Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomo艣膰
Tomek 

Imi: Tomek
Do艂膮czy艂/a: 12 Gru 2014

Wys艂any:    MacBook - Czy warto ?

Chcia艂bym zapyta膰 si臋 Was czy posiadacie taki sprz臋t jak MacBook Air, albo Pro ? Mo偶e korzystali艣cie ? Co s膮dzicie o tym sprz臋cie?
My艣l臋, 偶e do blogowania, tworzenia stron z pewno艣ci膮 si臋 nada, ale czy warto ? Nie oszukujmy si臋 kosztuje troch臋...

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

Lizard_King 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂/a: 25 Lis 2014
Miasto: Sochaczew

Wys艂any: 2014-12-14, 15:20   

Mam firmowego MacBooka Air i do pracy + wyjazdy w delegacje jest ok bo ma艂e zwinne i por臋czne. Ale je偶eli masz $$$ to mo偶esz sobie sprawi膰, a tak za wszystko co tam jest musisz wy艂o偶y膰 kas臋. Mi to lotto bo za wszystko szef p艂aci, wi臋c na narzekam :D

A co na takim Macu mo偶na robi膰 lepiej w temacie blogowania ni偶 na zwyk艂ym laptopie z Windowsem? Mo偶e liczysz na zni偶ki w hipsterskich kawiarniach? ;)

petiteolive 
Blogger.Klub

Imi: Dominika
Do艂膮czy艂a: 13 Gru 2014

Wys艂any: 2014-12-14, 15:22   

Korzysta艂am i korzystam z PRO, wcze艣niej dzia艂a艂am na windowsach, jak w pracy dali mi laptopa na windowsie to pr臋dko艣膰 mojej pracy spad艂a o po艂ow臋, bo co chwila si臋 wiesza艂. Je艣li chcesz tylko do blogowania to nie ma to wi臋kszego sensu, wi臋kszo艣ci program贸w na MAC OS nie znajdziesz. Co prawda photoshop i illustrator 艣miga 艂adnie, programy do obr贸bki d藕wi臋ku czy film贸w te偶, ale wyb贸r jest ograniczony. To jest sprawa do g艂臋bszego przemy艣lenia.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2014-12-14, 16:01   

Lizard_King napisa艂/a:

A co na takim Macu mo偶na robi膰 lepiej w temacie blogowania ni偶 na zwyk艂ym laptopie z Windowsem? Mo偶e liczysz na zni偶ki w hipsterskich kawiarniach? ;)
marketing apple robi swoje, ludzie stoj膮 w ogromnych kolejkach by kupi膰 najnowsze modele :^^:

petiteolive napisa艂/a:

Korzysta艂am i korzystam z PRO, wcze艣niej dzia艂a艂am na windowsach, jak w pracy dali mi laptopa na windowsie to pr臋dko艣膰 mojej pracy spad艂a o po艂ow臋, bo co chwila si臋 wiesza艂.
Na 100% nie dosta艂a艣 sprz臋tu podobnej klasy, wi臋c nie ma co por贸wnywa膰. Ja mam sprz臋t na Windowsie 7 64bit z 2010 roku. Przycina si臋 jedynie jak firefox wa偶y ponad 1,2GB i jednocze艣nie mam odpalone karty z multimediami, ale jest to wina firefoxa, kt贸ry sobie z tym nie radzi (na chrome odpali艂em kiedy艣 okien, kt贸re zjad艂y 7GB Ram i dalej da艂o si臋 pracowa膰).

O komputerach apple nas艂ucha艂em si臋 wiele dobrego i nie zaprzeczam, 偶e dobrze si臋 na nich pracuje, bo mia艂em okazj臋 kilka razy. W szkole policealnej mia艂em zaj臋cia z grafiki na makach i w tedy po raz pierwszy uda艂o mi si臋 go zawiesi膰, ale praca by艂a przyjemna a system dzia艂a艂 p艂ynnie. Uwa偶am jednak, 偶e w chwili obecnej firma przestaje wyznacza膰 trendy, o czym napisa艂em ju偶 w w膮tku o nowym iphone.

Dodam, 偶e do zwyk艂ego blogowania wystarczy nawet netbook. Dosta艂em w zesz艂ym roku chromebooka od Google, nie jest do nic nadzwyczajnego, wart jest oko艂o 1000z艂, czyli 1/3-1/4 tego co maki, ale daje rad臋. Uruchamia si臋 bardzo szybko, loguj臋 si臋 na swoje konto google i jak jest w zasi臋gi wifi, to mam dost臋p do wszystkich us艂ug. System oparty jest o przegl膮dark臋. Skomplikowane czynno艣ci czy instalowanie program贸w odpada, ale w podr贸偶 w sam raz, bo nie wa偶y prawie nic a zainteresowa艂em nim nawet u偶ytkownik贸w apple, bo jest to co艣, co dopiero zaczyna by膰 u nas dost臋pne w zwyk艂ych sklepach i nie mieli okazji widzie膰 tego na 偶ywo.

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

petiteolive 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2014-12-14, 17:52   

Dosta艂am o wiele s艂abszy sprz臋t, ale og贸lnie praca by艂a dla mnie ci臋偶ka, bo mam przyzwyczajenie z maca. W艂a艣nie moja praca wymaga kilkunastu okien - wi臋c z tym bywa s艂abo na r贸偶nych sprz臋tach, poza tym mam magiczne r臋ce - wszystko zawiesz臋, powinni mnie na testera elektroniki wzi膮膰 :D O chromebookach ostatnio si臋 coraz g艂o艣niej robi. Z komputerami kwestia indywidualna, dla mnie obecnie jedyna wada w macach to brak port贸w vga, trzeba specjalne kable itd szuka膰.

Lizard_King 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂/a: 25 Lis 2014
Miasto: Sochaczew

Wys艂any: 2014-12-15, 01:18   

No brak port贸w to masakra. Np: klient na Bia艂orusi nie wie co to jest wi-fi, i musia艂em sobie za艂atwi膰 przej艣ci贸wk臋 ethernetow膮 bo tylko tak mog艂em mie膰 u niego internet. W ispocie taki kawa艂ek kabelka 120 z艂 :D a zwyk艂e USB+ethernet = 30 z艂

Masakra...

petiteolive 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2014-12-15, 10:23   

Lizard_King napisa艂/a:

No brak port贸w to masakra. Np: klient na Bia艂orusi nie wie co to jest wi-fi, i musia艂em sobie za艂atwi膰 przej艣ci贸wk臋 ethernetow膮 bo tylko tak mog艂em mie膰 u niego internet. W ispocie taki kawa艂ek kabelka 120 z艂 :D a zwyk艂e USB+ethernet = 30 z艂

Masakra...

Mi kiedy艣 艂adowarka sie rozwali艂a, a raczej os艂onka na kablu - ponad 300 z艂, to samo kable do iPod贸w/iPhone - szybko si臋 rozwalaj膮, a cena nie ma艂a.

Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar

Imi: Kamil
Pom贸g艂: 1 raz
Do艂膮czy艂/a: 03 Wrz 2014
Miasto: Gliwice

Wys艂any: 2014-12-15, 10:51   

Jak wy艂o偶ysz na "lapka" tyle kasy, ile wy艂o偶y艂by艣 na maca, to b臋dziesz zadowolony. Nie b臋dzie to mia艂o wp艂ywu na jako艣膰 twoich tekst贸w i ilo艣膰 lajk贸w na fejsie, ale poza blogowaniem, fotoszopk膮 zrobisz wiele innych rzeczy, kt贸rych na maku by艣 nie zrobi艂.
A, blogowa膰 to mo偶esz spokojnie na ka偶dym lepszym tablecie. Reszt臋 kasy przeznacz na zasi臋g na fejsie i w ten spos贸b wygra艂e艣 w internety

Tomek 

Wys艂any: 2014-12-15, 20:29   

Lizard_King napisa艂/a:

Mam firmowego MacBooka Air i do pracy + wyjazdy w delegacje jest ok bo ma艂e zwinne i por臋czne. Ale je偶eli masz $$$ to mo偶esz sobie sprawi膰, a tak za wszystko co tam jest musisz wy艂o偶y膰 kas臋. Mi to lotto bo za wszystko szef p艂aci, wi臋c na narzekam :D

Je偶eli s膮 zni偶ki to jak najbardziej ! :D
A tak na serio to chodzi mi o por贸wnanie os贸b kt贸re maj膮/mieli mo偶liwo艣膰 korzystania z maka i z laptopem z windowsem.
Wiem, 偶e sprz臋t nie kosztuje ma艂ych pieni臋dzy. Teraz zaczynaj膮c studia, b臋d臋 cz臋sto w poci膮gu/autobusie wi臋c chcia艂bym co艣 lekkiego. Tworzenie stron, jaki艣 program graficzny, kilka/kilkana艣cie zak艂adek w przegl膮darce, obr贸bka grafiki. Nie za du偶o wymagaj膮ce prace.
Na obecnym sprz臋cie zaczyna wszystko wolniej chodzi膰, a nawet na dw贸ch kartach potrafi d艂ugo si臋 艂adowa膰, wi臋c szukam czego艣 nowego.

Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar

Imi: Kamil
Pom贸g艂: 1 raz
Do艂膮czy艂/a: 03 Wrz 2014
Miasto: Gliwice

Wys艂any: 2014-12-16, 10:45   

Tomek napisa艂/a:

Lizard_King napisa艂/a:

Je偶eli s膮 zni偶ki to jak najbardziej ! :D
A tak na serio to chodzi mi o por贸wnanie os贸b kt贸re maj膮/mieli mo偶liwo艣膰 korzystania z maka i z laptopem z windowsem.
Wiem, 偶e sprz臋t nie kosztuje ma艂ych pieni臋dzy. Teraz zaczynaj膮c studia, b臋d臋 cz臋sto w poci膮gu/autobusie wi臋c chcia艂bym co艣 lekkiego. Tworzenie stron, jaki艣 program graficzny, kilka/kilkana艣cie zak艂adek w przegl膮darce, obr贸bka grafiki. Nie za du偶o wymagaj膮ce prace.
Na obecnym sprz臋cie zaczyna wszystko wolniej chodzi膰, a nawet na dw贸ch kartach potrafi d艂ugo si臋 艂adowa膰, wi臋c szukam czego艣 nowego.

Wymie艅 dysk w aktualnym laptopie na SSD. Nawet stare szmelce dostaj膮 takiego kopa, 偶e da si臋 na nich pracowa膰 komfortowo.

Tomek 

Wys艂any: 2014-12-28, 19:34   

Pomy艣l臋 o dysku. Do testowania dostan臋 od znajomego prowadz膮cego sklep komputerowy laptop. Wtedy zobacz臋 co b臋dzie mi si臋 op艂aca艂o i zdecyduj臋.

Mjocik 
Blogger.Klub

Imi: Piotr
Do艂膮czy艂/a: 04 Sty 2015
Miasto: Pozna艅

Wys艂any: 2015-01-04, 23:38   

Macbook to niestety w wiekszosci cena za jabluszko na obudowie. ale jednej rzeczy nie odmowie: ma tak nieziemski ekran ze glowa peka. naprawde idealny zero pikseli.

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Mo縠sz 禼i眊a za潮czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: