Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Riboq 
Blogger.Klub


Dołączyła: 02 Gru 2013
Posty: 56

Wysłany: 2014-01-21, 08:54   

Według Góreckiego zatem jestem anarchistą :) .
Przyjmuję na klatę.
Paciorka uwielbiam i zironizowanie hejtu jak zwykle poszło mu gładko.
I co dalej?

Stawianie blogerów obok harcerzy i oazowców (Górecki) i nabijanie się z "opozycji" (Karol) już nie wróży nic dobrego.

Pisałam, że obserwuję i może zdanie zmienię.
Zobaczymy. Bo na razie zaczyna się szczekanie ratlerka na poziomie PiSu.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-01-21, 21:23   #PSBV AMA - Q&A na Google Hangouts



Blogerzy o PSBV:
wątpliwości Pawła Opydo: http://www.zombiesamurai.pl/2014/01/psbv/
wypowiedź Tomasza Machały: http://tomaszmachala.nate...erow-i-vlogerow
Natalia Hatalska: http://hatalska.com/2014/...-moj-komentarz/


Kilkanaście minut temu (po 21:00) rozpoczął się Hangout Q&A dotyczący Polskiego Stowarzyszenia Blogerów i Vlogerów:

bezpośrednio: https://plus.google.com/h...ytl=cH90uwOwvWs
na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=cH90uwOwvWs& - tutaj pewnie będzie dostępne także po całym AMA ("Zapytaj mnie o cokolwiek") dla tych, którzy nie załapią się na żywo.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-05-31, 01:24   

Wrzucę trochę niusów, bo akurat jestem świeżo po pierwszym newsletterze.

1. Sąd zakwestionował statut w kilku punktach dotyczących nieścisłości formalnych. To nie było nic, co by jakoś znacząco zmieniało charakter stowarzyszenia - raczej drobiazgi, których w świetle polskiego prawa trzeba dopilnować i nie ma zmiłuj. Przedstawię szczegóły, jeśli znajdą się zainteresowani, ale póki co oszczędzę Wam nudnego prawniczego wywodu - poprawki w statucie czekają na podpis wszystkich członków-założycieli i proces rejestracji stowarzyszenia nadal jest w toku. Nie wiem, jak długo to potrwa - zapytam Jakuba, gdy sam będę podpisywał się pod zmianami.

2. Trwa badanie dotyczące wpływowości b/vlogerów, zarówno online, jak i offline. Aktualnie próbka mierzy 844 b/vlogów, ale jest zamiar, by tę wpływowość mierzyć w podzbiorach uzależnionych od tematyki bloga/vloga. Zajmuje się tym konsorcjum badawcze, które składa się z takich firm jak SoTrender, Brand24, Newspoint, Hash.fm oraz Izmałkowa Consulting.

A propos Hash.fm - zaglądaliście tam już? Macie konta?

3. PSBV rozkręca też działalność szkoleniową i na ten moment postawiło sobie ze cel dotrzeć do miejsc, które jak dotąd nie miały dostępu do szkoleń dla blogerów. W wakacje planowany jest roadshow po 10 wybranych miejscach miejscowościach w Polsce. Jeśli słyszeliście o Och My Blog, to prawdopodobnie o tym właśnie piszę.

4. Wspólnie z dużą kancelarią prawną (nie padła tu jej nazwa) realizuje się jeden z celów, który został postawiony przed PSBV - określenie statusu prawnego blogera w Polsce na tle innych krajów. Cytując newsletter, "będzie to starter dla osób zajmujących się blogowaniem i vlogowaniem, w którym znajdzie się zbiór poszczególnych przepisów prawnych odnoszących się do pracy blogera - począwszy od samego pisania i kwestii wolności słowa, jak i praw autorskich czy odpowiedzialności".

To jest punkt, który w moim odczuciu może być najciekawszym i najbardziej pożytecznym dla przeciętnego blogującego Kowalskiego. Data publikacji jest przewidziana na wrzesień/październik 2014.

5. Tu jest mowa o konkretych wydarzeniach i polecę treścią newslettera:

Cytat

Debata w Poznaniu (8-9/06) w związku z Powszechną Wystawą Krajową z okazji 25-lecia wolności słowa w Polsce. Patronat honorowy: Prezydent Bronisław Komorowski. Jako PSBV zaistniejemy tu w dwóch odsłonach. Najpierw wygłoszone zostaną dwie prezentacje o historii polskiej i światowej blogosfery jako idei realizującej wolność słowa, a następnie odbędą się cztery różne tematycznie OchMyBlogi.



Cytat

Blog Forum Gdańsk - PSBV jest jednym z partnerów merytorycznych. Spotykamy się z zespołem pracującym nad wydarzeniem regularnie, przekazując nasze uwagi i wspomagając przy pracach merytorycznych, jak i rekomendacjach blogerów międzynarodowych.


6. Z mniej ważnych, ale wspomnianych spraw - prowadzony jest kalendarz, ponadto raz na miesiąc publikowane są podsumowania miesiąca. I z istotnych spraw to chyba tyle.

14 czerwca jest zaplanowane spotkanie statusowe PSBV. Postaram się być, choć na razie plany mi kolidują i nie wiem, jak to zorganizuję. Tym niemniej - moja opinia się nie zmieniła, nadal mają mój miecz i prawdopodobnie będę tam, gdzie moja pomoc okaże się istotna.

Jeśli macie pytania co do którejkolwiek z poruszonych kwestii - lub jakiejkolwiek innej, która dotąd nie padła - wrzućcie je tutaj. Zadam je tam, gdzie trzeba i wrócę do Was z odpowiedziami.
 
  podziel si� tym postem na:
Qrkoko 
WordPress.Klub


Imię: Agata
Dołączyła: 16 Lut 2014
Posty: 154
Miasto: Białystok

Wysłany: 2014-05-31, 11:04   

Lukem napisał/a:

3. PSBV rozkręca też działalność szkoleniową i na ten moment postawiło sobie ze cel dotrzeć do miejsc, które jak dotąd nie miały dostępu do szkoleń dla blogerów. W wakacje planowany jest roadshow po 10 wybranych miejscach miejscowościach w Polsce. Jeśli słyszeliście o Och My Blog, to prawdopodobnie o tym właśnie piszę.


Wiadomo już jakie miasta?
______________________________________________________
Zabierz babci szydełka - rękodzieło jest dla młodych!
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-06-02, 14:23   

Qrkoko napisał/a:

Wiadomo już jakie miasta?


Nie mam takiej wiedzy jak na razie.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz