Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany:    Co myślicie o serwisie GoldenLine? Macie tam konto?

Mam do Was pytanie odnośnie serwisu GoldenLine.pl

Ciekawi mnie, czy wśród Was są osoby, które korzystają z tego serwisu. Jeśli tak, to jakie zdanie macie na jego temat; czy faktycznie udało się Wam poznać osoby z Waszej branży. Jakie atuty według Was ma ten serwis, no i jakie minusy.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-07-23, 00:28   

Mam konto od wielu lat - nikogo nowego na nim nie poznałem (przy czym za "poznanie" uważam pociągnięcie kontaktu dalej niż tylko wysłanie/zaakceptowanie zaproszenia na listę), 95% ludzi stamtąd mam też na innych społecznościówkach. Kilka razy w miesiącu dostaję na nim oferty pracy od rekruterów, poza tym podpatruję tamtejsze fora dyskusyjne.

Byłem na jednej rozmowie z ogłoszenia znalezionego na GL. I żeby było śmieszniej, rekruterem był właśnie GL. :D

Stanowi dla mnie bazę do pisania CV - gdyby się dało, to w trakcie poszukiwań pracy nie pisałbym go samodzielnie, tylko linkował do GL (ewentualnie LinkedIn).

Plusy? Jeszcze jeden potencjalny kanał do poszukiwania pracy, pod warunkiem oczywiście, że zadbamy o swój profil. Łatwy dostęp do wiedzy i zasobów ludzkich z bardzo wąskich działek tematycznych.

Minusy? Jak dla mnie nie dzieje się tam nic specjalnego i zaglądam tam od wielkiego dzwonu. Powoli zjada go Facebook - zarówno w kwestii autoprezentacji, jak i poszukiwania pracy.
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2013-07-24, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
tom 

Dołączył/a: 24 Lip 2013
Posty: 10

Wysłany: 2013-07-24, 19:16   

Minusów chyba nie ma. Plus jest taki, że czasami rekruterzy wysyłają do ciebie oferty pracy. A po drugie możesz zawsze podpytać lub pogadać z osobą która akurat pracuje tam, gdzie ty byś chciał lub chciała się znaleźć.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-07-25, 00:02   

tom napisał/a:

A po drugie możesz zawsze podpytać lub pogadać z osobą która akurat pracuje tam, gdzie ty byś chciał lub chciała się znaleźć.


Teoretycznie niby tak, w praktyce próbowałem kilkukrotnie odzywać się do obcych mi osób i od żadnej nie uzyskałem odpowiedzi.

Sam też dostawałem podobne zapytania i niespecjalnie miałem ochotę o tym opowiadać -niezależnie od tego, co sądzę o swoich byłych pracodawcach, nie mam żadnego interesu w tym, żeby im szkodzić/dyskredytować, a opinia złożona wyłącznie z superlatywów nie będzie do końca obiektywna.

No i inna sprawa, że w niektórych firmach podpisuje się klauzulę nakazującą utrzymywanie wielu szczegółów (nawet projektów, które się tam robiło) w tajemnicy.

Pewnie to działa, jeśli ma się takie osoby wśród znajomych, natomiast z uderzania do zupełnie obcych mi ludzi wyleczyłem się bardzo szybko.
 
  podziel si� tym postem na:
inka87 
Blogger.Klub


Imię: Inulec
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 13

Wysłany: 2014-01-13, 22:05   

Ja nie mam tam konta,ale z ciekawości chyba niedługo takowe założę :)
______________________________________________________
http://nanocnymstoliku.blogspot.com/
zapraszam :)
 
  podziel si� tym postem na:
Chettys 
Blogger.Klub


Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 39

Wysłany: 2014-01-16, 19:27   

Nigdy nie zakładałam tam konta, ale jakoś nie szczególnie wydaje mi się to potrzebne.
 
  podziel si� tym postem na:
Freth 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 15 Sty 2014
Posty: 17

Wysłany: 2014-01-16, 21:56   

Mnie pomógł ten serwis przy szukaniu ludzi na jakiś stanowiskach w odpowiedniej formie. Mają tacy zaznaczone PR w danej firmie i wiem do kogo uderzać.
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-01-25, 12:18   

Co prawda nie mam tam konta, ale z tego co słyszę to bardzo dobry i polecany portal
 
  podziel si� tym postem na:
morgoth666 
WordPress.Klub

Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 31

Wysłany: 2014-01-29, 21:34   

Miałam, skasowałam, nie polecam. Srylion wiadomości na priv z reguły dot. propozycji współpracy na zasadach urągających wszelkim prawom ( nawet prawu grawitacji :) ), startowania w konkursie na logo firmy, projektu ulotki, layout strony www itp. oczywiście bezpłatnie w ramach konkursu i może ktoś wygra i dostanie w nagrodę bezpłatny staż (albo i nie). Propozycje od firm z ubezpieczeniem , funduszem i ...... podjęciem pracy dodatkowej jako akwizytor, konsultantka tudzież diabli wiedzą kto. I problemy przy rekrutacji. Mnie się nie trafiło, ale znajoma na rozmowie została posądzona o kłamstwo - bo jak to, w CV pisze Pani język "zaawansowany w mowie i piśnie" a na GL jest "dobry". Jak to jak? Laska chodziła na kurs i nie miała ochoty aktualizować profilu na jakimś forum. Przy okazji - dostał ktoś dzięki GL super pracę w zawodzie za fajne pieniądze? Halo? Ja nie słyszałam ale może piszcie.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-01-29, 21:42   

Cytat

dostał ktoś dzięki GL super pracę w zawodzie za fajne pieniądze? Halo?


Tak, mam takich znajomych (nie jestem pewien, czy dzięki GL, czy LinkedIn), ale może to po prostu zależy od "działki", w której się obracamy. Odnoszę czasem wrażenie, że rekruterzy IT bez GL/LI mieliby duuuuuużo trudniej. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
morgoth666 
WordPress.Klub

Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 31

Wysłany: 2014-01-29, 22:46   

No to albo ja mam pecha (jak zawsze), albo mam specyficzny profil zawodowy.
 
  podziel si� tym postem na:
Kuferek 
Blogger.Klub


Dołączyła: 16 Gru 2013
Posty: 8

Wysłany: 2014-02-19, 22:13   

Mam, ale prywatnie nie korzystam za często - z doświadczenia znajomych wiem, że warto mieć tam znajomych z branży, w której aktualnie się pracuje i w której chciałoby się zostać - to tak w razie czego ;)
Zdarza się, że firma, w której pracuję prowadzi tam rekrutację - z zadowalającymi efektami.
Warto więc być
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz