Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::

Czy Google+ w przyszłości zastąpi Facebooka?
Tak
27%
 27%  [ 6 ]
Nie
72%
 72%  [ 16 ]
Głosować: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany:    Czy według Ciebie Google plus może konkurować z Facebookiem?

Kilka dni temu Google zmieniło wygląd Google+.

Niegdyś Google zapowiadało, że zamierza konkurować z Facebookiem i myślę, że ten nowy wygląd to potwierdzenie tego, iż tamta zapowiedź nie była rzucona bezpodstawnie.

Wiele osób deklaruje, że Facebook ich nudzi, a wiele osób już z niego zrezygnowało. Ludzie potrzebują zmian, to przecież stoi w ludzkiej naturze. A zatem to wielka szansa dla Google.

Google +, miedzy innymi, ma ciekawy wygląd, jest proste w obsłudze, pozwala na kontakt ze znajomymi, ma możliwość obserwowana fanpage`ów, jak i zwykłych osób; ma opcję utworzenia strony, podobnej do tej, co na Facebooku, przycisk "+1", który jest, w pewnym sensie, odpowiednikiem Facebookowego Lubię to i wiele, wiele innych ciekawych funkcji.

Z jednej strony "plus" jest bardzo podobny do Fejsa, z drugiej strony to coś zupełnie innego innego - a to może przyciągnąć do siebie tłumy użytkowników, którzy korzystają z Face, jak i tych, którzy z Face nie korzystają (między innymi ja). Nie wiem jak wam, ale mnie "plus" przypomina Twittera, a to ciekawe połączenie - Facebook i Twitter jako jeden serwis. ;)

Google ma szeroki zasięg, a zatem rozreklamowanie "plusa" nie stanowiłoby żadnego problemu. Używając Google +, możemy przejść za pomocą jednego kliknięcia do Gmailu, bloggera, YT i pozostałych funkcji... i mógłbym tak pisać i pisać, ale przejdę do rzeczy: Czy według Ciebie Google+ może być tym serwisem, który stanie na drodze Facebookowi i czy w konsekwencji będzie tym, który wygryzie Fejsa z "interesu"?
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-05-18, 20:08   

Skoro jest taki podobny, to jak dla mnie jeden kit ;)
Ale te duże możliwości integracji (z gmailem, z bloggerem, YT) to faktycznie duży plus. No i masz rację z tym że ludzie lubią zmiany. Z drugiej strony Facebooka też można zintegrować kilkoma kliknięciami z innymi serwisami. No i niektórzy zmian nie lubią :D Więc ja się nie podejmę odpowiedzi na Twoje pytanie bo G+ może wygrać z Facebookiem a może nie mieć szans ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Ksiaze228 
Blogger.Klub

Wiek: 29
Dołączył/a: 29 Kwi 2013
Posty: 25
Miasto: Lublin

Wysłany: 2013-05-19, 21:15   

Szanse na pewno są.
Kiedyś Nasza klasa była "potęga" a dziś mało kto korzysta z tej strony.
Wszystko mija ,moda na facebooka też się skończy predzej czy pozniej.
 
  podziel si� tym postem na:
RockyFlanker 
Blogger.Klub


Wiek: 41
Dołączył/a: 20 Maj 2013
Posty: 16
Miasto: Lublin/Manchester

Wysłany: 2013-05-22, 00:39   

W USA i Wielkiej Brytanii Facebook powoli umiera, popularność zdecydowanie zdobywa Twitter. Co do Google+ to potencjał jest olbrzymi. Zobaczymy tylko czy zostanie wykorzystany...
______________________________________________________
Zapraszam na jedynego w Polsce bloga o rugby:
Rocky pisze o rugby
http://r0cky-rugby.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-08, 20:26   

Google plus raczej nie zastąpi Facebooka, ale mam nadzieję, że Google nie porzuci tego pomysłu i będzie to jedna z największych i najlepszych usług tej firmy.

Wśród moich znajomych nie widzę aktywności na Google+, zalogowali się tam kiedyś, ale chyba uznali to za drugiego Facebooka. Szaremu Kowalskiemu wystarczy konto na FB, natomiast osobie, która prowadzi bloga czy stronę -> przydadzą się konta w obu miejscach.

Jak już wspomniano mają wiele wspólnego. Można zbierać obserwatorów, tworzyć strony i grupy. Świetne (kolejne) miejsce do promocji swoich treści. Alternatywa dla tych, którzy nie chcą konta na FB. Dużo zyskają także blogerzy z Bloggera, bo te usługi są coraz bardziej integrowane.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-06-08, 21:36   

Na pytanie tematu odpowiadam: oczywiście, że tak! Dlaczego? Otóż wystarczy poszperać w historii Facebooka i zobaczyć ilu użytkowników "nabył" on przez pierwsze 2 lata działalności, a ilu użytkowników liczy sobie obecnie Google+

Google mają tą przewagę, że każda osoba, która korzysta z ich usług ma automatycznie zakładane konto Google+, jedni z niego korzystają, inni nie, ale...

No właśnie, konta mają i prędzej czy później zainteresują się nimi tak, jak zainteresowali się Fejsem. Google wszak monopolizuje nam teraz życie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-08, 21:45   

Kinga napisał/a:

Google mają tą przewagę, że każda osoba, która korzysta z ich usług ma automatycznie zakładane konto Google+
to chyba tylko nowych kont się tyczy, stare są na razie namolnie proszone o migrację - mam konta mailowe/google, które nie mają swoich profili g+ :-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-06-08, 21:53   

Ok, ale może jakąś część w końcu doproszą. W każdym bądź razie myślę, że Google idzie właśnie w tym kierunku. Podobieństwo do facebooka jest już uderzające (oś czasu np.) Oczywiście są dla nich "zagrożenie", jak sprawa się rozwinie - to czas pokażę. Na chwilę obecną, mimo, że fejsy posiadam (zarówno prywatny jak i blogowe), to wolę Google+. Facebook już mi się przejadł.
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-06-09, 11:07   

Ciekawym jest zjawisko o którym kiedyś słyszałem, że na G+ posiada się głównie klientów i kontakty biznesowe, a na fb wszystko. Podobno jeszcze w stolicy G+ jest bardziej spopularyzowany.
 
  podziel si� tym postem na:
abigail 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 62

Wysłany: 2013-06-10, 17:37   

Ja FB nie mam, więc dla mnie G+ jest najlepszy bo jedyny ;)
______________________________________________________
Koty: http://kociki-abigail.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-06-11, 12:41   

abigail napisał/a:

Ja FB nie mam, więc dla mnie G+ jest najlepszy bo jedyny ;)


W sumie pewnie gdybym nie miał fb, i trochę znajomych na G+ to ciekawe jak wtedy bym go postrzegał... hmmm... Chociaż w dużej mierze FB jest dla mnie jak RSS i służy jedynie do odbierania treści z fanpage'ów.
 
  podziel si� tym postem na:
alexp71 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 22 Cze 2013
Posty: 19

Wysłany: 2013-06-23, 20:20   

Dla mnie FB to było z początku wystarczające ale odkąd jest G+ to sobie bez niego życia nie wyobrażam. pzd:)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz