Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
piotr-ek2408 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 16 Maj 2014
Posty: 16
Miasto: Polska

Wysłany:    Co zrobić, żeby ludzie dowiedzieli się o blogu?

Witam.
Przeczytałem pełno tematów na tym forum o promocji bloga. Wiem, że trzeba pisać ciekawie, regularnie oraz że potrzeba czasu. Ale co z tego, że na blogu będę pisał ciekawie, często i regularnie, skoro ludzie nie będą o nim wiedzieli. Jakoś nie wyobrażam sobie, że po dłuższym czasie pisania, nagle ludność sama przybiegnie do mnie. A co więcej będą to oddani czytelnicy, którzy są zainteresowani tematem.
______________________________________________________
Zapraszam na mojego bloga, poświęconego ciekawym grom i aplikacjom na platformę Android. http://andropolska.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-05-18, 18:29   

O tym też już pisaliśmy na forum.

Zacznijmy od tego: W jaki sposób Ty dowiadujesz się o innych blogach?
Wykorzystaj podobne metody, użyj narzędzi dostępnych w internecie (i poza nim). Zaproś znajomych, szczególnie tych, których może zainteresować tematyka. Coraz więcej osób ma telefony z androidem.

Udzielaj się na forach, grupach tematycznych na facebooku, google plus itp. Komentuj blogi i artykuły na stronach piszących o androidzie. Przychodź na spotkania blogerów oraz tematyczne. Zadbaj o lepszy szablon i ciekawsze grafiki.

Wybrane tematy do poczytania:
=> o obserwowaniu i udzielaniu się w grupach na facebooku
=> Strony pomagające zwiększyć ruch na blogu
=> sposoby promowania bloga poza siecią
=> wykorzystywanie google plus do promocji witryny lub bloga + profil i strona na Google+

Jak widać sposobów jest wiele. Poradników w sieci setki. Piszą je nawet Ci co sami tutaj niedawno pytali jak się promować lub wystartowali z blogami kilka miesięcy temu. Kwestia przeczytania wszystkiego, przetrawienia i wypróbowania na sobie. U jednego wystarczy facebook, u drugiego zadziała twitter, u trzeciego udzielanie się na forum, u wielu żadne z powyższych. Promowanie bloga jest często trudniejsze i bardziej czasochłonne niż napisanie kilku nowych postów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-05-18, 18:30   

Słyszałeś o pozycjonowaniu w wyszukiwarkach? Witryny, które istnieją dłużej, oprócz szeregu innych spełnionych czynników, mają szansę być na czołowych miejscach wyszukiwarki. Możesz też zaglądać na inne blogi i zostawiać komentarz. Ja np. zawsze sprawdzam, kto mnie skomentował, o ile nie zrobił tego anonimowo i nie zapaskudził komentarza spamem.
 
  podziel si� tym postem na:
m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-05-28, 20:43   

Fora tematyczne to potęga! Trafiasz dokładnie do grupy, która jest zainteresowana tematem o którym piszesz. Dobrze, jeśli masz konto na forum zanim startujesz z blogiem i zdążysz wyrobić sobie pozytywną opinię - to pomaga w przyciągnięciu odwiedzających, którzy będą chętniej wchodzić na blog znajomego z forum.
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-05-31, 18:51   

m_okry, Święte słowa, naprawdę! I jeszcze forum na 'mój' temat jest dość popularne, korzysta z niego mnóstwo ludzi. Wystarczy link w podpisie, mnóstwo ludzi rozmawia ze mną na forum i na blogu : )
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-06-01, 02:12   

Puszysława napisał/a:

m_okry, Święte słowa, naprawdę!

:-) czasem udaje mi się powiedzieć coś sensownego ;)
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Crossover 
Blogger.Klub


Imię: Agata
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 30
Miasto: Dolny Śląsk

Wysłany: 2014-08-29, 23:00   

Fora reklamowe, na wielu z nich można wystartować z reklamą bloga, poza tym istnieje wiele katalogów, które zrzeszają blogi, może czasem warto tam szukać? Wszystko zależy też o tematyki, ale znajomi z for i fb zawsze się sprawdzają. :)
______________________________________________________

Zapraszam Cię serdecznie do:
Opowiadania o Arrow
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-09-01, 11:33   

Forum internetowe jak najbardziej, do tego media społecznościowe i optymalizacja bloga pod kątem seo. Tak mi się wydaje ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Boss 
WordPress.Klub


Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 09 Cze 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-09-01, 17:51   

Ze swojego krótkiego, 3-miesiecznego doświadczenia polecam aktywność na forach tematycznych (im bardziej wyspecjalizowane, tym lepiej) i umieszczanie linka w podpisie.
U mnie to na oko 80-90% wejść.
Źródło numer dwa to Twitter.
______________________________________________________
http://reflektorbossa.pl/
 
  podziel si� tym postem na:
JCDenton 
Blogger.Klub


Imię: Arek
Wiek: 45
Dołączył/a: 24 Sie 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-09-28, 00:25   

Z biegiem czasu jak zaczniesz pisać to nie ma mocnych i coraz więcej ludzi zacznie odwiedzać twojego bloga z wyszukiwarki. Możesz spróbować się "wykopać" lub reditnąć, ale to nieco ryzykowne. Z forów tematycznych korzystałem niewiele, a na moim ulubionym winogrona.org nie mogłem dać adresu mojego bloga do stopki. Gdybyś nie miał dość poradników to popełniłem kiedyś sam jeden wpis tego typu http://ankietyinfo.blogsp...zrobic-aby.html
Nie jest doskonały,ale może przyda Ci się coś z niego
 
  podziel si� tym postem na:
zetel 

Wiek: 24
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 206

Wysłany: 2014-09-28, 09:12   

Zacznij od zaproszenia kilku/kilkunastu znajomych do fanpejdża. Znajomi twoich znajomych zobaczą aktywność i może sami sprawdzą, o co chodzi. Umieszczaj adres do bloga w miejscach (takich jak to), w których się udzielasz. Komentuj inne blogi z konta, gdzie podany jest twój adres blogowy, ale bez nachalnego linku w treści komentarza. Poznawaj blogerów z podobną konwencją/tematyką i wymieniaj się z nimi doświadczeniami, zacznijcie robić coś wspólnie, wchodźcie do takich waszych blogowych koterii. Pisz regularnie i dobrze. Reszta zależy od Buddy.

To bardzo prymitywne rady, mało profesjonalne i pasują raczej do starych blogów na Onecie, ale mimo wszystko, wciąż chyba działają, co?
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-09-28, 10:21   

Co do rozesłania FanPejdża do znajomych - pamiętaj, że najlepiej wysłać tylko do znajomych, którzy mogą być zainteresowani treścią bloga. Reach jest najmniej istotnym parametrem - najważniejsze i najlepiej pozycjonujące się na FP są reakcje na dane wyświetlenie. Jeżeli coś się gdzieś wyświetla i zostaje "olane", to oczywiście wartość fp spada.
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz