Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
AgnieszkaBlogerka 
WordPress.Klub

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 20

Wysłany:    [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?

Hej, może moja wypowiedź będzie luźno związana z tematem, ale nie chciałam dla takiego drobiazgu zakładać nowego wątku (zresztą chyba nawet nie mogę).

Chciałabym zapytać Was, czy praktykujecie wpisywanie adresu strony w komentarzach na cudzych blogach, ale nie w treści komentarza, tylko w podpisie, łącznie ze swoim nazwiskiem/pseudonimem.

Ja osobiście uważam, że ma to sens, bo jeśli nazwa bloga coś znaczy, sugeruje tematykę, to osoba czytająca komentarz może z ciekawości na bloga zajrzeć. Nie odbieram tego jako nachalnej promocji. Oczywiście obok adresu (bez www) podaję - w pierwszej kolejności - swoje imię i nazwisko.

I teraz ważniejsza kwestia: jak roboty wyszukiwarek traktują takie bądź co bądź linki? Czy duża ilość komentarzy z adresem jest traktowana jako linki pozycjonujące bloga? Czy może w tym kontekście dodawanie do nazwiska/pseudonimu nazwy bloga nie ma najmniejszego sensu?

Dla przykładu: swoje posty podpisuję Agnieszka Iksińska - dekozdrowia.pl Dokładnie tak to wygląda.

Jakie są Wasze doświadczenia?
______________________________________________________
http://dekozdrowia.pl - blog o miłości do zdrowego stylu życia
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-05-11, 17:01   

Cytat

Hej, może moja wypowiedź będzie luźno związana z tematem, ale nie chciałam dla takiego drobiazgu zakładać nowego wątku (zresztą chyba nawet nie mogę).
wydzieliłem. Skupmy się tutaj na konkretnych komentarzach. Takich, które zawierają odnośniki w różnych miejscach - tj. podpisie, polu na adres url i treści komentarza.

Jestem przeciwny linkom w treści komentarza jeżeli nie mają nic wspólnego z danym wpisem albo blogiem. Szczególnie jak zajmują więcej miejsca niż komentarz do wpisu. Nie pasują mi również podpisy w formie adresu strony internetowej. Dla mnie jest to miejsce na imię, nazwisko lub pseudonim. Pole na adres jest zazwyczaj oddzielnie i tam należy go podawać.

Zatem: Arkadiusz lub Blogowicz jest okej, bo to imię / pseudonim, ale podpisywanie się jako Blogowicz.info nie - nie pamiętam czy zdarzyły mi się takie wpisy, ale od długiego czasu unikam. Preferuję imię i nazwisko.
W Twoim przypadku w pełni zjadliwe byłoby "DekoZdrowia" bez .pl, natomiast w takim przypadku zwróciłbym uwagę na jakość komentarza. Od niego zależałoby czy potraktowałbym to jak reklamę.

Powtórzę też coś, co piszę przy okazji dyskusji o komentarzach. Zwracajcie uwagę na to jakie linki pojawiają się w podpisach. Jest bardzo dużo firm zatrudniających ludzi od szeptanki i seo. Biegają oni po stronach i piszą komentarze udające zainteresowanie aby uśpić czujność i przemycać odnośniki do różnych sklepów, produktów, usług itp.

AgnieszkaBlogerka napisał/a:

jak roboty wyszukiwarek traktują takie bądź co bądź linki? Czy duża ilość komentarzy z adresem jest traktowana jako linki pozycjonujące bloga? Czy może w tym kontekście dodawanie do nazwiska/pseudonimu nazwy bloga nie ma najmniejszego sensu?
Jeżeli pseudonim jest zalinkowany rzeczywistym odnośnikiem, to zostanie potraktowane jako anchor opisujący dany URL. Na większości blogów są one jednak nofollow, czyli mają mniejszą moc.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-05-11, 17:41   

Htsz napisał/a:

Jestem przeciwny linkom w treści komentarza jeżeli nie mają nic wspólnego z danym wpisem albo blogiem. Szczególnie jak zajmują więcej miejsca niż komentarz do wpisu. Nie pasują mi również podpisy w formie adresu strony internetowej. Dla mnie jest to miejsce na imię, nazwisko lub pseudonim. Pole na adres jest zazwyczaj oddzielnie i tam należy go podawać.


Całkowicie się zgadzam. Często mamy specjalne miejsce na adres witryny, a jeśli jesteśmy na bloggerze, to nasz profil zaprowadzi do naszego bloga. Jeśli kogoś zainteresujemy naszym komentarzem - znajdzie nas.

Całe adresy blogów bardzo mnie irytują, a w szczególności, gdy komentarz ma jedną czy dwie linijki i jedynie udaje zainteresowanie. Ktoś rzuci: "fajny wpis", czy "super blog, będę wpadać" i do tego mamy link. Taka reklama nie działa na mnie dobrze, wręcz przeciwnie. I takie komentarze zwykle usuwam.

Drażnią mnie także komentarze z linkiem, w którym ktoś odnosi się do tematu, bo coś o nim słyszał, ale kompletnie nie ma to związku z wpisem. Znów najważniejszy jest link!

Jeśli jednak komentarz wyraża więcej, a zawiera link, to zostawiam go.

Sam uważam, że jeśli mój komentarz kogoś zainteresuje, to kliknie w mój profil i przejdzie to bloga, a nie robię przy tym "chamskiej reklamy". :)
 
  podziel si� tym postem na:
Niebieskoszara 
Blogowicz.Friend


Dołączyła: 26 Paź 2012
Posty: 19
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-05-11, 21:00   Re: [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?

AgnieszkaBlogerka napisał/a:


Chciałabym zapytać Was, czy praktykujecie wpisywanie adresu strony w komentarzach na cudzych blogach, ale nie w treści komentarza, tylko w podpisie, łącznie ze swoim nazwiskiem/pseudonimem.

W formularzach jest zazwyczaj osobne miejsce na url, który linkuje się pod nazwą, jaką wpiszesz.

AgnieszkaBlogerka napisał/a:

Ja osobiście uważam, że ma to sens, bo jeśli nazwa bloga coś znaczy, sugeruje tematykę, to osoba czytająca komentarz może z ciekawości na bloga zajrzeć. Nie odbieram tego jako nachalnej promocji. Oczywiście obok adresu (bez www) podaję - w pierwszej kolejności - swoje imię i nazwisko.

Według Ciebie to nienachalna reklama, a według innych może taka być i będą kasować Twoje komentarze, dlatego uważam, że szkoda czasu na coś, co może przez tak błahy powód zostać nieopublikowane.


AgnieszkaBlogerka napisał/a:

Dla przykładu: swoje posty podpisuję Agnieszka Iksińska - dekozdrowia.pl Dokładnie tak to wygląda.

Zgadzam się z Arkiem, żebyś podawała samą nazwę "Dekozdrowia" lub samo imię i nazwisko, chociaż, jeśli chcesz, aby Twój komentarz był bezpośrednio kojarzony z blogiem to zostawiaj nazwę. Kto będzie chciał zajrzy pod link, niezależnie od nazwy - na pewno, jeśli treść komentarza zachęci go, aby poznać więcej Twoich opinii/rad.

AgnieszkaBlogerka napisał/a:

Jakie są Wasze doświadczenia?

Osoby, które podają pełen link w nazwie traktuję z dystansem ;)
______________________________________________________
FITLovin' - treningi, zdrowe odżywianie, lifestyle
 
  podziel si� tym postem na:
AgnieszkaBlogerka 
WordPress.Klub

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 20

Wysłany: 2017-05-16, 07:13   Re: [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?

Niebieskoszara napisał/a:

W formularzach jest zazwyczaj osobne miejsce na url, który linkuje się pod nazwą, jaką wpiszesz.

Tak, wiem, ale to nie wykluczało mojego pytania. :)

Niebieskoszara napisał/a:


Według Ciebie to nienachalna reklama, a według innych może taka być i będą kasować Twoje komentarze, dlatego uważam, że szkoda czasu na coś, co może przez tak błahy powód zostać nieopublikowane.

Nigdy nie wstawiam komentarzy "na odwal", a najczęściej wręcz przeciwnie i myślę, że usuwanie z powodu adresu w nazwie mi nie grozi, ale faktycznie postanowiłam z tego zrezygnować. Zamierzam podawać imię, nazwisko + Dekozdrowia i myślę, że zainteresowani bez problemu trafią na mojego bloga. A linki nofollow tego typu nie są aż tak bezcenne, żeby zbierać je w ten sposób.

Niebieskoszara napisał/a:

Zgadzam się z Arkiem, żebyś podawała samą nazwę Dekozdrowia lub samo imię i nazwisko, chociaż, jeśli chcesz, aby Twój komentarz był bezpośrednio kojarzony z blogiem to zostawiaj nazwę. Kto będzie chciał zajrzy pod link, niezależnie od nazwy - na pewno, jeśli treść komentarza zachęci go, aby poznać więcej Twoich opinii/rad.

Dokładnie tak zamierzam robić.
______________________________________________________
http://dekozdrowia.pl - blog o miłości do zdrowego stylu życia
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-05-16, 13:14   

Miej na uwadze, że na to forum zaglądają głównie osoby początkujące, szukające odpowiedzi na pytania. Jesteśmy tutaj taką mamą, która próbuje przekazać dziecku dobre wzorce, bo w blogosferze bywa różnie, często nieciekawie. Stosowanie się do takich porad ma zatem sens, jeżeli wymagasz podobnych zachowań także u siebie, czyli: "Ja nie spamuję u Ciebie, więc nie pozwalam na podobne praktyki u siebie". W przeciwnym razie będziesz pokrzywdzona, bo wiele blogerek podgląda inne spamerki (myśląc, że to jedyna droga do popularności) i dokleja do swoich komentarzy co się da. Są to także osoby zza granicy, więc proceder dość masowy i ciężki do wyplewienia.

Jakość komentarzy wypływa również na odbiór Twojej strony, więc robienie śmietnika w tym nie pomoże a zapewne przyciągnie jeszcze więcej słabych wypowiedzi. Z drugiej strony wiem jak ciężko zachęcić kogoś do napisania paru słów pod postem, więc warto zastanowić się nad jakimś kompromisem (dobrze mieć regulamin komentowania). Dzisiaj treści jest więcej niż ogarniamy, więc trzeba się wykazać sporym sprytem i zaangażowaniem by się przebić.

Jednym ze sprytnych rozwiązań jest wyszukiwanie blogów, na których można w komentarzach zaprezentować swoją wiedzę (uzupełniasz dany wpis o wartościowy komentarz) i przy okazji zalinkować do posta u siebie, w którym też coś konkretnego na ten temat było (lub jest ściśle z nim powiązane).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2017-05-17, 04:09   

Jeśli komentarz jest krótki i bez znaczących treści a w nazwie użytkownika jest link to sklepu internetowego czy czegoś podobnego, to kasuję. Zwykle zostawiam linki do blogów o ile nie przybiera to formy "fajny wpis zapraszam na mojego bloga www....".

Sam natomiast raczej nie linkuję do siebie, może parę razy zdarzyło się jeśli ktoś napisał na ten sam temat co ja kiedyś ale u mnie były jakieś dodatkowe informacje.
 
  podziel si� tym postem na:
AgnieszkaBlogerka 
WordPress.Klub

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 20

Wysłany: 2017-05-18, 07:58   

Htsz napisał/a:

Miej na uwadze, że na to forum zaglądają głównie osoby początkujące, szukające odpowiedzi na pytania. Jesteśmy tutaj taką mamą, która próbuje przekazać dziecku dobre wzorce, bo w blogosferze bywa różnie, często nieciekawie. Stosowanie się do takich porad ma zatem sens, jeżeli wymagasz podobnych zachowań także u siebie, czyli: Ja nie spamuję u Ciebie, więc nie pozwalam na podobne praktyki u siebie. W przeciwnym razie będziesz pokrzywdzona, bo wiele blogerek podgląda inne spamerki (myśląc, że to jedyna droga do popularności) i dokleja do swoich komentarzy co się da. Są to także osoby zza granicy, więc proceder dość masowy i ciężki do wyplewienia.

Jakość komentarzy wypływa również na odbiór Twojej strony, więc robienie śmietnika w tym nie pomoże a zapewne przyciągnie jeszcze więcej słabych wypowiedzi. Z drugiej strony wiem jak ciężko zachęcić kogoś do napisania paru słów pod postem, więc warto zastanowić się nad jakimś kompromisem (dobrze mieć regulamin komentowania). Dzisiaj treści jest więcej niż ogarniamy, więc trzeba się wykazać sporym sprytem i zaangażowaniem by się przebić.

Jednym ze sprytnych rozwiązań jest wyszukiwanie blogów, na których można w komentarzach zaprezentować swoją wiedzę (uzupełniasz dany wpis o wartościowy komentarz) i przy okazji zalinkować do posta u siebie, w którym też coś konkretnego na ten temat było (lub jest ściśle z nim powiązane).


Czy to komentarz do mnie? Jeśli tak, to szkoda. Nie jestem spamerką. W temacie zadawałam konkretne pytania, a dostaje moralizatorstwo. Troszkę to nieprzyjemne.
______________________________________________________
http://dekozdrowia.pl - blog o miłości do zdrowego stylu życia
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-05-18, 11:19   

AgnieszkaBlogerka napisał/a:

Czy to komentarz do mnie? Jeśli tak, to szkoda. Nie jestem spamerką. W temacie zadawałam konkretne pytania, a dostaje moralizatorstwo. Troszkę to nieprzyjemne.


Wybacz, że wtrącam się w dyskusję, ale wydaje mi się, że z Twojego pytania powstał nowy wątek, bardziej ogólny i wymieniamy się doświadczeniami.

Pojawiły się opinie, żeby nie zostawiać linków i powyższa porada, którą cytujesz, bardzo fajnie zaznacza, że nie jest to rozwiązanie dla każdego.

Sam odebrałbym to po prostu w taki sposób - jakie komentarze chcesz widzieć pod swoimi postami - takie zostawiaj. Więc jeśli komuś nie przeszkadzają linki u siebie - proszę bardzo. Dość uniwersalne i każdy może taką poradę wykorzystać dla siebie.

Na pewno nikt nie chciałby, abyś poczuła się tutaj nieswojo. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-05-18, 11:20   

Cytat

Czy to komentarz do mnie? Jeśli tak, to szkoda. Nie jestem spamerką. W temacie zadawałam konkretne pytania, a dostaje moralizatorstwo. Troszkę to nieprzyjemne.
To nie jest przecież wątek jedynie o Tobie a linkowaniu w komentarzach ;-) Mam nadzieję, że przeczyta go więcej osób niż nasze grono, zatem postanowiłem uzupełnić go o dodatkowe wyjaśnienia - skąd takie a nie inne podejście do sprawy.

Korzystasz z disqus, więc tam trochę trudniej przegapić komentarze spamerskie u siebie, ale blogerzy mają różne systemy komentowania i warto żeby byli świadomi tego jak wiele z nich nie jest naturalnych / szczerych (bo są pisane na przykład za pieniądze firm).

//o, oscaro opublikował podobnego posta kiedy ja tworzyłem swojego
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
AgnieszkaBlogerka 
WordPress.Klub

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 20

Wysłany: 2017-05-18, 13:20   

Htsz napisał/a:

Cytat

Czy to komentarz do mnie? Jeśli tak, to szkoda. Nie jestem spamerką. W temacie zadawałam konkretne pytania, a dostaje moralizatorstwo. Troszkę to nieprzyjemne.
To nie jest przecież wątek jedynie o Tobie a linkowaniu w komentarzach ;-) Mam nadzieję, że przeczyta go więcej osób niż nasze grono, zatem postanowiłem uzupełnić go o dodatkowe wyjaśnienia - skąd takie a nie inne podejście do sprawy.

Korzystasz z disqus, więc tam trochę trudniej przegapić komentarze spamerskie u siebie, ale blogerzy mają różne systemy komentowania i warto żeby byli świadomi tego jak wiele z nich nie jest naturalnych / szczerych (bo są pisane na przykład za pieniądze firm).

//o, oscaro opublikował podobnego posta kiedy ja tworzyłem swojego


Pewnie jestem trochę nadwrażliwa, ale poczułam się tak, jakbym "na wszelki wypadek" została potraktowana jako potencjalna spamerka. :P Wątek nie jest tylko o mnie, ale jako że go zapoczątkowała, odebrałam wątek "spamerski" personalnie. Tymczasem naprawdę daleko mi do spamera i choćby cień takiego zarzutu to dla mnie policzek. :D

W każdym razie koniec końców uważam (również dzięki Waszym sugestiom), że adres widniejący obok imienia komentującego nie jest do niczego potrzebny. W zupełności wystarcza nazwa bloga, bez końcówki .pl. Zwłaszcza jeśli sugeruje tematykę strony.
______________________________________________________
http://dekozdrowia.pl - blog o miłości do zdrowego stylu życia
 
  podziel si� tym postem na:
dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2017-06-29, 17:59   

Z zasady kasuję komentarze zawierające. Wyjątek jak na razie zdarzył mi się tylko raz, ponieważ podlinkowana treść stanowiła wartościowe uzupełnienie stworzonego przeze mnie tekstu. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz