Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-11-04, 19:49   

Znam jeden powód z autopsji: brak czasu i to taki niedoczas, że nie ma mowy nawet o zalogowaniu się a co dopiero mówić o publikowaniu notek czy innych kwestiach. Młodzi ludzie zakładają blogi, żeby wyrazić siebie a później nieuchronnie nadchodzi dorosłość, praca i tak samo leci.

Drugim powodem moim zdaniem może się okazać "wypalenie blogowe" - zaczynasz, ale nie widzisz efektów a i tematyka powoli przestaje być dla Ciebie priorytetowa, zapominasz o blogu a blog o Tobie, naturalna kolej rzeczy.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-11-04, 21:19   

Różne są powody, dlaczego ludzie przestają pisać. Myślę, że podstawowym problemem jest to, że robią to przez jakiś czas, a to wszystko nie przynosi zamierzonych efektów i w pewnym momencie część ludzi odpuszcza, postanawia robić coś innego, coś, co trafi do ludzi. Inaczej wygląda sprawa z blogami prowadzonymi w formie pamiętników. Tutaj nie można jednoznacznie stwierdzić czemu ludzie nie kontynuują pisania, powodów może być tysiące, ale podstawowym pewnie jest brak czasu:)
 
  podziel si� tym postem na:
matpilch 


Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 40
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-11-05, 22:13   

w przypadku mojego poprzedniego bloga (z Erasmusa w Finlandii) powód był bardzo prosty - wróciłem do domu :D

choć mogę sobie wyobrazić, że przestaje czy raczej przerywam prowadzić moją PC z powodu braku czasu - umawianie samochodu, samo testowanie które może trwać i tydzień, obowiązkowe sesje zdjęciowe, do tego film(y) i spokojnie kilka wieczorów trzeba poświęcić na ogarnięcie materiału.

aaaa i jeszcze trzeba coś napisać ;)
______________________________________________________
Podwójna Ciągła
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-11-05, 23:34   

chomik21m napisał/a:



Założę się, że gdyby dopiero teraz takie osobowości jak Kominek zaczęły swoją działalność, to nic by nie osiągnęły. Nie w dobie dzisiejszego Internetu, w którym - niestety - każdy może zaistnieć.

Bardzo prawdopodobne to co mówisz, myślę że dużo jest prawdy i trzeźwej oceny w tym komentarzu. Kominek ze swoimi bzdetami miałby dziś problem z zostaniem kimś w blogosferze [nie wspominając o jego wulgarnej i kiczowatej twórczości w powijakach jego działalności].
Szafiarek o lepszym guście i lepszej oprawie bloga niż fashionelka z dawnych lat, tez jest teraz mnogość.

[ Dodano: 05-11-2013, 23:42 ]

zetel napisał/a:

To prawda, bardzo ciężko jest poradzić sobie z brakiem odzewu. Często wychodzi się z założenia, że skoro nie czytają to nie powinienem pisać. A jeśli blog jest tylko hobby, to - nie oszukujmy się - nie zawsze łatwo znaleźć dla niego czas.

Dlatego jak doradził mi "Like a geek", wokół tematu i bloga najpierw trzeba zbudować zręby społeczności a potem już nie odpuszczać z twórczością. Logiczna strategia.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-11-06, 06:02   

Racja trzeba budować w około społeczności swoją markę.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
Catherinne_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 24

Wysłany: 2013-11-09, 22:21   

Znudzenie. Brak czasu. Zniechęcenie. Brak reakcji czytelników. Zmniejszenie się statystyk. Nowe pomysły, nowe projekty. Brak weny i pomysłów na rozwój. I oczywiście każdego z czasem dopada syndrom wypalenia. Jedni przechodzą go łagodniej - inni mniej. To wszystko wpływa na blogera, chociaż to na pewno nie wszystkie powody, przez które ludzie porzucają blogi. Te wydają mi się najbardziej oczywiste.
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-09, 22:46   

A. Monteprata napisał/a:

chomik21m napisał/a:



Założę się, że gdyby dopiero teraz takie osobowości jak Kominek zaczęły swoją działalność, to nic by nie osiągnęły. Nie w dobie dzisiejszego Internetu, w którym - niestety - każdy może zaistnieć.

Bardzo prawdopodobne to co mówisz, myślę że dużo jest prawdy i trzeźwej oceny w tym komentarzu. Kominek ze swoimi bzdetami miałby dziś problem z zostaniem kimś w blogosferze [nie wspominając o jego wulgarnej i kiczowatej twórczości w powijakach jego działalności].
Szafiarek o lepszym guście i lepszej oprawie bloga niż fashionelka z dawnych lat, tez jest teraz mnogość.

[ Dodano: 05-11-2013, 23:42 ]

zetel napisał/a:

To prawda, bardzo ciężko jest poradzić sobie z brakiem odzewu. Często wychodzi się z założenia, że skoro nie czytają to nie powinienem pisać. A jeśli blog jest tylko hobby, to - nie oszukujmy się - nie zawsze łatwo znaleźć dla niego czas.

Dlatego jak doradził mi Like a geek, wokół tematu i bloga najpierw trzeba zbudować zręby społeczności a potem już nie odpuszczać z twórczością. Logiczna strategia.


Sukces poszczególnych osób jest trochę bardziej złożony (nie piszę tylko o blogerach). Ci co przebili się kiedyś przebiliby się też teraz.
 
  podziel si� tym postem na:
Sowa 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lis 2013
Posty: 20
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-11-30, 10:49   

Ale chyba nikt z Was nie napisał o jednej rzeczy - że ktoś zapomina o loginie i haśle do bloga :P Pamiętam, że miałam bloga na ownlog - pamiętam wygląd, ale za nic nie kojarzę nicka i hasła. Co prawda, dłuuugo na nim nie pisałam, ale mam bloga z 2006 roku i jego adresu jakoś nie zapomniałam.
To fakt, że bardzo denerwują blogi, które wykorzystały prosty adres, jeszcze wtedy dostępny - pal licho, jeśli chociaż pojawiło się tam z 20 notek - ale są takie, które tylko zajmują adres i NIC na nich nie ma. Dosłownie nic.
Brak czasu, czy brak weny, to możliwe kolejne przyczyny zaprzestania pisania blogów...
 
  podziel si� tym postem na:
Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2013-12-01, 23:52   

Mnie też te puste adresy denerwują. Dawniej na blog.pl po jakimś czasie usuwano nieaktywne blogi. Czasem baaardzo by się ta funkcja przydała.
 
  podziel si� tym postem na:
GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2013-12-03, 15:02   

mnie denerwowały gdy zastanawiałam się nad nazwą mojej strony, miałam wiele świetnych pomysłów, ale wszystko się kończyło gdy adres był zajęty.
Na szczęście udało się i bardzo jestem teraz zadowolona z mojego Good By Accident.

Szkoda, że ludzie porzucają, ale w sumie blog to praca, która często nie przynosi żadnych zarobków. Nic dziwnego, że zapał się wypala... :(
 
  podziel si� tym postem na:
anielka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 33

Wysłany: 2013-12-15, 14:18   

Najgorsze jest to kiedy ludzie piszą, piszą i nagle przestają. Żadnej informacji, że zamykają bloga czy coś. :/
 
  podziel si� tym postem na:
fikiblog 
Blogger.Klub


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 42

Wysłany: 2014-03-12, 20:25   

Zniechęcają się, nudzi im się to, nie mają czasu, w związku z tym coraz mniej ludzi ich odwiedza i rzucają to :) Tak myślę.
______________________________________________________
http://zpasjadozycia.blogspot.com/ - mój mały świat ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz