Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
AngelikaeM 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 21
Miasto: Aberdeen

  Wysłany: 2013-07-20, 22:35   

Ja jak wchodzę na bloga pierwsze na co zwracam uwagę to jest chyba wygląd bloga. Odstraszają mnie malutkie litery w tekscie którego nie mogę przeczytać i dostaję dosłownie szału, zdjęcia miniaturki to też jakaś masaaakra nic na nich nie widać. Zdjęcia to jest druga rzecz która jest moim zdaniem bardzo ważna. Na ortografię akurat ja jakoś nie zwracam uwagi. Wchodzę na blogi kobiet które albo już kilkanaście lat nie były w Polsce, albo uczyły się Polskiego dla siebie i piszą po Polsku dla nas, dla Polskich czytelników. Z ortografią nie jest u Nich ok, ale się starają. Jednak ludzie którzy nie wiedzą nic o Nich, nie czytali wcześniejszych postów piszą okropne rzeczy na temat ortografii i krytykują już nawet samą osobę. Dla mnie to jest dziwne bo ja najpierw bym się czegoś dowiedziała na temat tej osoby zamiast pisać `coś takiego`.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-23, 12:28   

Sama prowadzę blog modowy, więc jasne jest, że odwiedzane przeze mnie blogi mają również tą tematykę. Nie mogę wypowiedzieć się na temat innych blogów np o ksiażach, czy o podróżach, ponieważ zbyt mało ich widziałam, aby móc wyrobić sobie własne zdanie. W blogach o modzie najważniejsze są dla mnie zdjęcia. Wydaje mi się, że jak zdjęcie jest dobre i ma coś w sobie, co przyciąga, to nawet jeśli stylizacja, bądz osoba fotografowana nam się nie podoba to i tak chcemy oglądać to zdjęcie. Ważna jest również treść pisana przez blogerów,oczywiście ortografia również odgrywa tu bardzo ważną role. Nawiązująć do wypowiedzi mojej przedmówczyni " AngelikaeM", przytoczone przez Ciebie przypadki są jak najbardziej uzasadnione i w 100% się z tobą zgadzam;). Reasumująć, blog powinien być czysty, nic nie powinno odciągać naszej uwagi no i treści przekazywane powinny być tak ujęte, abyśmy mogli je w łatwy i przyjemny sposób odebrać.
 
  podziel si� tym postem na:
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-07-23, 12:47   

Mnie szczególnie razi jedna rzecz: używanie czcionek bez polskich liter. Takie teksty wyglądają koszmarnie, gdy co któraś litera jest zapisana zupełnie inną, nie pasującą do reszty czcionką (dopasowaną do naszego alfabetu).

Poza tym musi być czytelnie i nie męcząco dla oczu. Dopiero wtedy biorę się za treść. Jeśli jest ciekawie to nawet orty mogę przeboleć.
 
  podziel si� tym postem na:
KryBor_BK 
Blogger.Klub


Imię: Krystian
Wiek: 30
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 40
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-23, 15:59   

W sumie to na pierwszy strzał idzie temat, grafika, treść, a na końcu szczegóły strony :)
 
  podziel si� tym postem na:
Dorka 
Blogger.Klub


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Cze 2013
Posty: 27
Miasto: lublin

Wysłany: 2013-07-25, 17:56   

Na początku zwracam uwagę na wygląd bloga, lubię gdy blog jest przejrzysty , potem na treść, zdjęcia.
______________________________________________________
http://doriariver.blogspot.com/ - kobiecy blogg
 
  podziel si� tym postem na:
Ared 
Blogger.Klub

Wiek: 33
Dołączył/a: 26 Lip 2013
Posty: 41
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-07-29, 14:37   

Ogólny wygląd bloga, jakość zdjęć , dokładny opis i to czy wpisy nie są raz na miesiąc.
______________________________________________________
http://meskakosmetyczkaa.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-07-29, 15:40   

Od najważniejszych czynników dla mnie patrząc:
1. Tematyka. Nie da się ukryć, że raczej mało jest tematyk bloga, które mnie interesują. Aktualnie wchodzę tylko na czytelnicze oraz na takie, na których mogę poczytać felietony.
2. Częstotliwość dodawania wpisów. Jasne, nie wymagam od nikogo, żeby pisał codziennie, sama tego zresztą nie czynię - ale żeby pisać raz na miesiąc albo i jeszcze rzadziej...tragedia.
3. Staranność w pisaniu. O ile sama mam problemy z interpunkcją i wręcz nie jestem w stanie wyłapać tego, że gdzieś nie powinno być przecinka, a autor go postawił (w drugą stronę już lepiej sobie radzę), o tyle ortograficzne błędy mnie gryzą niczym wściekłe psy. I ja, widząc takie błędy, zamieniam się w takiego wściekłego psa i mam ochotę gryźć autora. Styl, w jakim człowiek pisze, też jest ważny. Ale generalnie niby się denerwuję, że ktoś robi literówki, błędy, a tak naprawdę jestem zdania, że jak ktoś nie sprawdza tego, co pisze nie poprawia ewentualnych błędów, powtórzeń (sama to robię, korzystam nawet ze słownika synonimów przy produkcji swoich notek), to pokazuje tylko swój brak szacunku dla innych.
4. Wygląd bloga. Nie cierpię zarówno przeładowania zbędnymi bibelotami, gadżecikami, jak i zaciekłego minimalizmu. Nienawidzę blogów czarno-białych: musi być jakiś element koloru na stronie, bo dla mnie czarno-biała strona bez żadnego akcentu kolorystycznego, to strona ciągle w budowie, nieskończona, niedopracowana, brzydka.
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
PioMro 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 49

Wysłany: 2013-07-30, 17:59   

Najpierw patrzę na temat i wygląd. Jeśli one mnie nie odepchną, to zajmuję się treścią. Ogólnie jednak nie czytam zbyt wiele blogów. Wolę pisać :D
 
  podziel si� tym postem na:
Imperfecta 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 78
Miasto: Południowy Wschód.

Wysłany: 2013-07-30, 22:04   

Moja wypowiedź niewiele wniesie do tematu, bo tak jak większość przyznam, że na pierwszy ogień idzie ogólny wygląd bloga, czytelność, przejrzystość.
Nie lubię jak coś do siebie nie pasuje, od razu mam ochotę wyjść i nie wrócić.
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-11-15, 19:53   

Przede wszystkim w pierwszej chwili oceniam wizualnie wygląd bloga. Czy zachowano proporcje, czy jest czytelny i estetyczny. Takie ogólne spojrzenie, które mówi mi, czy warto spędzić na tym blogu czas, czy od razu widać, że prowadzi go jakiś dzieciak nie mający pojęcia o niczym.

Kiedy wygląd przypada mi do gustu, zaczynam czytać. Czasami wystarczy mi kilka linijek, żeby bloga bezpowrotnie opuścić, zdarza się, że trafiam na takie bzdety, że aż się flaki wywracają. Ostatnio szukałam recenzji nowej odżywki, którą kupiłam, jest nią Mrs. Potters z ginko biloba i keratyną. Wchodzę na jednego z blogów i czytam:" balsam z ginko i biloba i keratyną". Matko boska, myślę sobie, dziewczyna pisze recenzje i nawet nie wie z jakimi składnikami był to kosmetyk, bo ginko biloba to dwuczłonowa nazwa określająca miłorząb japoński a nie dwie substancje o nazwach ginko i biloba. Dno i pół metra mułu...
 
  podziel si� tym postem na:
panhajlajf 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 30 Mar 2013
Posty: 16
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-11-17, 15:59   

Ostatnio w tych największych blogach panuje tendencja na ładne zdjęcia w dużej rozdzielczości przy wpisach. Co o tym sądzicie, czy według was podnosi to atrakcyjność ? Kolejna sprawa, czy zdjęcia do wpisów robione własnoręcznie nobilitują w waszych oczach dany blog ?
______________________________________________________
www.hajlajfstajl.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-19, 11:53   

Zdarza mi się patrzec niestety w pierwszej kolejności, czy osiągam wizualną przyjemność z bycia na owym blogu. I niestety, jeśli widzę niedoróbki w stylu powtarzające się złamane tło, zdjęcia wychodzące poza belkę, migoczące brokatowe napisy, cały ogrom niepotrzebnych kolorów - wychodzę i nawet nie czuję potrzeby z zapoznawaniem się z treścią
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz