Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Krzysiek
2009-09-25, 19:48
Autor Wiadomość
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-06-17, 22:19   

Htsz, dlatego stwierdzam , że to aparat dla amatorów ;) amator nie bawi się w to całe dokupowanie gadżetów tylko szuka sprzętu na którym może się szkolić :)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-06-17, 22:47   

Ja powiedziałabym, że to nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf. Teraz te nowsze kompakty robią tak świetne zdjęcia (niektóre już mają tryb manualny, czyli podobnie jak w lustrzance), które jakością przypominają te z lustrzanki... Zresztą u nas w MM Nikona D60 można kupić za 1600 zł. (niecałe nawet), a z tego co mi wiadomo to jest taki całkiem niezły aparat.

Ale według mnie szkolenie powinno odbywać się na jakimś tańszym kompakcie. Najpierw należy umieć oglądać świat z perspektywy fotografa i jeśli dojdziemy do wniosku, że już potrafimy to robić to zaczynamy myśleć o sprzęcie i w zależności od swoich upodobań fotograficzny kupujemy odpowiedni.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-06-17, 23:39   

do nauki zawsze mozna kupić taniej od a300 nikona d40 z kitem i przy braku kasy na nową puszkę dokupować sobie szkła ;) do nikonów oprócz nikkorów pasują sigmy i tamrony
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-06-19, 09:18   

Amira napisał/a:

na jesieni planuję zakupić jakąś lustrzankę i chyba to będzie sony alpha a300
- wiesz, co - odradzam zakup tej lustrzanki, kochana :P Zdarzyło mi się pare razy rozmawiać z ludźmi, którzy mają ten aparat i wiesz, szybko się psuje ...

Osobiście używam Sony DSC-H2 Cyber shot... Dlatego, Zzielona, zdążyłam się już "napatrzeć na świat okiem fotografa" i potrzebuję czegoś lepszego :D
 
  podziel si� tym postem na:
viabirdie 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 19

Wysłany: 2012-06-04, 21:07   

kiedyś miałam d60 z obiektywami 18-55 i 55-200. NIE POLECAM!

lepiej dorzucić trochę grosza kupić np nikona d80 (tego mam obecnie)
do niego obiektyw 50mm cudowny do portretów!!

napiszcie dokładnie, czego głównie robicie zdjęcia i jakie są przedziały cenowe, to Wam doradzę :)

[ Dodano: 04-06-2012, 21:11 ]
haha przepraszam. nie zauważyłam daty posta.
______________________________________________________
photography, art & tattoo
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-04, 21:25   

viabirdie napisał/a:

lepiej dorzucić trochę grosza kupić np nikona d80 (tego mam obecnie)
do niego obiektyw 50mm cudowny do portretów!!
z nikonem D80 może być kłopot, bo został wycofany ze sprzedaży. Jedynie sztuki z drugiej ręki. Sam mam ten aparat i jestem zadowolony, chociaż do ideałów nie należy. Obecnym następcą jest D90.

Jeżeli chodzi o 50 to w wersji 1.4 jest mega, ale obiektyw drogi ~1200. Tańsza wersja (~500) z 1.8D też sobie jednak świetnie radzi i będzie dobra do fotografii amatorskiej czy półprofesjonalnej. Mam 1.8D i jest ok, jakiś czas temu wyszły wersje G i podobno są lepsze od D (wiekowych już).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
tourquise 
Blogger.Klub


Imię: Magdalena
Wiek: 37
Dołączyła: 02 Gru 2012
Posty: 36
Miasto: z kątowni?

Wysłany: 2012-12-30, 04:19   

Canoniarze polecą Canona, a Nikoniarze Nikona ;) Ja należę do tych pierwszych i pracuję na EOS600D... ważniejszy jest jednak obiektyw niż sam aparat... Wszystko zależy od tego ile chce się na sprzęt przeznaczyć, bo w rozsądnej cenie "do zabawy" to i 400d wystarczy.
______________________________________________________
Mój Blog... Moje dziecko...
 
  podziel si� tym postem na:
kajastudio 
WordPress.Klub


Imię: Jarek
Wiek: 56
Dołączył/a: 05 Sty 2013
Posty: 11
Miasto: Krzeszowice

Wysłany: 2013-01-05, 20:02   Aparat, obiektyw

Otóż to, dzisiaj nawet tanie puszki dają całkiem ładny obraz. Wydaje mi się, że decydować o zakupie powinny takie sprawy jak rodzaj uprawianej fotografii, stopień fotograficznego zaawansowania, a na końcu zasobność portfela. Szkło moim zdaniem jest ważniejsze niż puszka, lepiej kupić trochę tańsze lub ew. używane body i za resztę lepszą optykę niż lepszą puszkę z kitowym szkłem. Uważałbym jednak na zakup używanych aparatów z półki pro i semi-pro. Z reguły takie są już mocno wyeksploatowane. Inna sprawa to moim zdaniem poznanie sprzętu, który się już posiada. Naprawdę sporo można wyciągnąć ze sprzętu uważanego za prosty lub przestarzały jeśli się go dobrze zna.
______________________________________________________
Fotografia, strobist, DIY, light painting
 
  podziel si� tym postem na:
hellbike 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 17 Lut 2013
Posty: 17

Wysłany: 2013-02-19, 14:43   

Polecam aparaty bezlusterkowe. W polsce nie ciesza sie one jeszcze duza popularnoscia i wiekszosc osob uwaza ich za mlodszych, slabszych braci lustrzanek - jednak prawda jest taka, ze to do tych aparatow nalezy przyszlosc.

Techniczna roznica pomiedzy lustrzankami a bezlusterkowcami jest taka, ze te drugie nie maja lustra - dzieki czemu sa lzejsze, tansze w produkcji oraz moga miec znacznie mniejsze rozmiary. Jedynymi minusem jest to, ze wbudowanie optycznego wizjera jest problematyczne, przez co wiekszosc aparatow posiada jedynie elektroniczny.

Innymi zaletami sa znacznie mniejsze obiektywy oraz brak problemu z front/back focus.

Szczegolnie polecam samsunga, ktorego obiektywy w polsce sprzedawane sa troszke "na lewo" i np. nowy 85mm 1.4 mozna kupic nawet za 1600zł.
______________________________________________________
www.szukajaczycia.blogspot.com - blog o hardkorowych podrozach autostopowych.
 
  podziel si� tym postem na:
Demi114 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Maj 2012
Posty: 14

Wysłany: 2013-03-09, 18:21   

Ja chciała bym kupić Nikona d3100 i zastanawiam się czy to dobry wybór
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-10, 01:34   

Demi114 napisał/a:

czy to dobry wybór
wszystko zależy od przeznaczenia i tego jaki obiektyw chcesz z tym body kupić.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-10, 02:56   

Używam D5100, który teoretycznie jest "następcą" D3100 i na obecną chwilę przeszkadza mi w nim kilka rzeczy:

- szybka zmiana ISO, trybu pola AF i pomiaru światła to konieczność biegania po menu (można to oczywiście wyćwiczyć i nie mieć problemu) - nie umywa się chociażby do D90,

- nie ma zdalnego odpalania lamp - trzeba dokupić przystawki radiowe z przenoszeniem TTL, które do tanich nie należą,

- samo body jest dość małe i warto dokupić grip, choćby dla samej wygody uchwytu,

- ...a grip w tym modelu spełnia jedynie funkcję battery packa - pionowy przycisk na gripie działa, jeśli podepniemy kabelek między body a gripem (producent nie przewidział takiego styku w body), co na dłuższą metę da się jakoś przeżyć...

- ...ale jeśli w tym samym czasie zechcemy też podpiąć wężyk spustowy, to jest kiszka, bo wejście jest już zajęte przez grip ;) - to z kolei można obejść pilotem i ten już na szczęście nie kosztuje fortuny.

Ale ma matrycę z modelu D7000, uchylny ekran i jest lekki, także to kwestia kompromisu między ergonomią a parametrami układu optycznego. W sam raz dla kogoś, kto nie zamierza nigdy użyć żadnego programu poza Auto. ;)

No i jak wspomniał Htsz - obiektywy, obiektywy, obiektywy. Kitowego już praktycznie nie używam.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz