Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany:    Czy blox też upada?

Swego czasu to był chyba jeden z lepszych (o ile nie najlepszy) polski serwis blogowy. Było kilka adminek, które o wszystko dbały, organizowały konkursy itp. a teraz?
Nigdy nie miałam do czynienia z eblogiem, ale mylog posłał w próżnię lata mojego pisania i blogaskowych znajomości - może nie były jakieś specjalnie istotne, ale to jeszcze nie powód, żeby nie było mi żal. Tam była taka fajna atmosfera, której nie udało mi się odbudować już nigdzie. Potem się szukałyśmy z innymi blogerkami nawzajem - część się poznajdowała, część nie.
Z tego co wiem Agora nie sprzedała bloxa - za to całkowicie przestała go promować. Jeśli już pojawia się jakiś link na stronie głównej, to jest to tokfm - nie blox.

Zalały go automaty spamujące. Coś niby próbowano z tym zrobić, ale niespecjalnie widać efekty.
Błędy w skryptach jak były tak są - chociaż niektóre próbowano poprawiać. Forum praktycznie porzucono. Co mądrzejsi blogerzy pouciekali stamtąd przeczuwając, że nie ma tam już czego szukać.

Czy ktoś wie dlaczego? Albo - czy są jeszcze jakieś szanse na odratowanie go?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-14, 20:56   

Ciekawa sprawa z tym bloxem. Rzeczywiście jakby mniej go było dookoła. Pamiętam akcję reklamową bloxa (w telewizji i na plakatach), ale chyba nie przyniosła oczekiwanych rezultatów?

Vashta_Nerada napisał/a:

Z tego co wiem Agora nie sprzedała bloxa - za to całkowicie przestała go promować. Jeśli już pojawia się jakiś link na stronie głównej, to jest to tokfm - nie blox.
na stronie głównej gazeta.pl w nagłówku nadal jest link do strony bloxa zatem, aż tak źle nie jest. Onet też miał kiedyś taką ikonę a potem zniknęła. Obecnie starają się przywrócić blogi na portal, ale chyba głównie do serwisów tematycznych. Nie wiem jak to w przypadku Agory, może jakaś cisza przed burzą?

Vashta_Nerada napisał/a:

Zalały go automaty spamujące. Coś niby próbowano z tym zrobić, ale niespecjalnie widać efekty.
W takich sytuacjach pomaga chyba tylko rozwiązanie w stylu "captcha", co utrudnia życie zwykłym ludziom.

Vashta_Nerada napisał/a:

Błędy w skryptach jak były tak są - chociaż niektóre próbowano poprawiać.
Jak ktoś zaczyna mieć większe oczekiwania od bloga to napotyka na wiele problemów. Niektórzy stworzyli rozwiązania w postaci skryptów (javascript) "ostatnie komentarze", "wyróżnianie komentarzy autora", "ikony społecznościowe pod postem", "rozwijane archiwum" - to trochę śmieszne, że nie ma tego w standardzie. W ten sposób blox nie powalczy z coraz mocniejszym (w Polsce) blogspotem.

Vashta_Nerada napisał/a:

Forum praktycznie porzucono.
Może nie jest nikomu potrzebne? Zwykle jak czegoś zaczyna brakować to ludzie szukają innych miejsc. Nie zauważyłem zmasowanej liczby rejestracji a grupa bloxa na naszym forum liczy zaledwie 24 osoby.

Vashta_Nerada napisał/a:

Co mądrzejsi blogerzy pouciekali stamtąd przeczuwając, że nie ma tam już czego szukać.
Już dość dawno temu odszedł od nich kominek. Niedawno pożegnała się z nimi mojewypieki. Jak system Cię ogranicza, nie wspiera to trzeba uciekać ;) można się eksportować na szczęście za pomocą narzędzi typu blex.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2012-10-14, 22:27   

Htsz napisał/a:

Ciekawa sprawa z tym bloxem. Rzeczywiście jakby mniej go było dookoła. Pamiętam akcję reklamową bloxa (w telewizji i na plakatach), ale chyba nie przyniosła oczekiwanych rezultatów?

W grudniu, kiedy dziewczyny rzutem na taśmę organizowały doroczny blog maraton bały się że zostaną wywalone z pracy. Pierwszego stycznia zniknęły i nie pojawiły się więcej ani na bloxowym blogu ani na forum, chociaż wcześniej zawsze były.
Użytkowicy pytali, szukali, tworzyli tematy tam i nie tam, ale nikt się tym nie zajmował i każdy ze wszystkim musiał sobie radzić sam. Ludzie zaczęli powoli uciekać przez ten spam...

Htsz napisał/a:

na stronie głównej gazeta.pl w nagłówku nadal jest link do strony bloxa zatem, aż tak źle nie jest. Onet też miał kiedyś taką ikonę a potem zniknęła. Obecnie starają się przywrócić blogi na portal, ale chyba głównie do serwisów tematycznych. Nie wiem jak to w przypadku Agory, może jakaś cisza przed burzą?

Cisza trwa od stycznia. Zatrudnienie admina na ćwierć etatu w zaskakujący sposób nie pomogło w rozwiązaniu problemów bloxa.

Htsz napisał/a:

W takich sytuacjach pomaga chyba tylko rozwiązanie w stylu captcha, co utrudnia życie zwykłym ludziom.

Były jakieś rozwiązania wcześniej. Jak były adminki. Śmieć się pojawił bo nikt nie robił nic z niczym.

Htsz napisał/a:

Jak ktoś zaczyna mieć większe oczekiwania od bloga to napotyka na wiele problemów. Niektórzy stworzyli rozwiązania w postaci skryptów (javascript) ostatnie komentarze, wyróżnianie komentarzy autora, ikony społecznościowe pod postem, rozwijane archiwum - to trochę śmieszne, że nie ma tego w standardzie. W ten sposób blox nie powalczy z coraz mocniejszym (w Polsce) blogspotem.

Nie chodzi nawet o większe oczekiwania od bloga. Normalne, standardowe funkcje (i tak przecież nie oszałamiające) się psuły, serwis padał. Nikt nie marzył o jakichś nowinkach, większości (w tym mnie) zależało na tym, żeby w ogóle działało.
I te nagminnie ginące przy publikowaniu notki. Czasem ginęły nawet te już opublikowane które już były widoczne na blogu (to wiem, że u kilku osób na pewno, no i u mnie - nie wiem na jaką skalę w ogóle).

Htsz napisał/a:

Może nie jest nikomu potrzebne? Zwykle jak czegoś zaczyna brakować to ludzie szukają innych miejsc. Nie zauważyłem zmasowanej liczby rejestracji a grupa bloxa na naszym forum liczy zaledwie 24 osoby.

Brakowało osób potrafiących odpowiedzieć na pytania co się dzieje z bloxem. Byli sami pytający i nikogo kto potrafiłby udzielić odpowiedzi.

Htsz napisał/a:

Już dość dawno temu odszedł od nich kominek. Niedawno pożegnała się z nimi mojewypieki. Jak system Cię ogranicza, nie wspiera to trzeba uciekać ;) można się eksportować na szczęście za pomocą narzędzi typu blex.

Można - jak się ma 300 notek a nie 3000. Po kilku/nastu % zalicza error, noszę ręcznie ale w tej intencji już żaliłam się w innym temacie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-14, 22:33   

Vashta_Nerada napisał/a:

I te nagminnie ginące przy publikowaniu notki. Czasem ginęły nawet te już opublikowane które już były widoczne na blogu (to wiem, że u kilku osób na pewno, no i u mnie - nie wiem na jaką skalę w ogóle).
To aktualny problem? ja mam kontakt z bloxem tylko jak robię pod niego szablon. Jakiś miesiąc temu pracowałem nad jednym i nie było problemów ze znikającymi treściami.
Najbardziej wkurzał mnie uploader, który nie nadpisywał dobrze plików, szczególnie skryptów (.js), no ale i tak fajnie, że da się tam takie coś wgrywać. Na większości serwisów blogowych tego nie ma.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2012-10-15, 20:28   

Nie wiem, wyniosłam się stamtąd. Kiedy półtora miesiąca temu próbowałam dodać sentymentalną notkę przy jej publikowaniu pojawił się błąd i ucieszyłam się, że skopiowałam przed kliknięciem. Dwie inne poszły bez problemu, ale i wcześniej nie zdarzało się to nagminnie. Niby do tego służy funkcja zapisywania, ale tam trwa to długo i też odmawiało posłuszeństwa.
Teoretycznie problemy bloxa nie są już moimi problemami, ale sentyment i ciekawość (dlaczego?) pozostała.
 
  podziel si� tym postem na:
Lenin 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Lip 2011
Posty: 26

Wysłany: 2012-10-19, 20:33   

Zaplecza do pozycjonowania będą prawdopodobnie wykańczały powoli platformy blogowe. Jakoś trzeba w łatwy i tani sposób się pozycjonować, a takie blogi są dość popularne w tej kwestii.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-19, 20:46   

a w jaki sposób to ma niby wykańczać serwisy blogowe? i jak to się odnosi do zaniedbanego bloxa?

To bardziej wygląda jakby blox nie wiedział co dalej z platformą robić. Onet postanowił upchać wszystkich na wordpressie i dzięki temu będzie się jeszcze liczył w batalii (mimo, że zdania o zmianach są obecnie niepochlebne) o użytkowników a blox śpi. Nie wygląda na to by przygotowywał rewolucję. I teraz kwestia tego czy nie ma na to środków, ochoty (nie widzi przyszłości), pomysłu?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lenin 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Lip 2011
Posty: 26

Wysłany: 2012-10-20, 15:34   

Zaplecza mogą jakościowo wpływać na platformy blogowe. Niektórzy pozycjonerzy wrzucają na nie byle jakie teksty byle by było można je tylko podlinkować do siebie. No a ludzie później te dzieła przeglądają i mogą się zrazić do danej platformy blogowej, że przeważają na niej blogi o mało wartościowym contencie.
Drugą rzeczą mogą być komentarze z automatów dla backlinków, które prawie nigdy nie odnoszą się do treści wpisu. Również może być ich masa.

Są to oczywiście tylko moje wywody.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-20, 19:17   

piszesz o spamowych profilach i braku moderacji - to rzeczywiście może odstraszać, ale w momencie kiedy portal o to nie dba (tak jak obecnie na eblogu). W przypadku kiedy jest administrator, treści są moderowane, ale brak oznak życia w pozostałych kwestiach to człowiek zaczyna się zastanawiać co jest tego przyczyną. Czy nastąpią jakieś zmiany? a może lepiej się wynieść póki jest okazja do tego.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lenin 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Lip 2011
Posty: 26

Wysłany: 2012-10-20, 23:23   

Patrząc moim sposobem w staty to średnio na stronie głównej mają tylko 223 odsłony dziennie. Chyba nikt tam już prawie nie zagląda.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-21, 01:43   

Lenin napisał/a:

223 odsłony dziennie.
piszemy o bloxie. Według adtaily mają Odsłon dziennie: 21 085, zatem dużo. Wiele blogów ma po kilka tysięcy odsłon dziennie, skąd wiem? z rankingu => http://www.blox.pl/html?p...arentPage=index skoro blog zamykający pierwszą trzydziestkę ma około 30tys. UU i 120tys. odsłon miesięcznie to pomyśl ile mają te z pierwszej 10 ;)

To dziwne, że administracja średnio (albo wcale) dba o takich użytkowników. Jak tak dalej pójdzie to coraz więcej osób zacznie odchodzić na swoje lub do blogspota.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-10-28, 20:10   

Pozwolę włączyć się do dyskusji jako użytkownik blox.pl.
Co prawda nie mam porównania z innymi serwisami blogowymi, ale na blox nie można jako tako narzekać. Jest tam szereg blogów jakby kopiujących siebie nawzajem, ale społeczność w miarę żyje. Choć niekoniecznie daje znaki, że żyje. No i szereg blogów "jednowpisowych", które są prawdopodobnie tworem jakichś bootów. Jak też zauważyliście - trudno mówić o żywotności "szefostwa"...
Panel użytkownika jest dość łatwy w obsłudze i jak na moje wymagania - wystarczający - z tym, że ja jestem minimalistą (co wynika raczej z mojego braku wiedzy na temat html i innych ee coś tam).

Ostatnio faktycznie mam wrażenie, że społeczność jest hm mało aktywna. Jednak nie można mówić o serwisie duchów.
No i - powoli zaczynają się tworzyć myśli o przeniesieniu bloga na inny serwis, ale kompletnie nie wiem jaki... Jakieś rady?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz