Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-03-30, 22:41   

Nie mam zielonego pojęcia, jak wygląda kwestia prawna urządzania takich konkursów lub losowań. Dla mnie są one zwyczajnie niesmaczne. Pokazują, że blogerowi nie zależy wcale na prawdziwych czytelnikach, a jedynie na statystykach, liczbie lajków itp. Bardzo zrażam się do bloga, gdy zauważę taki pseudo konkurs. Sytuacja taka pokazuje, że bloger nie szanuje swoich czytelników.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-31, 20:17   

dve bodky napisał/a:

Nie mam zielonego pojęcia, jak wygląda kwestia prawna urządzania takich konkursów lub losowań. Dla mnie są one zwyczajnie niesmaczne. Pokazują, że blogerowi nie zależy wcale na prawdziwych czytelnikach, a jedynie na statystykach, liczbie lajków itp. Bardzo zrażam się do bloga, gdy zauważę taki pseudo konkurs. Sytuacja taka pokazuje, że bloger nie szanuje swoich czytelników.


Nie posuwałabym się tak daleko. A jeśli konkurs byłby związany z tematyką bloga? Np jakbym zrobiła konkurs na napisanie czegoś po angielsku i za najlepszą pracę dała słownik? (czysto hipotetyczna sytuacja, na razie - przez długi czas - nie planuję konkursów a potem się zobaczy)
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-03-31, 20:47   

Może źle się wyraziłam :) Nie uważam, że każdy konkurs jest czymś złym. Chodzi mi jedynie o te pseudo konkursy, w których uczestnik nie musi wykazać się żadną prawdziwą wiedzą lub umiejętnościami. Ma jedynie dać lajka i ewentualnie odpowiedzieć na jakieś żenująco proste pytanie. Jeśli pytania (zadania) są na poziomie, to jestem jak najbardziej za :)
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-04-01, 18:04   

dve bodky napisał/a:

Może źle się wyraziłam :) Nie uważam, że każdy konkurs jest czymś złym. Chodzi mi jedynie o te pseudo konkursy, w których uczestnik nie musi wykazać się żadną prawdziwą wiedzą lub umiejętnościami. Ma jedynie dać lajka i ewentualnie odpowiedzieć na jakieś żenująco proste pytanie. Jeśli pytania (zadania) są na poziomie, to jestem jak najbardziej za :)
Zgadzam się :-). Myślę, że z "czytelników" uzyskanych w ten sposób nie będzie żadnego pożytku. Wejdzie raz, kliknie i zapomni. Jak będzie musiał się wysilić to może zapamięta bloga.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
EvMyl 
Blogger.Klub


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 45

Wysłany: 2016-03-26, 20:01   

hmm nie ma w sieci juz poleconego wczesniej artykulu o konkursach :/

Przygotowuje się do urządzenia prostego konkursu z nagrodami sponsorowanymi. Chodzi o konkurs w komentarzach pod artykułem.
Myślę o takim tradycyjnym " Napisz coś tam na jakiś temat, a wybiorę najfajniejsze odpowiedzi, któe zostaną nagrodzone" .
Czy uważacie, że to starczy? Czy muszę ułożyć bardziej skomplikowany regulamin konkursu?

I jeszcze jedno - jaki czas trwania konkursu jest najlepszy- tydzień? Dwa?
 
  podziel si� tym postem na:
scovron 
WordPress.Klub


Wiek: 41
Dołączył/a: 22 Mar 2016
Posty: 25
Miasto: Kielce

Wysłany: 2016-03-29, 09:45   

Hej, właśnie miałem pytać jak sprawa wygląda z giveawayem? W sensie mam małą gierkę i mógłbym ją po prostu oddać jakiemuś czytelnikowi, ale trochę nie wiem jak do tego podejść żeby miało ręce i nogi...
 
  podziel si� tym postem na:
EvMyl 
Blogger.Klub


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 45

Wysłany: 2016-03-29, 09:55   

Napewno nie możesz wydobyć zwyezcy drogą losowania. A więcej za wiele sama nie wiem, pierwszy raz będę organizować :/
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2016-03-29, 15:19   

dve bodky napisał/a:

Nie mam zielonego pojęcia, jak wygląda kwestia prawna urządzania takich konkursów lub losowań. Dla mnie są one zwyczajnie niesmaczne. Pokazują, że blogerowi nie zależy wcale na prawdziwych czytelnikach, a jedynie na statystykach, liczbie lajków itp. Bardzo zrażam się do bloga, gdy zauważę taki pseudo konkurs. Sytuacja taka pokazuje, że bloger nie szanuje swoich czytelników.


Mam pytanie - zarabiasz na blogu? Czy traktujesz go jedynie jako swoją pasję? Pytam, bo zastanawiam się czy kiedykolwiek organizowałaś konkurs ze sponsorem nagród - firmą?

Uważam, że takie konkursy są ok. Czy przyciągnięcie nowego Czytelnika? Trochę tak, ale też ,,wynagrodzenie'' stałych Czytelników. Sama robię takie konkursy od czasu do czasu. Niestety ludzie są z reguły bardzo leniwi, a konkursy proste w obsłudze cieszą się większym zainteresowaniem niż gdy są zbyt skomplikowane. Chyba każdemu blogerowi, który prowadzi bloga nie tylko dla siebie zależy na przyciągnięciu nowych Czytelników :) Poza tym często sponsorzy nagród wymagają konkursów tego typu, bo zależy im na reklamie marki, zdobyciu lajków na fanpage itd. takie konkursy są coraz częściej spotykane i myślę, że będzie ich coraz więcej. Ludzie są leniwi, a firmy oczekują efektów.
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
EvMyl 
Blogger.Klub


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 45

Wysłany: 2016-04-11, 15:47   

Nie pomogliście za bardzo z organizacja konkursu, ale nie szkodzi :rotfl: Poczytałam trochę o temacie i urządziłam pierwszy konkurs. Regulamin poskladalam na podstawie innych regulaminow w sieci. Z pewnoscia fajna sprawa jest wyjsciowy regulamin, ktory w przyszlosci bedzie sie lekko modyfikowac wymieniajac tylko tematy, nagrody, sponsorow nagrod itp. jest to cos z czym mozna zaczac pracowac.
Napewno zapomnialam dodac ważnych klauzuli, ze za cos zastrzegam brak odpowiedzialnosci itp.. ale moze dobrze bedzie..

Z tego co czytalam to konkursy bywaja klopotliwe w organizacji i przebiegu dlatego dobrze utrzymac je w jak najprostszej formie, tak jak goodforyoudp wspomina.

Takze scovron moze tez po prostu zadaj jakies pytanie i wybierz laureata wsrod odpowiedzi udzielonych w komentarzach pod wpisem konkursowym? Okresl ramy czasowe trwania konkursu, okresl podstawowe reguly np. ze nagrode wyslesz tylko na terenie kraju (za granice koszty sa wysokie) itp. mozesz zerknac do mnie, nie mowie, ze dobrze to zrobilam sama.. choc mam taka nadzieje, ze problemow nie bedzie.. :szok: http://onaucejezykow.blog...w-obcych-w.html
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2016-04-11, 15:58   

Ja mam regulamin napisany przez prawnika, który używam w przypadku bardziej zaawansowanych konkursów :)
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
scovron 
WordPress.Klub


Wiek: 41
Dołączył/a: 22 Mar 2016
Posty: 25
Miasto: Kielce

Wysłany: 2016-04-12, 10:33   

EvMyl napisał/a:

Takze scovron moze tez po prostu zadaj jakies pytanie i wybierz laureata wsrod odpowiedzi udzielonych w komentarzach pod wpisem konkursowym? Okresl ramy czasowe trwania konkursu, okresl podstawowe reguly np. ze nagrode wyslesz tylko na terenie kraju (za granice koszty sa wysokie) itp. mozesz zerknac do mnie, nie mowie, ze dobrze to zrobilam sama.. choc mam taka nadzieje, ze problemow nie bedzie.. :szok: http://onaucejezykow.blog...w-obcych-w.html


Dzięki wielkie za podpowiedź :D , jeśli nie masz nic przeciwko będę się posiłkował Twoim regulaminem. W takim wypadku konkurs na Trelach niedługo wystartuje :]
 
  podziel si� tym postem na:
Werter 
Blogger.Klub
MaliNaila


Dołączyła: 12 Lip 2015
Posty: 57

Wysłany: 2016-07-03, 20:27   

Hej :)
Zbieramy się na naszym blogu do zrobienia konkursu i zaczęłyśmy od szukania, czy coś może być nielegalne...
Jeśli my jesteśmy organizatorami i my jesteśmy sponsorami nagród, to nie możemy przeprowadzić losowania wśród zgłoszonych osób, ale całkiem legalnie możemy np. wybrać najlepszą odpowiedź na pytanie konkursowe przesłaną w formie ankiety Google?
Albo wybrać najlepsze wrzucone zdjęcie na Instagrama z odpowiednim hashtagiem?
______________________________________________________
malinaila.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz