Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:50
Autor Wiadomość
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-08-13, 15:38   

ja zawsze wybijałam i łamałam sobie palce w prawej ręce więc TEORETYCZNIE leworęczność jest wtedy przydatna, w praktyce wiadomo, nikomu by nie chciało się pisać na lekcjach :D
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-08-13, 15:50   

na szczęście nie czułam się nigdy jakoś specjalnie :P później okazało się, że jednak prawą ręką też potrafię pisać i robić inne rzeczy, więc nie czułam jakby mi moja wyjątkowość ulatywała :P
tyle dobrego: leworęczni są zazwyczaj uzdolnieni :cool:
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Brom 
WordPress.Klub
vel. Kutwa


Zaproszone osoby: 3
Wiek: 29
Dołączył/a: 15 Mar 2006
Posty: 399
Miasto: Dom

Wysłany: 2009-08-13, 19:48   

Cytat

racja, a przy którym bardziej się zmęczysz? Jest różnica? Nie widzisz? Spróbuj skosić kilka arów jednym i drugim może wtedy zobaczysz.


Tak się składa, ze mam kosę, i koszę nią co dnia, łatwiej popsuć kosiarkę niż kosę. A tak pozatym, czym sie rózni lewa ręka od prawej? Trzymając w prawej inne dzieci męczą sie tak samo, jak Ci leworęczni. :)
______________________________________________________
[you], nie czytaj moich postów, są bez sensu...
 
  podziel si� tym postem na:
stabilo 


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 14
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-14, 09:58   

"Tak się składa, ze mam kosę, i koszę nią co dnia, łatwiej popsuć kosiarkę niż kosę."
Skoro kosisz to wiesz, czym się szybciej zmęczysz. Psucie się nie ma tu nic do rzeczy, chodziło o zmęczenie...

Lewa ręka nie różni się niczym od prawej.
Ale pismo - nasze pismo, jest łatwiejsze dla praworęcznych.
Prawo ręczny o wiele rzadziej rozmazuje co pisze bo nie ciągnie ręki po pisanym przed momentem tekście.
Leworęczny tak, więc żeby nie rozmazywać, często wykrzywia tę rękę w taki sposób, że jest mu zwyczajnie nie wygodnie. Po jakimś czasie przyzwyczai się do tej pozycji, ale jeśli nie będzie ona odpowiednia to może mieć problemy z kręgosłupem. Nawet mała skolioza jest szkodliwa.
Praworęczni też się krzywią, też mają problemy z kręgosłupem. Ale nie jest to u nich powodowane tym, że wykręcają się żeby sobie tekstu nie rozmazać.

A tak z ciekawości widzieliście?

______________________________________________________
Jesteś leworęczny? Zapraszam www.leworecznosc.pl
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-14, 10:33   

a kto każe pisać dłupisem który się rozmazuje?
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-14, 11:25   

lapavlo napisał/a:

a kto każe pisać dłupisem który się rozmazuje?

Jeśli się ktoś poci, to każdy może się rozmazać. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-14, 12:31   

miglu149 napisał/a:

Jeśli się ktoś poci, to każdy może się rozmazać. ;)
a jak wiadomo leworęczni pocą się bardziej :cwaniak:

stabilo napisał/a:

Leworęczny tak, więc żeby nie rozmazywać, często wykrzywia tę rękę w taki sposób, że jest mu zwyczajnie nie wygodnie. Po jakimś czasie przyzwyczai się do tej pozycji, ale jeśli nie będzie ona odpowiednia to może mieć problemy z kręgosłupem. Nawet mała skolioza jest szkodliwa.
nikt w dzisiejszych czasach nie ma prawa nakazywać ci czym masz pisać, to nie to co kiedyś kiedy dzieci leworęczne przestawiano na silę do pisania prawą ręką, więc teraz bierzesz długopis w dłoń i o jakimś rozmazywaniu zapominasz na dobre ;) poza tym stabilo prosiłem o zakończenie tego wątku ;) życie leworęcznych nie kręci się tylko wokół gadżetów, na których najwięcej zarabiają firmy je produkujące.

Co do tego piwa. Na pewno przy wyborze takiego trunku nie decyduje u mnie sposób jego otwierania a smak ;) więc wybacz, ale to kolejny produkt do nabijania pieniędzy :) nikomu nie bronię bo biznes jest biznes, ale nie skorzystałbym z tej oferty ;)

zadałem pytanie na poprzedniej stronie, na które sam teraz odpowiem :P moja leworęczność przydała mi się wiele razy jak trzeba było przykręcić coś w dziwnym miejscu. Zaskoczeniem było także wiele razy na sparingach kiedy przeciwnik dostał parę ciosów z lewej - ale o tym wspominałem już wcześniej pisząc, że ukrycie tej umiejętności poprzez postawę dla praworęcznych może być przydatne ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
stabilo 


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 14
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-17, 11:11   

Htsz prosisz o zakończenie wątku, a sam kontynuujesz, pobudzając dyskusję :)
Ale ok, takie prawo Admina.
Co do piwa to -" ale nie skorzystałbym z tej oferty" tylko dlatego, że ma lewą rękę więc ma napędzać biznes jako gadżet dla leworęcznych?
Ja z ciekawości bym spróbowała, bo lubię nowe smaki i poznawanie nowych gatunków piwa. Może Ty już znasz wszystkie piwa świata, ja jeszcze nie i dlatego jak widzę coś co mnie interesuje to kupuję i próbuję, dopiero wtedy mogę ocenić smak, którego przez butelkę nie widać..
Np. nie polecam piwa z dodatkiem ekstraktu z konopi indyjskich, dla mnie ma okropny smak.

Leworęczność przydała mi się w sporcie - w siatkówce. Świetnie sprawdza się przy atakach, przeciwniczki często nie radziły sobie z moim atakiem bo piłka spadała w inna stronę niż zazwyczaj (to jeszcze na etapie kiedy siatkarki nie 100% potrafią wycelować atakowaną piłką w określone miejsce na boisku).
Gdzie jeszcze? Czasem jak coś wpadnie w jakąś szczelinę gdzie prawą ręką trudno jest sięgnąć a lewą łatwiej :) .
______________________________________________________
Jesteś leworęczny? Zapraszam www.leworecznosc.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-17, 12:47   

chodziło mi raczej o nazewnictwo "piwo dla leworęcznych" jakby to sposób otwierania świadczył o jego smaku ;)

wyczytałem, ze leworęczność jest dziedziczona genetycznie, to trochę ciekawe, bo moi rodzice nie są leworęczni, dziadkowie ze strony mamy także. Muszę zapytać taty jak to było u niego w rodzinie..
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-08-17, 15:02   

Boże Przenajświętszy! :rotfl:
Ostatnie kilkanaście rozbawiła mnie do łez. Jeżeli ktoś myśli, że mojemu (przyszłemu) dziecku będę kupował plastikowe ołóweczki dla lewo ręcznych to się grubo przeliczył :rotfl: LINK XD. Rozumiem, że osoby leworęczne wolą wyprofilowane nożyczki, czy uchwyty dla lewej ręki z powodu większego komfortu użytkowania, ale ołówki i długopisy to (bez obrazy) idiotyzm.
Podstawową różnicą pomiędzy posługiwaniu się różnego typu pisadłami pomiędzy lewo i praworęczni jest następująca: dzieciaczki z dominującą prawą ręką ciągną ołóweczek, a dzieciaczki z dominującą lewą ręką pchają ołóweczek i w tym miejscu bajeczka się kończy.

Cytat

Więc opiszę Wam ołówki, skoro nie wiecie czym się różnią - tylko potem nie piszcie mi że go zachwalam...
Ołówki dla dzieci leworęcznych są dopasowane pod względem wielkości (wagi) do ich malutkich raczek. Maja wyprofilowane wgłębienia, które umożliwiają odpowiedni uchwyt ołówka, dzięki czemu dziecku nie męczy się tak rączka.
Ołówki wykonane są z materiałów, które sprzyjają pewności chwytu tzn ołówek nie ślizga się jak te tradycyjne.


Dziecko mu się przyzwyczaić do standardowych przedmiotów, więc powinno takowymi ćwiczyć.

Cytat

Ja nie widzę, żadnej inności dzieci Leworęcznych czy Praworęcznych. To jest poprostu robione dla pięniędzy. Przyjdzie nadziana matka, kupi takich ołówków sto, bo jej dziecko jest rozpieszczone, i jego rączka boleć nie może. :orany:


:super: a 20x100= :luka:

Cytat

Ołówki dla osób leworęcznych owszem ostrza się tak samo, ale pewnie wygodniej w temperówce dla leworęcznych :)


Jestem chyba jakiś dziwadłem bo ostrzę raz w lewej raz w prawej ręce i nie widzę specjalnej równicy. Mam dwie prawe ręce :szok: ?

Cytat

to jest ułatwianie życia tylko dla małych bąblów. później nikt nie będzie zastanawiał się, czy dać takiemu długopis tradycyjny czy specjalny. czyli wniosek końcowy jest taki, że pozwalając dziecku iść na łatwiznę, robi się mu tylko krzywdę.
w ogóle nie rozumiem takiego rozdzielania. to tak jakby kazać blondynce myć włosy szamponem dla blondynek, a brunetce tym dla brunetek. niczym się nie różnią od tradycyjnego szamponu, ale dają zarobić pomysłodawcom.

dokładnie i tym szamponowym akcentem możemy zakończyć tę bzdurną dyskusję...
Dodam tylko jestem obu ręczny i mamusia nie byłaby zadowolona, z tego co wyprawiam moją lewą rączką :oczami:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-17, 15:18   

Krzysiek, prosiłem żeby nie wspominać już o pisadłach ;)

a jak jest u ciebie w rodzinie z tym co napisałem, czy ktoś z rodziców albo dziadków jest/był leworęczny ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-08-17, 15:22   

Htsz napisał/a:

Krzysiek, prosiłem żeby nie wspominać już o pisadłach ;)
musiałem nie doczytać :P

Htsz napisał/a:

a jak jest u ciebie w rodzinie z tym co napisałem, czy ktoś z rodziców albo dziadków jest/był leworęczny ?
U mnie był dziadek z strony mamy (o ile mi wiadomo), po nim odziedziczył to mój wujek i mi trochę tej leworęczności "skapło" :P
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz