Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
TourAndClimb 
Blog.Klub

Imię: Aga i Tomek
Miasto: Gdańsk

Wysłany:    Powolne ładowanie dużych zdjęć w postach i stronach na blogu

Witam
Dawno mnie nie było ale okres wakacyjno-wyjazdowy w połączeniu z dużą ilością pracy daje mi się we znaki, ale dosyć narzekania przechodzę do pytania:

Od jakiegoś czasu denerwuje mnie pewna rzecz na moim blogu a mianowicie to że blog.pl daje mało miejsca na zdjęcia więc korzystam z innych serwerów. Najpierw był to Dysk Google teraz próbuje ImageShack ale problem dalej występuje. Jaki problem ano taki że po wejściu na stronę np: http://tourandclimb.blog.pl/guadalajara-el-diente/ strasznie wolno ładują się zdjęcia :( i teraz moje pytanie o Wasze doświadczenia
Czy muszę się z tym pogodzić jeśli chcę wrzucać zdjęcia wielkość ok 3MB bo tak będzie działał każdy z zewnętrznych serwisów? Może macie jakieś własne doświadczenia z tym związane

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 82
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wroclove City

Wysłany: 2015-08-25, 18:13   Re: Dlaczego zdjęcia na moim blogu ładują się bardzo wolno?

Zdjęcie jest duże i potrzebuje chwili by się załadować a przy większej ilości zdjęć będzie to się bardzo rzucało w oczy. Prędkość będzie również zależała od internetu danego użytkownika (jeden ma 1 megowe łącze a inny 100).

Zdjęcia dodawane np. a dysk google czy picasa web albums (tam blogger trzyma swoje fotki) mogą być i często są optymalizowane. Pozwalają także za pomocą parametrów (/s500/, /s800/) kadrować lub wczytywać mniejsze rozmiary. W ten sposób podgląd na stronie możesz ładować wielkości 800px (ważące np. 150 kilobajtów) a dopiero po kliknięciu otworzy się oryginał 3000px (ważący 2-5MB).
To by było chyba najrozsądniejsze, bo nie wiem po co w tekście ładować oryginalne pliki skoro i tak wyświetlasz je w pomniejszeniu.

Możesz również optymalizować zdjęcia => zmniejszenie rozmiaru zdjęcia bez utraty jakości

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

Ds3 
Blogger.Klub

Miasto: RBK

Wysłany: 2015-09-12, 19:56   

Osobiście stosuję taką metodę, że każde zdjęcie, które chcę opublikować otwieram w jakimś programie graficznym np. Gimp. Wystarczy zapisać - można zmniejszyć troszkę jakość, w zasadzie ciężko zauważyć, że jakość uległa zmianie, a zdjęcie waży tylko kilka kb.

Pozdrawiam!

CherryRose 

Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2017-08-11, 04:53   

Jest wiele osób ze słabym internetem, kiedyś google zalecało max wielkość 50Kb dla grafiki ładowanej w treści... Trzeba zmniejszać i kompresować, link do całego obrazu powinien być pod małym obrazem.

::
Odpowiedz do tematu