Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::

Czy przeczytałeś choć jeden post na jakimkolwiek blogu urodowym?
Tak
85%
 85%  [ 18 ]
Nie
14%
 14%  [ 3 ]
Głosować: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany:    {dyskusja} Blogi kosmetyczne, blogi urodowe

Od stóp do głów jestem zanurzona w blogosferze kosmetycznej i dopiero niedawno wystawiłam nos na zewnątrz mojego naturalnego środowiska blogowego. I wtedy przeżyłam szok. Bo okazało się, że istnieje świat poza blogami urodowymi.

Zapragnęłam poznać opinię osób "z zewnątrz". Z czym kojarzą Wam się blogi kosmetyczne/urodowe? Czy kiedykolwiek jakiś czytaliście, może któryś szczególnie pamiętacie lub uważacie za ciekawy, przydatny, miły w odbiorze?

Pozytywne, negatywne cechy środowiska, osobiste odczucia, wrażenia, wspomnienia - interesuje mnie absolutnie wszystko! :D

Niedługo po tym, jak postanowiłam zadać to pytanie tutaj, przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Chciałabym napisać post o blogosferze kosmetycznej. Najpierw myślałam o tym, żeby zrobić to zwyczajnie - ze swojego punktu widzenia, ale później pomyślałam, że wtrącenie tam ogólnych skojarzeń mogłoby być interesujące. Zgadzacie się na ewentualne wykorzystanie Waszych wypowiedzi? Oczywiście w uprzejmy i miły sposób.

No to jak jest? Bo moje uczucia do tematu, jakiego ma dotyczyć rozmowa są zdecydowanie mieszane.
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-21, 23:39   

Zaglądam na jeden, bo jest blogiem mojej koleżanki i cośtam jeszcze lajfstajlowego wtrąca. Ale poza tym kompletnie są poza kwestią moich zainteresowań. Zwłaszcza, że nie maluję się, a włosy tylko czeszę ;)

Wiem że takie blogi istnieją, ale z tego co się zorientowałam ich stałymi czytelniczkami są głównie inne blogerki kosmetyczne.
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-01-21, 23:46   

No właśnie długo, długo miałam takie samo zdanie nt. grona czytelników blogów kosmetycznych. No i wiesz. O czesaniu włosów można napisać rozprawę. Na upartego o niemalowaniu się też. Może jako alternatywny ktoś kiedyś podejmę się tego tematu, bo wszystkie inne są już na wyczerpaniu.
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2014-01-22, 00:01   

Z racji tego, że uwielbiam robić z mojej łazienki salon SPA, używając domowych metod, zdarza mi się przeglądać blogi kosmetyczne czy urodowe, ale żaden nie utkwił mi w pamięci na tyle, żebym była w stanie teraz podać dokładny adres.
I właściwie odkąd znam podstawy i orientuję się w tym jakie właściwości ma dany produkt zaglądam na takie blogi coraz rzadziej. Sama tworzę przepisy na różne papki i jeśli się coś sprawdza to okej, jeśli nie to próbuję dalej. Bo gdybym szukała przepisów na blogach kosmetycznych to efekt byłby podobny, ale straciłabym tylko czas, ze względu na to, że u jednej blogerki może się sprawdzić olejek kokosowy, a u mnie niekoniecznie.

Nie czytam recenzji, kupuję mało kosmetyków. Pierwszy puder jaki kupiłam będzie moim ostatnim, bo jest najlepszy, tusz do rzęs mi wisi bo najważniejsze jest dla mnie to, żeby był czarny i genealnie w taki sposób wybieram kosmetyki :P

I akurat tego typu blogi selekcjonuje według szaty graficznej. Jeśli mi się podoba to zostaję na dłużej, bo nie dość że będzie się przyjemnie oglądało to niewiele stracę bo na innych blogach z tej kategorii jest praktycznie to samo ;)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-01-22, 11:43   

Właśnie zamierzam kłócić się z tym, że na każdym z naszych blogów jest to samo, bo to nieprawda. A wiem, że można odnieść takie wrażenie, a i niestety sporo osób pisze swoje blogi, inspirując się wpisami innych. Z jednej strony ok - często ktoś dodaje coś od siebie, ja staram się w ogóle opisywać dany temat od nowa, ale czasem mamy czystą parafrazę czyjegoś wpisu. Au.
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2014-01-22, 14:02   

Pisząc, że na blogach kosmetycznych czy urodowych można znaleźć to samo miałam na myśli recenzje danego produktu. Dajmy na to odżywkę do włosów - opinie mogą być dwie, albo jestem na tak albo na nie. Skład tego samego produktu będzie się różnił? Nie. Opakowanie? Też nie. Różnić się mogą jedynie wrażenia "konsumenta", ale takie opinie też nie są miarodajne, dlatego że każda dziewczyna, która użyje odżywki o której mowa ma inne włosy, więc inne będzie działanie.
Dlatego ja czytając blogi kosmetyczne, szukam informacji bardziej teoretycznych, czyli na przykład o tym jak czytać składy kosmetyków, albo jak działają dane składniki w produkcie :) ale tutaj też niewiele można dodać od siebie, bo jeśli jedna blogerka napisze że składnik A sprawia, że nasze włosy po pierwszym użyciu są piękne i błyszczące, a inna blogerka napisze, że ten sam składnik robi nam kupe z twarzy a na włosy nie ma żadnego wpływu, to nagle zmieni się jego działanie?

Myślę, że blogi (zwłaszcza kosmetyczne), które są zwykłym klepaniem na jedno kopyto, gdzie bloger nie wkłada we wszystko serca, są nudne i nic nie warte.

A jeśli już rozgadałam się o tych włosach to bardzo lubię Anwen z www.anwen.pl :super:
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2014-01-22, 16:54   

Blogi rzadko, vlogi bardzo często ;)
Kompletnie świat kosmetyków jest mi obcy. Potrafię się pomalować "tyle o ile" i wg mnie to wystarcza do przeżycia. Z blogów kosmetycznych zatem nic nie wyciągam, natomiast vlogerki są bardziej do posłuchania niż do zgłębiania wiedzy o pielęgnacji i kosmetykach kolorowych.

Puszysława napisał/a:

Z czym kojarzą Wam się blogi kosmetyczne/urodowe?

Z bardzo niskolotnymi tępymi dziewczynkami które tylko żyją MACkiem i innymi Urban Dekeeeejjjjj, łażą od solarium do solarium i co tydzień nakładają nowe tipsiorki.
Zdania nie zmienię NIGDY.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-01-22, 22:56   

Alabastrova, suvennes, Dziewczyny, z jednej strony strasznie przykro mi to czytać. Z drugiej nie bardzo mogę napisać to, co chciałabym napisać, ale wkrótce poproszę Was o ocenę mojego bloga.

Alabastrova, mam nadzieję, że będę wyjątkiem od reguły i Twoje zdanie zyska gwiazdkę z adnotacją :D
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2014-01-23, 23:23   

Ja jestem jak najbardziej na tak jeśli chodzi o takie blogi, bo są potrzebne jak każde inne w blogosferze, ale skoro już tyle tego, to niech będą po prostu dobre i w pewien sposób oryginalne :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Riboq 
Blogger.Klub


Dołączyła: 02 Gru 2013
Posty: 56

Wysłany: 2014-01-24, 12:04   

Ohohoho.

Najpierw: odpowiadając na pytanie główne - blogów kosmetycznych nie znam. Znam tylko te, do których doprowadziło mnie Youtube. Dwa z nich (głównie kanały na Utube) regularnie odwiedzam:
KatOsu i Azjatycki Cukier.
O ile KatOsu nie robi nic nowego, tylko po prostu robi to cholernie dobrze i z charyzmą, o tyle Azjatycki Cukier zajmuje się głównie kosmetykami ze wschodu i zagłębia się również w ich tło społeczne, a nawet chemiczne.
NIE JEST to standardowe i nikt mnie nie przekona, że wszystkie blogi i vlogi kosmetyczne to "solaryjna bieda".
Właśnie dlatego, że trafiłam na kilka fachowych miejsc (prócz dwóch wymienionych jest jeszcze kilka innych, specjalistycznych).

Dwa: tylko osoba bardzo młoda może powiedzieć "mój pierwszy puder będzie ostatnim". Dobijesz do pewnego wieku i odkryjesz, że twoje ulubione cudeńko robi ci liszaj na twarzy, bo zwyczajnie zmieniła ci się skóra. Eyeliner zwyczajnie skacze po kruszejącej powiece. I zaczniesz szukać. Poważnie szukać.

Kosmetyki to nie moja dziedzina, ale czasem lubię "umieć". Uważam, że w domu powinien być zestaw do pełnej tapety. Bo zdarzy się wieczór, kiedy będziesz potrzebowała wyglądać najlepiej jak się da.

Owszem zgodzę się, że jest wiele nic nie wnoszących miejsc w sieci, dotyczących kosmetyków, ale są też bardziej profesjonalne, lub chociaż ciekawe.
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2014-01-24, 13:27   

Riboq - jeśli mowa o Youtube to podzielam Twoje zdanie, bo sama obserwuję kilka dobrych kanałów, które z chęcią oglądam, bo wszystko tam jest przemyślane, profesjonalne i zaplanowane od A do Z. Ale mowa była o blogach. Znam jedynie dwie b(v)logerki, które nie dość, że nagrywają filmiki to jeszcze prowadzą "pełnowymiarowe" blogi, i faktycznie jest to Azjatycki Cukier oraz Czarszka.
Ale mimo wszystko je zaliczałabym do innej kategorii.

Riboq napisał/a:

Dwa: tylko osoba bardzo młoda może powiedzieć mój pierwszy puder będzie ostatnim. Dobijesz do pewnego wieku i odkryjesz, że twoje ulubione cudeńko robi ci liszaj na twarzy, bo zwyczajnie zmieniła ci się skóra. Eyeliner zwyczajnie skacze po kruszejącej powiece. I zaczniesz szukać. Poważnie szukać.

Stwierdzenie, że "mój pierwszy puder będzie moim ostatnim" było formą żartu, który widocznie nie przez każdego został zrozumiany :)

Riboq napisał/a:

Owszem zgodzę się, że jest wiele nic nie wnoszących miejsc w sieci, dotyczących kosmetyków, ale są też bardziej profesjonalne, lub chociaż ciekawe.

:ok:
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-01-24, 22:10   

suvennes napisał/a:

Ale mowa była o blogach. Znam jedynie dwie b(v)logerki, które nie dość, że nagrywają filmiki to jeszcze prowadzą pełnowymiarowe blogi, i faktycznie jest to Azjatycki Cukier oraz Czarszka.
Ale mimo wszystko je zaliczałabym do innej kategorii.


Dlaczego? I skoro tak, to do jakiej?

Pytałam o blogi z prostego powodu. Ja tylko czytam, vlogi z jakiegoś powodu zupełnie mnie nie przekonują.
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz