Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:50
Autor Wiadomość
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-08-11, 23:46   

powiem wiem jedno... uczenie dziecka posługiwaniem się jakimiś wymyślonymi przyrządami jest bez sensu. potem taka sierota będzie tylko takich przyborów używać. jak będzie się szło na łatwiznę, to leworęczne dzieci nigdy nie nauczą się korzystać z normalnych długopisów/ołówków (które ja tu traktuję jako przykład)/atakżeinnychdziwnychrzeczy. przykładowo. jakie jest prawdopodobieństwo, że w formie w której będzie pracował leworęczny Janek, szef zapewni mu pióro dla leworęcznych, które jest droższe od zwykłego ?

leworęczni, praworęczni. nie ma różnicy. dziwne, ja nigdy nie rozmazywałam nic i jakoś nie miałam problemu z ogarnięciem głupiego długopisu. jestem bardzo przeciwna tym zabawkom i tyle. na siłę tworzymy różnice, a potem pojawia się jakaś kretyńska nietolerancja wśród dzieci. a dzieci potrafią być podłe, bo są jeszcze głupie.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-08-12, 08:07   

polecam też dziecko wychowane na automatycznym ołówku z gumkami, które potem chce iść na asp (tysiące kredek, pędzli i ołówków najróżniejszych twardości BEZ gumek) ;D
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-12, 08:17   

wyobrażacie to sobie? niedługo zamiast kredek takich zwyczajnych będą sprzedawali automatyczne w paczkach 100 kolorów po cenie promocyjnej 299.99zł. A potem będzie Gumka do ścierania dla leworęcznych, linijka dla leworęcznych, cyrkiel dla leworęcznych nawet książki będą robić tak żeby leworęczni mogli je lewą reką bez żądnych problemów otwierać. albo tez bedzie automat, będziesz do każdej książki miał dźwig który jak zamontujesz będzie ci kartki przewracał żeby cie rączka nie bolała. :mad:
 
  podziel si� tym postem na:
stabilo 


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 14
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-12, 10:07   

Brom napisał/a:

@stabilo, Teraz to mnie dobiłeś. Dziecki leworęczne zawsze będzie inne? Miałem przez 6 lat w klasie 3 leworęczne osoby, i nikt nawet nie zwracał na nich uwagi, wiec co to za różnica? :znudzony: (...)

Czytaj proszę ze zrozumieniem i nie przypisuj negatywnego znaczenia, tekstowi który można przeczytać z pozytywnym nastrojem.

Dzieci leworęczne są inne dla praworęcznych, tak jak praworęczne są inne dla leworęcznych.
Teraz rozumiesz? Bo takie było przesłanie tego tekstu , który napisałam.
I owszem większość osób nie zwraca na to uwagi i właśnie o to chodzi, tego mają rodzice uczyć dzieci, aby potem na lekcji jeśli leworęczne dziecko podejdzie do tablicy i zacznie pisać nikt nie krzyczał na całą salę "o leworęczny".A takie przypadki się zdarzają, to że Tobie się nigdy nie zdarzyły nie znaczy, że innym też nie.

~Htsz napisał/a:

czyli firmy produkujące tego typu rzeczy pokazują dzieciom, że jednak są trochę inne a potem rodzice mają to odkręcać tłumacząc, że nie

A dlaczego pokazują? To jakbyś powiedział, że firmy produkujące kosiarki, pokazuję że ludzie używający kos są inni (i tu w rozumieniu co poniektórych, którym nie pasuje słowo "inni" na pewno gorsi) - czy tak jest? Nie, kosiarki po prostu ułatwiają życie, podobnie jak i przybory dla leworęcznych i tyle, nie ma to żadnego większego przekazu.

np.

Brom napisał/a:

Ja nie widzę, żadnej inności dzieci Leworęcznych czy Praworęcznych. To jest po prostu robione dla pieniędzy. Przyjdzie nadziana matka, kupi takich ołówków sto, bo jej dziecko jest rozpieszczone, i jego rączka boleć nie może.

I co w tym złego że matka kupi taki ołówek? Co złego w tym, że chce aby raczka dziecka się nie męczyła? Chyba zapomniałeś jak to jest jak się uczy pisać. Proponuję idź do szkoły i zobacz jak te maluszki się męczą z czynnością, która dla Ciebie jest banalnie prosta. I tak samo męczą się dzieci leworęczne jak i praworęczne. Po za tym może nie wiesz, ale zły nawyk trzymania długopisu, często powoduje również zły nawyk postawy przy pisaniu a za tym idą zwyrodnienia stawów, które objawiają się dużo później, nie mówiąc o często spotykanych skoliozach kręgosłupa. U dzieci leworęcznych zwraca się na to uwagę, ponieważ one częściej wykrzywiają się pisząc, tak aby nie rozmazywać tekstu - wspominam o dzieciach, które dopiero uczą się pisać.


Czytając Wasze wypowiedzi, zastanawia mnie to, że tak agresywnie reagujecie na wszelkie przybory dla leworęcznych, napisanie, że osoby leworęczne są inne od praworęcznych bo w przeciwieństwie do tych drugich posługują się lewą ręką. W takim razie praworęczni tez powinni się oburzać bo są inni od leworęcznych, piszą inną rękę...
Ułatwianie życia innym tak Was irytuje?
______________________________________________________
Jesteś leworęczny? Zapraszam www.leworecznosc.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-12, 12:53   

jak to innym ? normalnym. Zauważ kto się tu wypowiada ;) leworęczni o tym co ma im niby ułatwiać życie - i jak to kwitują ? jako naciąganie :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Brom 
WordPress.Klub
vel. Kutwa


Zaproszone osoby: 3
Wiek: 29
Dołączył/a: 15 Mar 2006
Posty: 399
Miasto: Dom

Wysłany: 2009-08-12, 14:36   

@stabillo, ile masz lat? 40? Bo mniej to chyba nie. Dziecko w 1/2 klasie będzie pisało takim ołówkiem, a potem bedzie pożyczanie, łamanie, rzucanie, struganie, a nawet pisanie rysikami, wiec to nie ma sensu. Pozatym w tych czasach rodzice prawie nie maja wplywu na to co dzieci w szkole robią. Usilnie starasz się przedstawić, ze to jest dobre kiedy to jest bezdennie głupie. Tylko pokazuje się dzieciom, ze są inne niż te praworęczne.

No i co to za różnica - kosiarka - kosa? Tym i tym skosisz.

Edit: Ja wiem, ze inne nie znaczy gorsze, ale wytłumacz to innym dzieciom.
______________________________________________________
[you], nie czytaj moich postów, są bez sensu...
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-08-12, 14:40   

stabilo napisał/a:

Ułatwianie życia innym tak Was irytuje?

to jest ułatwianie życia tylko dla małych bąblów. później nikt nie będzie zastanawiał się, czy dać takiemu długopis tradycyjny czy specjalny. czyli wniosek końcowy jest taki, że pozwalając dziecku iść na łatwiznę, robi się mu tylko krzywdę.
w ogóle nie rozumiem takiego rozdzielania. to tak jakby kazać blondynce myć włosy szamponem dla blondynek, a brunetce tym dla brunetek. niczym się nie różnią od tradycyjnego szamponu, ale dają zarobić pomysłodawcom.

Htsz napisał/a:

Zauważ kto się tu wypowiada ;) leworęczni o tym co ma im niby ułatwiać życie - i jak to kwitują ? jako naciąganie :)

no właśnie, jednak nasze wypowiedzi mają sens, skoro my też jesteśmy leworęczni. poza tym nikt tu się nie irytuje z powodu ołówka, umówmy się. :yay:
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
stabilo 


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 14
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-13, 07:52   

Asiek napisał/a:

to jest ułatwianie życia tylko dla małych bąblów. później nikt nie będzie zastanawiał się, czy dać takiemu długopis tradycyjny czy specjalny. czyli wniosek końcowy jest taki, że pozwalając dziecku iść na łatwiznę, robi się mu tylko krzywdę.

Ja z reguły noszę długopis ze sobą :) .

Asiek napisał/a:

w ogóle nie rozumiem takiego rozdzielania. to tak jakby kazać blondynce myć włosy szamponem dla blondynek, a brunetce tym dla brunetek. niczym się nie różnią od tradycyjnego szamponu, ale dają zarobić pomysłodawcom.

Substancją myjąca ta sama, ale dodatek np. rumianku - rozjaśnia włosy dlatego szampony dla blondynek właśnie go zawierają. Po zdjęciu widzę, że jesteś raczej brunetką, więc Ty tej różnicy nie zauważysz.

Asiek napisał/a:

Htsz napisał/a:

Zauważ kto się tu wypowiada ;) leworęczni o tym co ma im niby ułatwiać życie - i jak to kwitują ? jako naciąganie :)

no właśnie, jednak nasze wypowiedzi mają sens, skoro my też jesteśmy leworęczni. poza tym nikt tu się nie irytuje z powodu ołówka, umówmy się. :yay:

na innych forach też rozmawiam z leworęcznymi i ich reakcje są różne, niektórzy jak Wy są przeciw, a inni są zachwyceni. Sama jestem leworęczna i też mam znajomych leworęcznych, ja jestem za, oni też. Ile ludzi, tyle opinii.

[quote="Brom"]Tylko pokazuje się dzieciom, ze są inne niż te praworęczne.
Zaczynam dochodzić do wniosku, że panicznie boisz się określenia "inny". Forum jest po to żeby każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie. Dla Ciebie jest to bezdennie głupie a dla mnie nie, wręcz przeciwnie, żałuję że kiedy ja byłam mała nie było takich przyborów, bo mi pisanie i rysowanie sprawiało olbrzymie trudności, dlatego doceniam te przedmioty. Tobie najwyraźniej było łatwiej, trochę zazdroszczę, ale z drugiej strony nawet z ciekawości nie spróbujesz bo przecież nie chcesz być "inny".
Po za tym dziwię się, że oceniasz cały czas przez pryzmat praworęcznych, może spójrz okiem leworęcznego i zobacz jacy Ci praworęczni są inni? Druga sprawa widziałeś kiedyś, żeby w klasie wszystkie dzieci pisały tymi samymi długopisami? W związku z tym każde dziecko jest inne, bo ma inny długopis.

Brom napisał/a:

No i co to za różnica - kosiarka - kosa? Tym i tym skosisz.
- racja, a przy którym bardziej się zmęczysz? Jest różnica? Nie widzisz? Spróbuj skosić kilka arów jednym i drugim może wtedy zobaczysz.

Brom napisał/a:

Ja wiem, ze inne nie znaczy gorsze, ale wytłumacz to innym dzieciom.
- to już rola rodziców i nauczycieli, dlatego też ruszyła Akcja Leworęczność, bo niestety nadal można spotkać się z myśleniem, że leworęczność jest gorsza.

Heh 40 lat? Wow tyle to mi jeszcze nikt nie dał. Zawsze wyglądałam poważniej ale przebicie o prawie 20 lat to niezłe :)

A tak przy okazji to dla tych dla których leworęczność nie jest powodem kompleksów (podejrzewam, że Ci drudzy stwierdzą, że to bezdennie głupie):

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Leworęcznych :)
______________________________________________________
Jesteś leworęczny? Zapraszam www.leworecznosc.pl
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-13, 10:27   

jak dla mnie to ktoś tu robi z siebie pajaca :wstyd:
jako forumowicze mamy mocniejsze dowody na to że jest to głupi pomysł.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-08-13, 10:32   

stabilo napisał/a:

A tak przy okazji to dla tych dla których leworęczność nie jest powodem kompleksów

kompleksów?! :znudzony:


stabilo napisał/a:

Substancją myjąca ta sama, ale dodatek np. rumianku - rozjaśnia włosy dlatego szampony dla blondynek właśnie go zawierają. Po zdjęciu widzę, że jesteś raczej brunetką, więc Ty tej różnicy nie zauważysz.

no proszę, ołówki, długopisy i nawet szampony. szereg zainteresowań, ale to był tylko mój przykład. jestem ciemną blondynką/rudzielcem ale to i tak bez znaczenia. po co blondynka ma rozjaśniać włosy? po co wmawiać, że jest to SPECJALNY szampon? ;)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-13, 10:47   

widze ze temat przechodzi z leworęczności w pielęgnacje włosów :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-13, 14:11   

Cytat

widze ze temat przechodzi z leworęczności w pielęgnacje włosów :D
nie radzę :cenzura: :P

sugeruję aby zakończyć już temat ołówków ;)

mam pytanie: czy wasza leworęczność okazała się kiedyś bardzo przydatna w jakieś sytuacji ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz