Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Maggie90 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 46

Wysłany:    Kiedy zacząć zarabiać na blogu?

Kiedy według Was następuje odpowiedni moment, aby zacząć zarabiać na blogu? Czy to odpowiednia ilość UU/odsłon, staż w blogosferze czy jeszcze coś innego? A może od początku mieliście ustalony cennik współprac?
______________________________________________________
ILoveHowItFeels.pl: Fit blog - sport, zdrowe odżywianie, pielęgnacja naturalna
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Me From Mars 
Blogger.Klub


Imię: Patrycja
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-10-30, 14:03   

Wydaje mi się, że ilość odsłon byłaby tu priorytetem
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-10-30, 19:05   

Kiedy otrzymasz pierwszą propozycję komercyjnej współpracy od firmy bądź agencji obsługującej daną firmę.
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-11-04, 19:55   

Od początku to raczej nikt się Tobą nie zainteresuje. Dużo wody w Wiście musi upłynąć, aby blog był na tyle rozbudowany i popularny, żeby firmy zechciały podjąć z nim współpracę.

Co innego ma się z programami partnerskimi, sieciami afilacyjnymi itd. Tutaj możesz zaczynać od pierwszego dnia.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-20, 10:20   

Maggie90 napisał/a:

Kiedy według Was następuje odpowiedni moment, aby zacząć zarabiać na blogu? Czy to odpowiednia ilość UU/odsłon, staż w blogosferze czy jeszcze coś innego?
To chyba indywidualna sprawa. W jednym przypadku może to być jakaś minimalna liczba użytkowników (np. 100 tysięcy miesięcznie) czy subskrybentów, którą trzeba posiadać - szczególnie jak blogów o podobnej tematyce jest setki. Z drugiej strony, ktoś może mieć mało popularnego bloga, ale jego osoba jest bardzo rozpoznawalna lub specjalizuje się w czymś niszowym.

P4uli napisał/a:

Kiedy otrzymasz pierwszą propozycję komercyjnej współpracy od firmy bądź agencji obsługującej daną firmę.
To może być właśnie taki moment, ta chwila, która uświadomi nas, że już urośliśmy do myślenia o pieniądzach. Nie rzucałbym się jednak na pierwszą propozycję jaką dostaniemy - niekoniecznie musi być ciekawa treścią (oderwana od tematyki bloga czy sprzeczna z naszymi poglądami) lub finansami.
Po pierwszych propozycjach usiadłbym i zastanowiłbym się jak daleko mogę się posunąć w tej kwestii, czego i w jaki sposób nie chce reklamować, jakie typy współpracy interesowałyby mnie najbardziej i nie zdenerwują czytelników.

Kinga napisał/a:

Co innego ma się z programami partnerskimi, sieciami afilacyjnymi itd. Tutaj możesz zaczynać od pierwszego dnia.
Według mnie nie ma nic gorszego jak zaśmiecanie bloga bannerami rozliczanymi za kliknięcia czy zakupy (procent od sprzedaży). Szczególnie zanim blog zdobędzie jakikolwiek ruch i czytelników.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
matpilch 


Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 40
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-11-23, 12:03   

Htsz napisał/a:

nie ma nic gorszego jak zaśmiecanie bloga bannerami


dokładnie tak. to największy odstraszacz
______________________________________________________
Podwójna Ciągła
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2013-11-23, 15:01   

Zarabiać można zacząć wtedy, kiedy ktoś będzie chciał nam płacić za to co robimy, to chyba najbardziej uniwersalna odpowiedź ;)
 
  podziel si� tym postem na:
misiuniaunia 
Blogger.Klub

Dołączyła: 01 Lut 2013
Posty: 35

Wysłany: 2013-11-24, 16:16   

Ja mam zamiar współpracować z jakąś firmą po 8 miesiącach pisania, aktualnie jest 6 miesiąc.Ponieważ uważam, ze wtedy będę miała ileś tam tysięcy wejść miesięcznie =))
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2013-11-24, 16:17   

misiuniaunia napisał/a:

Ja mam zamiar współpracować z jakąś firmą po 8 miesiącach pisania, aktualnie jest 6 miesiąc.Ponieważ uważam, ze wtedy będę miała ileś tam tysięcy wejść miesięcznie =))



Szybko, licz się z tym, że dostatecznie dużo wejść prawdopodobnie będziesz miała po 2-3 latach regularnego prowadzenia bloga
 
  podziel si� tym postem na:
Andrzej87 
Blogger.Klub


Wiek: 36
Dołączył/a: 09 Paź 2013
Posty: 65

Wysłany: 2013-11-24, 16:27   

Htsz napisał/a:

Według mnie nie ma nic gorszego jak zaśmiecanie bloga bannerami rozliczanymi za kliknięcia czy zakupy (procent od sprzedaży). Szczególnie zanim blog zdobędzie jakikolwiek ruch i czytelników

Są różne metody :) Nasz gość wcale nie musi wiedzieć, że daje nam zarobić :cwaniak:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-24, 17:20   

Banner, to banner, widać na kilometr (chyba, że masz adblock). Domyślam się, że chodzi Ci o reflinki? Bawiłem się w to kiedyś. Jak umiesz odpowiednio ukryć lub dopasować do treści, to większość się nie połapie. W przeciwnym razie Twój blog zostanie uznany za precel/spam.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Andrzej87 
Blogger.Klub


Wiek: 36
Dołączył/a: 09 Paź 2013
Posty: 65

Wysłany: 2013-11-24, 20:11   

Wystarczy zaoferować naszym gościom to czego szukają na naszej stronie. Mam bloga z grami więc zarabiam na polecaniu gier mmo co jest dobre dla mojej kieszeni i dla gości mojej stronki :) Mam też bloga o akwarystyce i polecam artykuły związane z tematem :) I o to właśnie chyba chodzi, aby nie polecać sex bielizny na blogu o książkach :P
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz