Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-03-26, 13:14
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Blogujacy.pl - opinie

Niestety nie przekazuję tej informacji jako gorący news, ponieważ okazuje się, że strona dostępna jest już od przynajmniej grudnia 2010. Oczywiście nadal jest to wersja beta i trzeba jej wiele wybaczyć jednak pierwsze oceny możemy wydawać już teraz ;)

=> http://blogujacy.pl

Blogujący to nowe dziecko Onetu.
Po tym jak około 7 lat temu napisali swój blog.onet.pl (dopracowali w 2007) a w 2006 roku przejęli blog.pl i nieco go odświeżyli niewiele działo się w kwestii nowości z ich strony (poza wprowadzeniem debat na blog.pl).
Wszystko wskazywało na to, że serwisy będą sobie dogorywać w takiej formie jakiej są. Jak się okazuje Onet postanowił jednak spróbować swoich sił u -jak to nazwali - bardziej wymagającej grupy użytkowników i stworzyli nową platformę opartą na multi Wordpress.

=> http://it-onet.blogujacy....d-by-wordpress/ - tu można poczytać na ten temat.

Barwy nowego systemu blogowego są powiązane z blog.pl - ciekawe czy za jakiś czas zostanie on wchłonięty w szeregi blogujacy.
poza domeną blogujacy.pl mamy do wyboru także: crazylife.pl, lubie-pstrykac.pl, mamapisze.pl, mojglos.pl, piszecomysle.pl, tak-uwazam.pl uchwycone-chwile.pl

Przy zakładaniu bloga wybieramy także jego formę: tradycyjny blog, fotoblog lub miniblog :)
Określamy nazwę bloga i wybieramy jedną z końcówek. Trzecim krokiem jest logowanie.
Tutaj do wyboru mamy dwie opcje: logujemy się na nasze adres e-mail z Onetu (ewentualnie zakładamy pocztę) lub rejestrujemy konto OnetID na własnego maila. Obie te opcje pozwalają potem korzystać z wszystkich usług Onetu za pomocą tych samych danych.
Po zalogowaniu przenosimy się do panelu zarządzania blogiem.

Co sądzicie o tym pomyśle? czy nie jest już za późno? macie tam bloga? jakie są wasze wrażenia?

ja swoją opinię z rejestracji i pierwszego przeglądnięcia panelu opiszę w osobnym poście.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Fraa 
Blogger.Klub

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 113

Wysłany: 2011-07-21, 08:38   

Chciałam sprawdzić tego bloga - ot tak, z ciekawości czy jest lepszy niż syf blog.onet.pl. I na razie tak średnio:

1. Jestem zalogowana na swoim onetowym koncie, założyłam bloga, po czym klikam w "zarządzaj blogiem" i znów każe mi się logować. Na tym logowaniu generalnie mi się zawiesza i od godziny nie zdołałam się na bloga dostać.

2. Czemu w powitalnej notce stoi jak byk "Witaj w WordPressie"? oO I w ogóle tam gdzie indziej znów mam komunikat:

Cytat

To jest przykładowa strona WordPressa. Możesz ją zmodyfikować, aby umieścić tu informacje o sobie lub swojej witrynie, by czytelnicy wiedzieli, kim jesteś. Możesz utworzyć takich stron ile tylko zechcesz, możesz również tworzyć podstrony i zarządzać wszystkim z poziomu panelu administracyjnego WordPressa.

WUT? oO

3. Wielość adresów, to - moim zdaniem - głupota. Adres powinien być łatwy do zapamiętania, intuicyjny. Jakieś mamapisze.pl, piszecomysle.pl, mojglos.pl, czy te w ogóle kuriozalne uchwycone-chwile.pl to bzdura. Im bardziej unikalna domena, tym trudniej zapamiętać adres. A jeśli domena jest unikalna + bardzo rozbudowana (jak w tym ostatnim przypadku: uchwycone-chwile.pl), to w ogóle makabra. Nie bez powodu najdroższe są nie jakieś to.jest.moja.bardzo.fajna.i.unikalna.stronka.pl, a zwykłe, samotne .pl, .com i tego typu. Od unikalności i informowania o treści strony są początki adresów, a nie domeny.
Zresztą, jak niby blogujacy.pl ma wyrabiać sobie markę i zacząć być kojarzony w sieci, jeśli każdy ichni blog będzie miał totalnie inny adres?

4. Fakt faktem, kiedy zajrzałam na bloga jako zwykły gość, wygląda to bez porównania lepiej niż stare onetowe blogi. W końcu normalny system komentarzy i jakiś sensowny układ strony. W mojej opinii najlepiej by zrobili, gdyby podpięli taki wygląd bezpośrednio pod blog.onet.pl, bez zbędnego kombinowania. Może jeszcze z onetu mogłoby coś być.


Hmm... Więcej nie powiem, bo wciąż nie mogę się zalogować i zarządzać blogiem. ;]
______________________________________________________
– A fella I knew in El Paso took all his clothes off and jumped on a cactus. I asked him same question: „why?”.
– And...?
– He said: „It seemed to be a good idea at the time”.

[Vin, "The Magnificent Seven"]
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-21, 19:26   

Fraa napisał/a:

1. Jestem zalogowana na swoim onetowym koncie, założyłam bloga, po czym klikam w zarządzaj blogiem i znów każe mi się logować. Na tym logowaniu generalnie mi się zawiesza i od godziny nie zdołałam się na bloga dostać.
na początku też tak miałem, że nie było potwierdzenia rejestracji. Dzisiaj jak się zalogowałem to nie było problemów, ale owszem wszystko działa tak trochę w żółwim tempie.

spróbuj wyczyścić dane dotyczące tej domeny lub zaloguj sie przez ten adres => http://blogujacy.onet.pl/logowanie.html - działą wersja e-mail oraz Onet ID

można się jeszcze logować przez http://TutajTwojaNazwa.Wy...pl/wp-login.php

Fraa napisał/a:

2. Czemu w powitalnej notce stoi jak byk Witaj w WordPressie? oO I w ogóle tam gdzie indziej znów mam komunikat:
system działa na WordPress o czym napisałem w pierwszym poście ;P - nie wiem jak z warunkami licencji, ale w sumie mogliby zmienić ten komunikat/wpis na "swój".
Taki wpis pojawia się na każdym nowym blogu WordPress (można w ten sposób zobaczyć jak się będzie prezentował wpis na danym szablonie).

Fraa napisał/a:

3. Wielość adresów, to - moim zdaniem - głupota. Adres powinien być łatwy do zapamiętania, intuicyjny.
moim zdaniem to nie jest głupota, jedynie nazwy domen nie są zbytnio atrakcyjne. Jednak dzisiaj ciężko o wolne nazwy, które są łatwe i krótkie.

Fraa napisał/a:

4. Fakt faktem, kiedy zajrzałam na bloga jako zwykły gość, wygląda to bez porównania lepiej niż stare onetowe blogi. W końcu normalny system komentarzy i jakiś sensowny układ strony.
Tak, komentarze są o niebo lepsze niż na Onecie, szczególnie, że można mieć aktywne "odpowiadanie" i wtedy odnosić się do konkretnej wypowiedzi tuż pod nią.

Fraa napisał/a:

W mojej opinii najlepiej by zrobili, gdyby podpięli taki wygląd bezpośrednio pod blog.onet.pl, bez zbędnego kombinowania. Może jeszcze z onetu mogłoby coś być.
na razie jakby odwrotnie - poza reklamami, bo tych do tej pory brak. Mimo, że to silnik WP to jednak sporo ograniczeń. Niby dla bardziej wymagających a wcale tak nie jest.

dlaczego?

Wygląd:
W tej chwili do wyboru jest 10 skórek. To jak bardzo możemy zmieniać ich wygląd zależy od tego, którą wybierzemy. Nie mamy jednak wglądu w kody źródłowe szablonów (skrypt pobrany na swój serwer daje takie możliwości) także dodanie czegoś od siebie odpada.

Do szablonu możemy dodać widgety i menu (własne linki, lista kategorii i/lub strony)

Wtyczki:
Nie ma możliwości doinstalowania żadnej wtyczki, nawet automatycznie przez katalog.
Jesteśmy skazani na te, które zaoferuje nam Onet.
Są to min.: galeria zdjęć nextgen, powiązane notki, system captcha zabezpieczający przed spamem, popularne posty ze statystykami, pakiet pomagający w pozycjonowaniu "All in One SEO", social slider z ikonami do popularnych serwisów społecznościowych, youtube uploader do wgrywania filmów na YT bez opuszczania bloga, Ultimate Google Analytics - możliwość podpięcia statystyk.

Wiele z tych dodatków można prezentować na blogu w bocznym pasku widgetów.

Import/Export:
brak możliwości przeniesienia bloga z innego wordpressa lub bloggera. Nie można też wyeksportować kopii wpisów do pliku.

Domena:
można zmienić adres w każdej chwili. Powinni jeszcze pomyśleć o możliwości podpięcia własnej domeny jak w przypadku blogspot lub wordpress.com

Użytkownicy:
Tutaj na szczęście nie ograniczono możliwości tworzenia kilku redaktorów. Można zatem utworzyć bloga i dodać potem kilka osób z różnymi prawami (redaktor, autor, współtwórca).

Inne:
W przypadku kategorii, tagów i stron tez nie ma ograniczeń. Możemy ich utworzyć dowolną liczbę.

W standardzie posiadamy 100MB na nasze multimedia (zdjęcia, obrazki itp.). W porównaniu z 20MB (czy więcej?) oraz 0MB na blog.pl to całkiem sporo :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz