Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:13
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    grudzień miesiącem psujacych się komputerów?

To chyba jakiś omen ^^.

Niedawno jednemu znajomemu padł komputer, dopiero po paru dniach udało mu się go przywrócić do stanu używalności. Nawala mu jeden z dysków twardych.

Od jakiegoś tygodnia problemy z komputerem miał mój kuzyn, nie chciało załadować Windowsa i nawet przeinstalowanie systemu nic nie pomagało (jedynie na chwilę). Nastąpiła wymiana części w komputerze - na razie działa, jak znowu padnie to zapewne będzie wina dysku, bo płyta, procesor, zasilacz, grafika i ram są "nowe".

Wróciłem od niego i wieczorem postanowiłem sobie zagrać... W pewnym momencie komputer się zawiesił i zgasł a jak go uruchomiłem ponownie to ładował się już tylko w trybie awaryjnym w dodatku na monitorze widziałem 6 małych ekranów - szybko postanowiłem poszukać przyczyny i okazało się, że prawdopodobnie trafiłem na wadliwy układ graficzny GeForce 8600m GT ładowany co laptopów Compal. Naprawa to koszt około 240pln lub wymiana na nowszy (podobno poprawiony) za około 350 (ale nie znalazłem go nigdzie w sklepach)... dobrze, że to się stało dopiero po tylu latach i już powoli planowałem wymienić sprzęt całkowicie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-12-13, 08:42   

Htsz, to być może zwykły przypadek.
no chyba, że za chwile innym znajomym padnie komp :P

a tak serio - ja tak mam zazwyczaj przełom maja/czerwca - wtedy nie wiedzieć czemu, psuje się wszystko co możliwe, a w zeszłym roku dwukrotnie musiałam oddawać laptopa do serwisu po awarii dysku + karty graficznej (i wtedy moja magisterka poszła się... >.< )
jak już jestem przy awariach - jakbym miała kupować nowego laptopa, to już nigdy więcej HP - grzeją jak sto diabłów te z serii Pavillion i nawet na gwarancji tego nie zrobią bo "taka uroda" - musiałam kupić podstawkę chłodzącą, bo inaczej kiszka.
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-12-13, 12:51   

teneniel napisał/a:

ja tak mam zazwyczaj przełom maja/czerwca - wtedy nie wiedzieć czemu, psuje się wszystko co możliwe

Mój laptop też upodobał sobie tę porę na jakieś awarie, na szczęście dało go radę jakoś przywrócić do życia, bo to było na parę dni przed moją obroną, a oczywiście inteligentnie nie miałam nigdzie skopiowanej całości pracy. :S
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
VampMi 
Blogger.Klub


Imię: Moni$
Wiek: 28
Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 30

Wysłany: 2010-12-13, 16:56   

Hmm.. mój komputer jakoś się trzyma na razie. Co prawda był popsuty we wrześniu, więc teraz nie powinno nic się dziać z nim. I lepiej żeby mojemu komputerowi nie udzieliło się od waszych (tych co się popsuły teraz) :D
______________________________________________________
Co ma być to będzie a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz