Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Nika
[Usunięty]



Wysłany:    Czesci szablonu

No to znowu ja ta tak wiem zawracam głowę ale mam ogromna prośbe odnosnie szablonu.
A konkretnie chodzi mi o części zeby ktos mi napisał co za co odpowiada.I wtedy bedzie i łatwiej dokonywać róznych zmian.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-27, 21:00   

Wprawdzie są szablony budowane na jednym schemacie (jedynie różnią się drobnymi szczegółami w wyglądzie) jednak każdy autor skórki buduje szablon na swój sposób. Nie wiem zatem o jakie części Ci chodzi?

Większość zmian dokonuje się raczej w sekcji CSS - jak to edytować poczytasz w każdym poradniku HTML, gdzie jest dział dotyczący CSS (Kaskadowe arkusze stylów).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Nika
[Usunięty]



Wysłany: 2012-03-27, 21:43   

chodzi o znaczniki np. Header,.tabs-inner itp.itd. za o odpowiadaja
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-27, 22:19   

Wiesz jak ja się uczyłem robić strony? Metodą prób i błędów. Dodam, że to było w czasach kiedy poradniki po polsku można było policzyć na jednej dłoni . Teraz jest ich setki, wystarczy poświęcić na to czas. Jak się czasu nie ma zawsze można komuś zlecić ;)

Wypiszę tylko kilka, za dużo tego jest.

body - ogólne ustawienia dla całego dokumentu, tutaj też zwykle znajduje się kolor lub obrazek tła. Element użyty jest zwykle tylko raz (a przynajmniej powinien)
content-outer - tutaj zazwyczaj znajdują się informacje o szerokości bloga a także cień, obramowanie ramki bloga.
content-inner - wewnętrzna część obramowania, tutaj szukamy bocznych i górnych marginesów (np. jak blog za mało/bardzo odstaje po bokach.
header-outer - sekcja nagłówka, może tu być ustawiony kolor jego tła.
Header1 - wewnątrz tego elementu znajduje się nagłówek, tytuł nagłówka jest w znaczniku h1 (title) a opis w divie descriptionwrapper, dokładniej w akapicie p description.
wewnątrz tabs-outer znajdują się paski z menu, które ustawiamy pod nagłówkiem. Bardziej szczegółowo i bezpośrednio: PageList, LinkList, Label
później mamy main-outer - czyli zewnętrzne obramowanie kolumny wpisów i bocznego menu oraz dwie klasy region-inner main-inner, czyli wewnętrzne obramowanie ty elementów.
identyfikator main odpowiada za ramkę wpisów, wewnątrz jest zwykle Blog1 a potem już szczegółowe klasy wpisu, min.:
date-outer - obramowanie pojedynczego wpisu
date-header - wewnątrz jest godzina i data
post - tutaj zwykle ustawiony jest margines dolny - odstęp między postami
h3 z klasą post-title - tytuł posta
post-body - treść posta
post-footer - stopka posta
---
blog-pager - tu jest stronicowanie
---
column-right-outer - zewnętrzna część bocznego paska
column-right-inner - wewnętrzna jego część, wewnątrz są divy z gadżetami (ich klasy i identyfikatory zależą od rodzaju dodatku).
---
footer-outer - zewnętrzne obramowanie stopki
footer-inner - wewnętrzna, tutaj są marginesy.

Oczywiście wiele zależy od tego jaki układ szablonu mamy. Powyższe klasy wypisałem na podstawie szablonu Simple (prosty), czyli jednego z wbudowanych. Wiele klas się powtarza, jednak jak już wspomniałem często to indywidualna sprawa projektu, szczególnie tych pobranych z różnych stron z szablonami.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz