Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ewenementka 
Blogger.Klub


Imię: Justyna
Wiek: 32
Dołączyła: 07 Maj 2015
Posty: 72
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-06-23, 23:47   

almer napisał/a:

Dla mnie to totalna nuda. Ciekawe kto to czyta :szok:

Okazuje się że miliony. Super mega ekstra bestseller "Pięćdziesiąt twarzy Greya" powstawało pierw jako fan-fiction ze Zmierzchu. Cieszyło się w necie takim powodzeniem, że autorka postanowiła przekształcić je w książkę. Musiała tylko trochę pozmieniać, żeby prawnie wszystko było w porządku.
______________________________________________________
www.rzeczokulturze.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-06-27, 23:53   

Powiem tak, wrzucanie swoich opowiadań na bloga może być dobrym pomysłem, jeżeli chcemy sobie stworzyć swego rodzaju "pisarskie portfolio" i zdobyć pewną grupę zainteresowanych swoją twórczością osób. Nawet dla mnie jest to sposób na pokazanie swoich tekstów innym (do tej pory opublikowałem dwa, z czego jeden miał bardzo pozytywny odzew, pierwszy natomiast przeszedł bez echa, choć przyznam - w ogóle się nim nigdzie nie chwaliłem)

Natomiast nie robiłbym z bloga miejsca w którym prezentowałoby się swoje pierwsze "wypociny", choćby po to, żeby nie wstydzić się tego kilka lat później, no i żeby tekst nie spotkał się z falą "hejtu" (nie mylić z konstruktywną krytyką), który zwyczajnie zabija chęć tworzenia i może wprawić w niezłe kompleksy.
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Brawurka 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 21
Miasto: Cheshire

Wysłany: 2016-02-11, 17:49   

BlackenedBooks napisał/a:

Natomiast nie robiłbym z bloga miejsca w którym prezentowałoby się swoje pierwsze wypociny, choćby po to, żeby nie wstydzić się tego kilka lat później, no i żeby tekst nie spotkał się z falą hejtu (nie mylić z konstruktywną krytyką), który zwyczajnie zabija chęć tworzenia i może wprawić w niezłe kompleksy.


Jeśli hejt zabija w kimkolwiek chęć tworzenia to powinien się zastanowić, czy upublicznianie czegokolwiek kiedykolwiek ma sens. Krytyka czy też hejt pojawi się zawsze, bez względu na to, czy będą to pierwsze czy setne wypociny. Ty możesz uważać, że się rozwinąłeś, a ktoś inny każe Ci się puknąć w czoło i schować tę grafomanię w najbardziej odległe zakątki skrzyni na zapomnianym strychu.

Co zaś tyczy się blogów z opowiadaniami...
Bardzo lubię, chętnie czytam, wszystkim polecam, sama prowadzę (to nie jest autopromocja, bo linku nie podam).
Uważam, że jeśli ktoś ma pomysł to blog jest zdecydowanie lepszym miejscem niż dno szuflady i nie gorszym niż dedykowane takiej twórczości portale.
 
  podziel si� tym postem na:
Vess 
WordPress.Klub


Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 24

Wysłany: 2016-02-11, 21:21   

Ja pamiętam któreś z kolei szkolne wakacje, przez które przekopałam się przez ponad 300 takich opowiadań (tak, wszystkie spisywałam, żenada), a każde musiało mieć nie mniej niż 10 rozdziałów. Jednostrzałów sama nie znoszę, nie mam pojęcia czemu. Trochę mi zajmuje zagłębienie się w świat autora, a niestety krótkie opowieści mi na no nie pozwalają (ograniczenia poznawcze? ułomność?).

Tak czy inaczej, rację trzeba przyznać tym, którzy twierdzą, że najlepiej sprzedają się jednak te krótkie internetowe twory. Dopóki Piach miał dwa rozdziały, dopóty go czytano. Teraz poczytność znacznie spadła i nie ma tu żadnego znaczenia jakakolwiek poprawa jakości. Z drugiej strony - zawsze stawia to przed autorem nowe wyzwania, więc, cokolwiek by się działo, pisać warto, bo pisanie rozwija.

A przy okazji warto pamiętać też o tym, by oprócz pisania, czasem też coś poczytać.
______________________________________________________
Lubujesz się w fantastyce? Szukaj Czerwonego Piachu.
Próbujesz pisać dla internetu? Tu znajdziesz kilka osobistych porad.
 
  podziel si� tym postem na:
kaczkakk 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2016
Posty: 27

Wysłany: 2016-09-06, 18:15   

Ja piszę :D I wbrew pozorom, mam wielu czytelników i komentatorów. Sama też czytam takie blogi.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz