Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomo艣膰
ganzel 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂/a: 19 Lut 2011

Wys艂any:    Blog.pl na WP - opinie, jak oceniacie?

Pozwol臋 sobie zapyta膰 osoby u偶ytkuj膮ce ju偶 blog.pl na wordpressie, jak go oceniacie?

Pytam, poniewa偶 dowiedzia艂em si臋, 偶e blog.pl nie wyklucza wy艂膮czenia w przysz艂o艣ci starego systemu blog贸w (w kt贸rym ja jeszcze ca艂y czas pozostaj臋), w zwi膮zku z czym zastanawiam si臋, czy przej艣膰 ju偶 lepiej na blog.pl na wordpressie, czy mo偶e przenie艣膰 bloga na blogspot.

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2012-06-27, 20:09   

Zajrza艂em w kokpit blog.pl po p贸艂 roku i nadal 艣ladowa ilo艣膰 szablon贸w - 12 sztuk.
Przyby艂o kilka dodatk贸w jak social slider do pokazywania ikon z profilami na serwisach spo艂eczno艣ciowych. Poza tym nie widz臋 偶adnych rewolucji, troch臋 kiepsko, bo skoro si臋 nie rozwija to stoi w miejscu lub nawet si臋 cofa i na tym traci.

Je偶eli przesiadasz si臋 ze starego na nowy silnik to zyskasz sporo kosztem pogorszenia wygl膮du bloga. Wordpress ma fajny panel zarz膮dzania, kategoryzowanie i tagowanie wpis贸w, moderacj臋 komentarzy, linki 'SEO friendly', wi臋cej domen do wyboru, wbudowane miejsce na pliki.

Nie jestem aktywnym u偶ytkownikiem nowego blog.pl, ale jakbym mia艂 robi膰 por贸wnanie wordpress z blog.pl VS. blogger.com to wybra艂bym chyba to drugie. Szczeg贸lnie, 偶e ceni臋 sobie mo偶liwo艣膰 decydowania o wygl膮dzie bloga a blogspot daje wi臋cej mo偶liwo艣ci ni偶 blog.pl
Blogspot nie posiada opcji prezentowania ostatnich wpis贸w na stronie g艂贸wnej serwisu, trzeba si臋 bardziej wysili膰 by wypromowa膰 swojego bloga, nie ma te偶 wbudowanego katalogu blog贸w. Nie posiada kategorii, ale mo偶na do tego u偶y膰 etykiet. Posiada natomiast wsparcie tysi臋cy szablon贸w w sieci i stron z poradami takich jak to forum, gdzie mo偶na si臋 wypromowa膰 i pozna膰 innych bloger贸w ;)

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

ganzel 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2012-06-27, 20:12   

Tak patrz臋 i jestem podobnego zdania.
Przera偶a mnie tylko opcja przenoszenia wszystkiego ze starego bloga na nowy, gdzie nie wiem, czy da si臋 to zrobi膰 ze wstecznymi datami.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2012-06-27, 20:18   

ganzel napisa艂/a:

Przera偶a mnie tylko opcja przenoszenia wszystkiego ze starego bloga na nowy, gdzie nie wiem, czy da si臋 to zrobi膰 ze wstecznymi datami.
Jak importujesz starego bloga do nowego systemu to sam zachowuje daty. Dodatkowo wszelkie wordpressy i blogspot posiadaj膮 opcj臋 ustawiania daty wpisu ;)

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰

ganzel 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2012-06-27, 20:21   

Co艣 nie widz臋 w blogspocie opcji importowania bloga z blog.pl.

No to update. Opcj臋 importu DO blogspota znalaz艂em. Ale stary blog.pl nie oferuje chyba opcji eksportu bloga do pliku xml.
Nie ma innej mo偶liwo艣ci wyeksportowania bloga z blog.pl, tylko przej艣cie na system WP?

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2012-06-27, 21:01   

jak przenosisz starego bloga na nowego blog.pl to robi si臋 automatycznie
jak przenosisz blogspota na wordpress (ale nie blog.pl) to jest takie narz臋dzie
jak przenosisz blog.pl na blogspot to musisz r臋cznie => http://support.google.com...pl&answer=97416

Nie zapomnij klikn膮膰

Mnich 
WordPress.Klub

Do艂膮czy艂/a: 12 Sie 2012

Wys艂any: 2012-08-12, 21:27   

Mnie nie przeszkadza. Chcia艂em za艂o偶y膰 swojego bloga na blogspocie, ale nie spodoba艂o mi si臋, 偶e wciskaj膮 teraz reklam臋 do panelu bocznego. Moje wymaganie odno艣nie szablonu nie s膮 wyg贸rowane - ustawi艂em bowiem najprostszy z najprostszych - a kokpit wordpressu przypad艂 mi do gustu. Szkoda mi tylko tego fajnego okienka z obserwowanymi blogami, obecnego na stronie g艂贸wnej panelu u偶ytkownika na blogspot.com. Zawsze by艂o tam info o nowych postach.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2012-08-12, 21:58   

Mnich napisa艂/a:

Moje wymaganie odno艣nie szablonu nie s膮 wyg贸rowane - ustawi艂em bowiem najprostszy z najprostszych - a kokpit wordpressu przypad艂 mi do gustu.

Je偶eli po przeniesieniu tego miliona blog贸w jako艣膰 us艂ugi nie spadnie to blog.pl stanie si臋 bezkonkurencyjny, bo inne polskie serwisy blogowe nie obudzi艂y si臋 jeszcze ze snu zimowego. Oczywi艣cie zawiera troch臋 wad, jednak s膮 do prze艂kni臋cia, szczeg贸lnie z mo偶liwo艣ci膮 pe艂nej edycji szablonu (bo udost臋pniono jaki艣 czas temu tak膮 mo偶liwo艣膰).

Mnich napisa艂/a:

Chcia艂em za艂o偶y膰 swojego bloga na blogspocie, ale nie spodoba艂o mi si臋, 偶e wciskaj膮 teraz reklam臋 do panelu bocznego.
pierwsze s艂ysz臋, 偶aden z moich testowych blogspot贸w nie ma reklam. Mo偶e to jaki艣 dodatek je generowa艂 (licznik, zegarek itp.) ;) ?

Mnich napisa艂/a:

Szkoda mi tylko tego fajnego okienka z obserwowanymi blogami, obecnego na stronie g艂贸wnej panelu u偶ytkownika na blogspot.com. Zawsze by艂o tam info o nowych postach.
Niestety Google pozostawi艂o to tylko na bloggerze. Mo偶na do tego samego wykorzysta膰 fan page na facebooku ;)

Nie zapomnij klikn膮膰

Lis Zwiadowca 

Do艂膮czy艂/a: 16 Lut 2013
Miasto: Wojnewidzia艂

Wys艂any: 2013-02-25, 19:00   

To jaka艣 kpina.
Da艂em si臋 skusi膰, co mi tam, pomy艣la艂em, 偶e to b臋dzie dobre mimo wszystko miejsce na kolejnego bloga. Na reklamy zewsz膮d atakuj膮ce stara艂em si臋 nie zwraca膰 uwagi, brak mo偶liwo艣ci tworzenia w艂asnego szablonu te偶 ju偶 ola艂em... ale 偶e 贸w szablon贸w do wyboru jest tylko z kilkana艣cie i to od d艂u偶szego ju偶 czasu? Co oni chcieli w艂a艣ciwie zyska膰 na tej przemianie? M贸wi膮c kr贸tko, nie mam tam czego szuka膰.
I przy okazji to ju偶 by艂 ostatni serwis, kt贸ry spe艂nia艂 minimum (mocno naci膮gane minimum) moich potrzeb (strona g艂贸wna serwisu dla blog贸w/nowych notek, brak reklam, edycja szablonu). Teraz to dopiero jestem w kropce.

edit: Tak jeszcze dopisuj膮c. Je偶eli patrz膮c na blogi w kategoriach na "blogi" i "miniblogi" to za przeproszeniem blog.pl zaliczam teraz definitywnie do tego drugiego rodzaju, ju偶 pinger oferuje wi臋cej mo偶liwo艣ci.

merzik 

Do艂膮czy艂/a: 14 Kwi 2013

Wys艂any: 2013-04-14, 11:12   

W og贸le nie bra艂 bym pod uwag臋 blog贸w na wp onet itp.
Jest wordpress i za grosze mo偶na mie膰 w艂asn膮 domene.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2013-04-14, 12:45   

Ipartnerpl napisa艂/a:

W og贸le nie bra艂 bym pod uwag臋 blog贸w na wp onet itp.
Jest wordpress i za grosze mo偶na mie膰 w艂asn膮 domene.
ale hostingu, kt贸ry poci膮gnie wordpressa ju偶 za grosze mie膰 nie mo偶na an ie ka偶dy bloguje po to by na tym zarabia膰.

Nie zapomnij klikn膮膰

Kamysto 
WordPress.Klub

Imi: Kacper
Pom贸g艂: 3 razy
Do艂膮czy艂/a: 25 Sty 2013
Miasto: Krak贸w

Wys艂any: 2013-11-11, 20:00   

Htsz napisa艂/a:

ale hostingu, kt贸ry poci膮gnie wordpressa ju偶 za grosze mie膰 nie mo偶na an ie ka偶dy bloguje po to by na tym zarabia膰.

Ja p艂ace za hosting oko艂o 40 groszy dziennie. ;>

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Nie mo縠sz 禼i眊a za潮cznik體 na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: