Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-20, 23:04   

Dlatego dla ważnych kont warto wprowadzić weryfikacje dwuetapowe lub wieloetapowe. Wtedy bez kodu SMS czy innego zabezpieczenia ktoś niewiele zdziała z hasłem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Krytyczka Sztuki 


Wiek: 22
Dołączyła: 25 Cze 2015
Posty: 22
Miasto: Gdańsk, Polska

Wysłany: 2015-06-25, 23:13   Moja odpowiedź

Ja może nie jestem blogerką z dośwaidczeniem, ale myślę, że blogger z własną domeną to najłatwiejsze i najwygodniejsze dla prostych blogerów amatorów, a nwet dla bardziej zaawansowanych...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-27, 20:33   Re: gdzie założyć bloga?

wirtualne media opublikowały kilka dni temu dane dotyczące ruchu na platformach blogowych popularnych w Polsce. Wynika z nich, że tylko blogspotowi przybywa użytkowników a reszta ich traci.

Czy najpopularniejszy oznacza najlepszy? Oczywiście nie zawsze, ale to pokazuje preferencje użytkowników. Można się tym posiłkować przy wyborze miejsca dla siebie.

Dzięki temu, że w tabelach WM podają osobno blogspot.com i blogger.com można mniej więcej oszacować, że blogerów na googlowskiej platformie może być około miliona - to całkiem sporo. Szkoda, że fora odchodzą w zapomnienie i tak mało z tych osób odwiedza blogowicza :P

źródło: wirtualnemedia.pl/artykul/blogspot-liderem-platform-blogowych-mocno-w-dol-serwisy-gazeta-pl-onetu-i-wirtualnej-polski
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lekkochaotyczna 
Blogger.Klub

Imię: Aleks
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 34

Wysłany: 2016-10-05, 22:40   

Cześć, w swojej historii przerobiłam sporo serwisów blogowych, z czego pewnie część już nie istnieje ;) Pierwszy blog był na onecie, potem ownlog, mylog, blox, blog.pl aż w końcu trafiłam na bloggera i wordpressa (ale na serwerze wordpresowym) po czym wróciłam do bloggera.

Blogger ma najwięcej możliwości jeśli chodzi o wygląd i funkcję.
Wordpress jest dobry jak ma się go "na swoim" na co nie każdego stać, nie wszyscy chcą wydawać pieniądze na utrzymanie bloga gdy nie wiedzą jak będzie funkcjonował i przy wodrpressie trzeba trochę więcej ogarniać albo komuś zapłacić (czyli znów wracamy do kwestii pieniędzy)

Natomiast gdybym była pewna, że będę miała samozaparcie do publikowania faktycznie minimum 3 razy w tygodniu i byłabym w stanie wygenerować odpowiedni ruch na stronie to pewnie zdecydowałabym się w końcu na Wordpressa bo tam możliwości są już praktycznie nieograniczone ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-10-06, 00:20   

Lekkochaotyczna, a te możliwości wykorzystałabyś do czego? Jakiś większy projekt niż tylko pisanie? Bo ja bardzo często widywałem zwykłe blogi przenoszone z darmowej platformy na płatną, które nic nie zyskiwały (w sensie nie wykorzystywały możliwości silnika w żaden sposób), nawet w samym szablonie niewiele się zmieniało - taka trochę w sumie strata kasy i czasu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lekkochaotyczna 
Blogger.Klub

Imię: Aleks
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 34

Wysłany: 2016-10-14, 02:01   

Był w planach projekt związany z projektowaniem wnętrz i grafiką. Teoretycznie miał być mocno nastawiony na interakcje z czytelnikiem i dużą ilością dodatkowych materiałów ;)

Wordpress bardzo mi się podobał pod kątem panelu administracyjnego - wszystko było bardzo przejrzyste i łatwe do ogarnięcia. Fajne jest też liczba widgetów, które można znaleźć. Jednakże wordpressem bawiłam się na darmowym serwerze dosyć krótko więc zbyt szerokiej wiedzy nie mam. Kolega ma bloga/stronę na wordpresie "na swoim" i bardzo sobie chwali.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-10-14, 16:02   [2016] gdzie założyć bloga?

lubię wypowiedzi bogate w konkretne informacje, szczegóły, do których można się odnieść, podyskutować, przeanalizować - czy dla mnie również są przeszkodą / za wyborem danej opcji / czy się zgadzam. Szkoda, że muszę ciągnąc za język by to uzyskać, bo...

Lekkochaotyczna napisał/a:

Teoretycznie miał być mocno nastawiony na interakcje z czytelnikiem i dużą ilością dodatkowych materiałów
jakie to interakcje? co ograniczało Cię obecnie lub czego brakuje darmowym platformom? Do interakcji można wykorzystać ikony społecznościowe pozwalające na dzielenie się treścią, nietypowe systemy komentarzy takie jak dusqus, google plus czy facebook. To wszystko jest dostępne w bloggerze i na wordpressie.
W ramach konta google ma się 15GB na pliki, więc i sporą ilość załączników do wyświetlania lub pobierania da się ogarnąć. Na hostowanym wp, jest z tym oczywiście o tyle łatwiej, bo załącza się te pliki bezpośrednio przy pisaniu a na bloggerze trzeba się przełączyć pomiędzy usługami (kartami w przeglądarce).

Lekkochaotyczna napisał/a:

Fajne jest też liczba widgetów, które można znaleźć.
mnogość szablonów i gadżetów jest dużym plusem, ale wiele z dodatków jest marnej jakości (wizualnie lub technicznie). Trzeba uważać aby sobie nie narobić problemów i nie zaśmiecić witryny. Należny również nadzorować przy aktualizacjach czy strona się nie rozsypie i wszystko co doinstalowaliśmy jest kompatybilne. W przypadku prostych stron to nie problem. Zaczyna nim być przy bardziej skomplikowanych projektach.

Lekkochaotyczna napisał/a:

Kolega ma bloga/stronę na wordpresie na swoim i bardzo sobie chwali.
jeżeli dbasz, zoptymalizujesz, zabezpieczysz i masz hosting w dobrej firmie, to nie ma na co narzekać. Wszystko ogarnie się prawie samo. Tworzyłem wiele stron na wp i nie ma reklamacji, ale podobnie mam na bloggerze (większość problemów daje się rozwiązać po słownej konsultacji ze mną). Ostatnio naprawiałem stronę firmową postawioną na wp, na której losowo pokazywały się reklamy lub przekierowywało ludzi na inne witryny. Ktoś wykorzystał lukę / błąd jednego z elementów, brak aktualizacji ze strony właścicielki i wstrzyknął złośliwy kod. Wordpress jest świetny, o ile wykorzystuje się jego funkcjonalności, ale też wymaga nieco większej troski - a nie każdy ma na to czas lub fundusze.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Koniuu 
Blogger.Klub

Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 17

Wysłany: 2016-11-29, 19:01   

Osobiście zaczynałam na wp ale wtedy wydawał mi się aż nazbyt prosty i nie umiałam wgrywać szablonów innych niż te standardowe. Potem zaczęłam na nowo pisać na bloggerze i tak już zostało. Dla mnie jest wystarczający chociaż ma (jak dla mnie) mało opcji edycji samej strony bloga. Na pewno można z nim zrobić cuda jeśli umie się html i inne bardziej "informatyczne" aspekty bloga. Z podobnego powodu nie poradziłam sobie z zakładaniem bloga na Wordpressie. Dla mnie jest on zbyt skomplikowany. Potrzebuje przejrzysty szablon i proste dodawanie postów :)
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe
[Usunięty]



Wysłany: 2017-03-02, 04:05   

Chyba najlepiej w ogóle nigdzie nie zakładać.
Mam wrażenie, że wszystko wymiera. W ciągu ostatnich dni odwiedziłam kilka - wydawało mi się że - najpopularniejszych platform blogowych i w top blogach nie znalazłam nic ciekawego. Zupełnie nic. Same naszpikowane reklamami śmieci, płytkie wpisy niczym precle... gdzie są ludzie?
Chyba się gdzieś zagapiłam za bardzo i przegapiłam gdzie uciekli.

Na blogspocie (chyba) nie ma możliwości przeglądania ani najnowszych wpisów, ani blogów podzielonych językowo, ani tematycznie - jeśli ta opcja nie istnieje a wszyscy siedzą tam, to wielka szkoda, że jest tak mało możliwości interakcji z ludźmi.

Wszyscy są chyba tak bardzo nastawieni na zrobienie z tego sposobu na życie, że nikt nie robi tego dla samego funu z pisania, dodawania postów, zaglądania do znajomych blogów. Jak na westernach, taka sucha kulka tocząca się przez środek ghost town.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-03-02, 14:29   [2017] gdzie warto założyć swojego bloga?

ardeeda napisał/a:

Chyba najlepiej w ogóle nigdzie nie zakładać.
Mam wrażenie, że wszystko wymiera.
Tak, wiele polskich platform wymarło przez ostatnie lata. Trzyma się głównie dinozaur blog.pl, bo od kilku lat ma wsparcie onetu (ale to już kapitał zagraniczny). Pozostałe są zagrożone zniknięciem bez ostrzeżenia, jak ostatnio mylog.

Ja bym stawiał na duże strony, które udostępniają opcje eksportu danych. Dbałbym o kopie zapasowe tekstów i multimediów. Duża platforma nie znika z dnia na dzień, powiadamiają o tym odpowiednio wcześnie - tak było np. przy zamykaniu blogów na interii. Przydatna jest również możliwość podpięcia domeny, wtedy w razie problemów można zabrać manatki i pójść w inne miejsce. Takimi dużymi i popularnymi platformami są na przykład: wp.com, blogger.com, tumblr, medium.

ardeeda napisał/a:

Na blogspocie (chyba) nie ma możliwości przeglądania ani najnowszych wpisów, ani blogów podzielonych językowo, ani tematycznie - jeśli ta opcja nie istnieje a wszyscy siedzą tam, to wielka szkoda, że jest tak mało możliwości interakcji z ludźmi.
To by było dość trudne do ogarnięcia na większą skalę, bo blogów jest wielokrotnie więcej niż na innych platformach, więc takie tabele zmieniałyby się w mgnieniu oka. Pozostaje wyszukiwarka i słowa kluczowe, po których można trafić na blogi o konkretnej tematyce. Ewentualnie wyszukiwarka kont bloggerowych po lokalizacji / zainteresowaniach.

ardeeda napisał/a:

Wszyscy są chyba tak bardzo nastawieni na zrobienie z tego sposobu na życie, że nikt nie robi tego dla samego funu z pisania, dodawania postów, zaglądania do znajomych blogów. Jak na westernach, taka sucha kulka tocząca się przez środek ghost town.
Ci, którzy robią z tego sposób na życie zaczynają się interesować optymalizacją treści, pozycjonowaniem, promowaniem w społecznościach i spychają resztę na dalszy plan.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe
[Usunięty]



Wysłany: 2017-03-03, 02:10   

Htsz napisał/a:

Tak, wiele polskich platform wymarło przez ostatnie lata. Trzyma się głównie dinozaur blog.pl, bo od kilku lat ma wsparcie onetu (ale to już kapitał zagraniczny). Pozostałe są zagrożone zniknięciem bez ostrzeżenia, jak ostatnio mylog.

Wiem, widziałam, pisałam w tamtym wątku.
Na mylogu byłam może ze dwa razy w ciągu tych lat i nie wiem o jakiej ilości użytkowników tam była mowa, ale wiedząc teraz, że zrobili takie świństwo dwa razy wątpię, czy mieliby jakiekolwiek skrupuły jakby chodziło i o milion aktywnych użytkowników (tylko że wtedy byłaby kasa i zachowaliby się inaczej).
Wyświetlenie ludziom jednego komunikatu, żeby mogli sobie chociaż na szybko skopiować swoje posty, linki do znajomych i co tam mieli kosztowałoby ich wielkie nic.

Htsz napisał/a:


Ja bym stawiał na duże strony, które udostępniają opcje eksportu danych. Dbałbym o kopie zapasowe tekstów i multimediów. Duża platforma nie znika z dnia na dzień, powiadamiają o tym odpowiednio wcześnie - tak było np. przy zamykaniu blogów na interii. Przydatna jest również możliwość podpięcia domeny, wtedy w razie problemów można zabrać manatki i pójść w inne miejsce. Takimi dużymi i popularnymi platformami są na przykład: wp.com, blogger.com, tumblr, medium.

Jestem bardzo nie-na-bieżąco, ale w przypadku większej ilości wpisów na różny temat, podzielonych na kategorie, otagowanych część z tego pójdzie się paść razem z częścią formatowania wpisów - w momencie przechodzenia z bloggera na wp np.? Czy teraz to jest bardziej kompatybilne?

Htsz napisał/a:

To by było dość trudne do ogarnięcia na większą skalę, bo blogów jest wielokrotnie więcej niż na innych platformach, więc takie tabele zmieniałyby się w mgnieniu oka. Pozostaje wyszukiwarka i słowa kluczowe, po których można trafić na blogi o konkretnej tematyce. Ewentualnie wyszukiwarka kont bloggerowych po lokalizacji / zainteresowaniach.

O dzięki, spróbuję tak.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-03-03, 03:12   

ardeeda napisał/a:

Jestem bardzo nie-na-bieżąco, ale w przypadku większej ilości wpisów na różny temat, podzielonych na kategorie, otagowanych część z tego pójdzie się paść razem z częścią formatowania wpisów - w momencie przechodzenia z bloggera na wp np.? Czy teraz to jest bardziej kompatybilne?
Wszystko zależy jak sformatowany jest tekst. Najwięcej problemów zaczyna się jak kopiujesz treści z edytora wizualnego typu word do edytora wizualnego bloggera czy innej platformy. Najlepiej przenieść większość ustawień tekstu do CSS, wtedy nie powinno się rozwalać przy eksporcie i imporcie.

Przykłady z bloggera co można wyczarować jak się ma odpowiednio przygotowane narzędzia:
http://www.jestemkasia.co...e-ubrac-na.html
http://www.jestemkasia.co...eroby-wish.html
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz