Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-08-27, 17:46
Autor Wiadomość
karola2 

Wiek: 28
Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 62
Miasto: Warszawa

Wysłany:    sieć domowa-czy mnie podglądają? błagam pomocy

hej,od kilku dni korzystam z wifi,od znajomego bo skonczyla mi sie umowa w playu wiec dal mi haslo, dzisiaj przypaskiem wchodzę w sieć, ustawienia itp. i oprócz swojego komputera (ikonka) mam dodatkowo nazwę komputera tego chlopaka z ikonką
i teraz nie wiem czy oni mnie podglądają?w sensie moje pliki, strony które przeglądam
co mam zrobić żeby to zablokować? błagam pomóżcie nie mam zielonego pojęcia
on jest chyba informatykiem, więc wiecie
pomóżcie proszę
______________________________________________________
***Karola****
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-05-18, 22:47   

Po pierwsze, bez paniki. Po kolei.

W sieci domowej wszystkie komputery do niej podpięte są zazwyczaj widoczne. Pliki i foldery na tych komputerach są widoczne dopiero wtedy, kiedy właściciel komputera je udostępni. Jeśli nie przypominasz sobie, byś kiedykolwiek robiła coś takiego, to prawdopodobnie nie masz powodu do obaw.

Co innego ruch wewnątrz sieci - istnieje możliwość jego "podsłuchania" i wyciągnięcia z niego wrażliwych danych, np. haseł. Ale serwisy internetowe coraz bardziej dbają o bezpieczeństwo i hasła (a nawet całe strony) są zazwyczaj szyfrowane - poznasz to po ikonce kłódki w pasku adresu przeglądarki. Same sieci wifi (jeśli się je poprawnie skonfiguruje) też są szyfrowane.

Ale to, że możliwości istnieją, jeszcze niczego nie dowodzi. I nie jestem w stanie powiedzieć, czy Twój znajomy z nich korzysta. Bo nawet gdyby mógł i był w stanie, to równie dobrze może mieć lepsze rzeczy do roboty.

Pomyśl na spokojnie, czy Twój znajomy jest godny zaufania. Bo czasem łatwiej zmienić hasło, niż odkręcić bezpodstawne oskarżenie.
 
  podziel si� tym postem na:
K@mil 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył/a: 19 Maj 2014
Posty: 51
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-05-21, 10:10   

Cytat

W sieci domowej wszystkie komputery do niej podpięte są zazwyczaj widoczne. Pliki i foldery na tych komputerach są widoczne dopiero wtedy, kiedy właściciel komputera je udostępni. Jeśli nie przypominasz sobie, byś kiedykolwiek robiła coś takiego, to prawdopodobnie nie masz powodu do obaw


To nie do końca jest prawda ;)
Wystarczy, że znajdę się w obrębie Twojej sieci domowej i gwarantuję Ci, że podejrzę co masz na dyskach komputerów, czy na NASach.
Warto zaopatrzyć się w programowy firewall, tak w ogóle dla bezpieczeństwa i kontrolować komu dajemy dostęp do naszej sieci. Obserwujmy także od czasu do czasu sam router - liczpę przydzielonych adresów przez DHCP, itd.
______________________________________________________
lubiewhisky.pl - wszystko o whisky!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz