Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

  Wysłany:    dobre patenty na budowę społeczności

Są różne blogi, każdy typ ma inną charakterystykę. Wśród nich także te ktorych ideą jest prezentacja tego co ma ochotę pokazać bloger [jako indywidualista].

W tym typie IMHO dominują blogi szafiarskie, kulinarne i reszta lifestylu.
Wg. mnie istotą rozwoju takiego blogera, posiłkowania go rosnącym szacunkiem i popularnością jest tworzenie się wokół niego/jej oddanej grupy czytelników-followersów.

Jak omówiony typ bloga/blogera ma budować społeczność wokół siebie ?

PS
Zdaje sobie sprawę że są różne stopnie trudności/uciążliwości poruszonego zadania; proszę więc o naświetlenie tematyki szerzej, przecież prowadzenie FB fanpag'a nie wyczerpuje tematu.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-10-29, 11:04   

Zaczęłabym od sformatowania pewnego wizerunku - fanpage musi być podobny do bloga - musi mieć charakterystyczne cechy graficzne i charakterystyczne cechy pisane. Kiedy ujednolicamy, już zwiększamy szansę, na kojarzenie obu miejsc w sieci - bloga i FB. Kolejny krok, to dbanie o porządek - jeśli na naszym fanpagu zacznie się pojawiać za dużo wpisów np. udostępniajacych wszystko co znaleźlismy w sieci, zrobi się bałagan, a społeczność zacznie odlajkowywać, niż lajkować.
Musimy też pamiętać o tym, że post żyje koło 2 godzin - i to nie oznacza, ze za 2 godizny wrzucamy kolejny wpis - nie chcemy przecież spamować - ale warto wrzucić coś 2,3 razy dziennie - sama jeszcze tego nie stosuję, chociaż wiem, że powinnam .
Czasem też warto pomyśleć. jeśli będziemy wrzucać sporo, a pod naszymi postami będą świecić pustki - brak lajków, brak udostępnień, brak komentarzy - to cholera, wygląda to gorzej niż wpis raz na dwa dni, który ma duży stopień zaangażowania.

Na razie powiem tyle, chętnie poczytam co ktoś ma jeszcze do powiedzenia, by móc kontynuować temat :)
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-10-29, 12:30   

Lenka Apetyczna napisał/a:

warto wrzucić coś 2,3 razy dziennie [...]

Mowa o wrzucaniu contentu na fanpage?
Ja tak robię i ... mimo że coś wydaje mi się wartościowe kolorowe fajne i emocjonujące często moje wyobrażenie to strzał kulą w płot..
Mimo około 100 fanów rzadko przeskakiwany jest poziom paru lajków pod postem.

To właśnie jest dość enigmatyczne - całość zależności w organizmie jakim jest społeczność, jak to rozgryźć ?
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
Marudna Królewna 
WordPress.Klub


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 28
Miasto: HollyŁódź

Wysłany: 2013-10-29, 13:43   

Z Twoich 100 fanów Twoje posty widzi pewnie tylko kilku:) Co do 2-3 postów dziennie to też nie jest to prawda - zależy od charakteru bloga i od tego ile w stanie jest przyjąć jego społeczność - dla jednych 3 wpisy w tygodniu stykną a dla innych 8 dziennie nie będzie potraktowane jako SPAM..

Dobrym uzupełnieniem jest Twitter - coraz bardziej popularny w PL, a już na pewno w blogerskim światku. Ważne też by umieścić strumienie i przyciski społecznościowe na stronie. Na FB za niewielkie pieniądze można sobie skroić kampanię reklamową na bardzo precyzyjnie określony target i tak pozyskać nowych czytelników.
______________________________________________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu i o tym co mi do głowy przyjdzie :cool:
wyszczekane miejsce w sieci
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-10-29, 14:01   

Oficjalnie, powinniśmy być widoczni w godzinach szczytu - stąd teoria o wrzucaniu contentu 2-3 razy dziennie. Ale z wiedzy, którą posiadam, wnioskuję, że też wchodziłoby w grę odpowiadanie na komentarze właśnie w czasie szczytu - to też podbija zasięg postu.
Jest też szkoła, która twierdzi, że post w czasie czasu ciszy utrzymuje się dłużej - bo nie zostanie zalany innymi - utrzyma się dłuzej, ale zasięg będzie mniejszy. Pytanie do czego dążymy - do natychmiastowym efektów, czy do przewijania się na tablicy naszym fanom, aby zawsze mieli gdzieś świadomośc, że jesteśmy.

Co do tricków - podrzucę przykład z własnego podwórka - prowadzę fan page sklepu internetowego i często organizujemy jednodniowe promocje ot tak bez okazji - dlatego wtedy wrzucamy jakieś grafiki i kody nawiązujące do tego co się dzieje, bądź działo na świecie - z obserwacji zauważyłam jeden ciekawy hit - mimo że promocja zawsze ejst taka sama -5% na towar - w rocznicę ustawienia znaku HOLLYWOOD, przygotowaliśmy fotomontaż, gdzie DMUCHANE.PL zastąpiło oryginalny napis - odzew był spory - wszystkim się podobało, był duży viral a zasięg przekroczył ilość fanów. Do czego dążę - do tego, że musimy fanów po prostu zaskoczyć, zaintrygować i najlepiej, żeby to było coś autorskiego, a nie co mogą też znaleźć na kwejku. :)
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-10-29, 14:34   

Marudna Królewna napisał/a:

Co do 2-3 postów dziennie to też nie jest to prawda - zależy od charakteru bloga i od tego ile w stanie jest przyjąć jego społeczność

społeczność wokół blogera lifestylowego {całokształt z tym związny}

Cytat

Na FB za niewielkie pieniądze można sobie skroić kampanię reklamową na bardzo precyzyjnie określony target i tak pozyskać nowych czytelników.

Zapoznałem się z przykładowymi wynikami takiej kampanii. Na kilkunastotysięczna grupę docelową , fanami zostało przeciętnie niecałe 2%. Koszt kampanii na facebooku wyniósł kilkadziesiąt złotych jak mnie pamięc nie myli.
wniosek: reklama na FB nie jest aż tak skutecznym środkiem budowy społeczności.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-10-29, 14:49   

A skupiając się nieco na treści... Myślę, że fajną koncepcją byłoby stworzenie eventu, okazji wokół której społeczność mogłaby się gromadzić - przykładowo, rzucić wyzwanie zdrowego odżywiania - tworzy się od razu cykl wpisów propagujący zdrowe odżywianie, a społeczność może dzielić się swoimi dokonaniami.
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2013-10-29, 17:33   

Podam to co zauważyłem u siebie na fanpage'u.

Społeczność często poniekąd jest do nas przywiązana emocjonalnie.
Gdy napiszę wpis ot o tym co mnie wkurzyło czy zdenerwowało - niewielki jest ruch.
Gdy jednak wrzucę link do czegoś co tyczy się mnie bezpośrednio - jest zarówno zainteresowanie jak i odzew.

Podobnie jest z treścią nie-blogową - zauważyłem, że większe zainteresowanie daje coś, co mnie spotkało, krótki dialog, krótka historia niż np. ocenienie rzeczywistości. Np. gdy napisałem krótki dialog z panią sklepikarką ruch był większy niż ocena tego, że ktoś tam zginął.
Podobnie jest ze zdjęciami czy esencjami. Swoje dają więcej niż ściągane z sieci. A sentencje - pasujące do mnie (ich z resztą wiele nie wrzucałem).

Trzeba pamiętać o tym, że fani to w większości nasi "przyjaciele", ludzie, którzy chcą nas lubić i interesuje ich JA.

To z moich obserwacji.
Aczkolwiek i tak nie jestem zadowolony z wielkości odzewu na moim fejsie...
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2013-10-30, 16:20   

Ja zaobserwowałam ciekawą sytuację wczoraj. Wrzuciłam na fanpage link do notki na blogu, jak robię to zazwyczaj i nagle dotarła ona do dwukrotnie większej liczby osób niż wynosi liczba fanów, a do tego przybyło mi kilkadziesiąt lajków :niepewny: Trochę nie łapię, na jakiej zasadzie to się odbywa - im więcej fanów komentuje, tym więcej ich znajomych to widzi, czy jak?
 
  podziel si� tym postem na:
Martyncia 
Blogger.Klub


Imię: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 43
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-10-30, 16:45   

No tak, im popularniejszy post, tym więcej osób go widzi. Jeśli Twoja znajoma skomentuje Ci wpis, widzą to także jej znajomi :)
______________________________________________________
http://smakiempisany.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-10-30, 21:58   

Tylko jaki jest mechanizm tego , że mimo lawiny zainteresowania danym pojedynczym wpisem, masy lajków odnośnie tego konkretnego wpisu, nie przyrasta liczba fanów ?
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-10-31, 00:06   

Może taki, że ludzie nie mają czasu? Przeczytają notkę - aha, spoko, fajna, zalajkują - i wychodzą, więcej czytać ie mają czasu ani ochoty.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz