Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2015-02-10, 10:11
Autor Wiadomość
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany:    [Konkurs, Onet] Blog Roku 2014

Temat trochę spóźniony, ale ciągle aktualny (i za rok o tej porze będzie tym bardziej!)

Ktoś startował? Ktoś ma się czymś pochwalić? Ktoś ma jakieś wrażenia? Jaki jest wpływ na statystyki? Może jakieś rady? W przyszłym roku wystartujecie ponownie już mądrzejsi? W przyszłym roku wystartujecie pierwszy raz?

Sporo ostatnio w blogosferze o tym, jak mało naprawdę znaczy ten konkurs, że jaka to ściema, że onet promuje własne blogi, że smsy są kupowane, że czytelnicy i tak na to nie patrzą, że to krąg wzajemnej adoracji i ogólnie wiele innych skarg/jęków/jojczenia. Kogoś też ten but uciska?

A może nawet otarliście się o jakieś ciemne strony tego przedsięwzięcia? A może przeciwnie, może ktoś je tu zdementuje?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-10, 10:36   #blogroku



Zastanawiałem się czy temat bloga roku zostanie w ogóle poruszony na blogowiczu w tym roku. W teorii powinien już dużo wcześniej a w praktyce wyszło, że dopiero pod koniec drugiego etapu :D

Zróbmy z tego wątku rozmowę o tegorocznej edycji. Tak jak to było do tej pory: blogroku 2009, blogroku 2011, blogroku 2012, blogroku 2013.

pequeninha napisał/a:

Sporo ostatnio w blogosferze o tym, jak mało naprawdę znaczy ten konkurs, że jaka to ściema, że onet promuje własne blogi, że smsy są kupowane, że czytelnicy i tak na to nie patrzą, że to krąg wzajemnej adoracji i ogólnie wiele innych skarg/jęków/jojczenia. Kogoś też ten but uciska?
Po obu stronach barykady padają ciekawe argumenty. Ogólnie cała ta akcja z SMSami pokazuje jak bardzo zaangażowaną ma się społeczność. Wiele osób deklaruje przynależność, ale po głosach widać jaką ma się moc.

Bardzo możliwe, że wśród uczestników są tacy, którzy nie liczą na swoich czytelników, tylko innymi sposobami zdobywają głosy. No chyba, że ktoś ma taką ogromną moc by w ciągu 1-2 dni namówić ponad 250 osób ;) Ciekawe jakby to wyglądało w przypadku bardzo popularnych blogerów?

Z jednej strony przez takie głosowanie odpadają często dobre blogi lub blogerzy nie zgłaszają się w ogóle. Z drugiej w końcowych etapach decyduje jury i jeżeli osoba umie internety, to można w teorii liczyć na to, że nie przegapi dobrego bloga, i nie da wygrać wydmuszce.

Na koniec tej wypowiedzi dodam, że mimo 10 edycji i samochodu do wygrania (fiat 500) liczba zgłoszeń nie jest jakoś porażająca. 2693 to prawie o 100 mniej niż rok temu oraz około 1300 mniej niż w 2012. Jeszcze chyba zbyt mało osób dowiaduje się przed startem o tym konkursie albo coraz więcej się do niego zniechęca.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2015-02-10, 11:42   

Ja wzięłam udział w tegorocznej edycji po raz pierwszy w życiu, ze swoim raczkującym, 6 miesięcznym blogiem :D
Wrażenia? Nie najgorsze. Obecnie jestem na miejscu 139, po pierwszym podliczaniu głosów byłam na 66. W swojej kategorii, życie i społeczeństwo, miałam 320 rywali wiec czuję się dobrze z myślą, że nie jestem w ogonie, ale po środku :)
Wiem dzięki temu, że ktoś mnie czyta, komuś podoba się na prawdę skoro wydał na mnie (choć w rzeczywistości na fundację) pieniążki, wiem też, że daleka jeszcze droga przede mną, aby mieć jakiekolwiek szanse na wygraną :D w przyszłym roku startuję ponownie, jeśli tylko do tego czasu mój blog nie umrze śmiercią naturalną.
Wrzuciłam w sumie 2 posty na fb i 3 na blogu o tym gdzie i jak można na mnie głosować, oraz poleciła mnie jedna z czytelniczek. Myślę, że są to odpowiednie sposoby na zachęcanie do głosowania, choć pojawiały się też konkursy (za głosy zestaw kosmetyków) oraz aukcje na allegro gdzie można było głosy kupić. Obserwując rankingi widać, że niektórzy z tego korzystali, bo będąc na np. 100 miejscu nagle pojawiali się w pierwszej dziesiątce.
 
  podziel si� tym postem na:
Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2015-02-10, 12:43   

Ja również się zgłosiłem, bo w sunie nic mnie to nie kosztowało, a może dzięki temu coś uda się wygrać. Najpierw miałem problem z umieszczeniem banera na blogu. Umieściłem go w miejscu widocznym, był cały czas dostępny i aktywny. Przez 2 dni nie dostałem maila, że wszystko jest ok, po czym otrzymałem wiadomość, że nie spełniłem wymagań (czyli nie umieściłem tego banera, a umieściłem) i jeżeli chce mogę się zgłosić ponownie.

Tak też zrobiłem i tym razem umieściłem baner tak jak poprzednio, z tą różnicą, że teraz wysłaem maila, że już jest to zrobione i gdzie oni tam widzą błąd. Za 2 min przyszła odpowiedź, że witają mnie w gronie konkursowiczów i takie tam bla bla bla.

Dostałem grafiki do wklejenia na fanpage oraz do stopki w mailu i czekałem na 2 etap gdzie sms decydowały. Dostałem ponownie maila tylko tym razem z grafikami nr. na jaki trzeba wysłać sms oraz kod, który miał być w treści tego smsa.

Wrzuciłem to na fb, oraz rozesłałem rodzinie. Jakiegoś szału nie zrobiłem, ale przynajmniej coś się działo.

Zgadzam się z Ojcem Administratorem ;) , że takie głosowanie zabija możliwość wybicia się małych blogów, które piszą z sensem, ale mają mało odbiorców.

Zostałem sklasyfikowany jako dział "Pasje i twórczość". Jak poszperałem to okazało się, że kilka stron/blogów o NBA również przystąpiło do konkursu. Mają potężną bazę czytelników i "lubię to!" na ich fb przekracza kilka tysięcy, a jak się okazało zdobyli trochę więcej głosów od mojego kilku miesięcznego bloga.

Szkoda, bo myślałem, że jak dostanę się do pierwszej 10 to Michał Piróg przychylniej spojrzy na blog o wysportowanych mężczyznach i chociaż jakąś nagrodę pocieszenia dostanę :rotfl:

Za rok pewnie wystartuję ponownie. Bo w sumie czemu nie???
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2015-02-10, 13:05   

Moja "znajoma" startuje. Nie życzę jej źle, ale moim zdaniem tytuł Bloga Roku powinny zajmować dużo bardziej angażujące blogi. Serio. To pokazuje jak bardzo ludzie miałcy, beznadziejni mają parcie na szkło. Jeszcze bloga nie zaczną prowadzić dobrze jak już się po tytuły i oklaski pchają (łokciami się rozpychając). Żenujące.

Ja nie startowałam i nigdy nie będę. Mam bardzo bardzo niskie mniemanie o tym konkursie.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Boss 
WordPress.Klub


Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 09 Cze 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-02-10, 21:11   

Nie zgłosiłem się, może to błąd ;)
Znajomy z mojej blogowej branży wystartował, ale jeszcze nie sprawdziłem, na którym miejscu skończył.
Sens startu w tym konkursie może być tylko jeden - promocja. Zawsze ileś nowych osób się dowie, że twój blog istnieje. Zwłaszcza dla młodych blogów z dziedzin nienachalnie popularnych jest to szansa zaistnienia choćby na przysłowiowe 5 minut.

Co do tego, że wybiera się tam naprawdę wartościowe blogi nie mam żadnych złudzeń. Kolega (przypomnę, piszący o kolarstwie) zgłosił się do działu 'Pasje'. Administracyjnie przeniesiono go do 'Specjalistyczne' - tam jurorem oceniającym był gość prowadzący bloga 'Jak zarabiać (czy oszczędzać) pieniądze'.
A gdy inny kolega pokazał mi, że na allegro można hurtowo kupić sobie smsy w konkursie, to mogłem tylko sobie wyobrazić, co się działo :D
______________________________________________________
http://reflektorbossa.pl/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-10, 21:27   

Boss napisał/a:

Zawsze ileś nowych osób się dowie, że twój blog istnieje. Zwłaszcza dla młodych blogów z dziedzin nienachalnie popularnych jest to szansa zaistnienia choćby na przysłowiowe 5 minut.
Tylko ile to jest ileś :D ? i czy warto wymieniać się za bannery reklamowe i wpisy w społecznościach, które promują ten konkurs? Jak np. kategoria liczy 300 osób a Twój blog nie zdobywa wielu głosów, bo jest nowy, to będzie gdzieś pod koniec tej listy. Ilu internautów przegląda wszystkie zgłoszenia? Jedyny plus i minus zarazem to, że na wydzielonej dla Ciebie wizytówce pojawią się pod opisem propozycje innych blogów. Czyli ktoś zagląda na linka zostawionego przez popularniejszą osobę, widzi kod SMS jaki musi wpisać a pod spodem pojawiasz się Ty - masz "darmową" promocję swojego bloga i potencjalnego czytelnika. O ile interesują go strony o podobnej tematyce.

Alabastrova napisał/a:

Mam bardzo bardzo niskie mniemanie o tym konkursie.
Niektórzy płaczą jakby przegrali życie a to przecież konkurs prywatnej firmy z zasadami niezmieniającymi się od dawna. Napisałem trochę na ten temat w komentarzu na fb: https://www.facebook.com/...0160423397470:0
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-02-11, 03:29   

Boss napisał/a:

Sens startu w tym konkursie może być tylko jeden - promocja.


No właśnie, to mnie ciekawi. Jaki jest wpływ na statystyki? I czy to tylko taki chwilowy haj, czy zyskuje się faktycznie z tego jakichś nowych czytelników?

Alabastrova napisał/a:

tytuł Bloga Roku powinny zajmować dużo bardziej angażujące blogi.


Hm... angażujące w sensie?
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2015-02-11, 15:24   

pequeninha napisał/a:


Hm... angażujące w sensie?

Zrzeszające ludzi, takie mini społeczeństwa tworzące się wokół blogów. Dziewczyna prowadzi bloga od kilku miesięcy, którego nikt nie komentuje, nie widziałam nigdy żeby się udzielali, angażowali w tworzenie czyli podpowiadali co do tematu czy coś. Wiem, że może są osoby które go czytają ale nie udzielają się bo coś tam, ale nie spodziewam się rzeszy ludzi. Po prostu taki martwy blog, który pamiętnikiem jednak nie jest by można było tłumaczyć pisanie dla pisania dla siebie. Hmn, po prostu jest kawałkiem miejsca w sieci, do którego nikt nie zagląda.

Tytuł Bloga Roku powinien zdobywać blog, który bardziej przypomina platformę komunikacyjną, której tylko wymówką są wpisy, może natchnieniem do tych rozmówek. Tak postrzegam takie wyróżnienie, bloga który powinien mieć taki tytuł. Coś bardziej wartościowego, zmuszającego/zachęcającego odbiorców do własnych przemyśleń i dzielenia się nimi. Tutaj na forum znajdę 20 co najmniej, które wg mnie na taką szarfę zasługują :)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
rodi 


Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 22 Sty 2015
Posty: 22

Wysłany: 2015-02-12, 15:23   

Ktoś kto wziął udział w konkursie może wkleić screen z analytics ? czy innych statystyk ? chciałbym zobaczyć czy przełozyło się to i jak mocno na wzrost wizyt na blogu.
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2015-02-12, 20:41   

Wkleiłabym, ale mi się nie podniosły staty w ogóle :D
 
  podziel si� tym postem na:
petiteolive 
Blogger.Klub


Imię: Dominika
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-02-14, 12:53   

Mnie ten konkurs wręcz na nerwy działa:
- głosowanie sms jest tak samo bzdurne jak i lajkowanie na FB itp zabiegi przy konkursach, wszystko można kupić na allegro
- spam wszędzie - na blogach, na forach, czekam aż mi prywatną wiadomość ktoś wyśle z prośbą żeby zagłosować na nich i to najczęściej nie wartościowe blogi tylko blogi młodych osób, którym zależy na wybiciu się, żeby czymś zasłynąć itd. Zazwyczaj to te same osoby, na które szafiarki narzekają, że przez nie współpraca między blogami i firmami się zmieniła, że kiedyś było lepiej, itd
- blogi jakie biorą udział, lubię blogi z ciekawą treścią i uważam, że takie powinny być nagradzane, niestety często w głosowaniu biorą udział blogi, które jak dla mnie w ogóle się nie kleją i brak w nich logiki, ciekawej treści i jakiejkolwiek estetyki.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz