Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-19, 05:10
Autor Wiadomość
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2007-10-01, 15:07   

panna nikt napisał/a:

Pewności nigdy nie masz, słońce.

Nie uważasz, że słowo, którym się do mnie zwracasz jest co najmniej śmieszne? Ja nie traktuje cie protekcjonalnie, wiec nie zachowuj sie tak wobec mnie.

panna nikt napisał/a:

Nauka o literaturze (przy czym nie o historii, ani o budowie, lecz bardziej o, na przykład, powiązaniach z innymi dziedzinami, na przykład z psychologią).

Jednak co do historii, to tak sie sklada, ze jest tam cos takiego jak new historicism, który ma akurat powiązanie z historią literatury, bo odczytuje sie teksty majac na uwadze inne teksty z tego samego okresu. Natomiast jeżeli chodzi o budowe, to jest cos takiego jak formalism ;]
Moze i znasz ogolna regulke, ale malo o tym wiesz. Jestem pewna, ze inni studenci filologii, ktorzy sie znajduja na tym forum, wiedza mniej wiecej o co chodzi. I mimo iz teoria literatury nigdy nie byla moim ulubionym przedmiotem to orientuje sie w zalozeniach, a nie tylko znam formulke czym to sie zajmuje. No ale tutaj nie o tym.

panna nikt napisał/a:

Merlinie... To był tylko przykład, skrót myślowy! Chodziło o to, że może byłam genialną uczennicą, która zdała maturę, zdobyła magistrat i doktorat w młodym wieku! Ech.

To bylo wiecej niz skrot myslowy, mysle raczej ze pobozne zyczenia. Skrot myslowy zaklada chyba wiarygodnosc do pewnego stopnia i to, ze elementy sa prawdopodobne. Nawet jak zakladasz jakas nieprawdopodobna sytuacje, to niech to bedzie chociaz troche mozliwe do uwierzenia.

panna nikt napisał/a:

A co ma piernik do wiatraka? Samoocena i samokształcenie to są dwie, zupełnie różne rzeczy

Dwie, lecz mające wspolną podstawę jaką jest inteligencja. Inteligentny czlowiek powinien przynajmniej z zalozenia byc pewny siebie i swoich mozliwosci, swiadomy tego czego wie jak i czego nie wie. Dlatego uwazam, ze umiejetnsoc samooceny jest bardzo wazna, bo kto jak nie ty zna cie najlepiej? Nie moge zrozumiec osob, ktore ida po ocene, do kogos z ktorym nie laczą go zadne emocje, kogos kto wyciaga wnioski z tych paru notek, ktore sobie tam przeczytal. Jak mozna oceniac kogos nie znajac czlowieka choc troche, przykladowo z wymiany zdan na forum, czy tez rozmowy? Blog to blog, ale jak ocenia go osoba obca to nigdy ta ocena nie bedzie wiarygodna, poniewaz samo blogopisarstwo i literatura blogowa to nie jest czynnik wystarczajacy pozwalajacy na ocene jakiejs osoby.
Dlaczego czepiam sie teraz osoby? Ano dlatego, ze jednoczesnie oceniajac forme i tresc, ocenia sie czlowieka, a przez to nieraz wyrzadza sie mu krzywde swoja powierzchowna i po prostu mylną opinią.

panna nikt napisał/a:

Musiałabym zakląć, ale nie chcę być niecenzuralna. Zgodnie z Twoją logiką poddawanie się jakiejkolwiek krytyce czy ocenie jest wkładaniem się w ramy.

Nie, ja tego nie powiedzialam. To ty powiedzialas, ze "udoskonalasz" czy tam poprawiasz cos (nie pamietam juz co dokladnie napisalas). Ja tylko wyciagam wnioski z twoich wlasnych slow.

Natomiast, co sie tyczy twojej dalszej wypowiedzi, to zgadzam sie. I tak, napisalam opowiadanie kiedys, a nawet kilka :hyhy: Byly autorskie, nie zadne fanfici, bo mnie to wkurza. I z perspektywy czasu moge z czystym sercem powiedziec, ze byly chu**we (i doslownie i w przenośni :rotfl: [zart]). Ale przeniosac to na inna forme artystyczna - na przyklad szablony, sama dobrze widze, ze moje poprzednie szablony sa slabe, ale nikt mi tego nie musial mowic, poniewaz przez praktyke sama to zauwazam. Gdyby ktos zaczal recenzowac moje szablony to machnelabym na to reka, bo sama jestem dla siebie najlepszym sedzia. Faktycznie, czasami ktos wyglasza uwagi, ale musze je najpierw zaakceptowac by sie zastosowac. Bo gdyby ktos mi powiedzial tak i tak, a ja z tym nie zgodzila, to nic by mi to nie dalo.

Rozumiem twoje zdanie, ze potrzebna ci ocena innych :) Nie klocmy sie juz o to. Moje zdanie po prostu jest odmienne, dlatego go bronie.

panna nikt napisał/a:

I cały czas podkreślam: są oceniający i Oceniający, tak jak są ludzie i parapety, stoły i taborety... :)

I tu sie zgadzam. Niestety za czesto bylam swiadkiem jak jezdza po osobach, a na dodatek traktuja sie jak wyrocznie. Nie wiem jak ty oceniasz, ale widze, ze piszesz sensownie, wiec na pewno nie posuniesz sie do czegos takiego jak no censoir. Bo tego sie nawet ocenialnia nie da nazwac, dla mnie to jest po prostu "cos" w negatywnym znaczeniu.
Zycze ci wielu sukcesow na tym polu ;)
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

panna nikt
[Usunięty]



Wysłany: 2007-10-01, 17:36   

Cytat

Nie uważasz, że słowo, którym się do mnie zwracasz jest co najmniej śmieszne?

Ma być takie, zwracam się tak do wszystkich :>

Cytat

I mimo iz teoria literatury nigdy nie byla moim ulubionym przedmiotem to orientuje sie w zalozeniach, a nie tylko znam formulke czym to sie zajmuje.

Och, ja nigdy nie uczyłam się teorii literatury, dopiero mnie to czeka (o ile moje plany związane ze studiami wypalą...). Zapytałaś, czy wiem, co to takiego teoria literatury. Wiem. Nie zgłębiam tego, ale wiem.

Cytat

To bylo wiecej niz skrot myslowy, mysle raczej ze pobozne zyczenia. Skrot myslowy zaklada chyba wiarygodnosc do pewnego stopnia i to, ze elementy sa prawdopodobne. Nawet jak zakladasz jakas nieprawdopodobna sytuacje, to niech to bedzie chociaz troche mozliwe do uwierzenia.

Nie zgodzę się. Pobożne życzenie, może, któż nie chciałby być genialnym ^^ Ale to BYŁ skrót myślowy. Nie miał być prawdopodobny, bo nie miał się odnosić ani do mnie, ani do nikogo konkretnego.

Cytat

Nie moge zrozumiec osob, ktore ida po ocene, do kogos z ktorym nie laczą go zadne emocje, kogos kto wyciaga wnioski z tych paru notek, ktore sobie tam przeczytal. Jak mozna oceniac kogos nie znajac czlowieka choc troche, przykladowo z wymiany zdan na forum, czy tez rozmowy? Blog to blog, ale jak ocenia go osoba obca to nigdy ta ocena nie bedzie wiarygodna, poniewaz samo blogopisarstwo i literatura blogowa to nie jest czynnik wystarczajacy pozwalajacy na ocene jakiejs osoby.

Och, ja mam zdanie akurat odwrotne. Nie chcę się poddawać ocenie ludziom, z którym łączy mnie jakaś bliższa relacja, bo ryzykuję, że będzie to ocena niewiarygodna. Bo ktoś, kto mnie zna, nie będzie chciał mnie zranić, skrytykować tak, jak by to zrobił z obcą osobą. Zdarzają się ludzie, którzy pomimo znajomości potrafią powiedzieć gorzką prawdę, ale są to przypadki rzadkie. Sama wiem, jak trudno skrytykować twórczość przyjaciela czy znajomego, nie słodząc mu, podejść do tego choćby bez zwyczajnego sentymentu.

Cytat

nikt mi tego nie musial mowic, poniewaz przez praktyke sama to zauwazam.

Och, oczywiście. Praktyka jest ważna, mówi się, że czyni mistrza. Ale. Jeśli piszę (uparcie wracam do pisania, bo to "moja" dziedzina) coraz więcej, coraz łatwiej mi pisać - to fakt. Ale nie znaczy to, że to, co wychodzi mi spod klawiatury czy pióra (w moim wypadku także ołówka :D), jest coraz lepsze. Potrzebny jest ktoś, kto wskaże mi błędy i niedoskonałości, których sama nie zobaczę, bym mogła się rozwijać, no. Na tym to polega! Gdyby moja twórczość ograniczała się do pisania w szkole wypracowań - bez nauczyciela, wprowadzającego poprawki i recenzującego oweż wypracowania, stałabym w miejscu.

Cytat

Nie klocmy sie juz o to.

Ależ my się nie kłócimy^^ To tylko, hm, zacięta wymiana poglądów :) (Mrr, nietoperze to lubią :>)

Cytat

Zycze ci wielu sukcesow na tym polu

Dziękuję :) Kiedy oceny.blogowicz.info zaczną działać, zapraszam do poczytania, będziesz miała okazję osobiście sprawdzić, jak oceniam :> I może zrewidować swoje poglądy...? :)

pozdrawiam,
panna nikt.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-10-01, 17:41   

wszystko zależy jaki jest cel oceny :) oceniający to pewnego rodzaju potencjalny odwiedzający danego bloga - przypadkowy czy też nie, ale jest. Przedstawia on swoje poglądy na temat bloga, można się z nimi zgodzić ale nie trzeba i nikt nie nakazuje aby to robić. Im więcej takich ocen - porządnych z ewentualnymi podpowiedziami tym łatwiej sprawdzić jak widziane jest to co robimy - niektórym jest to potrzebne - ja nadal uważam, ze jeżeli publikujemy coś w internecie w postaci chociażby bloga to nie robimy tego jedynie dla siebie ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-10-01, 19:36   

ja tu jeszcze dodam, że jako osoba, która się zgłasza do ocen, nie lubię, kiedy ocenia mnie osoba znana mi, osoba uważam to za pewne "po znajomości"

Htsz napisał/a:

ja nadal uważam, ze jeżeli publikujemy coś w internecie w postaci chociażby bloga to nie robimy tego jedynie dla siebie ;)


racja :) chyba, że zakłsdamy hasło.













a dla rozładowania atmosfery poważnej dyskusji polecam lekturę i analizę http://najszczersze-oceny.blog.onet.pl/

tu są nawet komcie!
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2007-10-11, 07:31   

Moze znowu troche przesadzam z moimi sledztwami internetowymi, ale nie bylabym soba gdybym nie odkrywala oszustw. Tak wiec, co do no censoir, to jest tam pewna pani, ktora utrzymuje ze jest 39 letnia psychiatra z krakowa. Jej email to neska_gold@poczta.fm

Tutaj znalazlam ten sam email: http://bookz.vel.pl/ksieg...atary&start=170 tylko ze prowadzacy do tego bloga http://lighthouse.blog.pl/ (przy wpisie w ksiedze tez jest krakow)

czy to jest ta sama osoba? bardzo mozliwe, bo pani psychiatra zachowuje sie zbyt infantylnie na swoj wiek, nie wspominajac tego, ze osoby w tym wieku maja zupelnie inne rzeczy do roboty niz ocenianie blogow. Tak wiec, wydaje mi sie, ze jest to przypadek, w ktorym osoba udaje kogos wiecej niz jest, by dac wiecej wiarygodnosci swoim ocenom :>

Jeszcze raz zaznaczam, ze jest to podejrzenie a nie orzeczenie faktu. Moze ktos sie temu przyjrzy blizej.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-10-11, 08:57   

Frozen Lust, też chyba jest coś nie tak... 39 - letnia pani psychiatra napisałaby "pozdro"? :D haha
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-10-11, 10:56   

a mogę wiedzieć, która z nich to pani psycholog? pod jakim nickiem tam występuje ta pani? Biseksualna arystokratka? Kurtyzana Pana Włodka?
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-10-11, 11:05   

Magister Psychopatyczna.
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2007-10-11, 17:06   

Rozwala mnie ta kobieta :rotfl:

Wąty? (1) ¤ 11 października 2007 ¤ 15:53 ¤ Podziękuj

zeby bylo w ich tonie, to powiem co ona ku*rwa nie ma pracy w tym swoim psychiatryku, ze przed 16 notki pisze :rotfl:
To ja dopiero po 4 wrocilam z pracy, a tutaj takie cos.

No sorry, ale troche wiarygodnosci by sie przydalo.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2007-10-11, 18:12   

to byłby cios dla n-c... :P taka niesubordynacja!
dziecko skończyło zajęcia o 14:30 i zdążyło przed czwartą wstawić ocenę. proste ;)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2007-10-14, 16:52   

Aaaach, zawsze wiedziałam, że n-c jest takie skryte... Ale nie aż tak
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-10-26, 15:33   

Cytat

Ludzie walą do mnie drzwiami i oknami, mam nadzieję, że nie z powodu mojego wieku. Zdradzę bowiem tu, na łamach no-censoir, iż tak naprawdę mam na imię Izabela, a liczę sobie siedemnaście lat.
Hehe, nabrałam Was?
Załóżmy, że tak i zdążyliście już ochłonąć, a jeśli nie, dam Wam na to czas, w miarę lektury tej oto pięknej i twórczej oceny. A na kogo dziś kolej?


macie ją, MGR Psychopatyczna.

link do notki: http://no-censoir.mylog.p....php?id=5347725
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz