Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany:    Wzajemne działania wizerunkowe

Dostałem wczoraj ciekawą propozycję "wzajemnych działań wizerunkowych" od pewnego portalu studenckiego. Miałbym umieścić na blogu wpis o nich, a oni gdzieś by mnie tam na swojej stronie polecili. Taka polecanka za polecankę. Zastanawiam się czy na to pójść. Z zasady nie umieszczam na blogu reklam, więc gdyby chodziło im o wpis w którym zachwalam jaki to dobry jest ich portal, to by nie przeszło. Na razie wysłałem pytanie w jakie by to było formie, bo recenzję to by mógł napisać, ale byłoby to tylko moje zdanie - nie we wszystkich punktach pozytywne.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-09-23, 15:39   

Reklama za reklamę? Zależy, na ile się cenisz i czy to znany portal. Ja bym na to nie poszła ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2014-09-26, 00:19   

Przedstawicielka firmy wysłała mi proponowany tekst artykułu z linkami i obrazkami, że tam by to miało wyglądać. Nie wyglądało to zbyt dobrze - tekst zdecydowanie promocyjny, w dodatku znalazłem go z drobnymi zmianami na kilku blogach. Odpisałem więc, że wolałbym napisać coś w rodzaju recenzji "jak działa portal i co o nim sądzę". Kiedyś już robiłem artykuły w których oceniałem strony internetowe na temat chemii, więc byłaby to kontynuacja. Dostałem odpowiedź, że forma może być dowolna, byle w tekście znalazły się wszystkie linki.
Skoro nie wymagają żeby to koniecznie była laurka, to może być. Dla mnie to właściwie próba, bo w czymś podobnym nie brałem udziału (to znaczy miałem propozycje od portalu na temat chemii samochodowej aby opublikować entuzjastyczne oceny pewnych produktów, też na zasadzie "to my pana podlinkujemy" ale nie przyjąłem).

Chodzi o portal notatek.pl
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2014-09-26, 18:17   

Te wzajemne działania wizerunkowe to tylko tak ładnie brzmi,w rzeczywistości ty napiszesz o nich tekst ze wszystkimi linkami, który będzie na stronie głównej twojego bloga a oni dopiszą cię do zakładki : http://notatek.pl/c/partnerzy
Miałam kiedyś propozycje współpracy płatnej od nich ale nie zdecydowałam się bo tematycznie w ogóle nie pasowało. Jak widać współpracują z dużymi blogami i małymi. Myślę że w ramach tych "wzajemnych działań wizerunkowych" oni zyskają kolejne odnośniki do swojej strony a do ciebie niestety nikt nie przyjdzie.

Jak chcesz :luka:
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2014-09-26, 19:54   

Wiesz... zawsze mogę wyrzucić linki gdy stwierdzę, że to nie daje rezultatów. Kiedyś współpracowałem z Pej.cz - redaktor pożyczał artykuły podając źródło. Czytelnikom portalu się podobały i miały pozytywne komentarze na portalu. Zarazem jednak nie generowały ruchu większego niż kilkanaście wejść na artykuł. Już lepsze są polecenia na facebooku albo na wykopie, bo po każdym "wykopowym wpisie" przybywa stałych czytelników.

No ale nic. Zobaczę jak wyjdzie (o rezultatach nie omieszkam powiadomić).
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2014-09-26, 20:34   

Szczerze wątpię, że po wykopie przybywa Ci stałych czytelników, to podbija chwilowo staty i nic więcej :)

[ Dodano: 2014-09-26, 20:41 ]
a z tym pej.cz to trochę dałeś się wykorzystać niestety.
 
  podziel si� tym postem na:
Maggie90 
Blogger.Klub


Pomogła: 10 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 46

Wysłany: 2014-09-26, 23:48   

Do mnie też pisali - podziękuję ;)
______________________________________________________
ILoveHowItFeels.pl: Fit blog - sport, zdrowe odżywianie, pielęgnacja naturalna
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-09-29, 12:11   

Tez do mnie napisali, ale nie jestem przekonana do współpracy z nimi ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Tfor 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 54
Miasto: Poznań

Wysłany: 2014-09-29, 13:34   

Nie korzystać z żadnych takich lewych współprac "pomożemy ci, będzie świetnie" jak i niepewnych projektów zrzeszających blogi (jak zblogowani) i jest święty spokój.

Polecam :)
______________________________________________________
Zapraszam na swojego bloga o Azji, grach, kulturze, internecie i technologii ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2014-12-14, 02:42   

To ja napiszę kilka słów o moim doświadczeniu w takiej "współpracy".

Dłuższy czas temu odezwała się do mnie pewna firma mająca również bloga firmowego, z informacją, że oni umieszczą linka do mnie + kilka słów o moim blogu blogu u siebie w postaci wpisu. A oczekiwali, że ja umieszczę podobny wpis o nich. Ponieważ nie było to perfidną reklamą, poszedłem na to i w jakiś sposób zrobiłem ten wpis. Jednak gdy po dłuższym czasie, kilka miesięcy, wszedłem do nich na stronę, nie było już śladu o wpisie o mojej stronie. Widać szukali tylko miejsc "linkujących", a początkowo wyglądało ok.

Innym razem dostałem propozycję od innego portalu, żebym w swoich wpisach linkował do stron z ich propozycjami hoteli i atrakcji w okolicy opisywanej przeze mnie. Niestety nie wiem co chcieli mi zaoferować w zamian, bo podziękowałem już na wstępie, gdyż takich nachalnych reklam to ja nie znoszę.

Generalnie teraz bardzo mocno bym się zastanowił zanim podjąłbym jakąkolwiek "współpracę linkową" z innym portalem. Bo "realne korzyści" z liczby wejść raczej nie byłyby zbyt duże.
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2014-12-18, 22:03   

A ja tymczasem ostatecznie na "działania wizerunkowe" nie poszedłem. Przełożyłem sobie napisanie linkującego artykułu "na później", ale później zajęły mnie różne sprawy osobiste i gdy minęły dwa miesiące, uznałem że nie ma co się pchać.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-12-20, 18:03   

"wzajemne działania wizerunkowe" taki powinien być tytuł

bo wzajemne działania wizerunkowe to np. pisanie na wymiane z innym blogiem o podobnej tematyce. wtedy coś takiego ma sens, jak się u kogoś wpisujemy, a ktoś u nas.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz