Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2010-05-02, 12:48
Autor Wiadomość
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-03-22, 17:02   

Htsz napisał/a:

Historyk z wykształcenia jest zapalonym fotografem i ma rodzinę. Prowadzi trzy blogi - jeden o historii, drugi to fotoblog a na trzecim pisze o życiu prywatnym
Jeśli ma na to wszystko czas to i owszem, ale jeśli może poświęcić blogowaniu dziennie pół godziny to lepiej na jednym pisać wyczerpująco, niż na wszystkich po kawałku. Młodzi ludzie często zakładają po parę blogów na każdym napiszą 2 notki i zapominają o nich. Jakby napisali w jednym tyle samo notek (co wsumie z tych kilku blogów) to by mieli dużo lepszego bloga.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-22, 17:18   

miglu149, chciałem ci tylko pokazać, że to od człowieka zależy jakie są jego blogi i nie można tego kategoryzować na zasadzie duża ilość = słaba jakość. No, ale o czymś innym tutaj rozmawiamy i powróćmy do tematu.

Zastanawiam się teraz, który z portali mógłby być wyznacznikiem ilości blogerów i jak ilość blogerów Onetu ma się do ilości na innych popularnych i konkurencyjnych stronach.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-03-22, 17:27   

Htsz napisał/a:

Zastanawiam się teraz, który z portali mógłby być wyznacznikiem ilości blogerów i jak ilość blogerów
trudno to jednoznacznie stwierdzić, gdyż potrzebne są takie statystyki, w której uwzględniałoby się pewną aktywność blogowiczków np. gdy wejdziemy do katalogu tematycznego zauważymy dużą liczbę blogów, jednak duża część jest porzucona przez swoich właścicieli, to samo gdy wejdziemy do spisu alfabetycznego blog.pl.
 
  podziel si� tym postem na:
flov 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Sty 2009
Posty: 64

Wysłany: 2009-03-23, 23:39   

Htsz napisał/a:

Zastanawiam się teraz, który z portali mógłby być wyznacznikiem ilości blogerów


Na pewno nie blog.pl. Odkąd stał się darmowy, mnóstwo dzieciaków zakłada tam swojego blogaska, piszą jedną notkę lub wklejają 3 obrazki z kotkami i zwyczajnie go zostawiają. Albo też najzwyczajniej w świecie nic nie piszą bo np. nie podobają im się szablony a same nie potrafią pobrać sobie innego. Na stronie głównej blog.pl jest takie okno z "ostatnio dodanymi notkami". Z ciekawości ostatnio często zaglądałam na wyświetlające się tam blogi i prawie wśród nich był blog, którego autor właśnie napisał swoją pierwszą notkę, albo prowadzi go od niecałego miesiąca.
A w okienko do wyszukiwania nazw blogów można sobie wpisać dowolny popularny wyraz w stylu "emo", "sweet", "niunia", "mileycyrus", "jonasbrothers", "harry" czy cokolwiek, a wyskoczy masa blogów, z których przeogromna ilość jest zupełnie pusta.
I takie blogi stoją sobie tak latami całymi i nikt ich nie usuwa (choć w regulaminie piszą, że usuwają bloga po 3 miesiącach, jeśli się na nim nie pisze).
Tak więc z blog.pl jest bardzo podobnie jak z Onetblogiem, niestety. Robienie tego myku z podstronami na osobnym blogu też na blog.pl zauważyłam.
Szit się tam straszny robi pomału i boję się, że pewnego pięknego dnia padnie im serwer albo coś, przez takie ilości śmieci.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-26, 03:15   

Zzielona napisał/a:

prawdopodobieństwo znalezienia potencjalnie interesującego bloga wynosi około 1:200! Porażka... :/
jednak się nieco zmniejszyło, bo zapamiętałem 180 a było 108, więc ratio się sporo zmniejsza jednak i tak jest kolosalne ;)

flov napisał/a:

i boję się, że pewnego pięknego dnia padnie im serwer albo coś, przez takie ilości śmieci.
Musiałaby to być poważna awaria, jednak za blog.pl stoi poważna firma jaką jest Onet ;)

tak czy inaczej z czystej ciekawości poprzeglądam polskie serwisy blogowe i spróbuję przedstawić taki w miarę realny ranking ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
anowi 

Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 27

Wysłany: 2009-04-16, 14:07   

Ja sama mam dwa blogi założone na jednym koncie, ale tak naprawdę to ten pierwszy jest blogiem, który prowadzę, w którym piszę, który aktualizuję. Drugi to po prostu "podstrona", używana jako miejsce na linki, zdjęcia.

Htsz napisał/a:

w przypadku tej strony wpis miał numer ponad 420, ale adres bloga z szablonem 180, tak czy inaczej, niby jeden blog a tak naprawdę około 200 ;)

Jeszcze nie widziałam, by ktokolwiek miał 200 blogów. Naprawdę istnieją tacy?
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-04-16, 14:30   

anowi napisał/a:

Jeszcze nie widziałam, by ktokolwiek miał 200 blogów. Naprawdę istnieją tacy?
prawdopodobnie tak, a powiedz: Nie znasz innego sposobu na podstronę?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-04-16, 15:17   

anowi napisał/a:

Jeszcze nie widziałam, by ktokolwiek miał 200 blogów. Naprawdę istnieją tacy?
zrobiłem małą poprawkę, ale wystarczy zobaczyć jakąkolwiek większą stronę oferującą szablony pod onet i zobaczysz ile blogów założyli, aby pokazać swoje prace :)

poza tym, na dzień dzisiejszy na stronie głównej blog.onet.pl mamy takie statystyki:

1 556 264 blogów
17 617 043 postów
79 112 887 komentarzy

Z tego wynika, że na jednego bloga przypada 11.32 notki oraz 50.83 komentarzy. Na jedną notkę przypada 4.49 komentarza.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
anowi 

Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 27

Wysłany: 2009-04-16, 15:58   

Krzysiek napisał/a:

anowi napisał/a:

Jeszcze nie widziałam, by ktokolwiek miał 200 blogów. Naprawdę istnieją tacy?
prawdopodobnie tak, a powiedz: Nie znasz innego sposobu na podstronę?

Na Onecie chyba nie ma innych sposobów na podstronę. Czy się mylę?
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-04-16, 16:07   

anowi napisał/a:

Na Onecie chyba nie ma innych sposobów na podstronę. Czy się mylę?
Jeśli to jest jakiś dział "o mnie" czy po prostu linki to pojedyncza notka może spełniać rolę podstrony, po za tym możesz założyć konto np na www.yoyo.pl, www.interia.pl, www.za.pl i tworzyć tyle podstron ile chcesz...
 
  podziel si� tym postem na:
anowi 

Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 27

Wysłany: 2009-04-22, 22:52   

Krzysiek napisał/a:

anowi napisał/a:

Na Onecie chyba nie ma innych sposobów na podstronę. Czy się mylę?
Jeśli to jest jakiś dział o mnie czy po prostu linki to pojedyncza notka może spełniać rolę podstrony, po za tym możesz założyć konto np na www.yoyo.pl, www.interia.pl, www.za.pl i tworzyć tyle podstron ile chcesz...

Zapewne mogę tworzyć sobie strony na yoyo czy interia.pl, ale to też nowa strona, więc nie widzę różnicy między zakładaniem ich tam a założeniem nowego bloga na Onecie.
Co do pojedynczych notek - bloga prowadzę o czymś konkretnym, nie chcę mieć na nim (w którejkolwiek z notek) kolumny pełnej linków. Po drugie albumy ze zdjęciami - nie można ich wrzucić do notek:)
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-04-23, 06:52   

anowi napisał/a:

Po drugie albumy ze zdjęciami - nie można ich wrzucić do notek:)
ale same zdjęcia możesz, prawda?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz