - taaak? a np. faszystowskie, nazistowskie, rasistowskie też są ok?
Ja nie mam zdania na temat tej sprawy (z resztą pierwszy raz słyszę o tej całej akcji i w ogóle "Grażynie Żarko" :P ), oczywiście groźby śmiertelne są ostrym przegięciem, z resztą inne hejty też, ale z drugiej strony twierdzenie, że każdy może mówić co mu się podoba i nie powinno się go za to krytykować też jest oczywistą bzdurą. Jeżeli ktoś mówi o jakichś karach cielesnych w szkole, to krytyka jest na miejscu (bo o czym jeszcze mówiła aktorka w filmikach to nie wiem, nie widziałem). Także mam mieszane uczucia. Chociaż sam pomysł na akcję dobry, bo ludzie rzeczywiście biorą wszystko co widzą w necie za prawdę.
 
  podziel si� tym postem na:
rockman 
WordPress.Klub


Wiek: 41
Dołączył/a: 18 Wrz 2013
Posty: 30

Wysłany: 2013-09-19, 20:35   

E tam. Nie wolno ludzi krytykować za poglądy, bo poglądy są prywatne i święte. Nie wolno krytykować za wygląd bo człowiek się z tym rodzi. Nie wolno krytykować za poziom inteligencji, bo to nie człowieka wina, że się głupszy urodził. A za coś wolno krytykować? Akcja "Grażyna Żarko" była tylko efektowna, w żadnym razie efektywna. Ci, co zdawali sobie sprawę z tego co się dzieje w internetach, nic nie zdziwiło. A hejterzy może przez chwilę poczuli się głupio (ale pewnie i tak tylko niektórzy) i zaraz poszli hejtować co innego.
______________________________________________________
www.rockmanattack.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Riboq 
Blogger.Klub


Dołączyła: 02 Gru 2013
Posty: 56

Wysłany: 2013-12-17, 14:05   

Ja pamiętam, że mną tamten projekt wstrząsnął. Wiedziałam jak wysoki poziom agresji i kreacji konfliktu jest w Sieci, ale jakoś i tak mną potrząsnęło. Pamiętam, ze po tamtym filmiku zaczęłam mocniej przyglądać się "kryzysom" na utube.
To zgoła odmienny poziom agresji i na co innego obliczony, a jednak istnieje.
Planowane, oparte na dokładnym scenariuszu dramy youtubowe.
Co o tym sądzicie?
Wzbudzają fale emocji, niosą za sobą wymierne zniszczenia, ale i równie wymierne korzyści.
Co grupa - są inne.
Niewinny filmik z krótką informacją dotyczącą innego youtubera, odpowiedź, inna odpowiedź, jakiś rapowany diss. Tadam!
Łacina kuchenna, usuby, dislike, sprawdzanie kto co odpowiedział na "mój komentarz" - a odsłony lecą... i lecą... i lecą...
Po tygodniu, dwóch - cisza. Kolesie znów w sobie zakochani, publiczność jeszcze wrze, chociaż karmy nie ma.
A wyświetlenia nadal lecą.. i lecą... i lecą...

Macie jakieś przykłady takich dram - nieźle zaplanowanych, Waszym zdaniem?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz