Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Azgheros 
Blogger.Klub


Imię: Zbigniew
Wiek: 51
Dołączył/a: 03 Sty 2010
Posty: 5

Wysłany: 2010-01-26, 12:17   

Wygląd ma bardzo duże znaczenie. Nie musi być super zaczepisty, ale przynajmniej czytelny. Jak ktoś daje np ciemnozielone teksty, na ciemno niebieskim tle - to za nic nie będę się męczył i czytał, bez względu na wartość merytoryczną wpisu. Czyli layout musi umożliwiać komfortowy odczyt treści, a co do zawartości - to teksty muszą być napisane w miarę poprawną polszczyzną oraz bez udziwnień typu ZaJeBiŚcIe SiĘ TaK PiSzE.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-01-26, 21:47   

Dla mnie też estetyka ma duże znaczenie, jeżeli wszystko jest elegancko to zawsze lubię wracać do takiego bloga. Natomiast jak blog jest nie uporządkowany i wszystko lata w jakimś nie jasnym układzie to od razu wychodzę.
 
  podziel si� tym postem na:
Joan 


Imię: Joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2010
Posty: 47
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-02-19, 10:55   

Ważna jest treść nie szablon czy fotki.
Bo jak są fotki a treść nie zbyt ciekawa to i tak nie ma po co zagladać.
______________________________________________________
Trzeba się kształcić aby stać się zajmującym towarzyszem dla samego siebie ( Kotarbiński)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-02-19, 11:33   

Joan napisał/a:

Ważna jest treść nie szablon czy fotki.
Bo jak są fotki a treść nie zbyt ciekawa to i tak nie ma po co zagladać.
a co jeżeli to fotoblog? wtedy zdjęcia są treścią. Ja np. dopiero na samym końcu zwracam uwagę na fotoblogach co za podpis widnieje pod zdjęciem. Jeżeli zdjęcia są słabe w mojej ocenie to nie przyglądam się blogowi.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Maggi 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 24

Wysłany: 2010-04-27, 11:01   

Przede wszystkim ważne jest to, czego szukam. Jeśli np. szukam przepisu na ciacho, to nawet mrugające reklamy czy paskudne tło mnie tak szybko nie odstraszy, jeśli jednak przeglądam blogi szukając co tak nowego wymyślili, to najpierw patrzę na design. Lubię porządek i czasem grafika nie musi powalać, ale dobrze, jeśli czymś się wyróżnia. Treść jest ważna, ale w moim przypadku to grafika w jakiś sposób definiuje zawartość bloga i określa człowieka, który ten blog prowadzi.
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-04-27, 12:30   

Cytat

to grafika w jakiś sposób definiuje zawartość bloga i określa człowieka


Czyli jeżeli grafika jest denna, albo w ogóle jej nie ma, bo i są takie blogi, na których po prostu nie ma grafiki tylko jest tekst, to od razu skreślasz taki blog i szufladkujesz go w kategorii "beznadziejne?. A to nie jest tak że się wnętrze liczy? czyli w przypadku bloga treść? wygląd to dodatek do treści, a nie na odwrót.
 
  podziel si� tym postem na:
Maggi 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 24

Wysłany: 2010-04-27, 12:53   

Tak jak napisałam wcześniej: jeśli przeglądam blogi pod względem "jak zmienia się wygląd blogów na portalu" to tak, jeśli widzę kiepski design, szufladkuję blog jako beznadziejny pod tym właśnie względem. Poza tym, blog może być minimalistyczny, ale przyciągający.

To tak jakbyś szukał dwóch kobiet. Jedna miałaby wystąpić w wyborach miss - będziesz oczywiście oceniał po wyglądzie, co jest logiczne w tym wypadku. Druga ma pracować dla ciebie i masz jej płacić np. za wykonywanie kalkulacji - tutaj chyba uroda nie powinna mieć nic do rzeczy, aczkolwiek jest miło, jeśli się pojawi.

Wszystko to kwestia tego, czego szukamy.
 
  podziel si� tym postem na:
Kitty 


Imię: Kasia
Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 5

Wysłany: 2010-04-27, 13:12   

pierwsze co robię to szybkie ocenienie wyglądu
estetyka bloga jest dla mnie ważna
następnie przeglądam 2 pierwsze strony oceniając treść
jeśli się podoba... ląduje w ulubionych i czytam dalej
 
  podziel si� tym postem na:
Soulo 
WordPress.Klub

Wiek: 35
Dołączył/a: 04 Maj 2009
Posty: 257
Miasto: Bielsko-Biała

Wysłany: 2010-04-27, 14:15   

Jeśli chodzi o mnie i jak ja oceniam blogi, jeśli na jakiś trafie pierwsze co patrzę na grafikę jeśli jest cukierkowa automatycznie wyłączam strone, jeśli jest normalna ale latają jakieś gwiazdki to od razu wiem że prowadzi to jakaś 12to latka. Jeśli grafika jest ok nie ma za dużo dennych dodatków to sprawdzam posty, jeśli są ciekawe to moja ocena jest dobra, jeśli są głupie i PiSaNe IdIoTyCzNiE to automatycznie skreślam bloga na straty.
______________________________________________________
Czy trzeba być głupcem aby dostrzec pragnienia innych ?
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-07-06, 16:41   

Soulo, grafika może być bardzo zwodnicza. Pod różowymi błyskotkami może kryć się inteligentna młoda pisarka ;D
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-07-06, 17:36   

Soulo napisał/a:

Jeśli grafika jest ok nie ma za dużo dennych dodatków to sprawdzam posty
pfff. no chyba nie uwierzę :)
może od razu trzeba stwierdzić, że jak brzydki szablon na bloga, to treść gorsza.

ja zwracam uwagę na to, żeby było w miarę estetycznie, zbyt wielka ilość różu wywołuje u mnie odruch wymiotny, aczkolwiek, jeśli potrzebuję czegoś z danego bloga, to go przeczytam przymykając na to oko.

moim zdaniem to szablon jest dodatkiem do treści i to jest wyznacznikiem.
Choć szczerze też powiem, że lubię gdy tekst ma jakieś fajne formatowanie przyspieszające czytanie (pogrubienie, pochylenie, podkreślenie tekstu moim zdaniem zwiększa atrakcyjność postu i bardziej zachęca do czytania, bo czyta się szybciej niż dużą ilość literek wyglądających wciąż tak samo...)
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Tobiasz 

Imię: Tobiasz
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Wrz 2006
Posty: 955

Wysłany: 2010-07-30, 19:16   

Jak przeglądam blogi to interesuje mnie bardziej zawartość merytoryczna od wizualnej. Dla mnie to jet bardzo istotne, ponieważ autor musi reprezentować jakiś poziom. Reszta rzeczy na blogu są to dodatki, które nie mają dla mnie zbytniego znaczenia. Jeżeli na blogu przewyższa ilość dodatków graficznych ze świecącymi duperelami nad zawartością merytoryczną, w której przeważa niski poziom intelektualny notek pisanych kolorową, świecącą czcionką to wychodzę z tej strony od razu.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz