Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Andusiaa122 

Wiek: 27
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 1
Miasto: Warszawa

  Wysłany:    Blogi muzyczne - Czy warto? Dyskusja i opinie

Hej. Niedawno założyłam bloga muzycznego i tak się zastanawiam jaka jest opinia na ten temat. Czy warto? Lubicie czytać tego typu treści? Myślcie, że jest ich już wystarczająca ilość i nowe nie przejdą? Wolałam nie iść w kierunki typu: moda, zdrowe odżywianie, gotowanie, bo tu wiadomo, że jest tego aż nad to. Może powiecie mi jeszcze jakich treści oczekiwalibyscie od takiego bloga muzycznego?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

LukaszM 

Dołączył/a: 09 Maj 2015
Posty: 1

Wysłany: 2016-06-14, 13:33   

Hej, to zależy jaki jest cel twojego bloga. Też prowadzę blog muzyczny, skupiając się głównie na recenzjach i nie narzekam, gdyż po okresie opisywania płyt ze swojej półki zacząłem ottrzymywać materiały do recenzji i czasami są to płyty, które chciałem i tak kupić, więc pojawiłą się korzyść z tej mojej amatorskiej pisaniny :) .

pozdr
Łukasz
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-06-14, 16:07   

Z perspektywy niezbyt świadomego, ale ogarniętego słuchacza powiem tak.

Niespecjalnie widzę sens w recenzowaniu muzyki w dobie YouTube'a, Spotify i całej reszty, która uczyniła muzykę łatwo dostępną i przeobraziła ją w masowy przemysł. To miało sens jakieś 10 lat temu, kiedy obcowanie z muzyką i docieranie do nowych treści wymagało nieco więcej zachodu (kupno CD, ba, _nawet_ odszukanie i ściągnięcie MP3). Dziś mogę wyrobić sobie zdanie na temat muzyki w ciągu 5 minut i ten wydatek czasowy nie jest aż tak dotkliwy, żeby potrzebny był mi ktoś z zewnątrz, kto mi powie, co mam myśleć, szczególnie jeśli nie jest np. Markiem Niedźwiedzkim.

Rekomendacje muzyczne to trochę inna sprawa. Musicie bowiem zrozumieć, drodzy blogerzy muzyczni, z kim - a właściwie z czym - konkurujecie. A konkurujecie z algorytmami YouTube'a, Last.fm czy Spotify, które zazwyczaj wykonują swoją robotę wystarczająco dobrze, ale mają jedną wadę - zbyt łatwo zamykają słuchacza w "bańce". Jeśli spędzę cały dzień na słuchaniu rocka z lat 80., to następnego dnia dostanę całą stronę sugerowanych piosenek właśnie z tego gatunku i tego okresu. Algorytm nie wie jednak, że danego dnia wcale nie mam ochoty słuchać w kółko tego samego. Nie da się jeść czekolady na śniadanie, obiad i kolację.

Chcecie robić to lepiej od algorytmów? Słuchajcie dużo muzyki, ale też dowiadujcie się na temat tego, kto za tą muzyką stoi i w jakim kontekście ona powstaje i sprzedawajcie mi tę wiedzę w interesujący sposób. Szczególnie jeśli słuchacie niszowych gatunków, których nie jestem w stanie odnaleźć nie wiedząc wcześniej o ich istnieniu. Tego jak na razie nie robi żaden algorytm.

Druga sprawa - szukajcie trochę głębiej niż przeciętny słuchacz pokroju mojej osoby i próbujcie celować w tzw. długi ogon wyników wyszukiwania. Autentyczny przykład z całkiem niedawna - z ciekawości szukałem w Google popularnych wykonawców muzyki elektronicznej (szeroko rozumianej) z mało oczywistych krajów, np. Litwy czy Meksyku. Znalazłem, niezbyt wiele, ale wystarczająco. Ale dlaczego nie trafiłem wtedy na Wasze blogi? I dlaczego zajęło mi to tak długo?

Fajnie byłoby także, jakbyście sami tworzyli muzykę, albo przynajmniej rozumieli proces twórczy. Nie musicie grać na instrumentach ani śpiewać jak Pavarotti, ale będzie widać, że odrabiacie pracę domową. Bo tak prawdę mówiąc, w rekomendowanie i recenzowanie muzyki może się bawić każdy, kto nie jest głuchy. To naprawdę nie jest coś, co wymaga szczególnego talentu czy nakładów finansowych. Ale jeśli stworzycie wrażenie, że nie tylko znacie się na temacie, ale wręcz "żyjecie" nim, to będzie to widać w Waszych treściach.

Więc tak - jest miejsce dla kolejnego bloga muzycznego, nawet pięciu, ale generalnie róbcie coś więcej niż tylko słuchanie muzyki i pisanie o niej. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz