Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    Martwe społeczności

Grono.net, Profeo.pl, SzkolneLata.pl, Osobie.pl, MySpace, Bebo, MyBlogLog i jeszcze kilka innych.

Co łączy te serwisy? Ano to, że w Polsce są czymś, co nazywam społecznościami martwymi. Albo miały już swoje pięć minut w internecie i mogą jedynie wspominać stare dobre czasy, trafiły na złe miejsce i zły czas, albo nie miały do zaproponowania nic, co sprawiłoby, że to na nich, a nie na Facebooku czy NK, koncentruje się większość aktywności internautów.

Z ciekawości pozakładałem ostatnio konta w kilku takich serwisach. Okazuje się, że każdy z nich wciąż ma wierną grupę aktywnych użytkowników, ale jej liczebność w porównaniu z innymi... sami wiecie.

Moje pytanie brzmi: macie jeszcze profile w takich serwisach? Korzystacie z nich? Jak często i do czego?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-05-02, 20:06   

mam na MySpace i Bebo.
na MySpace loguję się tylko jak dostaję od kogoś zaproszenie do znajomych, a na Bebo ostatni raz byłam chyba rok temu.
mało tam znajomych...

o pozostałych nawet nie słyszałam ;D
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-05-02, 20:21   

Ja miałem kiedyś konto na Grono ale zrezygnowałem, gdyż nie miałem co na nim robić ze względu na małą liczbę moich znajomych którzy posiadali tam swoje konto ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-02, 21:15   

mybloglog założyłem bo widziałem go u ciebie Łukaszu, używałem do czasu kiedy pewnego dnia moje dane do logowania przestały działać. Wywaliłem kody i podziękowałem na dobre. W sumie średnio mi się to przydało - nie tęsknię.

grono mam do dzisiaj, ostatni raz logowałem się, aby zaakceptować zaproszenie od ciebie ;) w znajomych mam obecnie kilka osób (bo posprzątałem przy okazji), głównie Warszawiaków, oni jakoś niechętni byli do NK. Samo grono nigdy mnie nie zaciekawiło na tyle, abym uczestniczył aktywnie w życiu tej społeczności, o wiele bardziej wolę Naszą Klasę ;)

mam profil na myspace, ale nie prowadzę go, zaglądam tam przy okazji sprawdzania muzycznych profili, do których linki znajduję czasem na stronach.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Tobiasz 

Imię: Tobiasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Wrz 2006
Posty: 955

Wysłany: 2010-05-02, 21:23   

Grono.net, MBL, Bebo nie są martwymi serwisami społecznościowymi. Po prostu nastąpił przerost jakości nad ilościĄ.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-05-02, 21:53   

W przypadku MBL to ja nie wiem co następiło. Przejęło go Yahoo i serwis zupełnie stanął w miejscu.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-05-03, 09:38   

W większości przypadku brak większej ilości znajomych na danym serwisie spowodował, że bardzo rzadko w owe miejsca zaglądam.

Lukem napisał/a:

SzkolneLata.pl, Osobie.pl
O tych dwóch słyszę pierwszy raz :P
Szkolne Lata nie przebiły się s powodu NK, a osobie... chyba z powodu fotki - jedna fotka w nowych użytkowaniach mnie rozbroiła XD

MyBlogLog to jest jeden z najbardziej irytujących serwisów. Założyłem sobie konto z ciekawości i okazało się, że dodanych stron nie można z tego katalogu usnąć >.<

Może jeszcze nadejść szał na te serwisy. Ja np. obserwuje, że ludzie z mojego miasta przestają się interesować NK i buszują po Facebooku. Kto wie...
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2010-05-03, 09:43   

Nie miałam konta w żadnym z tych serwisów. I nie zamierzam. Facebook i nk w zupełności mi wystarczają. :D
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-05-03, 10:55   

Mój udział w społecznościach internetowych zaczął i skończył się na Gronie i NK, gdzie nie zaglądam, bo szanuje swoje zdrowie psychiczne.
Nie mam konta na Facebooku, ani na MySpace, nie zamierzam się denerwować x2.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-05-03, 11:16   

Rododendron napisał/a:

szanuje swoje zdrowie psychiczne.
w tym miejscu zgadzam się z Tobą w 100%
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-08-06, 14:10   

Konto na gronie założyłam wieki temu, ale jakoś mnie ten portal specjalnie nie zachwycił, dłuższy czas nie wchodziłam i w konsekwencji zapomniałam hasła. Do powrotu mnie raczej nie ciągnie, natomiast zastanawiam się, czy jest to serwis rzeczywiście taki "martwy"? Pewnie, że do NK czy FB mu daleko, to nie ta skala, ale chyba nadal ma jeszcze sporo użytkowników.

Mam jeszcze majspejsa - zarejestrowałam się jakoś w 2006 r., przez pierwsze dwa lata często tam bywałam i mam w sumie dużo sympatii do tego portalu. Plusem są muzyczne powiązania, trafiłam na kilka całkiem niezłych zespołów - takich początkujących, mało znanych, a całkiem dobrze się zapowiadających, a oprócz tego udało mi się zawrzeć sporo sympatycznych znajomości (część przeniosła się później na płaszczyźnie 'realną'). Polecam też MS osobom, które chciałyby po prostu poćwiczyć znajomość języków - pisałam np. z hiszpańskimi znajomymi w ich języku (no, próbowałam pisać ;) ).
Teraz niestety wiele tych znajomości się rozluźniło, konto zostało, ale ostatnio rzadko tam bywam. Brak czasu jednak robi swoje.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Koperek 
WordPress.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 18

Wysłany: 2012-09-18, 09:16   

Z MySpace mam taki problem, że usuwałam konto, a po modernizacji moje dane znów wypłynęły na wierzch, o czym dowiedziałam się przypadkiem. Zalogować się, żeby to usunąć, oczywiście nie mogę...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz