Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany:    [serial] Dexter

Nie ten animowany, tylko wyprodukowany przez Showtime i opowiadający o policjancie, który z pozoru jest przykładnym, spokojnym obywatelem, ale odróżnia go od takowych jedna, drobna sprawa - potajemnie wymierza bowiem sprawiedliwość na własną rękę i morduje (w raczej "brutalny" sposób, nie tam jakąś kulą w łeb i ju), tych którzy na to zasługują. Oglądacie lub oglądaliście? Serial emitowany jest już od dobrych kilku lat (serii jest bodajże pięć, u nas pokazali chyba dwie lub trzy jak dotąd), ale nie widziałam tu o nim tematu. Mnie się wyjątkowo podobał, jest taki zupełnie inny od tego, do czego przywykliśmy, niekonwencjonalny, sam pomysł obsadzenia mordercy jako głównego bohatera wydaje się karkołomny - ale, co trochę przewrotne - właściwie od samego początku Dextera się lubi i kibicuje właśnie jemu, a nie policji, która go tropi, nie wiedząc, że ten, którego szukają, jest wśród nich. Taka rzecz do zastanowienia, czym właściwie jest kodeks moralny, sprawiedliwość, czy Dexter postępuje słusznie eliminując tych, którym sami po cichu często życzymy śmierci (ja czasami żałuję, że nie ma u nas kary śmierci - w niektórych, skrajnych przypadkach wydawałaby mi się jedynym logicznym i "sprawiedliwym" wyjściem) czy jest dokładnie taki sam, jak ci, których pozbawia życia. Serial zmusza do refleksji, a przy tym jest po prostu dobrą, solidną produkcją, okraszoną rewelacyjnym, czarnym humorem i świetną grą aktorską.

To tyle ode mnie, ale jeśli ktoś oglądał, to niech się wypowie, bo tematyka raczej kontrowersyjna i jestem ciekawa, co sądzicie. (mojej mamy do dziś nie udało mi się nakłonić do obejrzenia, bo mówi, że Dexter postępuje "nieetycznie" i nie można lubić takiego bohatera - choć słysząc o wszelakich mordercach/gwałcicielach sama mówi, że dożywocie to za mało i powinni "zrobić im to samo, co oni komuś" ;) )



Cytat


W ciągu dnia Dexter Morgan (Michael C. Hall) pracuje w policji w wydziale morderstw, gdzie jest odpowiedzialny za analizę krwi. Pozornie nudna historia o dobrym, przykładnym glinie pomagającym w łapaniu psychopatów. Otóż nie. Dexter skrywa w sobie mroczny sekret, który nigdy nie może wyjść na jaw.
Za maską ułożonego policjanta kryje się bowiem żądny krwi, genialny seryjny morderca. Sam główny bohater nazywa siebie potworem. Nie zabija jednak przypadkowych osób, ma bowiem kodeks, którego zawsze się trzyma.
Lecz czy aby na pewno Dexter jest tak odrażający, jak mogłoby się wydawać?
(Filmweb)
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

hasia 
WordPress.Klub


Imię: Kasia
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Maj 2010
Posty: 64
Miasto: Tczew

Wysłany: 2010-10-23, 11:49   

Jakoś nigdy nie miałam przy tym serialu większych refleksji. Oglądam, tak jak napisałaś, ze względu na dużą dawkę czarnego humoru i dobrego aktorstwa. To drugie dotyczy raczej męskiej części obsady, bo postacie kobiece wybitnie działają mi na nerwy i patrzeć na nie nie mogę (a przoduje w tym Debra). Poza tym, to jedyny serial, jaki znam, w którym każdy kolejny sezon jest lepszy od poprzedniego. Ostatnio rzuciłam okiem na któryś odcinek pierwszej części, to była nędza w porównaniu np. do czwórki.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-10-25, 18:04   

Oglądałem jak na razie tylko te serie, które wyemitował TVN. Szkoda, że nie ciągną tego dalej w polskiej tv - z miłą chęcią zobaczyłbym dalsze serie. Również potwierdzam, że serial stawał się coraz lepszy i z niecierpliwością czekałem na kolejne odcinki.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Fraa 
Blogger.Klub

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 113

Wysłany: 2011-07-29, 17:03   

Htsz napisał/a:

Również potwierdzam, że serial stawał się coraz lepszy i z niecierpliwością czekałem na kolejne odcinki.

Hmm... :zdziwko:
Oglądałam jakiś czas temu i rzeczywiście intryga wciągała. Główny bohater oryginalny, choć z wyjątkowo wk :cenzura: jącą miał siostrę. Miałam ochotę wyrzucić monitor za okno za każdym razem, jak się ta laska pojawiała.

Tak czy owak, pierwszy sezon to fajna intryga, ciekawy pomysł. Obejrzałam migiem i byłam bardzo zadowolona. Potem obejrzałam drugi sezon - miałam wrażenie, że jest dokręcony trochę na siłę, no ale jakoś poszło. W pierwszym odcinku trzeciego sezonu odpadłam. Zdecydowanie pomysł się wyeksploatował i potem już tylko odcinali kupony. :/ Wolę pamiętać Dextera tylko na podstawie pierwszego sezonu, o. ;]
______________________________________________________
– A fella I knew in El Paso took all his clothes off and jumped on a cactus. I asked him same question: „why?”.
– And...?
– He said: „It seemed to be a good idea at the time”.

[Vin, "The Magnificent Seven"]
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-07-29, 18:53   

Jak dla mnie drugi sezon był świetny, lepszy od pierwszego, natomiast trzeci to kompletna porażka - powielane schematy z wcześniejszych serii i do tego po prostu nudny. Czwarty już daje radę, choć i tak do pierwszych się nie umywa (może dlatego, że sam pomysł już tak nie zaskakuje?)
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-29, 21:10   

ja się jakoś nie mogę zebrać po pierwszym sezonie - emitowanej na tvn - do oglądania kolejnych. Ciągle zapominam i łapię za inne seriale :P może dana seria nudzi się, dlatego, że teraz wszystko można mieć od razu jedno po drugim a warto sobie robić między nimi przerwy?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-07-29, 22:01   

Htsz napisał/a:

po pierwszym sezonie - emitowanej na tvn - do oglądania kolejnych

Teraz, o ile dobrze kojarzę, tvn pokazuje drugą serię.

Htsz napisał/a:

wszystko można mieć od razu jedno po drugim a warto sobie robić między nimi przerwy?

Dlatego właśnie na razie odpuściłam sobie piątą serię - na Thirteen Street (czy jak to się tam teraz nazywa, dawny Hallmark) leciała niedawno pod rząd trzecia i czwarta, przez co odczułam lekki przesyt.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
mascarpone 

Imię: Karina
Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2011
Posty: 10
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2011-11-30, 15:15   

Oj ja oglądam Dextera namiętnie w necie tak samo jak family guy online, i już nie mogę doczekać się kolejnego odcinka, bo ten ostatni mnie rozwalił, zupełnie nieoczekiwany zwrot akcji, za co tak mi ten serial przypdał do gustu :)
Ostatnio zmieniony przez mascarpone 2011-12-02, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-11-30, 17:14   

mascarpone napisał/a:

i już nie mogę doczekać się kolejnego odcinka, bo ten ostatni mnie rozwalił, zupełnie nieoczekiwany zwrot akcji
Gellar = Travis? przecież to było prawie pewne, że profesor w tej formie jest wytworem wyobraźni Travisa, mnie by bardziej zdziwiło, gdyby okazało się, że jeszcze żyje i jest "prawdziwy". ;)
W sumie sporo ma niedociągnięc ta najnowsza seria, ale i tak nadal bardzo chętnie oglądam.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
arcoiris 
WordPress.Klub


Imię: Agnieszka
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 70
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-03-25, 23:38   

Oglądnęłam wszystkie sezony, nie mogę się doczekać nowego.
 
  podziel si� tym postem na:
smykusmyk 
Blogger.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 31

Wysłany: 2012-05-20, 21:12   

Mój ukochany serial, a oglądam ich ogromne ilości. Miewał dłużyzny, ale zawsze odbijali się od dna. Genialny C. Hall jako Dexter, w ogóle cudownie zagrany, świetnie nakręcony. Majstersztyk.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-21, 00:37   

Z uwagi na to, że dogoniłem wszystkie seriale, które oglądałem do najnowszych odcinków (i trzeba czekać na nowe) postanowiłem przysiąść do Dextera. Oglądnąłem pierwszy odcinek trzeciej serii i tam było przypomnienie co się działo wcześniej. Wyżej pisałem, że oglądałem tylko pierwszą na tvn. Okazuje się jednak, że kojarzyłem wszystko co było, więc teraz lecę już kolejny odcinek z trzeciej nie wracając do drugiej. Przede mną 'Turning Biminese', na razie jest ciekawie, lubię narrację - jak bohater coś robi i komentuje lub zmaga się ze swoimi myślami.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz