Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany:    

A jak zachęcacie czytelników do komentowania?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-03-31, 20:42 ]
// wątek wydzielony z tematu jaką wagę przywiązujecie do komentarzy?
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Ill 
Blogger.Klub


Dołączyła: 26 Wrz 2012
Posty: 48
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-04-03, 00:18   

Chyba największą zachętą do komentowania jest poruszenie jakiegoś kontrowersyjnego tematu albo napisanie o czymś mało oczywistym, wtedy często wypowiadają się osoby, które mają inne zdanie w danej kwestii i rodzi się dyskusja.

A z drugiej strony, na mnie, jako czytelnika bloga w ogóle nie działają teksty w stylu "co o tym sądzicie?" albo "jeśli spodobał ci się tekst, zostaw komentarz!", jeśli o takie zachęty pytasz.
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-04-04, 15:09   

Ill napisał/a:


A z drugiej strony, na mnie, jako czytelnika bloga w ogóle nie działają teksty w stylu co o tym sądzicie? albo jeśli spodobał ci się tekst, zostaw komentarz!, jeśli o takie zachęty pytasz.

Wiem, na mnie też to nie działa. Wypowiadam się jak mam coś do powiedzenia w temacie, w sumie jak mnie tylko zainteresuje, ale nie mam nic do powiedzenia to nie komentuję.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2015-04-04, 19:47   

Można zadać jakieś pytanie, ale w temacie wpisu bez bezpośredniego zwrotu do czytelnika. Powiedzmy ktoś napisał na temat zastosowań różnych odmian pieprzu i na koniec zadaje pytanie "Jednak czy możliwym jest aby w kuchni całkiem obywać się bez pieprzu?" - i wtedy jest szansa że ktoś spróbuje na to pytanie odpowiedzieć.
Ale ogółem nie ma jednego sposobu - zresztą właściwie czemu blogerowi ma zależeć na zwiększeniu ilości komentarzy?
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-04-04, 20:32   

Zaciekawiony napisał/a:


Ale ogółem nie ma jednego sposobu - zresztą właściwie czemu blogerowi ma zależeć na zwiększeniu ilości komentarzy?

Wydaje mi się, że wtedy coś się dzieje na blogu, jest dyskusja i robi się ciekawiej.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-04, 21:09   

Zaciekawiony napisał/a:

zresztą właściwie czemu blogerowi ma zależeć na zwiększeniu ilości komentarzy?
jak ktoś współpracuje z firmami, to próbuje generować zaangażowanie nie tylko lajkami i udostępnieniami - żeby firma widziała, że blog nie jest odwiedzany przez zombie :yay:

Ja na forum, google plus czy facebooku zadaję różne pytania, ale bardzo rzadko generują się z tego dyskusje. Sam nie wiem dlaczego... chociażby w nowym wątku o szablonach elastycznych, który jest ważny, ale chyba tylko ja tak uważam :P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
zarazik1 
Blogger.Klub


Imię: Przemek
Wiek: 32
Dołączył/a: 05 Kwi 2015
Posty: 68
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-05, 20:46   

W sumie racja, komentarze to takie zmaterializowanie Czytelników. Lepsze niż cyferki na liczniku odwiedzin, bo widać, że ktoś czyta i się interesuje.

Mnie zawsze cieszą komentarze, choć bywają różne. Bardzo różne...
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-10, 05:02   

Sporo zależy od tematyki bloga. Wydaje mi się, że blogi o konkretnej tematyce, typu kosmetyki, kulinaria, sport mają w tym względzie trochę lepiej, bo każdy chce się popisać w komentarzu, jak to on dba o te włosy, czego on tam do tego spaghetti nie dodaje, jak to on na rzęsach nie staje itd. Trudniej jest czytelnika zachęcić do wypowiedzi na tematy mniej konkretne.

Myślę, że jeśli zależy nam na komentarzach, to dobrą strategią jest zadanie kilku pytań: jednego na temat i kilku bardziej ogólnych. Będzie to wyglądało różnie, ale skoro EFL zaczęła ten temat, to na jej przykładzie:

Post o biedronkach: Skąd wzięła się nazwa biedronka? A może znacie więcej słówek, które ciekawiej brzmią przetłumaczone na inny język?
Post o idomach: Macie ulubione idiomy? A może zdarzyła Wam się jakaś zabawna sytuacja, gdy nie zrozumieliście, o co chodzi Waszemu anglojęzycznemu rozmówcy?
Post o listach formalnych: Co sprawia Wam najwięcej trudności? A może teraz załatwiacie raczej sprawę emailami? Czy zetknęliście się z listami formalnymi w innych krajach anglojęzycznych? (Bo to co opisałaś to wzór stricte brytyjski).
Post o nauce za granicą: Jak to było w Waszym przypadku? Czy pobyt za granicą ułatwił Wam naukę języka? Co Wam najbardziej pomogło? Co się zdecydowanie nie sprawdza?

I tak dalej... zależnie od tematyki bloga wytyczamy czytelnikowi zgrabną ścieżkę, by mógł zacząć mówić na temat przez wszystkich ulubiony: o sobie :D

Ill napisał/a:

Chyba największą zachętą do komentowania jest poruszenie jakiegoś kontrowersyjnego tematu


Na kontrowersjach można się przejechać. Rzadko (prawie nigdy) zdarza się ktoś, kto potrafi się wypowiedzieć inteligentnie na temat kontrowersyjny. Przy okazji można sobie kompletnie zaniżyć poziom dyskusji - pamiętam bardzo fajne posty skutecznie zabite jakąś idiotyczną jatką w komentarzach... true story.
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-04-11, 22:37   

Dzięki za zacytowanie :-). Staram się zachęcać ludzi do komentarzy jak tylko potrafię :-), ale i tak najwięcej mam od osób u których sama coś skomentowałam.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
zarazik1 
Blogger.Klub


Imię: Przemek
Wiek: 32
Dołączył/a: 05 Kwi 2015
Posty: 68
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-12, 11:31   

Ja dziś spróbowałem wtrącić pytania w notce, zobaczymy, czy podziała. Sam temat drażliwy, to może będzie jakiś ruch :D
______________________________________________________
Student. Pasjonat muzyki. Prawie lekarz. Bloger.
Zapraszam do mnie: http://www.thinkhealthypz.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
theodoros 
WordPress.Klub


Imię: Bogdan
Wiek: 41
Dołączył/a: 08 Kwi 2015
Posty: 37
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-04-12, 17:04   

Nie wiem, jak to działa Anno Domini 2015, ale jeszcze kilka lat temu najłatwiej było przyciągnąć czytelników do komentowania poprzez poruszanie tak zwanych "trudnych tematów". Geje i lesbijki, transseksualiści, Smoleńsk, byli (upadli) księża, silna wiara lub silny ateizm, itp. Czasem wystarczyło poruszyć nawet jeden trudny temat, żeby widzowie i komentatorzy przybyli masowo. Czasem to wystarczyło, żeby zostali na dłużej. Jak to jest teraz, jeszcze nie wiem :)
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-14, 00:45   

InesInes napisał/a:

Dzięki za zacytowanie :-).


Pewnie :) Chodzić po Twoim blogu to przyjemność, dobra robota!

InesInes napisał/a:

i tak najwięcej mam od osób u których sama coś skomentowałam.


Stety/niestety. Potwierdzam trend, u mnie raczej to samo, choć blog innego rodzaju i niekoniecznie nastawiony na komentarze. Oznacza to, że jeśli faktycznie zależy nam na wielu komentarzach, sporo czasu musi iść w networking. Oczywiście jest to fajna sprawa, poznałam tak wielu ciekawych ludzi, być może te relacje przeniosą się na real... ale wiadomo: na budowanie relacji idzie czas, tego się nie przeskoczy.

Do komentowania zachęca również odzew autora. Jeśli na mój komentarz dostaję odpowiedź w stylu: "Dzięki i zapraszam ponownie", to raczej już nie skomentuję. Tak jak w realu, żeby ciągnąć konwersację, trzeba zadawać pytania, otworzyć się samemu, zainteresować się rozmówcą, a nie kwitować wszystko uśmiechniętą buźką.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz