Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
PioMro 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 49

Wysłany:    Jak zwiększyć ilość osób widzących moje posty na fanpage'u?

Obecnie tylko ok połowa lubiących mój fanpage widzi moje posty. Jak to zmienić? O której godzinie dodawać posty, aby jak najwięcej ludzi je zobaczyło?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-07, 22:35   

PioMro napisał/a:

Jak to zmienić? O której godzinie dodawać posty, aby jak najwięcej ludzi je zobaczyło?
Wieczorem, ale wtedy inne strony też publikują swoje posty. Tak poza tym nowe statystyki powinny podsunąć Ci trochę informacji o aktywności fanów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
dragon86 
WordPress.Klub

Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Maj 2013
Posty: 15
Miasto: Tarnów

Wysłany: 2013-08-09, 15:49   

Statystyki to jedno. Pomyśl, nad jaką grupą docelową chcesz się skupić. Np. do uczniów (nie dotyczy wakacji) nie pisz 8-16 bo są w szkole. Pracownicy firm 7-9 i 14-16. Bo wtedy dojeżdżają do i z pracy. ITP ITD.
No i podstawowe założenie. Prędzej się skichasz, niż osiągniesz 100% dotarcia do ludzi :)

Nie mniej jest ważny styl pisania. Jak mnie wkurzają durne posty (a nie chcę tracić kontaktu z marką) to ją ukrywam na tablicy i wracam jak mi się podoba a nie wyświetli. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-26, 19:13   

Co do godzin publikacji postów, to trudno wskazać jedną słuszną porę publikacji postów. Oczywiście w internecie znajdziesz masę porad, o której porze ruch jest największy, ale prawda jest taka, że sam musisz się o tym przekonać. Daj sobie miesiąc na publikowanie treści o różnych porach i śledź statystyki. Sam przekonasz się, która pora jest dla Ciebie tą najwłaściwszą.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2013-08-27, 09:13   

Wojciech W. napisał/a:

Co do godzin publikacji postów, to trudno wskazać jedną słuszną porę publikacji postów.


Facebook zaczął teraz sam pomagać w tej kwestii, w statystykach dostępna jest zakładka informująca w jakich godzinach największa część naszych fanów jest online ;)
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-27, 11:28   

Właśnie odkryłem nowe fejsbukowe statystyki, dzięki za cynk, bo wcześniej je olewałem. Fajna sprawa, ułatwia zadanie, warto się temu bliżej przyjrzeć.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
Grafitowy 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 09 Wrz 2013
Posty: 27
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-09-10, 15:12   

no dodatkowo masz możliwości promowania swoich wpisów na fb - poprzez system "lajkuj bloga" lub "lajkuj posty". Sam ustalasz kwotę kampanii :)
______________________________________________________
-----------------------
"Bo świat nie jest czarno biały"
 
  podziel si� tym postem na:
Zrzuć brzuch! 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 24 Sty 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-10-18, 09:35   

Z moich doświadczeń wynika, że w tygodniu najlepiej jest publikować posty zarówno na blogu jak i na Fanpage po godzinie 17:00 wtedy dużo ludzi już jest przy komputerach, chociaż to też nie do końca się sprawdza czasami największy ruch obserwuje między 22-1 nie wiem czy ludzie siedzią tak po nocach :) W weekendy to różnie bywa, ale moim zdaniem lepiej publikować do 14:00 szczególnie jak jest ładna pogoda. Najmniejszy ruch jest w sobotnie popołudnia pewnie ludzie są zajęci czym innym. Sytuacja poprawia się trochę w niedzielne popołudnia. Tak sprawa wygląda z mojej strony. Wiadomo pewnie inaczej to wygląda na waszych blogach i również dużo zależy od tematyki bloga.
______________________________________________________
http://zrzucbrzuch.blogspot.com/ - mój blog o diecie i ćwiczeniach
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-10-23, 15:20   

Ogólnie, okazuje się, że lepiej widoczne są posty bez zdjęć. Jeszcze do niedawna to właśnie posty z grafiką, były częściej widoczne, teraz to te bez grafiki. Potwierdzone, zaobserwowane, wyczytane też z mediów branżowych -
Ot przykład z własnego podwórka. Post ze zdjęciem promującym promocję na produkt, uzyskał 348 wyświetleń pierwszego dnia. Post tydzień później, czyli w powtarzalnym okresie czasowym, informujący również o podobnej promocji, ale bez dodanego zdjęcia - 1027 wyświtleń pierwszego dnia. Wyniki są dosyć powtarzalne przy innych postach,.
 
  podziel si� tym postem na:
kamiltatry 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 06 Wrz 2013
Posty: 39
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-10-24, 00:01   

Lenka Apetyczna napisał/a:

Ogólnie, okazuje się, że lepiej widoczne są posty bez zdjęć

Odnoszę wrażenie, że jednak nadal posty ze zdjęciami najlepiej się przyjmują. Nawet jeśli mają mniej wyświetleń, to i tak na facebookowych stronach głównych bardziej rzucają się w oczy niż zwykły tekst. Poza tym zdjęcia mają jeszcze tą przewagę nad innymi postami, że opcja oznaczeń może zwiększać ich zasięg.

W przypadku mojego fanpage'a zdjęcia zazwyczaj mają podobny lub nawet trochę większy zasięg od pozostałych postów i znacznie większą aktywność fanów (lajki, komentarze, udostępnienia).

PioMro napisał/a:

Obecnie tylko ok połowa lubiących mój fanpage widzi moje posty.

To i tak niezły wynik. :)

PioMro napisał/a:

Jak to zmienić? O której godzinie dodawać posty, aby jak najwięcej ludzi je zobaczyło?

To zależy od fanpage'a. W dodatku na Facebooku często się coś zmienia. Stąd też polecam metodę prób i błędów. W ten sposób sam możesz dojść do tego, jakie pory dnia są najlepsze na aktywność.

Np. ja zauważyłem, że najlepsze wyniki osiągam działając wieczorem (między 19 a 22) lub w godzinach ciszy (późna noc/wczesny ranek). Aktywność w godzinach ciszy później długo się utrzymuje na stronach głównych i zdobywa podobny albo nawet lepszy zasięg niż wieczorem.

Wojciech W. napisał/a:

Właśnie odkryłem nowe fejsbukowe statystyki, dzięki za cynk, bo wcześniej je olewałem. Fajna sprawa, ułatwia zadanie, warto się temu bliżej przyjrzeć.
Również podobają mi się te nowe statystyki, są lepsze niż wcześniej. Ciekawy jest wykres aktywności fanów.
______________________________________________________
Blog: Poczuj Magię Gór! || Fotoblog || Google+
 
  podziel si� tym postem na:
DawidPencey 
Blogger.Klub


Imię: Filip
Wiek: 32
Dołączył/a: 23 Paź 2013
Posty: 22
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2013-10-24, 19:03   

Co do Facebooka ostatnio to słowem kluczem jest Edge Rank. Warto o tym poczytać, gdyż ten algorytm ma znaczący wpływ na to ile osób widzi nasze posty na facebooku.

Tutaj ktoś to ładnie wyjaśnił, więc nie będę po kimś powtarzać.
______________________________________________________
Ktoś zupełnie przypadkowy, kto dzieli się swoimi refleksjami ze światem za pomocą bloga, pisze krótkie opowiadania, a czasem nawet wiersze. Później wychodzi przed szereg i czyta je głośno by poczuć się żywym.
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-10-28, 17:01   

Lenka Apetyczna napisał/a:

OPost ze zdjęciem promującym promocję na produkt, uzyskał 348 wyświetleń pierwszego dnia. Post tydzień później, czyli w powtarzalnym okresie czasowym, informujący również o podobnej promocji, ale bez dodanego zdjęcia - 1027 wyświtleń pierwszego dnia. Wyniki są dosyć powtarzalne przy innych postach,.

Z czego to może wynikać, niezrozumiałe to jest ?
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz