Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:34
Autor Wiadomość
panna-nirvana
[Usunięty]



  Wysłany:    [Photoshop] Jak załadowac brushe?

Znam fajne strony z brushami. Instaluję je na kompa, ale nie mam pojęcia jak zainstalować je na Photoshopa 7,0. Jestem okropnie początkująca. :( Nie mam prawie o niczym pojęcia. Jeśli można to proszę jeszcze o małą pomoc jak ich używać. Jeśli ktoś będzie usiłował mi pomóc to proszę o szczególne wyjaśnienia. Dziękuję z góry, bo bardzo liczę na waszą pomoc.
:*
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-07-22, 16:41   

Wchodzisz do katalogu głownego photoshopa, czyli tam gdzie zainstalowalas ten program. A pozniej w presets/brushes i tam dajesz te brushe. Zaladuja sie wraz ze startem photoshopa.

A jak uzywac, to proste. Bierzesz brusha, wybierasz kolor i maziasz co chcesz ;)
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-07-25, 21:56   

NIekoniecznie sie same zaladują, Brushe moga byc w dowolnym miejscu na dysku, trzeba tylko po uruchomieniu ps kliknac na strzalke przy brushach i wybrac opcje load brushes albo zaladuj pedzle
 
  podziel si� tym postem na:
panna-nirvana
[Usunięty]



Wysłany: 2006-07-26, 09:01   

Dzięki :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
KrawoL
[Usunięty]



Wysłany: 2006-09-09, 12:56   

też jestem nowy i mam pytanie mógłby mi ktoś w skrócie wytłumaczyć co to są te brushe, jak ich użyć? wrzucam je do tego folderu co mówicie i wchodze w photoshop i co dalej? ^^ (mam photoshopa po polsku ;] )
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-09-09, 13:03   

brush = pędzel :] (skrót na klawiaturze - B - przynajmniej w ps7)

KrawoL, po załadowaniu ich do folderu w programie pod menu (plik, edycja itd.) masz też takie coś:

pędzel: (tutaj podgląd) i obok trójkącik skierowany w dół. klikasz na niego. Następnie klikasz na rozwiniętym menu w trójkacik skierowany w prawo i tam z menu wybierasz "wczytaj pędzle..." szukasz nazw tych, które wgrałeś i dodajesz :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
m!s!3k 

Imię: Piotrek
Wiek: 36
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 101
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2006-12-16, 17:51   

A w PS CS2 jak to zrobić :?: tak samo :?:

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 16-12-2006, 17:53 ]

m!s!3k napisał/a:

:?: tak samo :?:
przeicez mozesz sprawdzić ...
______________________________________________________
~m!s!3k | cmoknij mnie!
 
  podziel si� tym postem na:
Authilius
[Usunięty]



Wysłany: 2007-05-17, 18:25   

W obecnym czasie pędzle tworzone w nowszych wersjach Photoshopa mogą nie działać na starszych wersjach.

Rozwiązaniem jest np. zainstalowanie triala nowszej wersji, stworzenie nowego dokumentu, klikniecie pędzlem w jego 100% wielkości i zapisanie jako plik psd. Następnie otworzenie pliku psd w starszej wersji PS'a i stworzenie pędzla od nowa poprzez Edit>Define Brush...
 
  podziel si� tym postem na:
Monica Reyes
[Usunięty]



Wysłany: 2007-08-01, 02:35   

Super, tylko, że ja mam dwa foldery Presets i PresetsPL, w obu jest folder Brushes i gdzie ja mam włożyć te pędzelki w końcu? :| Umieściłam kilka w jednym z tych folderów i istotnie, udało mi się je wgrać, ale ton tylko nikły procent. Kiedy próbowałam je wczytać, tak jak polecił Htsz to w ogóle nie pokazał tych plików z pędzlami. :| I co zrobić? Gdzie może być błąd? Chyba znowu przyjdzie mi kombinować...
Pozdrawiam. ;]
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2007-08-02, 11:43   

w opcjach brushów fotoszopa macie taką opcje, że możecie załadować brushe z dowolnego miejsca na dysku. Zwie się jakoś na "r" i nie wiem jak, bo teraz tak jakby mam windowsa na nowej partycji, a tam nie idzie photoshop.
 
  podziel si� tym postem na:
desmonka 

Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 1

Wysłany: 2010-02-02, 08:44   

Cześć!

Mam do was pytanie dotyczące brushy. Może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.

Otóż wczoraj załadowałam nowe brushe, wczoraj jeszcze wszystko mi działało, natomiast dziś gdy chce dodać brusha to mam pewien problem dodać się dodaje, ale nie mogę zmienić jego koloru.. Mam automatyczny kolor taki wyblakły siwy.. Więc nic go nie widać :(

Czy wie ktoś co można z tym zaradzić?

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
  podziel si� tym postem na:
acetylocholina 


Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 53

Wysłany: 2010-02-03, 20:42   

niektóre brusze po prostu są jednego koloru i już. nic nie można zrobić. tzn można - po zakończeniu malowania bruszem na nowej warstwie, zaznaczasz ją i malujesz na nowej warstwie po bruszach kolorem, zaznaczasz odwrotność, wycinasz co niepotrzebne i ustawiasz jakąś przezroczystość iju, masz kolorowe brusze. jeśli coś nie da się zrobić opcjonalnie, można znaleźć wyjście w zupełnie inny sposób : )
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz