Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-12-05, 16:08   

Cytat

No właśnie na tym polega wiara: że potrafi się wierzyć w coś, co nie jest namacalne, widoczne.

wolę wierzyć w siebie ;) do siebie mieć żal i pretensje, że dostałam bańkę z egzaminu a nie tak jak moi znajomi czy co gorsza moja własna matka zawsze przywali tekstem "Bóg tak chciał" i nigdy nie wiem czy się śmiać z jej głupoty czy płakać, że za chwile trafi do szpitala psychiatrycznego bo sama nie bedzie w stanie nic zrobić bez "znaku z nieba" :zdziwko:
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-12-07, 00:19   

werka napisał/a:

wendigo napisał/a:

zamierzam oddać ciało akademii medycznej.


podziwiam... :)

Dzięki, ale mnie to nic nadzwyczajnego :) Tam zostanie lepiej wykorzystane niż w ziemi przez robaki :D No i jaka to oszczędność na pogrzebie :D
 
  podziel si� tym postem na:
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-12-07, 11:40   

dla mnie to hardcore ale i wielki podziw, jak widziałam "grzebiących" studentów w ciele ludzkim...:D
 
  podziel si� tym postem na:
radeko89n 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączył/a: 02 Mar 2013
Posty: 21
Miasto: Zielona Góra

Wysłany: 2013-03-02, 23:28   

Wiara jest dla mnie rzeczą fundamentalną. Niestety dzisiejsze społeczeństwo im "inteligentniejsze", tym bardziej niszczy Wiarę.
______________________________________________________
http://oczamimlodegopolaka.blogspot.com/
Zapraszam na mój blog opiniotwórczy
 
  podziel si� tym postem na:
AngelikaeM 
Blogger.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 21
Miasto: Aberdeen

Wysłany: 2013-03-24, 22:29   

Ja do kościoła chodziłam zawsze. Kiedy skonczyłam 18 lat to już byla moja sprawa czy chodze czy nie ale chodziłam. Mi to pomaga :)
 
  podziel si� tym postem na:
NiepoprawnyPolitycznie 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył/a: 24 Mar 2013
Posty: 26
Miasto: Ełk

Wysłany: 2013-03-27, 10:52   

Ja od kościoła trzymam się z daleka. Jeśli ktoś chce zadawać się z facetami w czerni o wątpliwej moralności, wśród których szerzy się pedofilia - proszę bardzo. Możecie sobie "trzymać kciuki" w bardziej skomplikowany sposób całymi dniami. Ja się do tego nie zbliżę.
______________________________________________________
niepol.blogspot.com -> codziennik niepoprawnych treści.
 
  podziel si� tym postem na:
a.wroclaw 
Blogger.Klub

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 25
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-27, 13:58   

NiepoprawnyPolitycznie napisał/a:

Ja od kościoła trzymam się z daleka. Jeśli ktoś chce zadawać się z facetami w czerni o wątpliwej moralności, wśród których szerzy się pedofilia - proszę bardzo. Możecie sobie trzymać kciuki w bardziej skomplikowany sposób całymi dniami. Ja się do tego nie zbliżę.


Ja wierzę w Boga, bo trudno mi sobie wyobrazić, że wszystko to, co się dzieje powstało "tak o" przez przypadek i jestem pewna, że ktoś to wszystko kontroluje - ale jeśli chodzi o Kościół to mam takie same poglądy jak Ty Kamil :) Dla mnie księża to banda pasożytów i pedofili. Kościół sam w sobie służy przede wszystkim temu żeby wszyscy Ci, którzy na co dzień nie przestrzegają praw tej wiary - mogli dostać przebaczenie i poczuć się lepiej :) oczywiście upraszczam, są ludzie którzy faktycznie coś sobą reprezentują, żyją z zasadami i chodzą do Kościoła - ale jest ich niewielu :) widzę tam pelno obłudy...
 
  podziel si� tym postem na:
Bardzo_biedny_pisarz 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 15 Kwi 2013
Posty: 23
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-04-15, 14:21   

"Religia nie jest idealna, bo człowiek nie jest idealny"- Anioły i demony.
Nie można generalizować wszystkich księży do pasożytów, zwłaszcza że takie mity jak brak podatków dla parafii są nieprawdą.
Oczywiście nie bronię tych, którzy faktycznie dopuszczają się pedofilii lub innych grzechów, ale uważam, że nie można nawet mówić, że większość z nich jest taka. Nikt z nas nie dysponuje danymi, które mogą to określić, więc nie generalizujmy.
Uważam za to, że nowy papież robi bardzo fajne rzeczy, nie chce przeprowadzić się do apartamentów tylko dalej zyje w (chyba) domu zakonnym. Po raz pierwszy pierścień rybaka wykonany jest z innego metalu niż złoto. Mam nadzieję, że on trochę ogarnie obraz Kościoła i widze na to spore szanse.
 
  podziel si� tym postem na:
annc 
Blogger.Klub


Imię: Anka
Wiek: 33
Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 22
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-06-01, 00:32   

z krwi jestem żydówką, rodzice dla łatwości przeszli na katolicyzm (jeden jest bóg i również synagoga jedna). nigdy nie zmuszali mnie do chodzenia do kościoła, ale mieli żal, że nie chodzę.
a ja nie chodzę i nie wierzę.
wierzę w naukę, ewolucję i uważam, że przepięknie nam tłumaczy jak to wszystko powstało. wierzę w ludzi i myślę, że jeśli ktoś jest dobrym człowiekiem to nie jest natchniony przez boga, a jeśli ktoś ma wątpliwą moralność to wcale go szatan nie skusił. każdy odpowiada sam za siebie, zwalanie naszych sukcesów czy porażek na "boską wolę" jest dla mnie niezrozumiałe.
nie potępiam ludzi wierzących, może potrzebują wiary. jedyne co mnie drażni to to, że część z nich nie jest w stanie zrozumieć mnie i chcą mnie nawracać.
______________________________________________________
Good Times & Couple Thoughts
 
  podziel si� tym postem na:
kaatson 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 33

Wysłany: 2013-06-01, 14:17   

Od Kościoła chciałam trzymać się z daleka już jako dziecko, ale rodzice chcieli zachować chociaż część tradycji, doprowadzić mnie do Komunii - jest to właściwie jedno z moich ostatnich doświadczeń związanych z tą instytucją i wiarą. Do bierzmowania nie przystąpiłam już z własnej woli, oznajmiając w domu, że jestem ateistką i nie mam zamiaru się z tym ukrywać. Wierzę w nic, lub jak kto woli - teorię ewolucji, prawa natury, fizykę. Podobnie jak annc nie krytykuję ludzi wierzących, ale nie toleruję także nawracania, czy też ambitnego nazywania mnie "szatanistką", jak mają to w zwyczaju moje sąsiadki, bo w niedzielę nie widziały mnie w kościele. Młodzi będą tracili wiarę, bo dawno skończyła się epoka średniowiecza, w której tkwi boska instytucja. Nadzieją na zmianę jest papież Franciszek, który już zaczyna głosić bardziej nowoczesne poglądy - niestety, wciąż blokowane przez skostniały Watykan.
 
  podziel si� tym postem na:
Vevo 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 30 Maj 2013
Posty: 29

Wysłany: 2013-06-01, 16:29   

Ja chodzę 1-2 w miesiącu, bo zmuszają mnie do tego rodzice. Ale po co chodzić, skoro ktoś do tego zmusza? Dzisiaj miałem taki incydent, że przejeżdżaliśmy z babcią obok kapliczki. Ona się przeżegnała, a ja nie mam takiego zwyczaju, a babcia się mało co nie obraziła. Ale i tak jakbym to zrobił, byłoby to wymuszone. Moja siostra zakonna na religii powiedziała ciekawe zdanie: Na studiach się sprawdzicie. Sami zobaczycie czy będziecie chodzić do kościoła czy nie.
 
  podziel si� tym postem na:
angi 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Lut 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-06-08, 01:31   

Kosciół to instytucja, bardzo zaborcza i żarłoczna.
Nie ma nic wspólnego z naszą wiarą i przekonaniami, choć rosci sobie do tego prawo
______________________________________________________
pomysł na siebie, pomysł na dom

http://angicafe.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz