Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
herbivi-cus 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 33

Wysłany: 2014-10-19, 14:28   

Już od kliku lat wolę bloggera, chociaż początki miałam na blog.onet.pl. Blogspota najbardziej rozumiem i przyzwyczaiłam się do niego, nie lubię tego zmieniać.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-12-16, 14:19   

Pierwszego bloga jakiego kiedykolwiek zakładałam, założyłam na bloggerze i długo nie poblogowałam - nie potrafiłam ogarnąć, nic nie działo się tak jak chciałam, ciężko było mi się do niego przyzwyczaić. Blog porzucony, kilka lat później pojawia się pomysł nowego bloga i decyduję się na platformę blog.pl i jestem z niej bardzo zadowolona. Szybko wszystko rozpracowałam, kiedy miałam jakiś problem i napisałam do działu pomocy, odpisywali w ciągu max godziny, wiec nie musiałam się denerwować czekaniem. Dodatkowo redakcja Onetu codziennie poleca na swojej głównej stronie kilka blogów (mi zdarzyło się już kilka razy) co umożliwia pozyskiwanie nowych czytelników. Także mogę z czystym sumieniem blog.pl polecić :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-12-16, 14:28   

PrzemyślNiki napisał/a:

Pierwszego bloga jakiego kiedykolwiek zakładałam, założyłam na bloggerze i długo nie poblogowałam - nie potrafiłam ogarnąć, nic nie działo się tak jak chciałam, ciężko było mi się do niego przyzwyczaić.
Jakiego typu problemy miałaś z rozpracowaniem? Dawno temu zakładałaś bloga? Już od dłuższego czasu nowy kokpit bloggera jest bardzo czytelny, podobnie jak zarządzanie wordpressem.

PrzemyślNiki napisał/a:

później pojawia się pomysł nowego bloga i decyduję się na platformę blog.pl i jestem z niej bardzo zadowolona.
już na wordpressie czy jeszcze przed nim? Bo jeżeli na wp, to nie jest to zasługą onetu a ekipy dopieszczającej wiele lat silnik wordpressa :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-12-16, 15:01   

Na bloggerze głównie nie potrafiłam ustawić satysfakcjonującego mnie wyglądu bloga: zarówno pod względem szablonów jak i widgetów. Te problemy pamiętam doskonale, mimo, że tamten blog był zakładany jakieś 6 lat temu. Pewnie teraz jest już lepiej, ale wygodnie mi na blog.pl, którego zakładałam już na wp bo 3 miesiące temu. A co masz na myśli mówiąc, że 'to nie jest zasługa onetu'? Kwestię szybkiego odpisywania, polecania na głównej czy przejrzystości kokpitu? Zaintrygowałeś mnie :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-12-16, 18:00   

Przez 6 lat zmieniło się bardzo dużo a z szablonami większy problem jest na blog.pl. Redakcja co jakiś czas powiadamia o nowych skórkach do wyboru i są one coraz ciekawsze, ale jednak ciągle jesteśmy ograniczeni do tego co nam zaproponują i ustawień jakie udostępnią. Natomiast na blogspota można wgrać szablon przygotowany przez dowolną osobę.

Druga sprawa to domena niestandardowa. Onet od jakiegoś czasu kusi poleceniami i przejściem na ich platformę, ale osoby, które miały swoje domeny nie mogą ich wpiąć pod onetbloga i muszą używać jednej z dostępnych subdomen.

PrzemyślNiki napisał/a:

A co masz na myśli mówiąc, że 'to nie jest zasługa onetu'? Kwestię szybkiego odpisywania, polecania na głównej czy przejrzystości kokpitu? Zaintrygowałeś mnie :)
Wiem, że redakcja onetu odpisuje, bo i na moje komentarze odpisywali. To się chwali, na bloggerze też mamy dobrą ekipę najlepszych współtwórców i dbamy o to by problemy związane z działaniem blogspota zostały przekazane odpowiednim osobom jak najszybciej.
Pisałem o kokpicie, onet korzysta z silnika wordpress dopasowanego pod swoje potrzeby, ale ogólny wygląd i prostota obsługi wynika głównie z pracy programistów wordpressa.

a jak z miejscem na pliki na onecie? Mieli podłączać dysk onetowy, bo do niedawna oferowali marne 100MB na zdjęcia. Trochę śmiech w porównaniu z pojemnością 15GB na pliki w ramach konta google.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-12-16, 20:31   

W dalszym ciągu jest to 100mb, ale osobiście tego nie odczuwam. Może jeszcze nie odczuwam, ze względu na krótki staż. Szablonów na blog.pl rzeczywiście jest mało, ale na bierząco dodawane są nowe. Ja jestem minimalistką, więc mi jeden z podstawowych podpasował. Na blog.pl najbardziej brakuje mi możliwości informowania o odpisaniu mi na komentarz, który zostawiłam na innym blogu. Na blogach gdzie jest disqus jest super, bo po założeniu konta na tej platformie wiem kto i kiedy mi odpisał, a tak muszę biegać i spamiętywać odwiedzone blogi. Z kolei czytałam, że na wp disqus nie jest polecany
 
  podziel si� tym postem na:
xolinqa 
WordPress.Klub


Dołączyła: 31 Sty 2015
Posty: 18

Wysłany: 2015-02-02, 13:28   

Jakbym miała polecić gdzie założyć darmowego bloga to poleciłabym blogspot. Ale myślę, że warto wyłożyć na domenę i hosting chociaż tą stówkę na rok i zainstalować wordpressa. Ma się dzięki temu pełną kontrolę nad swoim blogiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-02-03, 12:32   

Ja wolę bloga mieć na swoim serwerze - na własnej domenie.
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-26, 20:51   

Wydaje mi się, że na początek dobry jest blogger a jak ktoś chce do tego podejść profesjonalnie to własny hosting/domena + wordpress.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-03-26, 22:10   

e.f.lunch napisał/a:

a jak ktoś chce do tego podejść profesjonalnie
platforma ma tu drugorzędne znaczenie a korzystanie w WP wcale nie oznacza profesjonalizmu, bo i ten CMS można popsuć. Wielu dobrych, znanych blogerów ma swoje strony na darmowych platformach i w niczym im to nie przeszkadza ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Pucha 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 25
Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-03-27, 20:46   

Jako początkujący próbowałem zarówno bloggera jak i wordpressa. Obie platformy mają plusy jak i minusy:
+Blogerra:
Darmowy, prosty, wybacza błędy nawet jeżeli próbujesz bawić się w javie ( nawet nieumiejetnie jak ja) , łatwa promocja na Google + że względu na połączenie
+Wordpressa:
Darmowy ale jeżeli chcesz pozbyć się dopisku .wordpress. musisz mieć domenę, profesjonalny- pozwala bardziej zagłębić się w stronę techniczną, więcej opcji personalizacji,

Mam nadzieję że pomogłem ^^
______________________________________________________
Szukasz podpowiedzi w wybraniu ciekawej książki - zajrzyj na mój blog ! http://wybieramfantasy.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
theodoros 
WordPress.Klub


Imię: Bogdan
Wiek: 41
Dołączył/a: 08 Kwi 2015
Posty: 37
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-04-20, 22:24   

Powiem z własnego doświadczenia:
Kiedyś, jak dopiero zaczynałem swoją przygodę z blogowaniem, pisałem bloga na portalu OnetBlog i w tamtych czasach okazało się to dobrym strzałem. Dość łatwo osiągalna popularność bez żadnego wysiłku w promowaniu bloga z mojej strony. Dla początkującego blogera może być to ważne.
Niedawno postawiłem na własną domenę. Wiem, że będzie mi trudniej zdobyć czytelników niż kiedyś na portalu. Chcę jednak zdobyć trochę praktyki w prowadzeniu blogów i stron na własnych domenach, co może mi się przydać w przyszłości. Myślę, że warto się rozwijać. :)
Jeżeli zaś chodzi o kradzieże haseł, to niestety zdarzają się one wszędzie. Jakiś czas temu była afera, bo wyciekły hasła z Gmaila. Wcześniej wyciekły hasła z portalu Filmweb. Nawet na OnetBlogu była kiedyś afera z kradzieżą bloga. Niestety wszędzie może się to wydarzyć, więc zawsze trzeba być czujnym.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz