Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2010-12-15, 19:29
Autor Wiadomość
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany:    [blog.pl] AdTaily - zarabianie na blogu

Zobaczcie jaki e-mail otrzymałem od redakcji blog.pl:

Cytat

Witaj,
Od pewnego czasu pracujemy nad wdrożeniem systemu sprzedaży reklam AdTaily w Blog.pl. System ten w prosty sposób umożliwia zarabianie na blogowaniu, co ważne, dzięki niemu bloger ma całkowitą kontrolę nad wyświetlanymi na jego blogu reklamami. Nasze testy weszły właśnie w drugą fazę, w związku z tym chciałabym zaprosić Cię do wypróbowania zarabiania na blogowaniu poprzez aktywację AdTaily.

Czym jest AdTaily?

AdTaily to system do sprzedaży reklam. Jego największą zaletą jest łatwość oraz wygoda w obsłudze. Reklamodawcom daje możliwość precyzyjnego dotarcia do odbiorcy, a blogerom – możliwość zarobienia na swoim blogu poprzez implementację nieinwazyjnego widgetu oraz stuprocentową kontrolę nad reklamami emitowanymi na stronie.

Jak to działa?

Reklamy na blogu można sprzedawać bądź poprzez widget umieszczony w wybranym przez Ciebie miejscu, bądź bezpośrednio przez AdTaily. Co istotne platforma umożliwia sprzedaż boksów reklamowych zarówno na kilka dni, jak i na cały miesiąc. Jeszcze ważniejszy jest fakt, że to Ty decydujesz ile warte jest wyświetlenie reklamy na Twoim blogu oraz masz pełną kontrolę nad tym, co się na nim pojawi. Więcej informacji na temat zasad działania AdTaily znajdziesz na stronie: http://www.adtaily.com/.

Jak aktywować AdTaily?

Wystarczy, że zalogujesz się do panelu administracyjnego swojego blogu, a następnie przejdziesz do zakładki „Ustawienia”. Znajdziesz tam artykuł „AdTaily”, po kliknięciu w niego wystarczy postępować zgodnie z instrukcją podaną na ekranie.

W ramach aktywacji usługi automatycznie zakładany jest profil na stronie AdTaily. Z jego poziomu będziesz akceptować oraz zarządzać kampaniami pojawiającymi się na blogu (zakładka: Kampanie) oraz dostosowywać wygląd widgetu (zakładka: Serwisy). Z kolei z poziomu panelu administracyjnego blogu możesz decydować o umiejscowieniu boksu reklamowego na stronie (pod notką/ nad notką oraz czy ma być tylko na stronie głównej blogu czy również w archiwum i stronie z Tagami).

Co z honorarium za emisję reklam?

Tyle techniki – teraz przyjemności, jednak zanim pieniądze z emisji reklam zasilą Twój portfel trzeba spełnić jeszcze jeden warunek – mieć konto w systemie PayPal za pośrednictwem, którego AdTaily będzie przelewać honoraria. Jeśli jeszcze go nie masz, to szybko (i oczywiście bezpłatnie) założysz je tutaj: http://www.paypal.pl/pl.

Liczymy na uwagi odnośnie działania usługi. Co Wam się podoba, co nie, a także co chcielibyście zmienić? Zachęcam do drążenia tematu, bo każda uwaga będzie dla nas niezmiernie cenna.

Pozdrawiam

Zosia
redakcja Blog.pl

P.S. Jutro koniecznie zajrzyj na redakcyjnego bloga Blogowieści. W kolejnej odsłonie miesiąca z ankietą podsumuję Wasze odpowiedzi na temat reklamy oraz zdradzę na czym polega zapowiadana wcześniej niespodzianka.


Nowa moda na zarabianiu na stronach/blogach? Co myślicie o tym pomyśle?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-11-26, 17:03   

Wiedziałem już jakiś czas temu, że na blog.pl na byś wdrożony adtaily, tylko nigdzie na stronach blog.pl nie widziałem informacji o tym.

Nowa (moda) to ona nie jest, tzw. profesjonalni blogerzy robią to już od dłuższego czasu, teraz serwisy społecznościowe próbują wprowadzić to u reszty ;)
Google na swoim serwisie blogger.com umożliwia to już od dawna poprzez zezwolenie na wklejanie boxów Google AdSense.

Myślę, że to pewien sposób na uspokojenie niezadowolenia z szarej belki. Reklamy nie znikną z blogów, bloger spróbuje coś na tym zarobić, blog.pl będzie miało prowizję i wszystko będzie "na legalu" ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-11-26, 18:46   

ummm... tak sobie przypomniałam - pamiętacie ostatnią ankietę, jaką blog.pl podesłało użytkownikom?
były tam min. pytania o zarabianie przez blogowiczy na reklamach wyświetlonych na blogach... i już wtedy zapaliła mi się lampka w głowie, ale nie sądziłam, że o to konkretnie im chodzi.
zastanawia mnie jedno - czy jeśli taki użytkownik postanowi skorzystać z adtaily, to czy automatycznie ta ohydna belka zniknie -_-
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-11-26, 18:49   

belka raczej nie zniknie, ale zamiast reklam google zapewne pojawi się ramka adtaily ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-11-26, 18:52   

no to kicha - mnie raczej nie zadowala taki obrót sprawy, ale to już nie mój problem, bo odeszłam z tego serwisu a belkę i tak kompletnie zablokowałam adblockiem :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-04-22, 17:50   

pisałeś o tym w listopadzie Krzyśku a dopiero od dzisiaj (w zasadzie od wczoraj) zostało to wprowadzone na blogi. Przy okazji uruchomiono debatę na temat zarabiania na blogach => http://pisze-bloga-i-zarabiam.debata.blog.pl/ z tego co widzę, ludzie średnio są do tego nastawieni, ale mam wrażenie, ze nikt ich nie dedukował, iż to normalna sprawa na całym Świecie ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-04-24, 11:41   

Dopiero teraz? Świetny poślizg mają Dx
 
  podziel si� tym postem na:
Faarasi 
Blogger.Klub


Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 32

Wysłany: 2010-08-20, 15:44   

AdTaily nie opłaca się reklamodawcą. tak właśnie!
Przykro to powiedzieć, ale bardziej opłaca wykupić reklamę w AdSense. Klikalnośc w banerki jest mała...
______________________________________________________
Odwiedź mojego bloga o Zarabianiu w Internecie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-08-20, 18:06   

takie wnioski wyciągasz po ilu kampaniach? jednej?

Jak dla mnie najgorsze wyniki mają ci, którzy nie są przygotowaniu do tego typu formy reklamy, źle dobierają sobie strony, na których się reklamują i nie potrafią zrobić bannera zachęcającego do kliknięcia. Wiele razy u nas na forum były bannery bez przekazu i na koniec kampanii odbijało się to na małej liczbie kliknięć.

Mam dostęp do statystyk adtaily innej strony i tam wiele firm ma po kilkaset kliknięć a wiele z nich reklamuje się już po raz kolejny, po prostu dobrali odpowiednią stronę a ich bannery są zachęcające.

Często nie sama liczba kliknięć jest ważna a ich jakość, co z tego, że z adsense kliknie ci 100 osób jak czas ich wizyt nie przekroczy np 5 sekund ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zoso 


Imię: Krzysiek
Wiek: 29
Dołączył/a: 09 Sie 2011
Posty: 33
Miasto: Trzebinia

Wysłany: 2011-08-14, 18:39   

Witam,
tak chodzę po forum i zastanawiam się, czy odświeżyć ten temat czy nie - w sumie co mi tam. Najwyżej proszę o usunięcie tego posta.

Może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa adtaily i w którym momencie "opłaca" się zacząć z niego korzystać? Bloguję od niedawna, bloga mam zamiar kontynuować i utrzymywać go w miarę tematycznym tonie.
O co tutaj chodzi? To są jakieś dodatkowe reklamy i powiedzmy za kliknięcie dostaję kilka groszy? Kiedy to staje się opłacalne, na czym polega "wypłata" - paypal, numer konta?
Nie chcę wychodzić na komercyjnego gnojka, który pisze tylko po to, żeby czerpać z tego zysk - po prostu ciekawi mnie cała idea tego "dodatku" - myślę, że w miarę jasno się wyraziłem. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
______________________________________________________
mente et malleo
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-08-14, 19:40   

nie warto brudzić sobie bloga na początku. Najpierw najlepiej zdobyć stałych czytelników, założyć statystyki, promować się i badać czy popularność rośnie. Jak ruch zacznie przekraczać trzy zera z piątką z przodu w miesiącu - wtedy warto dopiero myśleć o reklamie (i można zacząć się cenić od razu).

Dlaczego tak uważam?

Trochę z doświadczenia (chociaż mimo wszystko jest malutkie) a trochę z opinii w internecie - nie warto sprzedawać się zbyt tanio, szczególnie jak to jest jakiś mały, prywatny blog, który pracuje tylko na Twoje nazwisko.

Przy małym ruchu (na blogu, który nie jest znany) cena reklamy będzie musiała być zwykle raczej bardzo atrakcyjna (czyli niska, chociaż nie ma reguły, bo tematyka może być na tyle niszowa, że każdy ruch będzie się liczył dla tego co kupuje reklamę).

Jeżeli chodzi o zasady. Adtaily udostępnia narzędzia i pobiera prowizję (jakoś ~30%) także zarabiasz to co zostanie po odjęciu prowizji i podatku (bo to kwoty brutto, chyba, że nie przekroczysz kwoty rozliczenia na koniec roku) od ceny reklamy jaką ustalisz.

Od pewnego czasu są dwie formy reklamy.

1. Ktoś kupuje banner na XX dni (1-90) i po wyemitowaniu jej otrzymujesz kasę.
a) osoby prywatne i firmy za 100% ceny
b) osoby prywatne i firmy na dużą skalę za XX-100% ceny
zawsze się można nie zgodzić na daną reklamę lub taką stawkę

2. ktoś kupuje banner na ilość kliknięć - po osiągnięciu tej liczby kończy się kampania, następuje sprawdzanie klików unikalnych i to za nie dostajesz pieniądze - to zwykle kampanie globalne, czyli ktoś kupuje np. 1000 kliknięć na 100 stronach - kto zdobędzie więcej, ten więcej zarobi ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zoso 


Imię: Krzysiek
Wiek: 29
Dołączył/a: 09 Sie 2011
Posty: 33
Miasto: Trzebinia

Wysłany: 2011-08-14, 19:49   

Dzięki za profesjonalną i wymowną odpowiedź. Także powolutku sobie będę pisał i może kiedyś się na taką formę "dorobienia" zdecyduję. Jak na razie jednak dam sobie z tym spokój.
______________________________________________________
mente et malleo
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz