Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Skąd się wzięła nazwa Twojego bloga?

Mamy temat o pseudonimach na forum, teraz pora na adresy blogów.

Od dłuższego czasu zastanawiam się dlaczego nazwy wielu blogów są takie trudne? Jestem świadomy tego, że wszystkie popularne loginy są już pozajmowane, ale czy rzeczywiście tak trudno wymyślić unikalną nazwę, na której nikt nie połamie sobie języka?

Zapraszam do dyskusji (liczę na obszerne wypowiedzi) =>

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?
Ile trwało wymyślanie jego nazwy?
Jak to wyglądało? Czy było trudno?
Było ważne w jakim ma być języku?
Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-31, 10:56   

U mnie login na forum jest taki sam jak nazwa bloga;), jednak nie wypowiadałam sie nigdy na temat, skąd powstał login, więc teraz powiem coś o nazwie. Prowadzę blog o modzie, dlatego zależało mi, aby nazwa była dość prosta i jednocześnie wpadająca w ucho;) najpierw wymysliłam pewną nazwę - bardzo mi się podbała, założyłam już nowy blog, kupiłam do niego nawet domenę na PL, po czym przypadkiem wpisłam nazwę w google i okazało się, że ktoś kiedyś używał takiej nazwy i to też na jakimś z portali modwych, a na dodatek ta osoba okazała się oszustką bo sprzedawała ubrania, których poźniej nie wysyłała. Po przeczytaniu opini o tej osobie, decyzje o zmianie nazwy podjełam niemal natychmiast. Poźniej długo nic nie przychodziło mi do głowy, ciąglę wydawało mi się, że poprzednia nazwa była lepsza od tej którą teraz wymyśliłam. W pewnym momencie o 2 w nocy przy myciu zębów wpadłam na "dezaar" i od razu wiedziałam, że to ta nazwa której szukałam. Nazwa jest prosta do wypowiadania, myślę, że nikt nie ma problemu z jej przeczytaniem;), na dodatek brzmi trochę zagranicznie, więc efekt zamierzony :)
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-07-31, 11:57   

Ja u siebie na początku ustawiłem nazwę "Wysokie Obroty!". Jako że to blog motoryzacyjny, to taka nazwa wydawała się właściwa. Z nią zresztą wiązał się adres bloga autawysokieobroty...

Jednakże po jakimś czasie zadałem sobie pytanie, dlaczego nazwy wszystkich stron, jakie odwiedzam, odnoszą się do ich tematyki. Szybko doszedłem do wniosku, że jest to dosyć banalne, więc postanowiłem zmienić nazwę bloga na taką, która nie kojarzy się z motoryzacją.

Nie mogąc wymyślić nazwy, pomyślałem - straciłem cierpliwość do tego, niech zostanie taka, jaka jest. I w tym momencie zapaliła się żarówka nad moją głową.

Uznałem, że nazwa "Tracę Cierpliwość" jest niebanalna i że taką sobie ustawię. I tak już ta nazwa ze mną została, i nie zamierzam jej zmieniać.

Potem wpadłem na pomysł, że zakupię domenę niestandardową. Oczywiście pierwszy adres, jaki wpadł mi do głowy, brzmiał tracecierpliwość... ale szybko doszedłem do wniosku, że nazwa bloga w każdej chwili może się zmienić, a idiotycznie będzie, gdy będzie ona inna niż adres URL bloga. Żeby zatem nie kombinować, postanowiłem, że adresem bloga będzie moje imię i nazwisko. Co jak co, ale nazwisko i imię - chyba - nigdy się nie zmieni ;)

Innej nazwy niż polskiej bym nie ustawił. Piszę po polsku, jestem Polakiem, więc z jakiej parady mam mieć obcojęzyczną nazwę na blogu? Zresztą mam bzika na punkcie filologii polskiej :P

A nazwa chyba nie jest skomplikowana, jest łatwa do zapamiętania/zapisania i nie do końca wiadomo, co się pod nią kryje :D
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wiatrowski B. 
WordPress.Klub


Imię: Bogumił
Wiek: 35
Dołączył/a: 08 Lip 2013
Posty: 20
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-07-31, 12:03   

Cytat

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?

Pomysł zawdzięczam promocji na belgijskie domeny. ;) Wiedziałem, że chcę pisać aktualnego bloga pod nazwiskiem, ale jednocześnie nie chciałem używać domeny, na której istnieje mój blog-portfolio - stanowczo zbyt długiej (bogumilwiatrowski.pl) i już wykorzystywanej zawodowo. Cenowo .be wygrało z .ki (i wolnym adresem wiatrows.ki), stąd aktualny adres.

Cytat

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?

Kilka godzin, rozglądałem się za ciekawymi TLD (końcówka adresu domenowego) i sprawdzałem, jak to będzie brzmieć po przeczytaniu w kilku opcjach.

Cytat

Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?

Prawie 80% wejść z Google jest po hasłach przypominających adres (Wiatrowski be, Wiatrowski b), jest trochę wejść bezpośrednich, więc tu wygrałem. ;)
______________________________________________________
Wiatrowski.Be - The Blog.
Blog your life, live your blog.
 
  podziel si� tym postem na:
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany: 2013-07-31, 12:42   

Kiedy zakładałam bloga książkowego, miałam już nazwę użytkownika "Skrzat". Przeglądając inne blogi, zaczęłam się zastanawiać, czy blogerzy wykorzystali już wszystkie możliwe kombinacje ze słowami "książka", "świat", "słowa" "<tu wstaw nazwę napoju>", "strony", itp. w nazwach? Naprawdę jest tego multum :) I tak wpadła mi do głowy nazwa "Skrzatowisko", wzięta z rozwinięcia mojego nicku. Czyli miejsce Skrzata w sieci, a myślałam nad tym dosłownie chwilkę;)
Nazwa na pewno miała być w języku polskim - blog nie jest anglojęzyczny, więc nazwa też nie powinna być taka moim zdaniem. Hm, "Skrzatowisko" brzmi prosto, więc nie sądzę, żeby ktoś miał problem z pisaniem czy czymkolwiek, wydaje mi się, że da się nawet zapamiętać.
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez skrzatix 2013-07-31, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-07-31, 12:44   

Htsz napisał/a:

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?

Od kolorytu mojej skóry ;)

Htsz napisał/a:

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?
Jak to wyglądało? Czy było trudno?

Miałam kiedyś bloga, którego nieroztropnie nazwałam swoją ksywką, pokrewną do imienia i zawsze towarzyszył mi strach, że moi znajomi tego bloga znajdą. Chciałam przesiąść sie na inną blogerską platformę z nowym nickiem i zaczełam się nad nim zastanawiać. Przypomniałam sobie jak kiedyś koleżanka nazwała moją skorę "jak porcelanowa laleczka, taki alabastrowy odcień". JAKI?! Nawet nie wiedziałam co to. Porcelanowa lalka do mnie nie pasuje (chociaż...?) więc Alabastrova pasuje idealnie! ;)

Htsz napisał/a:



Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?

Wydaje mi się, że nie choć zdarza się, że spolszczają wstawiając zamiast V-W. Co czasem mnie denerwuje bo to w jakimś tam stopniu ignorancja, ale w sumie olewam to. To przecież drobiazg.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Niebieskoszara 
Blogowicz.Friend


Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 19
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-01, 18:02   

Htsz napisał/a:

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?

Moja nazwa bloga to w zasadzie połączenie dwóch ulubionych kolorów. Z perspektywy czasu mogłaby być inna, jakbym teraz zakładała bloga to na pewno zdecydowałabym się nazwać go inaczej ;)

Htsz napisał/a:

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?

W zasadzie niedługo, najpierw założyłam konto na YT pod tym nickiem i aby nie mieć tysiąca różnych loginów wpisałam tę samą :)

Htsz napisał/a:

Jak to wyglądało? Czy było trudno?

Trudno mi było się zdecydować czy najpierw ma być niebieski czy szary :D

Htsz napisał/a:

Było ważne w jakim ma być języku?

Raczej chciałam, aby nazwa była polska- jednak gdy będę się przenosić z bloggera to będzie polski lub angielski ;)

Htsz napisał/a:

Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?

Wydaje mi się, że z zapamiętaniem raczej nie mają, wyszukania z googla są często właśnie nazwą mojego bloga, czyli (chyba) ktoś szuka konkretnie mnie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wujek_Grzyb 
Blogger.Klub


Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 45
Miasto: Ciechanów

Wysłany: 2013-08-02, 00:45   

A ja mam moim zdaniem normalna nazwę bloga. Nie wymyślałem jakiś dziwnych form.

Mój blog po prostu nazywa się Książki w Pajęczynie.

Skąd taka nazwa?
Jest to po prostu połączenie 2 moich pasji. Książek bo w końcu to o nich blog. A skąd ta pajęczyna? A dlatego bo jestem Hodowca ptaszników itp.

Nazwę wymyśliłem w kilka minut rozglądając się po swoim pokoju. Najpierw zobaczyłem książki potem pajęczynę u pająka :)
______________________________________________________
Książki w Pajęczynie Serdecznie zapraszam na swojego bloga z recenzjami książek!

Lubie Książki na FB!! Czyli Fan page na Facebook
 
  podziel si� tym postem na:
aniusiablondyna 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lip 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-02, 17:14   

A ja moją nazwę wymyśliłam ot tak bo miał być to blog o modzie, koniec końców stał się urodowy a nazwa została http://modnania.blogspot.com/ no i oprócz tego mam na imie Ania i sie tak ładnie zgrało :)

Koniec końców mój stary blog (na onecie) jest poświęcony paznokciom http://nailania.blog.onet.pl/ więc to takie hmm Aniowe blogi :D

Mogłoby być jeszcze Kosmetykania albo urodoania :D
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-08-03, 11:57   

Htsz napisał/a:

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?

Zawsze staram się, by adres bloga pasował do treści, jakie się na nim znajdą. Tak powstała Internetowa Biblioteczka. Początkowo miała być Internetową Biblioteką, ale to już było zajęte.

Htsz napisał/a:

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?

Krótko, bo jakiś zarys nazwy już miałam.

Htsz napisał/a:

Jak to wyglądało? Czy było trudno?

Nie było trudno w ogóle. Po prostu weszłam na stronę bloggera, wcisnęłam co trzeba, by przejść do strony tworzenia bloga, wpisałam adres i tyle.

Htsz napisał/a:

Było ważne w jakim ma być języku?

TAK! Jestem Polką, póki co jest to wersja polska bloga (jak wszystko się rozkręci bardziej, to planuję zrobić angielską), więc adres też musiał być w tym języku. Nienawidzę stron, w których są 2 języki pół na pół, strasznie nieprofesjonalnie to wygląda.

Htsz napisał/a:

Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?

Nie, wręcz słyszałam, że łatwo zapamiętać i wpada w ucho.
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-03, 14:29   

Spieszę udzielić odpowiedzi na pytania z postu Htsz!

Htsz napisał/a:

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?
Moja dziewczyna rysuje (ten link to bezczelna reklama, ale skoro o niej wspominam, to muszę to wstawić ). Jako, że często mówiłem "ja yeti", to narysowała mi yeti z padem, potem zacząłem to wykorzystywać, i jak wpadłem na pomysł założenia pierwszego bloga, jeszcze na blogspocie i po angielsku, to z tego stwora właśnie wynikła nazwa :)

Htsz napisał/a:

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?

Około 20 sekund ^^''' czysto spontaniczna decyzja.

Htsz napisał/a:

Jak to wyglądało? Czy było trudno?
Odpowiedź macie powyżej w sumie :)

Htsz napisał/a:

Było ważne w jakim ma być języku?
Na początku blog po angielsku, to nazwa po angielsku, potem stało się to polską nazwą, czyli "Yeti o grach"

Htsz napisał/a:

Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?
....hahahaha?
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
PioMro 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 49

Wysłany: 2013-08-07, 21:59   

Nazwałem swojego bloga od swojego imienia i nazwiska, więc naturalnie jest ono po polsku i łatwo je wymówić :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz