Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-26, 00:28   

smykusmyk napisał/a:

Przypomnijmy, że z założenia ksiądz powinien być osobą żyjącą skromnie etc. Datki na komunię, ślub, chrzest, po kolędzie, powinny być co łaska. Dlaczego więc przyjęte jest, że nie mniej niż itd. A już szczytem bezczelności (nagminnym ostatnio), jest wyczytywanie podczas mszy nazwisk wiernych i kwot jakie darowali. Bratanek mojej mamy miał dwa tygodnie temu komunię. Ksiądz zażyczył sobie od każdej klasy po 2.000,00 PLN.

smykusmyk napisał/a:

Nie ma jednak skrupułów, by wyciągać rękę po pieniądze (co łaska, ale nie mniej...), gdy trzeba odprawić mszę za zmarłego dziadka, za maturę wnuczka, za szczęśliwy poród wnuczki itd.
Nikogo nie można zmusić do opłat za sakramenty. Ludzie to zazwyczaj robią z przyzwyczajenia ("bo tak trzeba"), niewiedzy bądź chęci przypodobania się. Jeżeli to się odbywa w czasie normalnej mszy to nie ma podstaw (nie liczę tutaj kwiatów czy innych dodatków). W przypadku kiedy należy machinę uruchomić specjalnie dla Ciebie to wtedy dodatkowe opłaty mają odzwierciedlenie (prąd itp.). W przypadku kiedy są wyssane z palca można się bezczelnie zapytać dlaczego tyle i poprosić o uzasadnienie, przedstawienie kosztów :)

smykusmyk napisał/a:

Nigdy. NIGDY nie widziałam, żeby któryś organizował zbiórkę odzieży, jedzenia, żeby wspierał bezdomnych, głodujących, schorowanych.

smykusmyk napisał/a:

Jak Twoim zdaniem księża spędzają urlopy? Na wycieczkach do Rzymu, podczas których na nowo odkrywają Boga i robią rachunek sumienia? Nic bardziej mylnego. Bawią się na festiwalach, upijają do upadłego, wyrywają samotne matki, bzykają samotne matki, leją się po mordach w przydrożnych spelunach itd. I jest to moja opinia na podstawie poglądowej i wyciągniętej średniej, nie wyssałam tego z palca.
Jest coś takiego jak Caritas, nie mówi się o nim głośno a robi bardzo dużo, pomaga potrzebującym, chyba nawet o wiele bardziej niż Owsiak, który gra zawsze z wielką pompą dzięki telewizji. Nie widziałaś jak pomagają, ale widziałaś jak się zabawiają w ciepłych krajach? a może to tylko powtarzane schematy zasłyszane tu i tam? Nie twierdzę, że takich przypadków nie ma, ale nie uważam też, że należy generalizować - chociaż jak wspomniano na pierwszych stronach tego tematu -> społeczność ocenia się zazwyczaj na podstawie kilku jednostek.

Czasy się zmieniły i wielu dopasowuje się do dzisiejszych realiów, inni pozostają przy konserwatyzmie. Wielu też nie nadaje się na księży kompletnie. Szybko wychodzi kto jest kim, ale jeżeli widzimy błędy a nie reagujemy na nie, to nie powinniśmy wylewać żali dookoła i winić kościoła tylko zareagować odpowiednio ;) Miałem proboszcza w parafii, który był chyba osamotniony w swojej wizji, konserwatywny. Budował kościół jakieś 20 lat, za grube pieniądze, ale bardzo prosty. Przez ten czas żył całkiem skromnie (jak na jego rangę) i jeździł dużym fiatem, aż mu się rozleciał. Był też wikary, który chodził często ubrany normalnie, jak go widywałem w sutannie to mi nie pasowała. Otwarty, obeznany w internecie, lubił spędzać czas z młodzieżą. Grywał z nimi w piłkę na boisku szkolnym. Potem dostał własną parafię, ciekawy jestem opinii ludzi, ale chyba skorzystali na tym jakim człowiekiem jest. Miał wady jak inni ludzie, palił. Mimo wszystko to jedna z nielicznych osób, z którą mógłbym porozmawiać o swoich problemach (grzesznika).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-05-26, 10:33   

smykusmyk napisał/a:

NIGDY nie widziałam, żeby któryś organizował zbiórkę odzieży, jedzenia, żeby wspierał bezdomnych, głodujących, schorowanych. Moja babcia jest osobą bardzo wierzącą, ledwo wiąże koniec z końcem.


ja się spotykam z tym że parafie organizują np Wigilie dla bezdomnych z tego co dadzą do koszyka ludzie, na święta zbierają żywność czy zabawki do koszy dla ubogich rodzin, a nawet organizują stołówki czy korepetycje dla biednych i bezdomnych gdzie dostaję miskę zupy za darmo.

Jeśli się nie chce to się tego nie zobaczy, bo przesłania wszechobecne podejście Ksiądz jest zły i wszystko co się z nim wiąże jest złe.

smykusmyk napisał/a:

Jak Twoim zdaniem księża spędzają urlopy? Na wycieczkach do Rzymu, podczas których na nowo odkrywają Boga i robią rachunek sumienia? Nic bardziej mylnego. Bawią się na festiwalach, upijają do upadłego, wyrywają samotne matki, bzykają samotne matki, leją się po mordach w przydrożnych spelunach itd. I jest to moja opinia na podstawie poglądowej i wyciągniętej średniej, nie wyssałam tego z palca.

Znam bardzo wielu Księży którzy swój urlop spędzają na oazach, na kajakach z dzieciakami z parafii, a nie raz jeszcze dokładają do tego interesu z własnej kieszeni.
Poza tym pewnie nawet autorytetu taki Ksiądz nie ma, więc ludzie prędzej czy później go "Zlinczują:....

smykusmyk napisał/a:

Naprawdę sądzisz, że dla księdza nikt nie chodzi do kościoła?
Musisz być cholernie naiwna...

ja dla Księdza nie chodzę a Ci którzy chodzą, to po to by, wieś nie obgadała, że nie poszedł do kościoła, albo Ksiądz nie nawrzeszczał...a jak ktoś chodzi z tych powodu to gratuluje wiary.

smykusmyk napisał/a:

Nie ma jednak skrupułów, by wyciągać rękę po pieniądze (co łaska, ale nie mniej...), gdy trzeba odprawić mszę za zmarłego dziadka, za maturę wnuczka, za szczęśliwy poród wnuczki itd

nigdy się nie spotkałam jeszcze, żeby Ksiądz nie odprawił Mszy, jak ktoś nie dał kasy. Masz jakieś wyimaginowane pojęcie o tym.

smykusmyk napisał/a:

I mam ich zrozumieć, rozgrzeszyć, bo to tylko ludzie?

Jak się uważasz za Boga to spróbuj ich rozgrzeszyć :)

smykusmyk napisał/a:

A jak wybierze swoje, to znaczy że jest tchórzliwa i egoistyczna? Wow, cóż za nowoczesne i światłe podejście.

To by była pewnie opinia Księdza, o którym pisałaś w poprzednim poście...

Ksiądz też człowiek i ma swoje wady i zalety, Kościół popełnił błędy, do których nie powinno nigdy dojść i jak wszystko inne na łamach historii także przechodził kryzys.
Mam paru przyjaciół, którzy wstąpili do seminarium i zrezygnowani. Po co, przecież mogli zostać Księżmi na 10 lat, żeby się dorobić i "POUŻYWAĆ" życia, a potem rzucić sutannę...
 
  podziel si� tym postem na:
smykusmyk 
Blogger.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 31

Wysłany: 2012-05-26, 10:52   

werka napisał/a:


Ksiądz też człowiek i ma swoje wady i zalety, Kościół popełnił błędy, do których nie powinno nigdy dojść i jak wszystko inne na łamach historii także przechodził kryzys.
Mam paru przyjaciół, którzy wstąpili do seminarium i zrezygnowani. Po co, przecież mogli zostać Księżmi na 10 lat, żeby się dorobić i POUŻYWAĆ życia, a potem rzucić sutannę...


Widocznie mieli tę odrobinę przyzwoitości ;)
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2012-05-28, 08:34   

w kontekście tematu wywiad z Tomaszem Adamkiem :link:
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
smykusmyk 
Blogger.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 31

Wysłany: 2012-05-28, 11:18   

A. Monteprata napisał/a:



za dużo ciosów na głowę...
 
  podziel si� tym postem na:
frio 
Blogger.Klub


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 33
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 21

Wysłany: 2012-07-11, 15:39   

Kościół od dwóch lat jest dla mnie drażliwym tematem. Nie chce, tego wspominać, ale kiedyś bardzo się angażowałam, ale pewnego razu wszyściutko się skończyło. Strasznie to przeżyłam jednak wiary w Chrystusa nie straciłam. Jednak jakoś już inaczej do tego podchodzę - zmieniłam się i otoczenie w okół mnie też. Wystarczy mi Msza Święta od niedzieli i święta, ponieważ teraz chcę odzyskać rodzinę, którą gdzieś pod drodze zgubiłam. Jednak mimo wszystko szanuję to co się z tym wiąże.
 
  podziel si� tym postem na:
×pitek 
uwaga, spamer?!

Imię: pitek
Wiek: 58
Dołączył/a: 03 Gru 2012
Posty: 1

Wysłany: 2012-12-03, 14:49   re

Wg mnie problem wiary i kościoła to osobista sprawa każdego z nas. Ja również pożegnałem się z uczęszczaniem do kościoła na pare lat. Ostatnio jednak trafiłem przypadkiem na msze prowadzoną przez zakon Dominikanów, przygotowaną specjalnie dla studentów i muszę przyznać że aż zachciało mi się chodzić do kościoła. Msza naprawdę przygotowana z głową, daje do myślenia i ma się uczucie jakby dotyczyła nas indywidualnie. Na razie to mam większy problem a mianowicie jak tu rozliczyć deklaracje pit 2013 żeby był jakiś zwrot :)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 03-12-2012, 14:58 ]
domena trafiła do spamu ;-)
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-12-03, 19:58   

A ja w Boga nigdy nie wierzyłam. Nawet jako dziecko byłam strasznie ciekawska jak niby ludzie moga wierzyć w coś, czego nie widać...? Ale oczywiście modliłam się bo tak wychowali mnie rodzice. A później 'dorosłam' i wieku 11lat przestałam chodzić do Kościoła i się modlić. Dlaczego? Bo widziałam, ze ludzie którzy tam chodzą pikają na komórkach, przytulają się pod Kościołem na mszy, przeklinają zaraz po skończeniu mszy i rzucają pod Kościół papierki czy butelki po piwie. Zwątpiłam w ludzi, zwątpiłam tez w Boga. Przystąpiłam jednak do bierzmowania bo znajomy (starszy o kilka lat) nastraszył mnie, że bez tego ślubu cywilnego nawet nie wezmę, a na papierku od zawsze bardzo mi zależy. Więc poszłam po trosze zmuszona do tego sakramentu. Ślub Kościelny? dzięki, postoję :] jak zechcę składać przed kimś przysięgę to Potwora Spagetti zaproszę ;)
Mama bardzo przeżywa mój brak wiary, obwinia siebie że niedostatecznie dużo się ze mną modliła. Tata oczywiście jest wierzący, natomiast Kościół uważa za bandę złodziei i w sumie aż tak bardzo to się chyba nie myli ;) Bez obrazy oczywiście, bo są też księża faktycznie z powołania.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
Ostatnio zmieniony przez Alabastrova 2012-12-04, 11:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-12-04, 00:39   

Ubolewam bardzo, że w Polsce zwykle Kościół utożsamiany jest z wiarą, a jak mówię, że jestem wierzący, to wszyscy automatycznie myślą, że jestem katolikiem. A jeśli trudno mi zdefiniować swoją wiarę, to jeszcze gorzej ;)

Też zakończyłem swoją przygodę z Kościołem na bierzmowaniu. W sumie gdybym miał wtedy tą wiedzę co teraz, to bym pewnie nawet to olał.
O ślubie kościelnym nie ma nawet mowy (chyba że ewentualnie jako strona niewierząca, ale i to jest raczej mało prawdopodobne).
Pogrzebem się nie martwię, bo zamierzam oddać ciało akademii medycznej.
W zasadzie to nawet powinienem być apostatą, gdyż w moim obecnym miejscu zamieszkania (poza Polską) podałem że nie mam religii (tu się płaci podatek na Kościół jeśli się jest chrześcijaninem, no to więc nie widzę powodu dla którego miałbym taki podatek płacić skoro nie utożsamiam się z wiarą chrześcijańską czy jakąkolwiek inną), ale niestety to już tak nie działa że automatycznie w Polsce staję się apostatą.

A jestem własnowiercą: http://www.wlasnowierca.yoyo.pl/wlasnowierstwo.htm
 
  podziel si� tym postem na:
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-12-04, 22:47   

wendigo napisał/a:

zamierzam oddać ciało akademii medycznej.


podziwiam... :)
 
  podziel si� tym postem na:
PawelStachyra 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 27 Lis 2012
Posty: 13

Wysłany: 2012-12-05, 09:11   

Alabastrova napisał/a:

A ja w Boga nigdy nie wierzyłam. Nawet jako dziecko byłam strasznie ciekawska jak niby ludzie moga wierzyć w coś, czego nie widać...?

No właśnie na tym polega wiara: że potrafi się wierzyć w coś, co nie jest namacalne, widoczne. ;)
______________________________________________________
www.muzycznafrancja.pl
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2012-12-05, 12:49   

Jeszcze kilka lat temu byłam najbardziej wierzącym człowiekiem na ziemi. Tylko czekałam na to, aż Bóg mi to wynagrodzi i pozwoli mieć takie "moce" jak np. ojciec Pio. :P
Na szczęście przyszła trzecia klasa gimnazjum, bierzmowanie i przejrzałam na oczy. Im więcej czytam i słucham na ten temat, tym mniej wierze. To co księża wygłaszają na ambonie podczas kazania to jakaś ściema. Ich światopogląd jest maksymalnie ograniczony i boli mnie fakt, że spora część społeczeństwa pozwala się ogłupić przez kościół.
Mimo, że są ludzie, którzy potrafią odróżnić "dobro od zła" to to i tak nic w porównaniu do tych debili ślepo kierujących się tym co usłyszą w kościele. Przecież każdy ma swój rozum, prawda?
Dla mnie kościół działa na tych samych zasadach co mass media. Chociaż może nie tyle sam kościół co jego polityka.
Z kolei wiara to inna sprawa. Podziwiam ludzi, którzy w Boga wierzą. Ale daj im boże (ups :cwaniak: ) żeby mieli szeroko otwarte oczy na to co się na tym świecie wyprawia.
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz