Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-22, 23:45
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-24, 01:09   

wieszcozjesz, jeżeli interesuje Cię temat współpracy z firmami to poczytaj wątki dedykowane temu tematowi. Tutaj dyskutujemy o sposobach na rozpowszechnianie bloga. Im bardziej znany blog tym większe prawdopodobieństwo, że to ktoś odezwie się z propozycją współpracy.

W przypadku kiedy konkurs ma być motorem napędowym dla nowych odwiedzających są różne drogi. Można próbować konkursem na start, ale odnoszę wrażenie, że to tymczasowa widownia i trzeba ją potem na nowo zachęcać. Sam rzadko odwiedzam strony, na których wygrywałem kiedyś nagrody.
Wydaje mi się, że najpierw warto przygotować odpowiednią treść a potem określić zasady konkursu w ten sposób, żeby wymagał od ludzi wiedzy na temat Twojej działalności np. znajomości wpisów na blogu :-) Tyle, że jak w jakimś konkursie wymaga się myślenia to ma on zwykle dużo mniejszy zasięg.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

wieszcozjesz 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 46
Miasto: Podkarpacie

Wysłany: 2012-11-24, 01:18   

Htsz napisał/a:

wieszcozjesz, jeżeli interesuje Cię temat współpracy z firmami to poczytaj wątki dedykowane temu tematowi. Tutaj dyskutujemy o sposobach na rozpowszechnianie bloga. Im bardziej znany blog tym większe prawdopodobieństwo, że to ktoś odezwie się z propozycją współpracy.

W przypadku kiedy konkurs ma być motorem napędowym dla nowych odwiedzających są różne drogi. Można próbować konkursem na start, ale odnoszę wrażenie, że to tymczasowa widownia i trzeba ją potem na nowo zachęcać. Sam rzadko odwiedzam strony, na których wygrywałem kiedyś nagrody.
Wydaje mi się, że najpierw warto przygotować odpowiednią treść a potem określić zasady konkursu w ten sposób, żeby wymagał od ludzi wiedzy na temat Twojej działalności np. znajomości wpisów na blogu :-) Tyle, że jak w jakimś konkursie wymaga się myślenia to ma on zwykle dużo mniejszy zasięg.


Napisałem tutaj bo raczej chodziło o rozpowszechnianie konkursem ale chyba masz rację i nie ma co robić go na początku. Chyba solidna widownia przyniesie większy efekt np. rozpowszechniony przez FB. Z tym myśleniem to racja :D
Napiszę jak coś będę planował. Przepraszam za zły wątek.
______________________________________________________
mój sprzeciw dla szkodliwej chemii w żywności
 
  podziel si� tym postem na:
StudioSekret 
WordPress.Klub
Suitcik

Imię: Robert
Wiek: 34
Dołączył/a: 15 Wrz 2012
Posty: 151
Miasto: Suwałki

Wysłany: 2012-12-19, 10:09   

Jakiś czas temu założyłem swojego bloga (o modzie i gwiazdach showbiznesu) i zastanawiałem się jak rozreklamować. Wiem, że potrzeba sporo czasu oraz determinacji i cierpliwości by jakiś owoc był, ale reklama nie jest zła.

Przykładowo na swoim blogu ostatnio miałem po około 60 wejść, a gdy tylko rozesłałem link na pewnej stronie to od razu wskoczyło 130 :D
 
  podziel si� tym postem na:
tourquise 
Blogger.Klub


Imię: Magdalena
Wiek: 37
Dołączyła: 02 Gru 2012
Posty: 36
Miasto: z kątowni?

Wysłany: 2012-12-30, 04:56   

Mam wrażenie, że największą promocją bloga staje się sam blog, ale to oczywiście w swoim czasie... U mnie wszystko dosyć szybko się potoczyło, ale akurat "wstrzeliłam" się w tematykę bardzo modną i na czasie. Prawie 1/2 mojego ruchu generują wyszukiwarki... Jedni wchodzą i wychodzą, a inni zostają na dłużej i tak przybywa obserwatorów i osób kontaktujących się ze mną prywatnie więc oddźwięk jest. Zauważyłam, że treści unikalne to nie wszystko... czasem treści kontrowersyjne to dobry motor, ale jakoś wolę z tej możliwości mimo wszystko nie korzystać.

Zgodzę się z jednym... konsekwencja i cierpliwość to klucz do sukcesu! Poświęcam bardzo dużo czasu na to wszystko i wierzę, że warto, i że osiągnę swój cel :)

Nie wierzę jednak żeby samo linkowanie na innych stronach działało, bo ludzie przeważnie wejdą na chwilę i zaraz wyjdą :)
______________________________________________________
Mój Blog... Moje dziecko...
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-01-22, 18:20   

Jeśli ktoś polega na ruchu organicznym z wyszukiwarek to polecam założyć sobie stronę google plus i ustawić authorship. tutaj wiecej info Mi po tym zabiegu liczba odwiedzin skoczyła prawie dwukrotnie.

Myślę, że blog aby był poczytny musi przede wszystkim prezentować wartość sam w sobie. Ja zawsze staram się spojrzeć ze strony czytelnika - czego on oczekuje, co chce tu znaleźć, jakich informacji szuka itp. Szukam też inspiracji sprawdzając ilości wyszukiwania słów kluczowych w mojej niszy i biorę je pod uwagę przy pisaniu nowych treści. Sama robię jeszcze dużo więcej, ale (moim zdaniem) dobra treść to podstawa.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
pisze_bloguje 

Dołączył/a: 04 Lut 2013
Posty: 17

Wysłany: 2013-02-05, 18:11   

Nie wiem jak spopularyzować mojego bloga. Zastanawiam się, czy wydanie pieniędzy to jedyna droga. Konkursy odpadają. Spam na innych blogach odpada... Hasła nie przyprowadzą wyszukiwarki do mnie. Więc co zostaje... ?
______________________________________________________
http://rzeczniepospolita.bloog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2013-02-06, 02:18   

pisze_bloguje napisał/a:

Nie wiem jak spopularyzować mojego bloga. Zastanawiam się, czy wydanie pieniędzy to jedyna droga. Konkursy odpadają. Spam na innych blogach odpada... Hasła nie przyprowadzą wyszukiwarki do mnie. Więc co zostaje... ?

Jeśli chodzi Ci o ten blog w podpisie, to nie widzę sensu w wydawaniu pieniędzy.
Siedem notek? Poczekaj aż będzie trzydzieści, bo z tego co widzę jest ciekawie, ale przeczytałam całość w 2 minuty więc...

Zostają podpisy w forach, znajomi, rodzina i czekanie na to aż ludzie sami Cię znajdą.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-06, 02:55   

Każdy chciałby być sławny (popularny / znany / rozpoznawalny / czytany / niepotrzebne skreślić) po tygodniu od założenia bloga albo po napisaniu kilku notek :D Najpierw praca (często ciężka) a potem przyjemności.

Ja od wielu lat jestem w internecie i pewnie gdyby nie to, że wszędzie staram się mieć taki sam nick i avatar (oba jednocześnie) to by mnie nadal nikt nie kojarzył :D a tak to się czasem trafi.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Nathalie 
Blogger.Klub

Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-02-26, 13:39   

Po prostu komentuję u innych. Nie podaję swojego adresu, by nie spamować, tylko uważnie czytam posty innych osób, odwołuję się do nich w komentarzu i dopiero po jakimś czasie, jak już właściciel takiego bloga mnie kojarzy, zaczynam zapraszać do siebie. Akurat miedzy blogami z recenzjami nie trudno o współpracę ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-26, 17:07   

Nathalie napisał/a:

Nie podaję swojego adresu, by nie spamować, tylko uważnie czytam posty innych osób, odwołuję się do nich w komentarzu i dopiero po jakimś czasie, jak już właściciel takiego bloga mnie kojarzy, zaczynam zapraszać do siebie.
W przypadku blogspota plusem jest także komentowanie "kontem bloggera", wtedy nasza ksywka zalinkowana jest do publicznego profilu, na którym możemy pokazywać odnośniki do naszych blogów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Jasna8 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 56
Miasto: Elbląg

Wysłany: 2013-03-06, 18:53   

Htsz napisał/a:

Nathalie napisał/a:

Nie podaję swojego adresu, by nie spamować, tylko uważnie czytam posty innych osób, odwołuję się do nich w komentarzu i dopiero po jakimś czasie, jak już właściciel takiego bloga mnie kojarzy, zaczynam zapraszać do siebie.
W przypadku blogspota plusem jest także komentowanie kontem bloggera, wtedy nasza ksywka zalinkowana jest do publicznego profilu, na którym możemy pokazywać odnośniki do naszych blogów.


Dobrze jest umieścić gadżet o mnie na bocznej zakładce,
który jest właśnie z profilem...
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-03-08, 23:45   

Htsz napisał/a:

Nathalie napisał/a:

Nie podaję swojego adresu, by nie spamować, tylko uważnie czytam posty innych osób, odwołuję się do nich w komentarzu i dopiero po jakimś czasie, jak już właściciel takiego bloga mnie kojarzy, zaczynam zapraszać do siebie.
W przypadku blogspota plusem jest także komentowanie kontem bloggera, wtedy nasza ksywka zalinkowana jest do publicznego profilu, na którym możemy pokazywać odnośniki do naszych blogów.
Też tak robię, jest z tego trochę wejść.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz