Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2015-05-04, 05:05
Autor Wiadomość
Gurtowski
[Usunięty]



Wysłany:    Problem z datą w nowym szablonie

Witam,

Szukałem tematu na forum, który by rozwiał mój problem, ale niczego takiego nie znalazłem, dlatego rozpocząłem nowy wątek.

Założyłem nowego bloga i poszukałem interesujący mnie szablon ten na tej stronie SZABLON
i jak widać na demonstracji przy każdym poście pojawia się
"JAN
29"
w kodzie znalazłem adres odpowiadający za obrazek umieszczony pod napisem ale nie mogłem odnaleźć nic odpowiedzialnego za sam napis. Czy da się coś zrobić by była pokazywana aktualna data?
Rzecz się również powtarza, gdy tworze nową stronę.


Mam jeszcze jeden problem dotyczący "continue reading" chciałbym zmienić na polski napis, ale pozostawić w tym samym miejscu, nie wiem jak się to fachowo określa, w tym samym div`ie.
Jak zmieniłem na ten szablon to oczywiscie oprócz właśnie "continue reading" przy poście pojawiło się też "Czytaj więcej »" w tym miejscu co zawsze, rozumiem, że korzystając z porady, która już jest wcześniej na forum, da się to usunąć?


Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Marcin Gurtowski
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-06-19, 08:02   

Gurtowski napisał/a:

Mam jeszcze jeden problem dotyczący continue reading chciałbym zmienić na polski napis, ale pozostawić w tym samym miejscu, nie wiem jak się to fachowo określa, w tym samym div`ie.
Jak zmieniłem na ten szablon to oczywiscie oprócz właśnie continue reading przy poście pojawiło się też Czytaj więcej » w tym miejscu co zawsze, rozumiem, że korzystając z porady, która już jest wcześniej na forum, da się to usunąć?
trzeba wywalić ten kod, który jest dołączony z szablonem i zostawić jedynie umieszczany automatycznie w przypadku dzielenia posta podczas jego tworzenia.

Żeby napis miał taki sam styl musisz odszukać kodzie to:

Kod

a:link.more,a:visited.more{ tutaj będzie styl tego elementu }
i zrobić tak:

Kod

.jump-link a, a:link.more, a:visited.more{ tutaj będzie styl tego elementu }


Jeżeli chodzi o kod odpowiedzialny za angielski przycisk to w szablonie szukasz to:

Kod

<p><a class='more' expr:href='data:post.url'>continue reading</a></p>
i kasujesz. W kodzie widzę jeszcze javascript, który też chyba macza palce w różnego rodzaju elementach typu link więcej, miniaturka wpisu, kasowanie formatowania tekstu na stronie głównej (ostatnio był temat jak się tego pozbyć).

Gurtowski napisał/a:

przy każdym poście pojawia się
JAN
29
w kodzie znalazłem adres odpowiadający za obrazek umieszczony pod napisem ale nie mogłem odnaleźć nic odpowiedzialnego za sam napis. Czy da się coś zrobić by była pokazywana aktualna data?

w kodzie szablonu znalazłem ten element tuż przy Post info:

Kod

<p class='dateinfo'>JAN<span>29</span></p>
trzeba zamiast JAN i liczby 29 wstawić zapewne kody do wyświetlania miesiąca i dnia, z tego co widzę jest to chyba przeróbka szablonu z wordpress gdzie taką czynność wykonać łatwo, na bloggerze nie widzę kodu odpowiedzialnego za oddzielne elementy, jest tylko taki:

Kod

<data:post.dateHeader/>
i wyświetla np. 18 cze 2011.

Pozostaje chyba jedynie skasowanie tego elementu i zastąpienie go standardowym kodem daty (w tym stylu co podałem) oraz ustawienie jednej z możliwych opcji w panelu.
Przejdź do projektu i w "posty w blogu" zmień wyświetlanie trzeciego elementu z pełnej wersji na samą godzinę (tak żeby w Post info była tylko ona a nie "o sobota, czerwiec 18, 2011") oraz pierwszego na wersję 18 cze 2011.


p.s. prawdopodobnie będziesz miał tez problem z wysuwanym menu, bo gryzie się ono z rotatorem wpisów. Warto pobawić się z ustawianiem z-index (jest o tym w kursach CSS/HTML) w ten sposób by menu znalazło się zawsze nad rotatorem klasy i identyfikatory, które Cię interesują to: #main-menu, #main-menu li oraz .fix
Druga opcja to przeniesienie menu pod rotator, czyli zamiana miejscami ramek #nav oraz #nivo-container
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Gurtowski
[Usunięty]



Wysłany: 2011-06-20, 00:25   

Arku Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy i sposobu w jaki potrafisz ją przekazać, że nawet ja mogłem sobie poradzić. Cieszę się, ze tu trafiłem, bo pewnie jeszcze nie raz będę miał jakiś problem :)
Ogólnie dziękuje i mam nadzieje, że będę mógł się jakoś odwidzięczyć
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-06-20, 00:53   

najlepsze jest to, że jedyna aktywność jaką wykazuję na bloggerze to szukanie i testowanie rozwiązań, które się pojawiają na tym forum ;D własnego szablonu na bloggera nie zrobiłem jeszcze ani razu - wolę dłubać przy wordpress :P

to co zrobiłeś na kartce z datą podsunęło mi pewien pomysł. Odnajdź w kodzie to:

Kod

.left p.dateinfo span { tutaj styl elementu }
i w linijce dotyczącej margin wprowadź takie zmiany:

Kod

margin: 25px 0 0 -5px;
jeżeli coś będzie nie tak skasuj -5px
Poprawisz w ten sposób wizualnie wyświetlanie 18 cze 2011 ;) Kod powinien teraz zawsze wyświetlać datę 3 litery miesiąca i rok (o ile dobrze wszystko wkleiłeś).

Gurtowski napisał/a:

Ogólnie dziękuje i mam nadzieje, że będę mógł się jakoś odwidzięczyć
mile widziany link na blogu i polecanie forum innym ;) oraz w wolnym czasie aktywny udział poza tematami pomocy ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Gurtowski
[Usunięty]



Wysłany: 2011-06-20, 19:23   

Rzeczywiście teraz dużo lepiej się ta data prezentuje, masz głowę do tego :)
Jak skończe rzeźbić tego bloga to z pewnością w odpowiednim miejscu zamieszcze link do tego forum, bo wartości jest tu bardzo dużo.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz