Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
all95day 
Blogger.Klub

Wiek: 29
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 30

  Wysłany:    "Cień" szablonu i ramki w menu

Dobry wieczór : )

Mam cztery problemy. Szukałam na forum, ale albo nie umiem szukać (co jest bardzo prawdopodobne), albo nie ma jeszcze takiego tematu.

Mój blog to http://all95day.blogspot.com/

1 problem.
Chciałabym, żeby zniknął cień. Nie wiem jak to opisać, więc wrzucam screena.



2 problem.
Jak zrobić taką "ramkę" jak ma w menu np. Styledigger ? I od razu, jak wyśrodkować to menu? Teraz mam ustawioną dużą czcionkę, żeby było na środku, ale to ogranicza możliwość dodawania większej ilości stron.

3 problem.
Mam w ustawieniach dodawania postów ustawione, że chcę, aby godzina dodania posta była obok komentarzy, pod postem. Nie wiem dlaczego cały czas pojawia się pod tytułem. Da się coś z tym zrobić?

4 problem.
Wiem, że się tak da, ale nie mogę nigdzie znaleźć, gdzie to dodać. Jak zrobić żeby pod każdym postem dodawało się to samo? tj. np. ustawię sobie jakiś obrazek i on pojawi mi się pod każdym postem. Swoją drogą, Styledigger też tak ma : P


Przepraszam za kłopot, ale liczę na pomoc : )

Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8949
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-06, 01:26   

all95day napisał/a:

1 problem.
Chciałabym, żeby zniknął cień. Nie wiem jak to opisać, więc wrzucam screena.
Proszę bardzo => Kasowanie cienia wokół głównej ramki bloga

all95day napisał/a:

2 problem.
Jak zrobić taką ramkę jak ma w menu np. Styledigger ?
Należy dopisać do sekcji CSS (tuż przed ]]>) to:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
albo uzupełnić istniejący styl dla tego elementu (już masz taki).

all95day napisał/a:

I od razu, jak wyśrodkować to menu?
Proszę => Jak wyśrodkować linki pod nagłówkiem

all95day napisał/a:

3 problem.
Mam w ustawieniach dodawania postów ustawione, że chcę, aby godzina dodania posta była obok komentarzy, pod postem. Nie wiem dlaczego cały czas pojawia się pod tytułem. Da się coś z tym zrobić?
Czy po zmianach ustawień w "Posty w blogu -> edytuj" wciskasz przycisk "zapisz rozmieszczenie" na stronie Układ?

all95day napisał/a:

4 problem.
Wiem, że się tak da, ale nie mogę nigdzie znaleźć, gdzie to dodać. Jak zrobić żeby pod każdym postem dodawało się to samo? tj. np. ustawię sobie jakiś obrazek i on pojawi mi się pod każdym postem.
Ustawienia -> posty i komentarze -> Szablon posta -> Dodaj

Można też wrzucić coś do RSS. Ustawienia -> Inne -> Stopka kanału postów -> Dodaj

i jeszcze dwie sprawy:
1. nie polecam wrzucania reklam zanim blog nabierze rozpędu, przy 100 odsłonach na miesiąc i tak nie zarobisz praktycznie nic a jak odczekasz to Twój blog wyda się prawdziwszy a i cena za reklamę będzie mogła być wyższa.
2. przydałby się link zwrotny do forum.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
all95day 
Blogger.Klub

Wiek: 29
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 30

Wysłany: 2012-04-07, 10:44   

Wiedziałam, że jednak nie umiem szukać. ; / Dziękuję bardzo za pomoc. I przepraszam za kłopot. Już Ci to pewnie niejedna osoba mówiła, ale jesteś wielki : ) :padam: Podziałało wszystko. Nie zniknął tylko problem z godziną. W panelu wygląda to tak:



A po kliknięciu "zapisz", a potem "zapisz rozmieszczenie" wygląda to tak jak na blogu - godzina jest pod tytułem. :zdziwko:

Htsz napisał/a:


i jeszcze dwie sprawy:
1. nie polecam wrzucania reklam zanim blog nabierze rozpędu, przy 100 odsłonach na miesiąc i tak nie zarobisz praktycznie nic a jak odczekasz to Twój blog wyda się prawdziwszy a i cena za reklamę będzie mogła być wyższa.
2. przydałby się link zwrotny do forum.


Mam włączonego Adblocka i nawet w panelu bloga nie pokazywały mi się reklamy, stąd nie zauważyłam, że dodało się ich aż tyle! :wstyd: Dziękuję za zwrócenie uwagi : ) Mam więcej, niż 100 odsłon na miesiąc, ale zrezygnowałam prawie ze wszystkich reklam. Jakiś tam dochód z nich mam, więc nie wyrzucę wszystkich. Ale za rady bardzo dziękuję.

Link zwrotny umieszczony.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8949
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-07, 17:48   

Przejdź do zakładki Szablon i w prawym górnym rogu masz przycisk do tworzenia kopii zapasowej szablonu. Zapisz ją sobie na dysku a następnie otwórz edycję HTML, wciśnij "przywróć domyślne szablony widżetów" i zapisz zmiany. Sprawdź czy pomogło z datą.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
all95day 
Blogger.Klub

Wiek: 29
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 30

Wysłany: 2012-04-07, 18:44   

Już to pisałam, ale napiszę jeszcze raz - Jesteś wielki! Podziałało : ) Dziękuję bardzo.


:padam: :padam: :padam:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz