Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2018-04-21, 20:23
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    

Słuchajcie.

Czy gdybym podchwycił ten temat od strony technicznej (stworzył zręby projektu plus backend - prawdopodobnie Python/Django albo WordPress, nie wiem jeszcze), to bylibyście chętni do testowania, karmienia treścią, ewentualnie moderowania w przyszłości?

Od dłuższego czasu mam mały głód twórczy i w sumie chętnie bym zbudował coś takiego choćby dla testowania rozwiązań, których nie mam okazji używać - ale nie chciałbym tego robić dla samej tylko sztuki.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-03-15, 18:15   

Lukem napisał/a:

Słuchajcie.

Czy gdybym podchwycił ten temat od strony technicznej (stworzył zręby projektu plus backend - prawdopodobnie Python/Django albo WordPress, nie wiem jeszcze), to bylibyście chętni do testowania, karmienia treścią, ewentualnie moderowania w przyszłości?

Od dłuższego czasu mam mały głód twórczy i w sumie chętnie bym zbudował coś takiego choćby dla testowania rozwiązań, których nie mam okazji używać - ale nie chciałbym tego robić dla samej tylko sztuki.

Brzmi ciekawie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-03-15, 18:17   

ja mogę zaoferować wsparcie w formie layoutu.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-15, 18:39   

wydzielam w osobny temat.
Jestem po wstępnej rozmowie z Łukaszem. Okazało się, że obaj mamy podobne plany zatem będzie wspólny projekt.

Wątek jest otwarty dla wszystkich. Zapraszamy do współpracy osoby, które mają tu jakiś staż i trochę czasu by pomóc w utworzeniu dobrego spisu blogów. Mile widziane osoby, które prowadziły już coś podobnego lub korzystały z tradycyjnych katalogów i znają minusy oraz problemy związane z dodawaniem stron. Kreatywnych blogerów, bez słomianego zapału i z głową pełną pomysłów też oczywiście przyjmiemy do grupy.

Na forum zostanie utworzony ukryty dział (dla zaproszonych), gdzie dyskutować będziemy nad tym co powinno się znaleźć, jak działać, wyglądać, no i oczywiście przeprowadzać beta testy.

Wszystkich chętnych do udziału w projekcie proszę o zgłaszanie się w tym wątku (proszę jakoś zaznaczyć, że to zgłoszenie a nie tylko odpowiedź w temacie).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-03-15, 18:53   

Katalogi miałem - główne w celach pozycjonerskich ale co tam.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-03-15, 19:20   

brzmi co najmniej interesująco :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-15, 19:51   

Dobrze mili Państwo, to tak. Uwaga, Lukem się rozgaduje.

Arek i ja jesteśmy mózgami projektu, ale tak naprawdę bez Waszych sugestii nie będzie miał on większego sensu. Wstępnie mogę powiedzieć, że będziemy potrzebować przede wszystkim (choć nie tylko):

=> testerów, zarówno od strony samego pomysłu, jak i jego wykonania - bo trzeba będzie nie tylko spojrzeć na całość krytycznie, ale też przeklikać i wyciągnąć z niej wszystkie niedoróbki techniczne,

=> przyszłych moderatorów, którzy zasilą gotowy projekt treściami i będą w stanie robić to w miarę regularnie - a w przyszłości znajdą pomysł na to, żeby treści przychodziły do nas same.

Chciałbym, żebyśmy w miarę szybko utworzyli grupkę roboczą, a potem stworzyli założenia pierwszej wersji i żeby COŚ powstało. Zbyt dobrze pamiętam, co działo się tutaj z poprzednimi projektami i chciałbym, aby historia się nie powtórzyła. :)

Zatem jeśli uważacie, że macie w tej kwestii coś do powiedzenia - nawet jeśli nie wiecie jeszcze co ;) - to zadeklarujcie się w tym wątku, żeby wiadomo było na czym stoimy.
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-03-16, 11:48   

Swoje zdanie podtrzymuje, jestem chętny by się zaangażować. Mogę być testerem bądź moderatorem, za testerem przemawia to, że jestem z wykształcenia średniego informatykiem i wiem mniej więcej co w trawie piszczy. Jako moderator cóż, moderowałem fora, portale, opiekowałem się treścią. Gdzie będzie wam potrzeba człowieka tam pójdę ;)
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-03-17, 11:22   

Ja mogę pomóc w kwestii testowania serwisu - mam również wiedzę z zakresu usability oraz teorii designu i mogę w tych kwestiach również pomóc. Natomiast na moderatora się nie piszę, bo najzwyczajniej w świecie nie będę miała na to czasu.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-03-17, 15:52   

Lukem napisał/a:


Zatem jeśli uważacie, że macie w tej kwestii coś do powiedzenia - nawet jeśli nie wiecie jeszcze co ;) - to zadeklarujcie się w tym wątku, żeby wiadomo było na czym stoimy.

No właśnie ja nie wiem co mogłabym mieć do powiedzenia, ale jakby co to mogę "coś" powiedzieć :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-18, 14:27   

adrkwi, Agatonek, Basia - dzięki za zgłoszenia, fajnie że będziecie. :)

Ktoś jeszcze chętny?
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2013-03-18, 15:50   

Ja mogę testować/przeklinać. Ostatnio mnie zaproszono do jakiegoś blogerskiego projektu. Zaproszenie odrzuciłem, bo było tam wiele niedociągnięć - które zostały przeze mnie głośno powiedziane, co nie do końca spotkało się z aplauzem.

Tu też jest.

A czasem potrzeba zadać głupie/mądre pytania i w tym jestem niezły, chyba.

Ma być SPIS blogów. To pierwsza kwestia, która nachodzi mi na myśl - po cholerę treść?
Gdy wchodzę na spis czegokolwiek - nie interesuje (i nawet nie patrzę czy takowe są) jakiekolwiek treści. Interesuje mnie sam spis. Czasem ten spis jest suchy - ot, same nazwy. Czasem przy nazwie jest krótki (1-2 zdania) opis. I to jest wystarczające.
Nie wiem jaką macie wizję i nie chcę wam jej burzyć - ale - to ma być blog o spisie czy spis/katalog blogów?
Chyba, że za "treść" macie właśnie linki do odpowiednich blogów. Ale myślę, że na początek nie będzie z tym żadnego problemu, bo niektóre blogi same przychodzą na myśl.

Od strony technicznej nie znam się zupełnie i dla mnie szczytem techniki jest obsługa Painta, ale jak mówicie spis/katalog blogów, to przed oczami mam stronkę gdzie jest podział: blogi kulinarne, blogi parentingowe, blogi dla dorosłych, blogi lifestylowe, blogi o autochtonicznych mieszkańcach Azji - cokolwiek. I gdy wchodzę na interesującą mnie kategorię to mam linki (tu kwestia dogadania - alfabetycznie, wg daty ostatniej aktualizacji itp itd) do blogów z tej danej kategorii.

Też zastanawiam się co tutaj testować - chyba, że ten post uznacie za "test".
Owszem, można ocenić kolorystykę, nazwę, ewentualne logo, czytelność, przejrzystość. Ale jak to "przetestować" ?

Może odczytuję wasze słowa zbyt dosłownie, jednoznacznie, ale bądź co bądź jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
Nie pcham się też na siłę, tam gdzie mnie nie chcą i nie traktujcie mojego komentarza jako czysty hejt. Po prostu patrzę na to z perspektywy przeciętnego użytkownika sieci. I to mogę zapewnić.
No, może nie do końca przeciętny :P
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz