Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-03-12, 13:56
Autor Wiadomość
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany:    Co tam nowego w świecie blogów i szablonow?

Od dwóch lat w ogole nie interesuje się tym co się w branży dzieje, nawet na swoja osobista strone nie wchodziłam. Cos sie wydarzylo w ciagu tych dwoch lat jak mnie nie bylo? :yay:
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-03-22, 22:29   

Frozen Lust napisał/a:

Cos sie wydarzylo w ciagu tych dwoch lat jak mnie nie bylo?

Może przeczytaj to:
http://forum.blogowicz.in...highlight=mylog

:D
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2010-03-22, 22:31   

Jeszcze ten żalowy serwis nie upadł? Damn, a miałam taką nadzieję :P
A jakby ktos mial w skrocie okeslic poczynania serwisow i zmiany trendow.

Btw, kto ty jestes? Oo

@down
Blyskotliwy jestes...
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
Ostatnio zmieniony przez Frozen Lust 2010-03-22, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-03-22, 22:33   

Frozen Lust napisał/a:

A jakby ktos mial w skrocie okeslic poczynania serwisow i zmiany trendow.

Nie mam zielonego pojęcia, bo się tym nie interesuję...

Frozen Lust napisał/a:

Btw, kto ty jestes? Oo

Masz napisane w moim podpisie. :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-03-22, 22:58   

wystarczy wejść w dział, w którym dodałaś temat i przeglądnąć dwie pierwsze strony tematów ;)

Jeżeli chodzi o poczynania serwisów, to jak zauważyłaś, mylog powrócił w nowej formie, ale jak dla mnie chyba nie może się podnieść do końca po tym jak olał swoich użytkowników na tak długo. Eblog, na którym inventive publikowało swoje szablony też już nie bangla jak dawniej, został sprzedany i teraz obumiera u nowego właściciela.

Według mnie rozwijającym się serwisem w Polsce jest ownlog.com (fotolog.pl).
Blog.pl po zmianie designu i wprowadzeniu debat jakoś nic więcej w sprawie swoich blogów nie robi, więc w tej chwili to tylko dobra domena. Onet przeprowadził jakiś czas temu ankietę wśród onetblogerów, ale nie wiem czy już coś weszło w życie.

Rozwija się nadal profesjonalne blogowanie, ludzie coraz częściej produkują blogi na własnych domenach używając do tego silnika WordPress.

Ludzie coraz częściej chcą zarobić na tym o czym piszą. Onet dodał szarą belkę na blogach blog.pl a potem dał użytkownikom możliwość zarobku na reklamach. Podobnie zrobił blox.pl i także udostępnił boksy adtaily dla swoich userów.

Kwitnie nam microblogging. Popularność twittera spowodowała powstawanie wszelkiej maści blipów, flakerów, spinaczy czy śledzika na NK.

Jeżeli chodzi o szablony.

Blogowicz za miesiąc będzie obchodził swoje 7 urodziny i prawdopodobnie jest obecnie najdłużej działającą i nadal uaktualnianą stroną w tej tematyce (szablony na bloga). Nie zapowiadamy końca, wręcz przeciwnie, dalszy rozwój :) Niedawno dołączyła do ekipy Ewa. Zapraszam do współpracy każdą chętną osobę :)

Inne strony coraz częściej są zamykane a jeżeli działają to dawno się na nich nic nowego nie pojawiało. Kwitną strony z szablonami na WordPress bo jak wspominałem wyżej skrypt ten zdobył dużą popularność i daje spore możliwości.
Zwiększony ruch zaobserwowałem jedynie na stronach z dodatkami, ale to zapewne z uwagi na to, ze pierdółek szukają ludzie częściej niż szablonu na zmianę ;)

w samej technice robienia szablonów nie zmieniło się za wiele, ale próbujemy wprowadzać do szablonów różnego rodzaju rozwiązania spotykane w profesjonalnych szablonach stron.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-03-23, 19:56   

Od siebie mogę dodać, że w Polsce mało kto zajmuje się tworzeniem szablonów na WordPress, a jest to ciekawa nisza do zagospodarowania (mówię tu o kompleksowym serwisie, tzn. przygotowanie projektu graficznego, zakodowanie i pełne wdrożenie). Najpopularniejsze designy dla tej platformy wciąż powstają za granicą i tam kieruje się większość poszukujących. Wspomnę tylko o częstych zestawieniach w Smashing Magazine czy Weblog Tools Collection.

Mało tego, jest też popyt na szablony premium (które nie są darmowe, ale oferują szerokie możliwości personalizacyjne - choć tworzenie ich wymaga już pewnych umiejętności programistycznych) oraz projektowanie pod konkretne, specjalistyczne zastosowania - gdzie WordPress służy bardziej jako platforma CMS niż system blogowy.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-03-23, 20:30   

bardzo chętnie wprowadziłbym na blogowicza szablony WordPress, ale nie mamy jeszcze osób wyszkolonych w tej kwestii (chyba, ze mamy:P? jak coś, znawcy WP mile widziani) ;) sam dopiero odkrywam powoli jego tajniki.

W temacie można wspomnieć jeszcze o powracającej modzie na poke-pismo. Kiedyś ludzie masowo czytali pamiętnik Lady Jewel a dzisiaj mamy fale blogów inspirowanych Emo Martynką
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2010-03-23, 22:01   

Aha, czyli nic ciekawego :D
To do zobaczenia (?) za nastepne dwa lata :D
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-03-23, 22:09   

Frozen Lust napisał/a:

Aha, czyli nic ciekawego
To do zobaczenia (?) za nastepne dwa lata

Htsz się napracował pisząc swój długi post, a Ty mu piszesz taki komentarz i opuszczasz jego forum na 2 lata? :D
Zostań. I tak jest mało osób...
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-03-23, 23:00   

Frozen Lust napisał/a:

Aha, czyli nic ciekawego
To do zobaczenia (?) za nastepne dwa lata
No, to zaszalałaś Dx
Htsz, jak szablon dobrze zakodowany, to raz dwa i już jest themes :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-03-23, 23:11   

Frozen Lust napisał/a:

Aha, czyli nic ciekawego :D
dla każdego co innego jest ciekawe ;]

Cytat

To do zobaczenia (?) za nastepne dwa lata :D
:bye:

miglu149 napisał/a:

Htsz się napracował pisząc swój długi post, a Ty mu piszesz taki komentarz i opuszczasz jego forum na 2 lata? :D
nic straconego, przyda się innym ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-03-24, 15:08   

Cytat

bardzo chętnie wprowadziłbym na blogowicza szablony WordPress, ale nie mamy jeszcze osób wyszkolonych w tej kwestii (chyba, ze mamy:P? jak coś, znawcy WP mile widziani) sam dopiero odkrywam powoli jego tajniki.


Dla chcącego nic trudnego - jeśli tylko projektantom będzie się chciało przyswoić kilka prostych zasad dotyczących projektowania pod tą platformę (mogę o tym niebawem napisać na forum), to wdrożenie do WP to już w miarę prosta sprawa. Jestem ja (co prawda nie przyjmuję ostatnio zbyt wielu projektów, ale wdrożenia gotowych designów do WP mogę robić), Krzysiek i Yzoja też się bawią WordPressami, więc jakaś baza na start jest.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz